Dunaújvárosi KKA – Szeged KKSE 39:20 (vége) | Ipress Center-Vác – Siófok 32:29 (vége)
Ipress Center-Vác
32:29 (18:14)
Siófok KC
szombat 14.03.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Magas hőfokú és helyenként igen jó színvonalú találkozón győzi le az esélytelenebb Vác a felsőházról így az utolsó pillanatban lemaradó Siófokot úgy, hogy végig jobban játszottak a hazaiak. Még a második félidőben az a 7-8 perces hazai rövidzárlat is belefért, amikor hétről háromra jött fel a Siófok, sőt egyszer még kettő is volt a különbség.

A Siófok nem tudott élni a lehetőséggel, lemarad a felsőházról, pedig a saját kezében volt a sorsa. Ennek az eredménynek Vácon kívül még Érden örülnek a legjobban, így ugyanis óriási szerencsével az érdiek becsusszannak a felsőházba a Dunaújváros mögött a negyedik helyen. Jovetic és Hornyák vitte a hátán a hazai csapatot és természetesen Bíró Blanka is a kapuban. A vendégeknél nem akadt jó kapusteljesítmény a mai napon és a kulcsemberek közül csak Orbán hozta magát igazából.

A Siófok a középházban folytatja, a Vác, győzelme ellenére a 9. helyen bejutva, az alsóházban kell, hogy a bent maradást kivívja.

Vác – Siófok: 32-29!
    ---- (19:23:10)

60
    Mérkőzés vége. (32:29)

60
    ERDŐSI egy szerzett labdával lő lerohanásos gólt. Még 10 mp. (32:29)

60
    Ünnepel a váci közönség, elképesztően nagy siker ez az idei Vácnak. (32:28)

60
    SZALAI Babett a bal felsőbe lövi a hetest. (32:28)

59
    Hetest harcol ki a Siófok, de már csak bő egy perc hátra, nem oszt, nem szoroz. Szabadfi harcolta ki egyébként. (32:27)

59
    HORNYÁK Dóra a felsőházba lövi az Érdet, pedig a Vác játékosa! (32:27)

59
    Védekezési hiba a Vácnál, ORBÁN Annamária köszönte szépen és betört középen üresben. (31:27)

58
    Wörz lövését védi Bíró Blanka bravúrral, a váciaké a labda, nincs több kérdés! (31:26)

58
    2,5 perc hátra. (31:26)

58
    HORNYÁK Dóra lendületből talál a bal felsőbe úgy, hogy közben hatalmasat löktek rajta ziccerben! A Vác megnyeri a mérkőzést! (31:26)

58
    Három perc van hátra, támadnak a piros mezes hazaiak. (30:26)

57
    Eladja a Siófok, úgy tűnik, vége a felsőházi álmoknak. (30:26)

57
    Ki más, mint JOVETIC!! Egy kipattanó labdát lő a hálóba középről! (30:26)

56
    WÖRZ középről talál pattintva a kapuba, még mindig van esélye a Siónak. (29:26)

56
    Fülöp védekezett jól, szabaddobás a vendégeknek. (29:25)

56
    HORNYÁK a bal felsőbe bombáz hetesből, öt perc hátra és négy a hazai előny. (29:25)

56
    Hetest harcolt ki a Vác, ha ezt bedobja a Vác, óriási bajba kerül a Siófok. (28:25)

55
    Bíró hárítja Erdősi nulla szögből leadott bal szélső lövését. (28:25)

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró, Sztranyan – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Szenes, Jovetic, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Hornyák D., Helembai
    Siófok KC: Kumpel, Pastrovics – Such, Scheffer, Schneider, Wörz, Szabadfi, Szalai, Orbán Annamária, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Piedade, Szekerczés

Játékvezetők: Herczeg Péter – Südi Péter