Érd
28:20 (14:13)
Esbjerg
vasárnap 08.03.2015, 16:00 • Érd Áréna, Érd • EHF Kupa

A nehézkes első játékrészt követően egy zseniális második félidőt produkált az Érd! A védekezés nagyon összeállt, az Esbjerg pedig elképesztő mennyiségű technikai hibával segítette az érdiek több góllal való meglépését. A magyar csapat kiválóan kézilabdázott emberhátrányban is, Janurik extra napot fogott ki a kapuban. A sérüléséig Signaté kiválóan védekezett, de ez szinte az egész csapatról elmondható a második félidőben.

Elől Klivinyit nem tudták tartani, Krpez pedig a hetesgólok mellett fontos akciógólokat is lőtt. Szépen termelt Schatzl és Pálos-Bognár is. Az ellenféltől a kapus Sando mellett még Björndalen nyújtott átlagon felülit, de ott jobban megoszlottak a gólok. 11 különböző játékos lőtte a 20 vendéggólt. Kényelmes előnyt szerzett az Érd, de azért nem dőlhetünk hátra, mert a második játékrészben a dánok szinte velünk voltak, legalább 8-10 megmagyarázhatatlan technikai hibát vétettek csak az utolsó negyed órában. Oda kell tenni magunkat Dániában a visszavágón, de kétségkívül az Érd az esélyes az elődöntőbe jutásra!

Érd – Esbjerg: 28-20!
    ---- (17:35:05)

60
    Mérkőzés vége. (28:20)

60
    Polman középről, talpról tüzelt, a jobb kapufa mellé! (28:20)

60
    Időt kér az Esbjerg. (28:20)

60
    SCHATZL Nadine egy kézzel kapja le az indítást a bal oldalon és belövi a ziccert. Hat helyett nyolc! (28:20)

60
    Björndalen is ellépi a túloldalon. (27:20)

60
    Krpez lépi el. (27:20)

60
    A találkozó utolsó perce kezdődött meg. (27:20)

59
    SEEST JENSEN átejti Janurikot ziccerben a jobb oldalról. (27:20)

59
    Janurik nagy védése után elszórjuk elől a labdát. (27:19)

59
    Kovács átlövését Sando tolja a kapufára. (27:19)

58
    Björndalen ziccerben vihette Janurikra, de mellé durrantott! (27:19)

58
    SCHATZL a bal szélről, nagyon éles szögből is betalál! (27:19)

58
    AHLM gyors indulással szerez gólt középről, hétre jönnek vissza. (26:19)

57
    Szabálytalan zárás és Pálos-Bognár is a hatoson belülre került, a vendégeké a labda. (26:18)

57
    Passzív az Érdnél. (26:18)

57
    Időt kér az Érd szűk négy perccel a vége előtt. (26:18)

56
    FORSLUND a jobb oldalon lő át sikerrel, ebben a félidőben csak ő és Björndalen volt eredményes. (26:18)

56
    Ezt ki kellene védekezni, meg lehetne törni a dánokat. (26:17)

55
    KOSTIUKOVA elé pattant a labda a jobb oldalon, aki a szinte üres kapuba lőtt, a kapus kint volt a hatosnál. (26:17)

55
    Kovács Anna lábához ért a labda, a gyors indításnál pedig Forslund lövését a visszafutó Janurik védi bravúrral. Képtelenek túljárni kapusunk eszén ezekben a percekben. (25:17)

54
    Karlsson lövésénél a kapufa ment meg minket, az Érdé a labda. (25:17)

54
    Klivinyi puffantott fölé, ne kezdjünk leereszteni ilyen korán. (25:17)

53
    KARLSSON belőtte Gridnyeva mellett a hetest. (25:17)

53
    Janurik hiába védett nagyot Seest ziccerénél, hetes. (25:16)

52
    KRPEZ a jobb felsőbe bombázza a hetest! Lassan rászámolhatunk a dán csapatra. (25:16)

52
    Hetest harcol ki Kisfaludy, Björndalen belül védekezett. (24:16)

51
    Kviesgaard meglépett elől, de nem tudja megfogni a labdát, hihetetlen, mit művel most az Esbjerg. Akár kilencre is felmehetünk. (24:16)

