28:20 (14:13)
Esbjerg
vasárnap 08.03.2015, 16:00 • Érd Áréna, Érd • EHF Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Az EHF Kupa negyeddöntőjénél jár már az Érd női kézilabdában. Emlékszünk még tavalyról az Esbjerg együttesére? Egészen drámai és szinte elképzelhetetlen végjátékban abszolút nyerő helyzetben bukott el a Fehérvár a dán Esbjerg ellen egy másodperccel a vége előtt kapott góllal. Ezzel az FKC az EHF Kupa döntőjébe jutást bukta el.

Most az Érd előtt a lehetőség, hogy revansot vegyen a tavalyi keserűségért és erre meg is van minden esélye. Ez az Érdnek már az elődöntőbe jutást jelentené. Az első mérkőzést játsszák Magyarországon, így az Érd számára a feladat a minél nagyobb előny kiharcolása a visszavágóra. Szurkoljunk együtt az érdi lányoknak a minél nagyobb különbségű győzelem eléréséhez!

A találkozó vasárnap 16 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Kisfaludy, Klivinyi, Kostiukova, Kovács A., Krpez, Mester, Pálos-Bognár, Schatzl, Signaté, Szabó, Szekeres, Takács, Vukcevic

Esbjerg: Sando, Andersen – Ahlm, Baunsgaard, Forslund, Grigel, Karlsson, Kviesgaard, Madsen, Nielsen, Polman, Seest, Van der Heijden, Vestergaard, Zachariassen

Játékvezetők: Denis Bolic (AUT), Christoph Hurich (AUT).

Sárga-feketében az Érd, fehérben az Esbjerg, azonnal kezdünk!

2
    KRPEZ iramodott meg a szerzett labdával és sikerrel fejezte be rendezetlen védelem ellen. (1:0)

2
    KVIESGAARD a jobb szélről, nagyon nehéz szögből emeli át Janurikot. (1:1)

3
    Klivinyi lövését védte a kapus, de közben meglökték. Nincs ítélet. (1:1)

3
    POLMAN gyors góllal már a dánoknak szerez vezetést. (1:2)

3
    Szekerest sáncolják, de marad az Érdnél szerencsére. (1:2)

3
    Forslund kapott sárgát. (1:2)

4
    Klivinyi lövését Sando védte bravúrral, a túloldalon Kviesgaard a vonalon kívülre lépett a labdával. (1:2)

5
    Hatos fallal kezd mindkét együttes. (1:2)

5
    Klivinyi harcol ki hetest egy ügyes betöréssel. (1:2)

5
    KRPEZ lágy mozdulattal talál a kapuba hetesből. (2:2)

6
    POLMAN magasra ugrott és a jobb alsóba durrantotta átlövésből. (2:3)

6
    Nagyon gyors akcióval indult meg a szerzett labdával a dán csapat, ám eladják az utolsó passznál, Kviesgaard nem tudta végigvinni. (2:3)

