Érd
28:20 (14:13)
Esbjerg
vasárnap 08.03.2015, 16:00 • Érd Áréna, Érd • EHF Kupa

A nehézkes első játékrészt követően egy zseniális második félidőt produkált az Érd! A védekezés nagyon összeállt, az Esbjerg pedig elképesztő mennyiségű technikai hibával segítette az érdiek több góllal való meglépését. A magyar csapat kiválóan kézilabdázott emberhátrányban is, Janurik extra napot fogott ki a kapuban. A sérüléséig Signaté kiválóan védekezett, de ez szinte az egész csapatról elmondható a második félidőben.

Elől Klivinyit nem tudták tartani, Krpez pedig a hetesgólok mellett fontos akciógólokat is lőtt. Szépen termelt Schatzl és Pálos-Bognár is. Az ellenféltől a kapus Sando mellett még Björndalen nyújtott átlagon felülit, de ott jobban megoszlottak a gólok. 11 különböző játékos lőtte a 20 vendéggólt. Kényelmes előnyt szerzett az Érd, de azért nem dőlhetünk hátra, mert a második játékrészben a dánok szinte velünk voltak, legalább 8-10 megmagyarázhatatlan technikai hibát vétettek csak az utolsó negyed órában. Oda kell tenni magunkat Dániában a visszavágón, de kétségkívül az Érd az esélyes az elődöntőbe jutásra!

Érd – Esbjerg: 28-20!
    ---- (17:35:05)

60
    Mérkőzés vége. (28:20)

60
    Polman középről, talpról tüzelt, a jobb kapufa mellé! (28:20)

60
    Időt kér az Esbjerg. (28:20)

60
    SCHATZL Nadine egy kézzel kapja le az indítást a bal oldalon és belövi a ziccert. Hat helyett nyolc! (28:20)

60
    Björndalen is ellépi a túloldalon. (27:20)

60
    Krpez lépi el. (27:20)

60
    A találkozó utolsó perce kezdődött meg. (27:20)

59
    SEEST JENSEN átejti Janurikot ziccerben a jobb oldalról. (27:20)

59
    Janurik nagy védése után elszórjuk elől a labdát. (27:19)

59
    Kovács átlövését Sando tolja a kapufára. (27:19)

58
    Björndalen ziccerben vihette Janurikra, de mellé durrantott! (27:19)

58
    SCHATZL a bal szélről, nagyon éles szögből is betalál! (27:19)

58
    AHLM gyors indulással szerez gólt középről, hétre jönnek vissza. (26:19)

57
    Szabálytalan zárás és Pálos-Bognár is a hatoson belülre került, a vendégeké a labda. (26:18)

57
    Passzív az Érdnél. (26:18)

57
    Időt kér az Érd szűk négy perccel a vége előtt. (26:18)

56
    FORSLUND a jobb oldalon lő át sikerrel, ebben a félidőben csak ő és Björndalen volt eredményes. (26:18)