51
    KISFALUDY beállóból eredményes gyors támadás végén, NYOLC! (24:16)

50
    Eladtuk a labdát, a fehér mezesek támadhatnak. De megint egy rossz bejátszás. Elképesztő gyengén játszanak most a dánok, akár tízre is felmehetnénk, ha nem javulnak fel a vendégek. (23:16)

49
    Janurik ismét csodásan védi Kviesgaard ziccerét, képtelenek gólt lőni az Esbjerg játékosai. (23:16)

49
    Héttel megy az Érd, teljesen leragadtak a semmi különöset nem mutató dánok! (23:16)

49
    Újabb dán technikai hiba után KRPEZ most revansot vesz, ezt a lerohanást már sikerrel fejezi be! (23:16)

49
    Ismét kiejtik a dánok, Kviesgaard nem tudja megfogni! A túloldalon azonban Krpez ziccerét fogja Sando. (22:16)

49
    Kezd csinosabb lenni az érdi előny, de most nagyon oda kell figyelni a hajrára. (22:16)

48
    Időt kérnek a dánok. Továbbra is három gólnál járnak 17 perc elteltével. (22:16)

48
    KLIVINYI óriási átlövésgólja bal kettőből a hosszú felső sarokba! (22:16)

48
    A 42. perc óta ugyanennyi az eredmény. Most sem változik, Björndalen ugyanis kiejti. (21:16)

47
    Sando lábbal védi Schatzl hetesét, ki sem jön róla. (21:16)

47
    Sando ugyan védi Kovács ziccerét, de látszott, hogy lökték, hétméteres. (21:16)

47
    Támadhat a plusz hatért az Érd, de nem jó előjel a két sérülés. (21:16)

46
    Vukcevic nagy fájdalmak mellett, hordágyon hagyja el a pályát, félő, hogy szakadás lehet a combjában. Újabb hármas védő dől ki az Érdtől. (21:16)

46
    Grigel passzát halássza le Klivinyi, Vukcevic azonban a lerohanás során a combjához kap és megsérül, de még oda tudja passzolni a társához. (21:16)

46
    Sando a jobb szélről fogja Krpez labdáját a rövidből. (21:16)

45
    Ebben a félidőben mindössze három gólnál tart az Esbjerg és most sem lőnek újabbat, Janurik védte Van der Heijde lövését! (21:16)

45
    Pálos-Bognár passza pontatlan Schatzl irányába. (21:16)

45
    Ahlm tört be jobb kettőben, ugyan szabálytalan volt a zárás, de Janurik így is megfogta a ziccert! (21:16)

44
    Klivinyi passza Sandohoz pattan egy védő testéről, jöhetnek a dánok hátrányban. (21:16)

44
    Két kezes lökésért kiállítás, Forslund száll ki. Érdi emberelőny. Lehet növelni az előnyt. (21:16)

44
    Signaté egyébként időközben ismét a cserepadon, lehet, hogy a végén, ha szükséges be is tud állni. (21:16)

43
    Vukcevicet nem állítják ki, ezt megköszönhetjük. Utána azonban sáncolja sikeresen Grigel lövését. (21:16)

43
    Sando már vissza is tért a vendégek kapujába. (21:16)

42
    PÁLOS-BOGNÁR szép figura végén tört be bal kettőben és a felső léc alá lőtt, némi kapushiba is kellett hozzá. (21:16)

42
    Időt kér az Érd. (20:16)

41
    Janurik véd egy 10 méteres átlövést, igazából a dánok nem sokat tudnak kezdeni emberelőnyben, közben ki is egészülünk. (20:16)

41
    Nagyon hosszú passzív után KOVÁCS Anna mégis betalál talpról a bal alsóba! (20:16)

40
    Vészkapussal támad az Érd. (19:16)

40
    BJÖRNDALEN jobb kettőből lő a hosszú alsóba átlövésből. (19:16)

40
    Andersen a dánok kapujában időközben. (19:15)

39
    Pálos-Bognár két kezes lökés miatt kiáll két percre. (19:15)

39
    KOVÁCS lendít egyet a magyarok szekerén, jobb kettőből hatalmas átlövésgólt szerez! (19:15)

39
    Eladta Klivinyi a labdát, ám a hosszú indítás borzalmas a vendégektől, ismét a miénk a labda. (18:15)

38
    Signatét segítik le a pályáról, megsérült a térde, nem is tud ráállni. Nem tudja folytatni, szinte bizonyos. (18:15)