6
    Sando védi Szekeres lövését, ám a túloldalon Janurik is bravúrt mutat be Zachariassen kísérleténél. (2:3)

7
    Sajnos megint nem találunk a kapuba, Sando ismét véd. (2:3)

8
    VAN DER HEIJDEN elé pattant egy labda, de az átlövésgól jobbról bal kézzel így is nagyon szépre sikeredett. (2:4)

8
    Kovács Annát blokkolták átlövés közben, a túloldalon kis híján eladják a dánok, de Polman megmenti. (2:4)

9
    Nem érvényes Van der Heijden gólja, lépéshibát és belemenést is vétett. (2:4)

9
    SCHATZL nagyon nehéz labdát vált gólra a bal szélről, ritmus nélkül kellett betörnie. (3:4)

10
    Polman lövését Signaté sáncolta, Janurik könnyedén hárítja így. (3:4)

10
    Szekeres lábához ér a labda. (3:4)

10
    Van der Heijden húzná vissza a rövidbe, de Janurik bravúrral kiüti! (3:4)

11
    KLIVINYI elhajlásos lövéssel szerez gyönyörű találatot középről! (4:4)

11
    Signaté megint jól sáncol, most Ahlm volt az áldozat, de marad a fehéreknél. (4:4)

12
    Polmant blokkolják, de passzív már. (4:4)

12
    AHLM tüzelt középről, de Janurik bevédi a gyenge lövést. (4:5)

12
    KOVÁCS Anna is végre beindult, átlövésből talált a rövid alsóba jobbról. (5:5)

13
    Kovács Anna kap kettő percet, nyakon találta Polmant. (5:5)

13
    Némi ápolás után folytatódik a találkozó vendég emberelőnnyel. (5:5)

13
    Lépéshiba, mert némi tanácstalanság állt fenn a dánoknál. (5:5)

13
    Klivinyi emberhátrányban tör be bal kettőben és ismét hetest harcol ki. Erre építhetnek a hazaiak. (5:5)

14
    Krpez átemeli Sandot, de a kaput is, a felső lécről pattan fölé. (5:5)

14
    Egyelőre sikerült lelassítani a dánok rohanós játékát, ez jó nekünk. (5:5)

14
    Passzív miatt elveszik a dánoktól emberelőnyben, ám a hosszú indítás Szekerestől borzalmasra sikeredett. (5:5)

15
    Hat a hat ellen a mezőnyben a felek, kiegészült az Érd. (5:5)

15
    Szekeres kapott sárgát, így megszűnik a passzív. (5:5)

16
    Gyenge bejátszás, de utána azonnal eladjuk. (5:5)

16
    FORSLUND köszönte szépen az ajándékot és a bal oldalon betörve szerez gólt a dánoknak. (5:6)

17
    Schatzlnak most nem sikerült a bal szélről igen nehéz szögből betalálnia, mellé puffantott. (5:6)

17
    Janurik védi lábbal Polman ütemtelen lövését, de a kipattanó az Esbjergé. (5:6)

17
    GRIGEL lő átlövésgólt Szekeres fölött, azért ez is teljesítmény ám. (5:7)

18
    Krpez harcol ki egy hetest és Bodholdnak egy két percet. (5:7)

18
    SCHATZL talál a bal felsőbe hetesből. (6:7)

18
    Most az Érd emberelőnyben, lehet egyenlíteni, csak először védekezzük ki ezt a támadást. (6:7)

18
    BJÖRNDALEN hatalmas átlövésgólt szerez 9 méterről a jobb felsőbe. (6:8)

19
    Oguntoye érkezett Janurik helyére a kapunkba. (6:8)

19
    Sando védi bravúrral karral Schatzl bal szélről leadott lövését. (6:8)

20
    Signaté kapott sárga lapot mezhúzásért. (6:8)

20
    Kiegészült az Ebsjerg, de eladták. (6:8)

20
    KLIVINYI használta ki egy testcsellel hogy rosszul cseréltek a dánok és betörésből szerez szép gólt! (7:8)

21
    Polman látványos, de elérhetetlen bejátszással jelentkezik, miénk a labda. (7:8)

21
    KOVÁCS Anna jobb kettőből lövi át a falat és talál a hosszú sarokba! (8:8)

21
    Időt kér az Esbjerg együttese. (8:8)

22
    Áthámozta magát Kisfaludyn BJÖRNDALEN, jobb kettőből utána betörésből talál a hosszúba. (8:9)

22
    Zachariassen kapott sárga lapot. (8:9)

23
    Az Érd is időt kér. (8:9)

23
    Kovácsot blokkolják, de sarokdobás az Érdnek. (8:9)

23
    KLIVINYI passzívnál, talpról talál a léc alá! (9:9)

24
    Megettük a dánok figuráját, VESTERGAARD a jobb szélről befutva használja ki a ziccert. (9:10)

24
    PÁLOS-BOGNÁR jobb kettőből, talpról talál a hálóba, remek gól! (10:10)

24
    Grigel lövését bal kettőből hárítja Oguntoye. (10:10)

25
    Schatzl a bal szélen ütközik, de utána talpról a kapusba, Sandoba lőtte. A dánok jöhetnek előre. (10:10)

25
    A dánok nem sietik el a támadásaikat, rendre passzívig játsszák. (10:10)

26
    Megint megettük a dánok figuráját, de Vestergaard ezúttal ziccerben, kicsit kisodródva a jobb kapufa mellé durrant. (10:10)

