Dunaújvárosi KKA – Szeged KKSE 39:20 (vége) | Ipress Center-Vác – Siófok 32:29 (vége)
Ipress Center-Vác
32:29 (18:14)
Siófok KC
szombat 14.03.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Utolsó, azaz a 22. fordulójához érkezett a magyar női kézilabda bajnokság alapszakasza. A 9. helyezett Vác fogadja a felsőházba igyekvő, de jelenleg még csak 5. helyezett Siófok együttesét. Az Érd teljesítette a kötelezőt az utolsó fordulóban, legyőzte az MTK-t (még ha nehezen is), így a labda a Dunaújváros és a Siófok térfelén pattog.

Amennyiben a Dunaújváros legyőzi a Szegedet (valljuk be, nagyon meglepne az ellenkezője), biztosan harmadik az alapszakaszban, a Siófoknak pedig a negyedik helyért kell megküzdenie. Ha csak döntetlent játszik a Váccal, kicsusszan a felsőházból, ha viszont győz a Siófok, akkor felsőházas és az Érd csusszan ki az ötödik helyen.

A Vác számára már nem létkérdés a győzelem, de presztízsértéke van a mérkőzésnek. A hazaiak egészen biztosan az alsóházban végeznek, a 9. helyen állnak, de a Mosonmagyaróvár még bejöhet eléjük, ha győzne Fehérváron idegenben, sőt, még az iksz is jó a mosoniaknak. A papírforma szerint a Siófok és a Fehérvár nyeri a két párharcot. A rájátszásban pedig egészen biztosan nem találkozik a két csapat, mert a Vác semmiképpen sem lehet már tagja a középháznak.

Tehát igazából a Siófok számára van óriási tétje az összecsapásnak, emiatt hatalmas izgalmakra számíthatunk. A találkozó szombaton (az eredetileg 19 órai kezdethez képest) 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró, Sztranyan – Tóth E., Hámori, Farkas, Pelczéder, Szenes, Jovetic, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Katona, Hornyák D., Helembai

Siófok KC-Galerius Fürdő: Kumpel, Pastrovics – Such, Scheffer, Schneider, Wörz, Szabadfi, Szalai, Orbán Annamária, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Piedade, Szekerczés

Játékvezetők: Herczeg Péter – Südi Péter.

Már zajlik a csapatok bemutatása, a Siófok számára nagy téttel bír a találkozó, a felsőházba jutás múlik azon, hogy megszerzi-e a két pontot a Balaton-parti együttes.