38
    VAN DER HEIJDEN áthámozta magát Signaté ölelő karján is, majd jobb kettőből bebombázta. (18:15)

38
    SCHATZL a bal felsőbe bombázza a hetest, állva maradtak a dánok a második félidőben! (18:14)

37
    Pálos-Bognár kígyózott be három védő között, utóbbi jól meglöki ziccerben, hetes! (17:14)

37
    Megléphetnénk néggyel is akár. (17:14)

37
    Janurik tolja a jobb kapufára Ahlm átlövését. (17:14)

36
    Pálos-Bognár jobb kettőből leadott lövését Sando fogja. (17:14)

36
    Janurik fogja Polman átlövését, most lendületben az Érd! (17:14)

35
    KRPEZ a jobb felsőt lövi ki hetesből! Már három az előny! (17:14)

35
    Schatzl hetest harcolt ki, hárommal is elmehet az Érd. (16:14)

34
    Polman gólja érvénytelen, belemenés. (16:14)

34
    Továbbra is lassú akciókat vezetnek a dánok, mint a fordulás előtt. (16:14)

33
    Megvan a kettő ide! KRPEZ szép figura végén a jobb szélről húzza vissza a rövidbe. (16:14)

33
    Janurik bravúrral üti ki Van der Heijden jobb oldali átlövését. (15:14)

33
    Kovács lövése a jobb kapufáról kipattan, nem a miénk. (15:14)

32
    Kovács lő egyenesen a kapus kezébe, de a hosszú indítást Pálos-Bognár lefüleli. (15:14)

32
    Janurik lábáról befelé perdült Polman lövése, ám végül rá tudott ülni és a gólvonal előtt tartotta a labdát! (15:14)

31
    KLIVINYI kiharcolta a helyzetet bal kettőben betörve és emberhátrányból is betalál! (15:14)

31
    FORSLUND Janurik feje fölött húzta be a ziccert középről. (14:14)

31
    A dánok kezdték a második félidőt. (14:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:13)

A játékrész nagyobb részében az Esbjerg vezetett annak ellenére, hogy semmi különöset nem mutatnak a dánok, lerohanásgólokat sem szereznek. Ám a figuráik időnként igencsak trükkösek, ezekből szerzik góljaik többségét. Az Érd lassacskán felvette a ritmust, az utolsó percekben már rendre mi szereztük meg a vezetést. Ugyan vezeti a dán bajnokságot az Esbjerg, de a játék eddigi képe alapján több gólos győzelemre van esélyünk, amivel lenne sanszunk a visszavágón is. Ennél azonban pontosabban kell elöl játszanunk. Egyelőre a vezetés megvan, de az egy gól még kevés a továbbjutáshoz az oda-visszavágós rendszer miatt.

Érd – Esbjerg: 14-13, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (14:13)

30
    KRPEZ lelkének reméljük nagyon jót tesz ez az újabb értékesített hetes, ezzel mi vonulunk vezetéssel szünetre! (14:13)

30
    Klivinyi harcol ki még egy hetest a túloldalon néhány másodperccel a vége előtt. (13:13)

30
    Váratlan figura végén találja a labda üresen ZACHARIASSENT, jobb kettőből talál a hosszúba. (13:13)

30
    Bodholdt visszatérhetett, fél perc még hátra. (13:12)

30
    Ápolják még a dán játékost, de végül is hetes nincs, "csak" kiállítás. (13:12)

30
    Hetes és kiállítás. Vukcevic száll ki két percre. (13:12)

30
    PÁLOS-BOGNÁR tüzelt 10 méterről passzívnál, óriási bombagól a jobb alsóba! (13:12)

30
    A félidő utolsó perce. (12:12)

29
    Sando védi Klivinyi lövését, harmadszor is oldalt megy ki, még mindig a miénk! (12:12)

29
    Klivinyi lövését is védi Sando, de megint oldalt megy ki. (12:12)

29
    Két percen belül az első félidőben. (12:12)

28
    Kovács test melletti lövését Sando fogja, de oldalt megy ki. (12:12)

28
    AHLM átlövése a jobb oldalra ment, a kapus a bal oldalra. (12:12)

27
    PÁLOS-BOGNÁR váratlan átlövése is utat talál a kapuba, ismét itt az előny. (12:11)

27
    Nagyon szép figura végén BODHOLDT Nielsen talál a kapuba a hatos vonal elől. (11:11)

27
    KRPEZ a bal alsóba lövi a hetest, végre vezet az Érd újra! (11:10)

26
    Kovács Anna a felső lécre bombázott, a kipattanó Schatzlé, aki hetest harcol ki. (10:10)

26
    Megint megettük a dánok figuráját, de Vestergaard ezúttal ziccerben, kicsit kisodródva a jobb kapufa mellé durrant. (10:10)