26
    Kovács Anna a felső lécre bombázott, a kipattanó Schatzlé, aki hetest harcol ki. (10:10)

27
    KRPEZ a bal alsóba lövi a hetest, végre vezet az Érd újra! (11:10)

27
    Nagyon szép figura végén BODHOLDT Nielsen talál a kapuba a hatos vonal elől. (11:11)

27
    PÁLOS-BOGNÁR váratlan átlövése is utat talál a kapuba, ismét itt az előny. (12:11)

28
    AHLM átlövése a jobb oldalra ment, a kapus a bal oldalra. (12:12)

28
    Kovács test melletti lövését Sando fogja, de oldalt megy ki. (12:12)

29
    Két percen belül az első félidőben. (12:12)

29
    Klivinyi lövését is védi Sando, de megint oldalt megy ki. (12:12)

29
    Sando védi Klivinyi lövését, harmadszor is oldalt megy ki, még mindig a miénk! (12:12)

30
    A félidő utolsó perce. (12:12)

30
    PÁLOS-BOGNÁR tüzelt 10 méterről passzívnál, óriási bombagól a jobb alsóba! (13:12)

30
    Hetes és kiállítás. Vukcevic száll ki két percre. (13:12)

30
    Ápolják még a dán játékost, de végül is hetes nincs, "csak" kiállítás. (13:12)

30
    Bodholdt visszatérhetett, fél perc még hátra. (13:12)

30
    Váratlan figura végén találja a labda üresen ZACHARIASSENT, jobb kettőből talál a hosszúba. (13:13)

30
    Klivinyi harcol ki még egy hetest a túloldalon néhány másodperccel a vége előtt. (13:13)

30
    KRPEZ lelkének reméljük nagyon jót tesz ez az újabb értékesített hetes, ezzel mi vonulunk vezetéssel szünetre! (14:13)

30
    Befejeződött az első félidő. (14:13)

A játékrész nagyobb részében az Esbjerg vezetett annak ellenére, hogy semmi különöset nem mutatnak a dánok, lerohanásgólokat sem szereznek. Ám a figuráik időnként igencsak trükkösek, ezekből szerzik góljaik többségét. Az Érd lassacskán felvette a ritmust, az utolsó percekben már rendre mi szereztük meg a vezetést. Ugyan vezeti a dán bajnokságot az Esbjerg, de a játék eddigi képe alapján több gólos győzelemre van esélyünk, amivel lenne sanszunk a visszavágón is. Ennél azonban pontosabban kell elöl játszanunk. Egyelőre a vezetés megvan, de az egy gól még kevés a továbbjutáshoz az oda-visszavágós rendszer miatt.

Érd – Esbjerg: 14-13, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:13)

31
    A dánok kezdték a második félidőt. (14:13)

31
    FORSLUND Janurik feje fölött húzta be a ziccert középről. (14:14)

31
    KLIVINYI kiharcolta a helyzetet bal kettőben betörve és emberhátrányból is betalál! (15:14)

32
    Janurik lábáról befelé perdült Polman lövése, ám végül rá tudott ülni és a gólvonal előtt tartotta a labdát! (15:14)

32
    Kovács lő egyenesen a kapus kezébe, de a hosszú indítást Pálos-Bognár lefüleli. (15:14)

33
    Kovács lövése a jobb kapufáról kipattan, nem a miénk. (15:14)

33
    Janurik bravúrral üti ki Van der Heijden jobb oldali átlövését. (15:14)

33
    Megvan a kettő ide! KRPEZ szép figura végén a jobb szélről húzza vissza a rövidbe. (16:14)

34
    Továbbra is lassú akciókat vezetnek a dánok, mint a fordulás előtt. (16:14)

34
    Polman gólja érvénytelen, belemenés. (16:14)

35
    Schatzl hetest harcolt ki, hárommal is elmehet az Érd. (16:14)

35
    KRPEZ a jobb felsőt lövi ki hetesből! Már három az előny! (17:14)

36
    Janurik fogja Polman átlövését, most lendületben az Érd! (17:14)

36
    Pálos-Bognár jobb kettőből leadott lövését Sando fogja. (17:14)

37
    Janurik tolja a jobb kapufára Ahlm átlövését. (17:14)

37
    Megléphetnénk néggyel is akár. (17:14)

37
    Pálos-Bognár kígyózott be három védő között, utóbbi jól meglöki ziccerben, hetes! (17:14)

38
    SCHATZL a bal felsőbe bombázza a hetest, állva maradtak a dánok a második félidőben! (18:14)

38
    VAN DER HEIJDEN áthámozta magát Signaté ölelő karján is, majd jobb kettőből bebombázta. (18:15)

38
    Signatét segítik le a pályáról, megsérült a térde, nem is tud ráállni. Nem tudja folytatni, szinte bizonyos. (18:15)

