Bayern München – Hamburger SV 8:0 (vége) | Bayer Leverkusen – VfL Wolfsburg 4:5 (vége) | Borussia M'gladbach – 1. FC Köln 1:0 (vége)
1899 Hoffenheim – VfB Stuttgart 2:1 (vége) | Werder Bremen – FC Augsburg 3:2 (vége) | Eintracht Frankfurt – FC Schalke 04 1:0 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
2:1 (1:1)
VfB Stuttgart
szombat 14.02.2015, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

A Bundesliga 21. fordulójában a Szalai Ádámot is foglalkoztató Hoffenheim, a Vfb Stuttgartot fogadja.

A hazaiak a mezőny közepéhez tartoznak, jelenleg 7-ek a tabellán, ezzel szemben a stuttgartiak sereghajtónak (18.) számítanak a német bajnokságban.

Egyik csapat sincs túl jó formában, a Hoffenheim 3, a stuttgartiak 4 meccs óta nyeretlenek. Ősszel az akkor vendégként játszó hoffenheimiek nyertek 2-0-ára.

Meglepetés lenne, ha nem a hazaiak nyernének, de a Bundesligában bármi megtörténhet, tartsatok velünk!

1

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1
    Rudy faulttal indul a mérkőzés.

2
    Hilousek tekeri középre a szabadrúgást, de egy hazai fejről szögletre megy.

2
    Baumann bokszolja ki a középre adott labdát.

4
    Werner kerül a földre az ellenfél térfelén. Szabadrúgás a Hoffenheimnek.

5
    A védők kitudják fejelni a középre ívelt labdát.

6
    Schipplock lő 16 méterről, de lövése középre tart, Ulreichnek nem okoz gondot.

7
    Hilousek íveli Baumann kezébe a labdát egy jobb oldali szabadrúgásból.

9
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Schwegler (TSG 1899 Hoffenheim).

11
    Harnik fejeli ki taccsra a szögletet.

15
    Földre kerül az egyik stuttgarti, de gyorsan elvégzik a szabadrúgást a társak, el is veszítik a labdát.

16
    Voland szerez labdát a félpályánál, majd végig vezeti a labdát végül 13 méterről fölé lő.

18
    Hlousek veszi le a labdát a kimozduló kapusa előtt. Nem értették meg egymást csapaton belül.

21
    Hlouseket löki fel Volland. 30 méterre a kapuval szemben szabadrúgás a Stuttgartnak.

21
    Egy figurát mutatnak be a vendégek, aminek a végén Schwegler lő mellé 20 méterről.

22
    Hlousek szereli a támadót szögletre.

23
    Firmino fejét találja a szöglet, de csúnyán mellé fejel.

25
    Schipplock könyököli le csúnyán Leitnert. A játékvezető azonnal felmutatja a sárgát neki.

28
    Harnik és a kapu előtt száll el egy jobbról adott beadás. Ebben több volt...

29
    Werner beadásába csúsznak bele a védők.

30
    Klein rúg oda egyet Scweglernek, a játékvezető a sípjába fúj.

30
    ROBERTO FIRMINO megszerzi a vezetést a hazaiaknak. A kapu elé ívelt szabadrúgásból Abraham lövésébe még belelépnek a védők, de az ismétlést már Firmino a kapu jobb oldalába vágja. 1-0!
    FIRMINO - 1:0

34
    Abraham faultólja Sakait a félpályánál. Megússza lap nélkül.

35
    Werner kap sárga lapot könyöklésért .

38
    Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek az ellenfél térfelén.

39
    Kiegyenlít a Stuttgart! A szabadrúgást követően Schipplock GÖTOKU SAKAI elé csúsztatja a labdát, akinek első lövése még levágódik a védőkről, de a második már egy védő segítségével a kapuban köt ki. 1:1
    SAKAI - 1:1

42
    Schweglerről megy szögletre a labda.

43
    A védők felszabadítanak.

43
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Niedermeier (VfB Stuttgart).

45

Változatos, de kiegyenlített első félidőn vagyunk túl. A vendégek kezdték jobban a a mérkőzést, de a 30. percben Firmino szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. Ezt követően a Stuttgart másik szinre kapcsolt és a 39. percben Sakai egy szerencsés góllal kiegyenlített.

Jelenleg itt tartunk, a szünet után folytatjuk.

46

48
    A játékvezető engedi a kemény játékot. Több kétes eset is volt az utóbbi percekben.

49
    Rudy löki fel Gentnert. Veszélyes helyről jöhetnek a vendégek.

50
    Abraham esik össze az ötösön belül. Niedermeier szabálytalankodott vele szembe. Szabadrúgás kifelé.

51
    Rudyt lökik fel a védők a félpályánál. Szabadrúgás.

54
    A bal oldalról érkező beadást kifejelik a hazai védők.

57
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy Salihovic, bejön Amiri.

58
    Firmino cselezi be magát a tizenhatoson belülre,majd egy bokamozdulattal kapura teszi, de Ulreich szögletre ment.

59
    Niedermeier marad lent a földön, de tudja folytatni a játékot.

61
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Abraham (TSG 1899 Hoffenheim).

62
    Leitner emeli lágyan középre, de a védők felszabadítanak.

65
    Schipplock tudja középre ívelni a labdát, de a középső védő megoldja a helyzetet. Szögletet rúghatnak a hazaiak.

68
    Firmino lövése pattan meg egy védőn, de Ulreich könnyedén szedi össze.

69
    Gentnert lökik földre.

69
    Csere a VfB Stuttgart-nél/nál: lemegy Leitner, bejön Maxim.

72
    Salihovic lövése pattan le egy védőről. Nincs komolyabb akció.

72
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy Schipplock, bejön Modeste.

74
    Modeste ellen szabálytalankodnak.

75
    Salihovic végez el szögletet, de az alapvonal másik oldalán kitekeredik a labda. Kirúgás következik.

75
    Ulreich véd hatalmasat. Gyönyörűen ért le a rövid sarokra Modeste közeli lövésénél.

76
    Ulreich üti ki Rudy elé a labdát, de fölé bombáz a támadó.

77
    Gentner próbálkozik távolról, de Baumann könnyedén véd.

78
    Csere a VfB Stuttgart-nél/nál: lemegy Klein, bejön Ibisevic.

79
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gentner (VfB Stuttgart).

81
    Hatalmas bedobást követően veszélyeztetnek a hazaiak, de a védők még Firmino elől kitudják vágni a labdát.

82
    Beck lövése pattan szögletre Niedermeier lébérül. Épphogy elkerülte a szögletet.

83
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy Abraham, bejön Toljan.

86
    Csere a VfB Stuttgart-nél/nál: lemegy Harnik, bejön Serey Dié.

88
    Mintha a két csapat már kezdene megelégedni a döntetlennel. Nagyon a biztonságra törekednek.

90
    3 perc lesz a hosszabbítás.

90+2
    Bicakcić marad lent a földön. Keményen ütközött egy stuttgarti játékossal az oldalvonalnál.

90+3
    Itt a slusszpoén , 2-1 a Hoffenheimnek! Rudy szerez labdát, majd egy kényszerítőt követően vissza kapja a labdát és közelről a kapus lába között begurítja a labdát.
    RUDY - 2:1

90+5

A végére a hazaiak örülhetnek. Abszolút nem volt benne a mérkőzésbe, hogy itt ma valamelyik csapat 3 ponttal gazdagodik, de Rudy utolsó percben szerzett találatával a Hoffenheimiek örülhetnek.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok, tartsatok velünk legközelebb is! (17:23:18)