Szolnoki Dózsa-Közgép - Valdor Szentes 16:7 (vége) | Tiszavirág Szeged Diapolo - PVSK-Mecsek Füszért 16:6 (vége)
Szolnoki Dózsa-Közgép - Valdor Szentes

16:7

(5:2, 1:0, 4:4, 6:1)

szombat 24.01.2015, 16:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • E.ON Férfi OB I

Szolnoki Dózsa-Közgép: Nagy V.,(Decker A.) – Gocics 2, Madaras 3, Vámos 0, Hangay 1, Mezei 0, Alekszics 4,Tóth M. 1, Varga Dániel 1, Varga Dénes 3, Kis G. 1, Mitrovics 0, Jansik D. 0.

Valdor Szentes: (Horváth), Sretkovics – Komlósi, Dőry, Kókai, Pellei 2 , Vörös 1, Nagy M., Popovics 1, Werner, Boros , Rakonjac1, Szabó I. Z., Weszelovszky 2. (17:25:15)

Az első és a negyedik negyed remek játékot mutatott be a Szolnok. A második és a harmadik negyedben jól helytállt a Szentes. Milan Alekszics ezúttal is parádézott négy gólt szerzett, Varga Dénes háromig jutott. A Szentesben a fiatal Pelleitől láthattunk nagyszerű megoldásokat.
    A Szolnok továbbra is 100%-os és következik számára a Jug Dubrovnik elleni BL rangadó.

Szolnoki Dózsa-Közgép – Valdor Szentes 16:7

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Tóth M. dobta előre a labdát és ZSIVKO GOCICS ért bele közelről és ment be a labda. (16:7)

32
    VARGA DÁNIEL lőtt középről, hat méterről emberfórból a jobb felsőbe. (15:7)

31
    Szolnoki emberelőny és szolnoki időkérés.

31
    Nagy M. adta el a labdát emberelőnyben.

31
    Vendég időkérés, hiszen emberelőnybe kerültek.

30
    VARGA DÉNES lőtt a kapu jobb oldalába. (14:7)

29
    Popovics lőtt hét méterről középre, Decker védett.

29
    Vörös lőtt távolról, Decker védett jobb kézzel.

29
    Szabaddobásból hat méterről lőtte ki a bal felsőt VARGA DÉNES. (13:7)

29
    Popovics dobta ki a labdát a sarokba, nem jutott lövésig a Szentes.

28
    VARGA DÉNES úszott le emberéről és pattintott Sretkovics keze alatt a kapuba. (12:7)

28
    Varga Dénes labdaszerzése.

27
    Emberfórban Nagy remekül játszotta meg a kapufánál álló PELEEI FRANKot, aki kapásból lőtte a gólt. (11:7)

26
    Kist szerelte szép mozdulattal Nagy M.

26
    Nagy M. bejátszása nem volt jó Rakonjacnak.

25
    Pellei nem tudok kapura forduló Alekszics szorításában.

25
    MILAN ALEKSZICS lőtt középről hat méterről a kapus feje fölé, ez már a negyedik gólja volt a szerbnek. (11:6)

25
    A Szentes is kapust cserélt, Horváth a kapuban Sretkovics helyett.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Gocics hozta el a labdát a ráúszásnál.

Remekül játszott a harmadik negyedben a Szentes és 4:4-re hozták ezt a nyolc percet. Jól használták ki az emberelőnyöket a vendégek.

24
    vége a harmadik negyednek.

24
    Rakonjac ellen az ítélet.

24
    Madaras lövése emberelőnyben megpattant a blokkoló kezeken.

23
    Hazai időkérés.

23
    Cseh Sándor kapott sárga lapot.

23
    Rakonjacot szerelte három szolnoki játékos együttes erővel.

23
    WESZELOVSZKY LÁSZLÓ használta ki azonnal az emberelőnyt. (10:6)

22
    Mitrovics durrantott mellé 7 méterről, középről.

22
    Mitrovics blokkolta Rakonjacot.

22
    MADARAS NORBERT lőtt emberfórból, kapásból a hosszú felsőbe a jobb szélről. (10:5)

21
    Dőry passza után VÖRÖS VIKTOR emberelőnyben két méterről helyezett a kapuba. (9:5)

21
    Emberelőnyben a Szentes Lukács Dénes időt kért.

20
    ZLATKO RAKONJAC zúdított be egy bombát a szolnoki kapuba. (9:4)

20
    Decker A. jött be a szolnoki kapuba.

20
    Egy lecsorgó labdát lőtt a kapuba TÓTH MÁRTON. (9:3)

19
    Weszelovszky lőtt középről középre, Nagy V. védett.

19
    Emberelőnyben Vámos játszotta meg a kapufánál álló KIS GÁBORt, aki könnyedén a kapu bal oldalába helyezett. (8:3)

17
    MILAN ALEKSZICS lőtt hosszas lóbálás után hat méterről a jobb felsőbe. (7:3)

17
    WESZELOVSZKY LÁSZLÓ értékesítette az ötméterest. (6:3)

17
    NagyM. harcolt ki ötméterest.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Nagy M. hozta el a labdát.

A második negyedben csak egy gól született, azt Madaras lőtte. 6:2 az állás, magabiztosan vezet a Dózsa.

