Szolnoki Dózsa-Közgép - Valdor Szentes 16:7 (vége) | Tiszavirág Szeged Diapolo - PVSK-Mecsek Füszért 16:6 (vége)
Szolnoki Dózsa-Közgép - Valdor Szentes

16:7

(5:2, 1:0, 4:4, 6:1)

szombat 24.01.2015, 16:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • E.ON Férfi OB I

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 16:00 - kor kezdődik..

A férfi vízilabda OB I 14. fordulójában a listavezető Szolnok a sereghajtó Szentest fogadja. Erre mondják totó nyelven, hogy "országos egyes". A szentesiek csak abban bízhatnak, hogy szorossá tudják tenni a találkozót egy ideig, ahogyan azt az első fordulóban tették Alekszicsék ellen. Akkor ugyanis három negyed után csak egy góllal vezetett a Dózsa, végül azonban simán nyert.
    A Szolnok 13 forduló után hibátlan teljesítménnyel áll a táblázat élén. A Szentes hat ponttal rendelkezik és ezt a mennyiséget az elmúlt három fordulóban szerezte meg a Pécs illetve az UVSE legyőzésével. Kapus poszton erősödtök jelentősen a szerb Sretkovics leigazolásával.
    A Szentes vezetőedzője Lukács Dénes korábban a Szolnok edzője és játékosa is volt,így ő tulajdonképpen hazatér a szolnoki uszodában. Vörös Viktor, a szentesiek centere pedig két évet húzott le Szolnokon.

Szolnoki Dózsa-Közgép: Nagy V.,Decker A. – Gocics, Madaras, Vámos, Hangay, Mezei, Alekszics, Tóth M., Varga Dániel, Varga Dénes, Kis G., Mitrovics, Jansik D.

Valdor Szentes: Horváth, Sretkovics – Komlósi, Dőry, Kókai, Pellei, Vörös, Nagy M., Popovics, Werner, Boros, Rakonjac, Szabó I. Z., Weszelovszky

1
    Elkezdődött a mérkőzés Varga Dénes hozta el a labdát.

1
    MADARAS NORBERT lőtt kapásból gólt a jobb szélről Tóth passza után. (1:0)

1
    Nagy lőtt a bal szélről, Nagy védett.

2
    Madaras lőtte a felső lécre az ötméterest.

2
    Rakonjac lőtt közelről nagyon védett Nagy.

5
    HANGAY ZOLTÁN fejezett be a bal szélről egy emberelőnyt. (2:0)

5
    Boros szerelte Hangayt.

5
    PELLEI FRANK vált le középen emberéről és helyezett a kapu jobb oldalába. (2:1)

6
    ZSIVKO GOCICS pattintott rosszkéz oldalról rövid felsőbe, hatalmas gól volt. (3:1)

7
    Vámos rövid felsős bombáját védte Sretkovics.

7
    MILAN ALEKSZICS két lóba után lőtte ki kissé balról a hosszú felsőt. (4:1)

7
    Popovics pattintott fölé.

7
    MILAN ALEKSZICS ejtett gyönyörű gólt. (5:1)

8
    Weszelovszky távoli lövését védte fejjel Nagy.

8
    Vendég időkérés.

8
    Nagy M. lövését védte Nagy V.

8
    MILAN POPOVICS csavart egy szép gólt. (5:2)

8
    Vége az első negyednek.

Már az első negyedben három gólos előnyre tett szert a Szolnok, Alekszics talált be kétszer a hazaiaktól.

9
    Elkezdődött a második negyed, Gocics hozta el a labdát.

9
    Varga Dániel lövését blokkolták a vendégek.

10
    MADARAS NORBERT hat méterről pattintott a rövid felsőbe a jobb oldalról (6:2)

11
    Mitrovics kezéről szedték le a labdát a vendégek.

12
    Varga Dénes pattintott a kapufára öt méterről.

12
    Nagy V. szerzett labdát, miután kijött a kapuból.

12
    Varga Dániel rosszul játszotta be a labdát centerbe Kisnek.

12

13
    Emberelőnyben Popovics lövését védte Nagy V.

13
    Boros kísérletét is védte Nagy V.

14
    A jobb szélről lőtt Varga Dániel, nagyot fogott Sretkovics.

16
    Madaras lövése nem talált utat a kapuig.

16
    Vége a második negyednek.

A második negyedben csak egy gól született, azt Madaras lőtte. 6:2 az állás, magabiztosan vezet a Dózsa.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Nagy M. hozta el a labdát.

17
    NagyM. harcolt ki ötméterest.

17
    WESZELOVSZKY LÁSZLÓ értékesítette az ötméterest. (6:3)

17
    MILAN ALEKSZICS lőtt hosszas lóbálás után hat méterről a jobb felsőbe. (7:3)

19
    Emberelőnyben Vámos játszotta meg a kapufánál álló KIS GÁBORt, aki könnyedén a kapu bal oldalába helyezett. (8:3)

19
    Weszelovszky lőtt középről középre, Nagy V. védett.

20
    Egy lecsorgó labdát lőtt a kapuba TÓTH MÁRTON. (9:3)

20
    Decker A. jött be a szolnoki kapuba.

20
    ZLATKO RAKONJAC zúdított be egy bombát a szolnoki kapuba. (9:4)

21
    Emberelőnyben a Szentes Lukács Dénes időt kért.

21
    Dőry passza után VÖRÖS VIKTOR emberelőnyben két méterről helyezett a kapuba. (9:5)

22
    MADARAS NORBERT lőtt emberfórból, kapásból a hosszú felsőbe a jobb szélről. (10:5)

22
    Mitrovics blokkolta Rakonjacot.

22
    Mitrovics durrantott mellé 7 méterről, középről.

23
    WESZELOVSZKY LÁSZLÓ használta ki azonnal az emberelőnyt. (10:6)

23
    Rakonjacot szerelte három szolnoki játékos együttes erővel.

23
    Cseh Sándor kapott sárga lapot.

23

24
    Madaras lövése emberelőnyben megpattant a blokkoló kezeken.

24
    Rakonjac ellen az ítélet.

24
    vége a harmadik negyednek.

Remekül játszott a harmadik negyedben a Szentes és 4:4-re hozták ezt a nyolc percet. Jól használták ki az emberelőnyöket a vendégek.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Gocics hozta el a labdát a ráúszásnál.

25
    A Szentes is kapust cserélt, Horváth a kapuban Sretkovics helyett.

25
    MILAN ALEKSZICS lőtt középről hat méterről a kapus feje fölé, ez már a negyedik gólja volt a szerbnek. (11:6)

25
    Pellei nem tudok kapura forduló Alekszics szorításában.

26
    Nagy M. bejátszása nem volt jó Rakonjacnak.

26
    Kist szerelte szép mozdulattal Nagy M.

27
    Emberfórban Nagy remekül játszotta meg a kapufánál álló PELEEI FRANKot, aki kapásból lőtte a gólt. (11:7)

28
    Varga Dénes labdaszerzése.

28
    VARGA DÉNES úszott le emberéről és pattintott Sretkovics keze alatt a kapuba. (12:7)

29
    Popovics dobta ki a labdát a sarokba, nem jutott lövésig a Szentes.

29
    Szabaddobásból hat méterről lőtte ki a bal felsőt VARGA DÉNES. (13:7)

29
    Vörös lőtt távolról, Decker védett jobb kézzel.

29
    Popovics lőtt hét méterről középre, Decker védett.

30
    VARGA DÉNES lőtt a kapu jobb oldalába. (14:7)

31
    Vendég időkérés, hiszen emberelőnybe kerültek.

31
    Nagy M. adta el a labdát emberelőnyben.

31
    Szolnoki emberelőny és szolnoki időkérés.

32
    VARGA DÁNIEL lőtt középről, hat méterről emberfórból a jobb felsőbe. (15:7)

32
    Tóth M. dobta előre a labdát és ZSIVKO GOCICS ért bele közelről és ment be a labda. (16:7)

32
    Vége a mérkőzésnek.

Az első és a negyedik negyed remek játékot mutatott be a Szolnok. A második és a harmadik negyedben jól helytállt a Szentes. Milan Alekszics ezúttal is parádézott négy gólt szerzett, Varga Dénes háromig jutott. A Szentesben a fiatal Pelleitől láthattunk nagyszerű megoldásokat.
    A Szolnok továbbra is 100%-os és következik számára a Jug Dubrovnik elleni BL rangadó.

Szolnoki Dózsa-Közgép – Valdor Szentes 16:7

Szolnoki Dózsa-Közgép: Nagy V.,(Decker A.) – Gocics 2, Madaras 3, Vámos 0, Hangay 1, Mezei 0, Alekszics 4,Tóth M. 1, Varga Dániel 1, Varga Dénes 3, Kis G. 1, Mitrovics 0, Jansik D. 0.

Valdor Szentes: (Horváth), Sretkovics – Komlósi, Dőry, Kókai, Pellei 2 , Vörös 1, Nagy M., Popovics 1, Werner, Boros , Rakonjac1, Szabó I. Z., Weszelovszky 2. (17:25:15)