Nové Zámky – Budapešť 1:3 (vége) | Corona Brasov Wolves – Debreceni HK 5:0 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
UTE Újpest Budapešť
péntek 13.02.2015, 18:00MOL Liga

Ki-ki mérkőzés lesz holnap Érsekújváron!
    A keddi szoros vereség után fel tudott állni a padlóról az Újpest és az első érsekújvári meccset megnyerték. Az első harmadban Lindgren szerezte meg a vezetést, majd a gól nélküli második harmad után Csányi és Tapio talált be a harmadik harmadban és erre csak Faithnek volt válasza.
    Az Újpestben ma is remek formában védett Pleszkán József és Tóth Gergő is két l passzt adott a mai estén.

Köszönöm a figyelmet! (20:18:32)

60:00

59:23
    Chrenko lövi rá a visszapattanót, majd Elomo szabadít fel.

59:07
    Időt kért az Érsekújvár!

59:00
    Podstavek belőtt korongjába ér bele Chrenko, de véd Pleszkán.

58:33
    Kiállítások!
    Marek Dubecet akasztotta Mihalik, majd Lindgrennel vitatkozik Dubec. 5+20 percet kap, Mihalik pedig két percet.

58:22
    Levitte kapusát az Érsekújvár!

58:07
    Krajcovic váltja Cikáneket!

58:07
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Huba kék vonaltól belőtt korongjába ér bele a kapu előtt JURAJ FAITH, itt már Pleszkán is tehetetlen volt.

Gólpassz: Peter Huba és Martin Frolik.

A góllal kiegészült az Újpest!

57:15
    Az Érsekújvár dominál a mérkőzés végén.

56:35
    Érsekújvári emberelőny!
    Teemu Elomo kap két percet bottal akasztásért.

55:46
    Már egyik csapat sem akar kezdeményezni, mindenki a holnapi mindent eldöntő meccsre készül.

54:45
    Kiegészültek a csapatok!

54:30
    Csányi próbálkozását védi Cikánek.

54:24
    Kowalczyk indítja Podstaveket, de ő nem tudja átvenni a korongot.

52:45
    Páros kiállítás!
    Kiss Dániel és Marek Dubec megy ki két percre.

52:41
    Kiegészült az Újpest!

52:00
    Kowalczyk lőtt, de Pleszkán ismét véd.

51:26
    Kiss Dániel lövése kerüli el jócskán Cikánek kapuját.

50:41
    Jozef Mihalik megy ki két percre bottal akasztásért.

50:41
    Weissmann előtt nagy helyzet, de Pleszkán ezt is védi, már csak 10 perc kell neki, hogy lehozza gól nélkül a mérkőzést.

49:23
    Még mindig az Újpest kezdeményez, esélyt sem adva ellenfelének a gólszerzésre.

46:48
    Az Újpest gólt szerzett!
    JUSSI PETTERI TAPIO maradt teljesen üresen a támadó harmadban és miután megkapta a korongot gólra is váltotta azt.

Gólpassz: Teemu Elomo és Jozef Mihalik.

46:44
    Kiegészült az Érsekújvár!

44:44
    Újpesti emberelőny!
    A gólnál még Baron volt szabálytalan, így kimehet két percre testreütés miatt.

44:44
    KAROL CSÁNYI ment be a harmadba és a kapu előtt góllal fejezte be a támadást.

Gólpassz: Tóth Gergő.

44:22
    Újpesti les.

43:58
    Kiss eresztett el egy lövést a kék vonaltól Cikánek a helyén.

43:12
    Elmozdult a kapu, így áll a játék.

43:03
    Siska passza pontatlan Chrenko felé.

42:48
    Marek Dubec lövését is hárítja Pleszkán József.

41:27
    Szép hazai támadás, melynek végé Faith lövését védte Pleszkán.

40:55
    Csányi vitte be a korongot és lőtt, a korong kikerült a játéktérről.

40:01

Tartja az előnyét az Újpest, a harmadban mindkét csapat előtt voltak nagy helyzetek és emberelőnyök is, de az eredmény ebben a harmadban nem változott.

40:00

39:35
    Caladi egy remek lövése után Pleszkán mutat be újabb bravúrt.

39:00
    Egy perc van hátra amikor az Érsekújvár támad.

37:27
    Pleszkán fogja Weissmann lövését.

37:09
    Brandis nem túl szabályos Virággal szemben, de nincs a bíró keze magasban.

36:21

35:59
    Nagy védés Cikánektől! Kiss Dániel korongja pattan Tapio elé, de Cikánek védeni tud.

35:04
    Fel tud állni az Újpest a támadó harmadban.

34:21
    Peter Huba megy ki két percre bottal akasztásért.

33:11

32:23
    Az Érsekújvár nem tudja feltörni a jól szervezett újpesti védelmet.

32:05
    Egy ígéretes hazai támadás végén a pakk Pleszkánnál.

31:42
    Marek Dubec próbált megindulni a jobb oldalon, de gyorsan megállítja a védelem.

31:11
    Baron és Coleman mennek ki két percre. 4 a 4 ellen lesz a játék.

30:47

29:50
    Hatalmas helyzet az Érsekújvár előtt! Szépen járatták a korongot és Stefanka lőhetett, de nem találta el a kaput.

28:47
    Tóth Gergő kap két percet bottal akasztás miatt.

28:40

28:28
    Cikánek volt bajban Csányi lövése után, de a védők nem engedték az ismétlést.

27:52
    Megugrik az Érsekújvár, de Podstavek passzát Caladi nem tudja átvenni.

27:02
    Cikánek mutat be egy védést Durak lövése után.

26:40
    Baron megy ki két percre fogásért.

26:10
    Ugyanaz a játék, mint az első harmadban, egyik csapat sem nyílik ki, fontos a stabil védekezés mindkét csapatnak.

25:03
    Mihalik lövését blokkolta Frolik.

24:01
    Mihalik lövése a blokkról került a semleges harmadba.

20:01

Az első harmad elején az Érsekújvár előtt volt egy emberelőny révén esély, de nem éltek vele. Ez megbosszulta magát, hiszen a harmad közepén Lindgren góljával vezet az Újpest.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:42
    Martin Dubec lőhetett a végén, de lövése Tapio ütőjéről kerül a védőhálóba.

18:42
    Hosszú idő után esély az Érsekújvár előtt, de Marek Dubec lövését védi Pleszkán.

18:00
    Tapio lőhetett, lövése Durco blokkjáról került a védőhálóba.

17:01
    Az Újpest járatja a korongot a harmadban, de nem tudnak rést találni a falon.

16:21
    Csányi robbant be a harmadba, majd passzolt Virág Csabának és teszi át a korongot, de nem érkezett senki a passzra.

14:41
    Nincs nagy iram a mérkőzésen eddig, úgy tűnik mintha a további harmadokra készülnénk a csapatok. Egyik csapat sem irányít, nem gyorsítják a játékot.

14:00
    Támadásban marad az Újpest, Csányi lövése akadt el Cikánekben.

12:12
    VICTOR LINDGREN lőtt kapura, Cikánek semmit sem látott a blokk miatt, így a korong utat talált a kapuba.

12:10
    Elomo egy egyéni akció végén vette célba Cikánek kapuját, de a lövés az előtte álló Hrudikban elakadt.

12:00
    Cikánekről pattant ki egy korong, majd Kiss lőtt kék vonaltól.

11:02
    Brandis lövése után a pakk kijön Pleszkánról, de már sípszó után, így nincs lövés.

9:58
    Egyik csapat sem tud irányítani, inkább a védekező hoki dominál most.

7:00
    Nincs sok nagy helyzet, mert mindkét csapat a védekezést részesíti előnyben támadás helyett.

6:58
    Taipo lőtt a jobb oldalról, Cikánek fogja.