16
    Vége a második negyednek.

16
    Madaras lövése nem talált utat a kapuig.

14
    A jobb szélről lőtt Varga Dániel, nagyot fogott Sretkovics.

13
    Boros kísérletét is védte Nagy V.

13
    Emberelőnyben Popovics lövését védte Nagy V.

12
    Vendég időkérés.

12
    Varga Dániel rosszul játszotta be a labdát centerbe Kisnek.

12
    Nagy V. szerzett labdát, miután kijött a kapuból.

12
    Varga Dénes pattintott a kapufára öt méterről.

11
    Mitrovics kezéről szedték le a labdát a vendégek.

10
    MADARAS NORBERT hat méterről pattintott a rövid felsőbe a jobb oldalról (6:2)

9
    Varga Dániel lövését blokkolták a vendégek.

9
    Elkezdődött a második negyed, Gocics hozta el a labdát.

Már az első negyedben három gólos előnyre tett szert a Szolnok, Alekszics talált be kétszer a hazaiaktól.

8
    Vége az első negyednek.

8
    MILAN POPOVICS csavart egy szép gólt. (5:2)

8
    Nagy M. lövését védte Nagy V.

8

8
    Weszelovszky távoli lövését védte fejjel Nagy.

7
    MILAN ALEKSZICS ejtett gyönyörű gólt. (5:1)

7
    Popovics pattintott fölé.

7
    MILAN ALEKSZICS két lóba után lőtte ki kissé balról a hosszú felsőt. (4:1)

7
    Vámos rövid felsős bombáját védte Sretkovics.

6
    ZSIVKO GOCICS pattintott rosszkéz oldalról rövid felsőbe, hatalmas gól volt. (3:1)

5
    PELLEI FRANK vált le középen emberéről és helyezett a kapu jobb oldalába. (2:1)

5
    Boros szerelte Hangayt.

5
    HANGAY ZOLTÁN fejezett be a bal szélről egy emberelőnyt. (2:0)

2
    Rakonjac lőtt közelről nagyon védett Nagy.

2
    Madaras lőtte a felső lécre az ötméterest.

1
    Nagy lőtt a bal szélről, Nagy védett.

1
    MADARAS NORBERT lőtt kapásból gólt a jobb szélről Tóth passza után. (1:0)

1
    Elkezdődött a mérkőzés Varga Dénes hozta el a labdát.

Szolnoki Dózsa-Közgép: Nagy V.,Decker A. – Gocics, Madaras, Vámos, Hangay, Mezei, Alekszics, Tóth M., Varga Dániel, Varga Dénes, Kis G., Mitrovics, Jansik D.

Valdor Szentes: Horváth, Sretkovics – Komlósi, Dőry, Kókai, Pellei, Vörös, Nagy M., Popovics, Werner, Boros, Rakonjac, Szabó I. Z., Weszelovszky

A férfi vízilabda OB I 14. fordulójában a listavezető Szolnok a sereghajtó Szentest fogadja. Erre mondják totó nyelven, hogy "országos egyes". A szentesiek csak abban bízhatnak, hogy szorossá tudják tenni a találkozót egy ideig, ahogyan azt az első fordulóban tették Alekszicsék ellen. Akkor ugyanis három negyed után csak egy góllal vezetett a Dózsa, végül azonban simán nyert.
    A Szolnok 13 forduló után hibátlan teljesítménnyel áll a táblázat élén. A Szentes hat ponttal rendelkezik és ezt a mennyiséget az elmúlt három fordulóban szerezte meg a Pécs illetve az UVSE legyőzésével. Kapus poszton erősödtök jelentősen a szerb Sretkovics leigazolásával.
    A Szentes vezetőedzője Lukács Dénes korábban a Szolnok edzője és játékosa is volt,így ő tulajdonképpen hazatér a szolnoki uszodában. Vörös Viktor, a szentesiek centere pedig két évet húzott le Szolnokon.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik..