Szolnoki Dózsa-Közgép - Partizan Belgrád 12:7 (vége) | AN Brescia - ZF-Eger 3:7 (vége)
Szolnoki Dózsa-Közgép - Partizan Belgrád

12:7

(3:1, 2:2, 3:2, 4:2)

szerda 14.01.2015, 19:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • Vízilabda BL

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.

A vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a Szolnoki Dózsa-Közgép a szerb Partizan Belgrádot látja vendégül. Vámosék eddig mindkét meccsüket megnyerték a csoportban a Rijeka(13-12) és a Spandau (17-7) ellen és ezzel vezetik a hatost.
    A Partizan eddig egy találkozón van túl, azt a Jug Dubrovnikkal szemben 5-3-ra elveszítette, itt mindhárom gólt Mandics szerezte, a Galatasaray elleni meccset elhalasztották. A Belgrád fiatal játékosokra épül, legnagyobb klasszisuk a már említett 20 éves Dusan Mandics, aki már a 2012-es olimpián is részt vehetett a szerb válogatott tagjaként és azóta is válogatott természetesen. A nyáron Európa-bajnok lett a Margitszigeten, azonban a Partizanből ő az egyetlen, aki Eb-aranyat nyert tavaly. A Dózsában viszont hemzsegnek a olimpiai- és világbajnokok.
    A magyar bajnokságban a Szolnok 12 forduló után 100%-os teljesítménnyel vezeti a tabellát. A Partizan a délszláv Triglav liga A csoportjában a negyedik helyén áll a Szolnok által legyőzött Rijeka, a Radnicski (amely csapat legyőzte a Szolnokot a BL-selejtezőben) és a Mladost mögött.
    Érdekesség, hogy a Szolnokban három szerb játékos is van és mindhárman (Alekszics, Mitrovics és Gocics) játszottak korábban az aktuális ellenfélnél. A vendégeknél a keretben van a 15(!) éves Vucsinics!
    A Szolnok esélyesebbnek tűnik, de a Partizan ellen nem lehet biztosra menni.

Szolnoki Dózsa-Közgép: Nagy, Decker A.,– Gocics, Madaras, Vámos, Jansik, Mezei, Alekszics, Tóth, Varga Dániel, Varga Dénes, Kis, Mitrovics

Partizan Belgrád: Riszticsevics, Brakocsevics – Gielen, Mandics, Vucsinics, Szubotics, Repanovics, Gogov, Jakszics, Manojlovics, Lazics, Sztojanovics, Radojevics

1
    Decker védte a rövid alsóba tartó lövést.

2
    Varga Dénes pattintott fölé.

2
    DUSAN MANDICS pattintott kissé jobbról a rövid felsőbe. (0:1)

2
    Gocics adta el a labdát.

3
    Emberelőnyben rossz bejátszás a szerbektől, a falban lévő Suboticsot akarták megjátszani.

4
    MILAN ALEKSZICS bombázott három lóba után hét méterről a bal felsőbe. (1:1)

4
    Szubotics lövését blokkolták a szolnokiak.

4
    Sztojanovics lőtt felső lécet.

5
    Káprázatos szerelés a centerrel szemben Alekszicstől.

5
    Gyorsindítás után VARGA DÉNES csapta be ellenfelét és lőtte a ziccert a bal felsőbe. (2:1)

5
    Repanovics lőtt mellé hat méterről.

6

6
    Újabb remek szerelés Alekszicstől.

6
    MILAN ALEKSZICS kapásból lőtt a bal szélről a rövidbe. (3:1)

7
    Emberfórban Mandics kezéről varázsolták le a labdát a hazaiak.

7
    Hazai időkérés.

7
    Vámos bombáját tolta ki Riszticsevics nagy bravúrral.

7
    Mitrovics kiállítása után vendég időkérés.

8
    Sztojanovics lövését védte jobb kézzel Decker.

8
    Emberfórban Madaras lövése nem sikerült.

8
    Vége az első negyednek.

Uralja a játékot a Dózsa és Alekszics két fantasztikus bombája jelenti egyelőre a különbséget. 0:1-ről ordított a Szolnok és vezet 3-1-re egy negyed után.

9
    Elkezdődött a második negyed. Madaras hozta el a labdát.

10
    Nagy védés Deckertől, Gogov lövését fogta.

10
    VARGA DÉNES úszott le emberéről és a ziccert Riszticsevics feje fölé lőtte. (4:1)

12
    Madaras pattintott öt méterről a felső lécre.

FILIP SZTOJANOVICS két lóba után szép gólt lőtt a hosszú felsőbe. (4:2)

13
    Emberfórban Mitrovics remek passza után két méterről a kapusba lőtt Jansik.

13
    Jansik kiállítása után vendég időkérés.

14
    Sztojanovics passza után NIKOLA JAKSZICS lőtt a emberelőnyből a jobb kapufánál állva gólt. (4:3)

14
    Varga Dániel remek meglátása után Varga Dénes három méterről a kapufára húzta a labdát.

15
    Öt méteres Szubotics ellen, Varga Dénes harcolta ki.

15
    MILAN ALEKSZICS a jobb felsőbe vágta a büntetőt, ez már a harmadik gólja volt. (5:3)

15
    Gielen lövését tornázta fölé a Decker.

15
    Mezei ellen a kontra fault.

15
    Sztojanovics pattintott mellé hét méterről.

16

16
    Emberelőnyben Varga Dániel lőtte középre a labdát öt méterről, Riszticsevics védett.

16
    Jakszics lőtt kereszt lécet centerből.

16
    Vége a második negyednek.

Varga Dénes és Milan Alekszics remeklésének köszönhetően vezet a félidőben kettő góllal a Szolnok. Varga egy az egyben megveri folyamatosan emberét, míg Alekszics parádés átlövésekkel jelentkezett. A szerbeknél Mandicsnak nem megy egyelőre a játék és amíg ez így marad vélhetően nem lesz esélyük a vendégeknek.

17
    Vámos hozta el a labdát a harmadik negyed elején.

17
    MILAN ALEKSZICS hatméteres lövésébe a kapus is beleért és a kapus is hozzáért, de bement a labda, 17 perc alatt a negyedik gólja volt ez Alekszicsnek! (6:3)

18
    Kis blokkolt egy lövést.

18
    Alekszics a kiállított, vendég időkérés.

18
    Szubotics közeli bombáját védte Decker.

19
    Varga Dénes kiállítása után DUSAN MANDICS a jobb szélről szerzett gólt. (6:4)

19
    Tóth nem kapott ítéletet.

20
    DRASKO GOGOV lőtt a blokkoló kar alatt a kapuba hat méterről. (6:5)

20

20
    VÁMOS MÁRTON szenzációs gólja kiszorított helyzetből a jobb szélről. (7:5)

22
    Emberfórban Gielen öt méterről leadott lövését védte Decker.

22
    STEFAN MITROVICS emelkedett ki nagyon magasra a szabaddobás elvégzéséhez és a rövid oldalra be is lőtte a labdát. (8:5)

23
    Rosszkéz oldalról lőtt Szubotics és Decker könnyedén védett.

24
    Varga Dénes lőtt emberelőnyben öt méterről középre.

24
    Gielen lőtt mellé nagyon messziről.

24
    Madaras lőtt fölé.

24
    Szubotics lőtt szinte a félpályáról, Decker védett ismét.

24
    Vége a harmadik negyednek.

Milan Alekszics tarthatatlan továbbra is, már négy gólos. Ebben a negyedben már Vámos és Mitrovics is betalált, és tudta növelni előnyét a Dózsa.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, nálunk nem úszott rá senki a labdára, mert Mitrovics későn állt volna a helyére, hogy menjen a labdáért.

26
    DUSAN MANDICS villant öt méterről, a bal felsőt lőtte ki. (8:6)

26
    Emberfórban STEFAN MITROVICS kapásból lőtt a rövid felsőbe Madaras remek passza után. (9:6)

26
    DUSAN MANDICS pattintott kissé jobbról a rövid felsőbe. Ő is négygólos, akárcsak Alekszics. (9:7)

27
    Jakszics húzta fölé a labdát három méterről.

27
    Emberelőnyben Alekszics lőtte a felső lécre a labdát.

28
    Gogov mellé trafált öt méterről.

28
    ZSIVKO GOCICS a bal szélről lőtt éles szögből, a kapus is beleért, de bepattant a labda a kapuba. (10:7)

29
    Vámos parádés labdaszerzése.

29
    MILAN ALEKSZICS úszott le emberéről és négy méterről a kapus feje fölé pattintott. (11:7)

29
    Varga Dániel csavart hét méterről a jobb felső felé, bravúrral védett Riszticsevics.

29
    Vendég időkérés.

30
    Cseh Sándor kapott sárga lapot.

30
    Emberfórban Radojevics volt két méteren belül.

30

30
    KIS GÁBOR nagyszerű centergólja Varga Dénes bejátszása után. (12:7)

31
    Vucsinics ejtett fölé.

32
    Lazics húzása kapufára ment.

32
    Vége a mérkőzésnek.

Parádés játékkal győzött a Szolnok a Partizan ellen ötgólos különbséggel. Alekszics zseniális játékot produkált és öt gólt szerzett és ezzel a Mandics ellen vívott "gólpárbajt" is megnyerte 5-4-re, hiszen a szerbek fiatal klasszisa négyig jutott. Varga Dénes rendkívül kreatív játékát is öröm volt nézni és a meccs végére Mitrovics is játékba lendült és Decker is pazar védéseket mutatott be. A fiatal szerb játékosok bizonyították tehetségüket, de a Szolnok jobb csapat és ez igazolódott be a találkozón.
    A Dózsa három forduló után is 100%-os és 9 pontjával vezeti a B-csoportot. A Partizan két meccs után nyeretlen és pont nélkül áll.

Szolnoki Dózsa-Közgép – Partizan Belgrád 12:7

Szolnoki Dózsa-Közgép: Nagy, Decker A.,– Gocics 1, Madaras, Vámos 1, Jansik, Mezei, Alekszics 5, Tóth, Varga Dániel, Varga Dénes 2, Kis 1, Mitrovics 2.

Partizan Belgrád: Riszticsevics, Brakocsevics – Gielen, Mandics 4, Vucsinics, Szubotics, Repanovics, Gogov 1, Jakszics 1, Manojlovics, Lazics, Sztojanovics 1, Radojevics (20:45:17)