39
    Eladta Klivinyi a labdát, ám a hosszú indítás borzalmas a vendégektől, ismét a miénk a labda. (18:15)

39
    KOVÁCS lendít egyet a magyarok szekerén, jobb kettőből hatalmas átlövésgólt szerez! (19:15)

39
    Pálos-Bognár két kezes lökés miatt kiáll két percre. (19:15)

40
    Andersen a dánok kapujában időközben. (19:15)

40
    BJÖRNDALEN jobb kettőből lő a hosszú alsóba átlövésből. (19:16)

40
    Vészkapussal támad az Érd. (19:16)

41
    Nagyon hosszú passzív után KOVÁCS Anna mégis betalál talpról a bal alsóba! (20:16)

41
    Janurik véd egy 10 méteres átlövést, igazából a dánok nem sokat tudnak kezdeni emberelőnyben, közben ki is egészülünk. (20:16)

42
    Időt kér az Érd. (20:16)

42
    PÁLOS-BOGNÁR szép figura végén tört be bal kettőben és a felső léc alá lőtt, némi kapushiba is kellett hozzá. (21:16)

43
    Sando már vissza is tért a vendégek kapujába. (21:16)

43
    Vukcevicet nem állítják ki, ezt megköszönhetjük. Utána azonban sáncolja sikeresen Grigel lövését. (21:16)

44
    Signaté egyébként időközben ismét a cserepadon, lehet, hogy a végén, ha szükséges be is tud állni. (21:16)

44
    Két kezes lökésért kiállítás, Forslund száll ki. Érdi emberelőny. Lehet növelni az előnyt. (21:16)

44
    Klivinyi passza Sandohoz pattan egy védő testéről, jöhetnek a dánok hátrányban. (21:16)

45
    Ahlm tört be jobb kettőben, ugyan szabálytalan volt a zárás, de Janurik így is megfogta a ziccert! (21:16)

45
    Pálos-Bognár passza pontatlan Schatzl irányába. (21:16)

45
    Ebben a félidőben mindössze három gólnál tart az Esbjerg és most sem lőnek újabbat, Janurik védte Van der Heijde lövését! (21:16)

46
    Sando a jobb szélről fogja Krpez labdáját a rövidből. (21:16)

46
    Grigel passzát halássza le Klivinyi, Vukcevic azonban a lerohanás során a combjához kap és megsérül, de még oda tudja passzolni a társához. (21:16)

46
    Vukcevic nagy fájdalmak mellett, hordágyon hagyja el a pályát, félő, hogy szakadás lehet a combjában. Újabb hármas védő dől ki az Érdtől. (21:16)

47
    Támadhat a plusz hatért az Érd, de nem jó előjel a két sérülés. (21:16)

47
    Sando ugyan védi Kovács ziccerét, de látszott, hogy lökték, hétméteres. (21:16)

47
    Sando lábbal védi Schatzl hetesét, ki sem jön róla. (21:16)

48
    A 42. perc óta ugyanennyi az eredmény. Most sem változik, Björndalen ugyanis kiejti. (21:16)

48
    KLIVINYI óriási átlövésgólja bal kettőből a hosszú felső sarokba! (22:16)

48
    Időt kérnek a dánok. Továbbra is három gólnál járnak 17 perc elteltével. (22:16)

49
    Kezd csinosabb lenni az érdi előny, de most nagyon oda kell figyelni a hajrára. (22:16)

49
    Ismét kiejtik a dánok, Kviesgaard nem tudja megfogni! A túloldalon azonban Krpez ziccerét fogja Sando. (22:16)

49
    Újabb dán technikai hiba után KRPEZ most revansot vesz, ezt a lerohanást már sikerrel fejezi be! (23:16)

49
    Héttel megy az Érd, teljesen leragadtak a semmi különöset nem mutató dánok! (23:16)

49
    Janurik ismét csodásan védi Kviesgaard ziccerét, képtelenek gólt lőni az Esbjerg játékosai. (23:16)

50
    Eladtuk a labdát, a fehér mezesek támadhatnak. De megint egy rossz bejátszás. Elképesztő gyengén játszanak most a dánok, akár tízre is felmehetnénk, ha nem javulnak fel a vendégek. (23:16)