1

1
    A Vác kezdte a találkozót. (0:0)

1
    Labdát lopott ERDŐSI Ildikó és nagyon szépen végigvitte a lerohanást, majd átemelte Bírót. (0:1)

2
    SZONDI Zsófia tört be egy résen át bal kettőben és egyenlít. (1:1)

2
    SZEKERCZÉS Luca középről, talpról egyenlít szép góllal. (1:2)

2
    Hornyák Dóra dobott kapufát, a túloldalon Fülöp szerez kis híján labdát. (1:2)

3
    Szekerczés tört be jobb kettőben, némi lökés is volt a dologban, de nem fújtak a játékvezetők. Mellé. (1:2)

4
    Eladta a Vác, de Farkas hátul visszaszerzi. (1:2)

4
    FÜLÖP Andrea végigvitte rendezetlen védelem ellen középen. (2:2)

4
    Remek a hangulat a csarnokban, szinte telt ház. (2:2)

5
    Sárga lapot kapott Tóth Eszter. (2:2)

5
    Nina WÖRZ futtából, talpról lövi ki a hosszú alsót. (2:3)

5
    Lökésért sárga lap Piedade számára. (2:3)

6
    Tóth kapufáját összeszedte FÜLÖP beállóban és nem is hibázta el. (3:3)

6
    Lépéshiba után indulhatott a Vác, a kontrát SZONDI Zsófia a bal szélről fejezte be szép, átemeléses góllal. (4:3)

6
    ERDŐSI Ildikó a bal szélről nagyon szép egyéni játék után tört be és lőtt gólt. (4:4)

7
    Hámori kapott sárgát. (4:4)

7
    Folyamatos, kemény őrizetet kap Hornyák, a bal szélről tudott lőni, de a felső lécet trafálta telibe. (4:4)

8
    Orbán tört be középen, de kiejti a csel közben. (4:4)

8
    Pastrovics védi bravúrral Fülöp ziccerét beállóból. (4:4)

8
    Rendezetlen védelem ellen a túloldalon SUCH Nelly a jobb szélről talál Bíró kapujába. (4:5)

9
    Ismét egy "kapufás gól", Hornyák kapufát lőtt, a visszapattanót FÜLÖP kapta le és bombázta a hálóba. (5:5)

9
    Németh Csilla is besárgul. (5:5)

9
    Such Nelly lövését védte Bíró a szélről. (5:5)

9
    HORNYÁK Dóra bombagólja középről, átlövésből. (6:5)

9
    Kettő percre még ki is áll Németh Csilla visszarántásért. (6:5)

10
    Nézzük, mire megy a Siófok emberhátrányban. (6:5)

10
    Betört jobb kettőben Szekerczés, Bíró viszont védi bravúrral lábbal a ziccert. (6:5)

10
    FÜLÖP Andrea egyelőre megállíthatatlan, Hornyák remek bejátszását váltotta gólra beállóból. (7:5)

11
    Két góllal vezet a Vác egyelőre, nem kis meglepetésre. (7:5)

11
    Wörz lövése a blokkról pattan sarokdobásra. (7:5)

11
    SZEKERCZÉS test melletti bombája a kapus lábai közt vágódik a hálóba. Emberhátrányos vendég gól. (7:6)

12
    FÜLÖP egy hihetetlen labdát szedett össze beállóban és ezt is bepattintja Pastrovics lába között. (8:6)

12
    Időt kér a Siófok. (8:6)

12
    Wörz futtából lőtt bal kettőből, Bíró Blanka a karjával hárít! (8:6)

13
    HORNYÁK Dóra talpról lövi ki középről a jobb alsót. (9:6)

13
    Piedade ordító ziccerét védi Bíró óriási bravúrral! (9:6)

13
    FARKAS Veronika középről talál a hálóba egy betörést követően. Négy a hazai előny! (10:6)

14
    Orbánt sáncolták, indulhat a Vác. (10:6)

14
    Rendkívül furcsa eset, a hosszú indítás Szondi felé érkezett, a kifutó Pastroviccsal ütköztek, akinek nem volt meg elsőre a labda. Nincs piros lap, de még szabaddobás sem. Határesetnek tűnt. (10:6)

14
    PIEDADE beállóból szépít, egyelőre nehezen csitulnak az indulatok a nézőtéren. (10:7)

15
    HORNYÁK Dóra lövése megpattant a blokkon, becsapta Pastrovicsot, a labda pedig bevánszorgott a kapuba. (11:7)

15
    Szekerczés bombája suhan a bal alsó mellé. (11:7)

15
    JOVETIC összeszedett egy nehéz labdát a jobb szélen és Kumpel mellett is betalál. (12:7)

16
    Másodszor is időt kér a Siófok, öttel megy ugyanis a Vác, a Siófok nem találja önmagát. Ennek az eredménynek az Érd örülhet eddig a legjobban. (12:7)

16
    Hámori Konszuéla kapott két perces büntetést visszahúzásért. (12:7)

16
    Suchot takarta be a jobb szélről Bíró Blanka. (12:7)

17
    Jovetic a jobb szélről tüzelt, Kumpel védett bravúrral. (12:7)

17
    Szalai lövése a kapufa sarkáról pattant ki, szinte már bent volt. A Vác jöhet előre. (12:7)

18
    Emberhátrányból szerez gólt a Vác, JOVETIC futott be középre beállónak és bevánszorgott Kumpel kezéről a labda. (13:7)

18
    ORBÁN Annamária kilenc méterről bal kettőből a bal felsőbe, szép gól! (13:8)

19
    Passzív a Vácnál, de Tóth szabaddobást harcolt ki. (13:8)

19
    Hornyák Dóra a jobb kapufát találta telibe, onnan pedig oldalra pattant. (13:8)

19
    Hetest harcol ki a Siófok. Kettő perc pedig Hámorinak, neki ez már a második. (13:8)

19
    ORBÁN értékesíti a hetest, a jobb alsót választotta. (13:9)

20
    JOVETIC a jobb szélen cselezett középre, majd belemenésgyanús szituációból a kapu rövid oldalába talál. Ez is emberhátrányos gól volt. (14:9)