25
    A dánok nem sietik el a támadásaikat, rendre passzívig játsszák. (10:10)

25
    Schatzl a bal szélen ütközik, de utána talpról a kapusba, Sandoba lőtte. A dánok jöhetnek előre. (10:10)

24
    Grigel lövését bal kettőből hárítja Oguntoye. (10:10)

24
    PÁLOS-BOGNÁR jobb kettőből, talpról talál a hálóba, remek gól! (10:10)

24
    Megettük a dánok figuráját, VESTERGAARD a jobb szélről befutva használja ki a ziccert. (9:10)

23
    KLIVINYI passzívnál, talpról talál a léc alá! (9:9)

23
    Kovácsot blokkolják, de sarokdobás az Érdnek. (8:9)

23
    Az Érd is időt kér. (8:9)

22
    Zachariassen kapott sárga lapot. (8:9)

22
    Áthámozta magát Kisfaludyn BJÖRNDALEN, jobb kettőből utána betörésből talál a hosszúba. (8:9)

21
    Időt kér az Esbjerg együttese. (8:8)

21
    KOVÁCS Anna jobb kettőből lövi át a falat és talál a hosszú sarokba! (8:8)

21
    Polman látványos, de elérhetetlen bejátszással jelentkezik, miénk a labda. (7:8)

20
    KLIVINYI használta ki egy testcsellel hogy rosszul cseréltek a dánok és betörésből szerez szép gólt! (7:8)

20
    Kiegészült az Ebsjerg, de eladták. (6:8)

20
    Signaté kapott sárga lapot mezhúzásért. (6:8)

19
    Sando védi bravúrral karral Schatzl bal szélről leadott lövését. (6:8)

19
    Oguntoye érkezett Janurik helyére a kapunkba. (6:8)

18
    BJÖRNDALEN hatalmas átlövésgólt szerez 9 méterről a jobb felsőbe. (6:8)

18
    Most az Érd emberelőnyben, lehet egyenlíteni, csak először védekezzük ki ezt a támadást. (6:7)

18
    SCHATZL talál a bal felsőbe hetesből. (6:7)

18
    Krpez harcol ki egy hetest és Bodholdnak egy két percet. (5:7)

17
    GRIGEL lő átlövésgólt Szekeres fölött, azért ez is teljesítmény ám. (5:7)

17
    Janurik védi lábbal Polman ütemtelen lövését, de a kipattanó az Esbjergé. (5:6)

17
    Schatzlnak most nem sikerült a bal szélről igen nehéz szögből betalálnia, mellé puffantott. (5:6)

16
    FORSLUND köszönte szépen az ajándékot és a bal oldalon betörve szerez gólt a dánoknak. (5:6)

16
    Gyenge bejátszás, de utána azonnal eladjuk. (5:5)

15
    Szekeres kapott sárgát, így megszűnik a passzív. (5:5)

15
    Hat a hat ellen a mezőnyben a felek, kiegészült az Érd. (5:5)

14
    Passzív miatt elveszik a dánoktól emberelőnyben, ám a hosszú indítás Szekerestől borzalmasra sikeredett. (5:5)

14
    Egyelőre sikerült lelassítani a dánok rohanós játékát, ez jó nekünk. (5:5)

14
    Krpez átemeli Sandot, de a kaput is, a felső lécről pattan fölé. (5:5)

13
    Klivinyi emberhátrányban tör be bal kettőben és ismét hetest harcol ki. Erre építhetnek a hazaiak. (5:5)

13
    Lépéshiba, mert némi tanácstalanság állt fenn a dánoknál. (5:5)

13
    Némi ápolás után folytatódik a találkozó vendég emberelőnnyel. (5:5)

13
    Kovács Anna kap kettő percet, nyakon találta Polmant. (5:5)

12
    KOVÁCS Anna is végre beindult, átlövésből talált a rövid alsóba jobbról. (5:5)

12
    AHLM tüzelt középről, de Janurik bevédi a gyenge lövést. (4:5)

12
    Polmant blokkolják, de passzív már. (4:4)

11
    Signaté megint jól sáncol, most Ahlm volt az áldozat, de marad a fehéreknél. (4:4)