51
    KISFALUDY beállóból eredményes gyors támadás végén, NYOLC! (24:16)

51
    Kviesgaard meglépett elől, de nem tudja megfogni a labdát, hihetetlen, mit művel most az Esbjerg. Akár kilencre is felmehetünk. (24:16)

52
    Hetest harcol ki Kisfaludy, Björndalen belül védekezett. (24:16)

52
    KRPEZ a jobb felsőbe bombázza a hetest! Lassan rászámolhatunk a dán csapatra. (25:16)

53
    Janurik hiába védett nagyot Seest ziccerénél, hetes. (25:16)

53
    KARLSSON belőtte Gridnyeva mellett a hetest. (25:17)

54
    Klivinyi puffantott fölé, ne kezdjünk leereszteni ilyen korán. (25:17)

54
    Karlsson lövésénél a kapufa ment meg minket, az Érdé a labda. (25:17)

55
    Kovács Anna lábához ért a labda, a gyors indításnál pedig Forslund lövését a visszafutó Janurik védi bravúrral. Képtelenek túljárni kapusunk eszén ezekben a percekben. (25:17)

55
    KOSTIUKOVA elé pattant a labda a jobb oldalon, aki a szinte üres kapuba lőtt, a kapus kint volt a hatosnál. (26:17)

56
    Ezt ki kellene védekezni, meg lehetne törni a dánokat. (26:17)

56
    FORSLUND a jobb oldalon lő át sikerrel, ebben a félidőben csak ő és Björndalen volt eredményes. (26:18)

57
    Időt kér az Érd szűk négy perccel a vége előtt. (26:18)

57
    Passzív az Érdnél. (26:18)

57
    Szabálytalan zárás és Pálos-Bognár is a hatoson belülre került, a vendégeké a labda. (26:18)

58
    AHLM gyors indulással szerez gólt középről, hétre jönnek vissza. (26:19)

58
    SCHATZL a bal szélről, nagyon éles szögből is betalál! (27:19)

58
    Björndalen ziccerben vihette Janurikra, de mellé durrantott! (27:19)

59
    Kovács átlövését Sando tolja a kapufára. (27:19)

59
    Janurik nagy védése után elszórjuk elől a labdát. (27:19)

59
    SEEST JENSEN átejti Janurikot ziccerben a jobb oldalról. (27:20)

60
    A találkozó utolsó perce kezdődött meg. (27:20)

60
    Krpez lépi el. (27:20)

60
    Björndalen is ellépi a túloldalon. (27:20)

60
    SCHATZL Nadine egy kézzel kapja le az indítást a bal oldalon és belövi a ziccert. Hat helyett nyolc! (28:20)

60
    Időt kér az Esbjerg. (28:20)

60
    Polman középről, talpról tüzelt, a jobb kapufa mellé! (28:20)

60
    Mérkőzés vége. (28:20)

A nehézkes első játékrészt követően egy zseniális második félidőt produkált az Érd! A védekezés nagyon összeállt, az Esbjerg pedig elképesztő mennyiségű technikai hibával segítette az érdiek több góllal való meglépését. A magyar csapat kiválóan kézilabdázott emberhátrányban is, Janurik extra napot fogott ki a kapuban. A sérüléséig Signaté kiválóan védekezett, de ez szinte az egész csapatról elmondható a második félidőben.

Elől Klivinyit nem tudták tartani, Krpez pedig a hetesgólok mellett fontos akciógólokat is lőtt. Szépen termelt Schatzl és Pálos-Bognár is. Az ellenféltől a kapus Sando mellett még Björndalen nyújtott átlagon felülit, de ott jobban megoszlottak a gólok. 11 különböző játékos lőtte a 20 vendéggólt. Kényelmes előnyt szerzett az Érd, de azért nem dőlhetünk hátra, mert a második játékrészben a dánok szinte velünk voltak, legalább 8-10 megmagyarázhatatlan technikai hibát vétettek csak az utolsó negyed órában. Oda kell tenni magunkat Dániában a visszavágón, de kétségkívül az Érd az esélyes az elődöntőbe jutásra!

Érd – Esbjerg: 28-20!
    ---- (17:35:05)

Játékvezetők: Denis Bolic (AUT), Christoph Hurich (AUT)