5:17
    Vendégek teljes létszámban.

4:33
    Fokozódik a nyomás az Újpesten, Kowalczyk lőtt, a korong visszapattant Caladi elé, aki előtt az üres kapu volt, de nem jó a lövés.

3:17
    Vendég kiállítás, Kiss büntetése 2 perc bottal akasztásért.

3:05
    Kowalczyk lövésénél Pleszkán mutat be egy nagy bravúrt.

2:45
    Erik Weissmann lőtt a kék vonaltól, de Martin Dubecről lepattan a korong, így nem találja el a kaput.

00:01

Újpesti TE: Ágoston (Pleszkán) – Kiss, Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Hegyi (A), Csanyi, Tóth, Virág – Zalavári (A), Garbacz, Reiter, Coleman, Pichler – Sommer, Szűcs, Fekti, Turbucz

Játékvezetők: Németh Márton, Kincses Gergely – Kis-Király Barna, Váczi Dávid.

Február 13-án, péntek este 18:00 órától, az Újpesti TE legénységét fogadják vendégül a MOL Liga negyeddöntő második összecsapásán az érsekújvári téli stadionban.

Az érsekújváriak egy győzelemmel a tarsolyukban vágnak neki a meccsnek, és hazai siker esetén a Zámky csapata jut az elődöntőbe. De ne menjünk ennyire előre, hiszen az újpestiek egészen biztos mindent megtesznek, hogy visszavágjanak és kiegyenlítsék a meccsállást. A negyeddöntő első összecsapásán az Újpesti Jégcsarnokban, egy nagyon izgalmas és kiváló színvonalú csatában, a hosszabbítás 14-ik percében dőlt el Erik Weissmann góljával a mérkőzés. Az érsekújváriak ezzel a győzelemmel lépes előnybe kerültek, két meccslabdájuk van, így akár már péntek este eldőlhet a negyeddöntő párharca.

Szilassy Zoltán tanítványai nagyon kemény ellenfélnek bizonyulnak, egyáltalán nem lesz könnyű dolga Ľubomír Hurtaj legényeinek, hiszen a lilák kedd este bebizonyították, hogy vert helyzetből is feltudnák állni, és nem érdemtelenül kerültek a legjobb hat csapat közé. Az érsekújváriak táborában kiváló a hangulat a pénteki összecsapás előtt, az újpestiek visszavágni készülnek a címvédőnek, mindent egybevetve remek play off meccsre van kilátás. A mérkőzést pár perccel este hat előtt az érsekújvári téli stadionból kezdjük közvetíteni, amelyet a két csapat szurkolói percről percre követhetnek itt az onlajnok oldalán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 59. Faith (Huba, Frolik) – 13. Lindgren (Tóth G.), 45. Csányi (Tóth G.), 47. Tapio (Elomo, Mihalik)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajcovic) – Huba, Durco, Stefanka, Frolik, Faith (A) – Kowalczyk, Siska, Podstavek, Caladi (A), Chrenko – Baron, Hrudik, Dubec Martin, Dubec Marek (C), Weissmann – Klobúcnik, Král, Tábi, Stefanka, Brandis
    UTE Újpest Budapešť: Pleszkán (Ágoston) – Kiss, Durak, Mihalik, Tapio, Elomo (C) – Lindgren, Hegyi (A), Csanyi, Tóth, Virág – Zalavári (A), Garbacz, Reiter, Coleman, Pichler – Sommer, Szűcs, Fekti, Turbucz

Játékvezetők: Németh Márton, Kincses Gergely – Kis-Király Barna, Váczi Dávid
    10.02.2015
    Budapešť - Nové Zámky 3:4

Gólok és gólpasszok: 25. Csányi (Virág Cs., Lindgren), 40. Tóth G. (Kiss D.), 49. Elomo (Durak, Mihalik) – 1. Chrenko (Faith), 8. Kowalczyk (Podstavek, Caladi), 15. Caladi (Podstavek, Chrenko), 75. Weissmann