11
    KLIVINYI elhajlásos lövéssel szerez gyönyörű találatot középről! (4:4)

10
    Van der Heijden húzná vissza a rövidbe, de Janurik bravúrral kiüti! (3:4)

10
    Szekeres lábához ér a labda. (3:4)

10
    Polman lövését Signaté sáncolta, Janurik könnyedén hárítja így. (3:4)

9
    SCHATZL nagyon nehéz labdát vált gólra a bal szélről, ritmus nélkül kellett betörnie. (3:4)

9
    Nem érvényes Van der Heijden gólja, lépéshibát és belemenést is vétett. (2:4)

8
    Kovács Annát blokkolták átlövés közben, a túloldalon kis híján eladják a dánok, de Polman megmenti. (2:4)

8
    VAN DER HEIJDEN elé pattant egy labda, de az átlövésgól jobbról bal kézzel így is nagyon szépre sikeredett. (2:4)

7
    Sajnos megint nem találunk a kapuba, Sando ismét véd. (2:3)

6
    Sando védi Szekeres lövését, ám a túloldalon Janurik is bravúrt mutat be Zachariassen kísérleténél. (2:3)

6
    Nagyon gyors akcióval indult meg a szerzett labdával a dán csapat, ám eladják az utolsó passznál, Kviesgaard nem tudta végigvinni. (2:3)

6
    POLMAN magasra ugrott és a jobb alsóba durrantotta átlövésből. (2:3)

5
    KRPEZ lágy mozdulattal talál a kapuba hetesből. (2:2)

5
    Klivinyi harcol ki hetest egy ügyes betöréssel. (1:2)

5
    Hatos fallal kezd mindkét együttes. (1:2)

4
    Klivinyi lövését Sando védte bravúrral, a túloldalon Kviesgaard a vonalon kívülre lépett a labdával. (1:2)

3
    Forslund kapott sárgát. (1:2)

3
    Szekerest sáncolják, de marad az Érdnél szerencsére. (1:2)

3
    POLMAN gyors góllal már a dánoknak szerez vezetést. (1:2)

3
    Klivinyi lövését védte a kapus, de közben meglökték. Nincs ítélet. (1:1)

2
    KVIESGAARD a jobb szélről, nagyon nehéz szögből emeli át Janurikot. (1:1)

2
    KRPEZ iramodott meg a szerzett labdával és sikerrel fejezte be rendezetlen védelem ellen. (1:0)

1

Sárga-feketében az Érd, fehérben az Esbjerg, azonnal kezdünk!

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Kisfaludy, Klivinyi, Kostiukova, Kovács A., Krpez, Mester, Pálos-Bognár, Schatzl, Signaté, Szabó, Szekeres, Takács, Vukcevic

Esbjerg: Sando, Andersen – Ahlm, Baunsgaard, Forslund, Grigel, Karlsson, Kviesgaard, Madsen, Nielsen, Polman, Seest, Van der Heijden, Vestergaard, Zachariassen

Játékvezetők: Denis Bolic (AUT), Christoph Hurich (AUT).

Az EHF Kupa negyeddöntőjénél jár már az Érd női kézilabdában. Emlékszünk még tavalyról az Esbjerg együttesére? Egészen drámai és szinte elképzelhetetlen végjátékban abszolút nyerő helyzetben bukott el a Fehérvár a dán Esbjerg ellen egy másodperccel a vége előtt kapott góllal. Ezzel az FKC az EHF Kupa döntőjébe jutást bukta el.

Most az Érd előtt a lehetőség, hogy revansot vegyen a tavalyi keserűségért és erre meg is van minden esélye. Ez az Érdnek már az elődöntőbe jutást jelentené. Az első mérkőzést játsszák Magyarországon, így az Érd számára a feladat a minél nagyobb előny kiharcolása a visszavágóra. Szurkoljunk együtt az érdi lányoknak a minél nagyobb különbségű győzelem eléréséhez!

A találkozó vasárnap 16 órakor kezdődik, tartsanak velünk!