20
    Orbánt ápolták röviden, de tudja folytatni szerencsére. (14:9)

20
    Eladta a Siófok, Orbán passza pontatlan Such irányába. (14:9)

20
    Szép figura végén Jovetic zárása után TÓTH Eszter talál a hálóba középről. (15:9)

21
    Kiegészült a Vác. (15:9)

21
    SZALAI Babett a kapus lábai közt talál a hálóba, még kvázi emberhátrányban volt a Vác. (15:10)

22
    SZONDI Zsófia futott be második beállóba és Kumpel felett átejtette. (16:10)

22
    Kérdés, hol volt ez a Vác eddig a bajnokságban, ha így is tud játszani? (16:10)

22
    SZEKERCZÉS átlövésgólja hét méterről a jobb felsőbe, szépségdíjas találat! (16:11)

23
    Jovetic nehéz szögből vállalta el a jobb szélről, Kumpel védett. (16:11)

23
    ERDŐSI Ildikó a bal szélről eredményes gyors támadás végén, ébredezik a Siófok. (16:12)

24
    Orbán remek védekezése után labdát szerez a Siófok, ám Szondi megszerzi a hosszú indítást. (16:12)

24
    HORNYÁK Dóra talpról lövi át a falat, a labda a jobb alsóba csapódik. (17:12)

25
    Bíró védi bravúrral Orbán talpról leadott lövését. (17:12)

25
    Kumpel védi Hornyák átlövését, de szabaddobás, mert Hornyákon löktek jókorát. (17:12)

26
    Kumpel védte lábbal Farkas ígéretes lövését. (17:12)

26
    Bíró védte Szabadfi cunderét. (17:12)

26
    Kapusparádé, Kumpel pedig Fülöp ziccerét védi beállóból. (17:12)

26
    Fülöp kiáll két percre, nyakra ütött és talált is. (17:12)

27
    Egyelőre őrzi öt gólos előnyét a Vác. (17:12)

27
    Orbán lövését védte Bíró, majd Szabadfi a vonalra lépett ziccerben, de egyébként is mellé lőtte. (17:12)

27
    Stefanovic balátlövőben a hazaiaknál. (17:12)

28
    Passzívnál támad a Vác. (17:12)

28
    Tóth Eszter jó fél méterrel fölé lő. (17:12)

28
    ORBÁN nagyon szépen tör be bal kettőben és nem is hibázza el a ziccert. (17:13)

29
    Időt kér a Vác 28:00-nál, jó ideje megálltak támadásban a hazaiak. (17:13)

29
    Hornyák Dóra kap szabaddobást, megítélhetetlen volt innen, hogy belülvédekezés, vagy belemenés, az ítélet salamoni. (17:13)

29
    Tóth lőtt mellé, a leindításból pedig ERDŐSI Ildikó bombázza a bal felsőbe. (17:14)

30
    A félidő utolsó perce kezdődött el. (17:14)

30
    Szalai húzza vissza Joveticet, de megússza a két percet. (17:14)

30
    SZONDI Zsófia a bal szélről, nagyon nehéz szögből is kilövi a hosszú alsót. (18:14)

30
    15 mp hátra. (18:14)

30
    Bíró védi Orbán lövését, 6 mp hátra, kevés már felérni. (18:14)

30
    Befejeződött az első félidő. (18:14)

Vaskos meglepetésre áll egyelőre a találkozó, a váciak az első félidőben jobban játszanak, mint a Siófok, az első percektől megragadták a kezdeményezést. Talán remegnek kicsit a siófoki kezek a tét miatt, hogy tudják, ha nincs két pont ezen a meccsen, nincs felsőházi rájátszás. A másik meccsen a Dunaújváros lelépi a Szegedet, így az Érd sorsa ezen a találkozón dől el. Egyelőre a Vác úgy tűnik, kikaparja a gesztenyét az Érdnek, de még nagyon sok van hátra.

A Siófok tud produkálni kiváló második félidőket ebben a bajnokságban, erre most nagy szükségük is lesz, ha a legjobb négybe akarnak kerülni. A négy gól nem ledolgozhatatlan.

Vác – Siófok: 18-14, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (18:14)

31
    A Siófok kezdte a második játékrészt. Öt góllal kell nyernie ezt a félidőt a vendégeknek a felsőházba jutáshoz. A döntetlen nem elég. (18:14)

31
    SUCH Nelly a jobb szélről szerez gyors gólt a rövidbe. (18:15)

32
    Hornyák kap teljes pályás őrzőt, próbált befutni beállóba, de lefülelték az átadást a vendégek. (18:15)

32
    Piedade harcol ki hétméterest. (18:15)

32
    Szekerczés csúnyán fölé durrantja a hetest! (18:15)

33
    Dijana JOVETIC a jobb szélről megfésüli Kumpelt. (19:15)

33
    Such most a hosszút választotta a jobb szélről, de mellé lő! (19:15)

33
    Lökték Hornyákot, azért ért Jovetic lábához a labda, szabaddobás. (19:15)

34
    TÓTH Eszter elhajlásból szerez gyönyörű gólt középről a jobb alsóba! (20:15)

34
    Továbbra sem találja magát a Siófok, növelte előnyét a Vác, de még mindig rettentő sok idő van hátra. (20:15)

34
    Wörz is hetest harcol ki Tóth mellett, vitán felüli az ítélet. (20:15)

35
    SZALAI Babett hidegvérrel pattint a bal alsóba hetesből. (20:16)

35
    Jovetic szépen futott be középre, Kumpel védte a ziccert, de a kipattanó a Vácé. (20:16)

35
    Hetest harcol ki Fülöp. (20:16)

36
    FARKAS is pattintós hetessel szerez gólt! (21:16)

36
    Labdát veszít a Siófok, egyre inkább idegeskednek a vendégek, ahogy szorít az idő. (21:16)

36
    JOVETIC villan ismét, a jobb szélről csodás csellel tör be és kilövi a jobb alsót. Hat a hazai előny! (22:16)

37
    Hiába védi Bíró Such ziccerét, jogos hetes a Siófoknak. (22:16)

37
    SZALAI a jobb alsót választotta, szinte hozzáért lábbal Bíró, de védeni nem tudott. (22:17)

38
    Kicsit sablonos most a Vác támadójátéka. (22:17)

38
    TÓTH Eszter tör be jobb kettőben és talál a hálóba. (23:17)

38
    Farkas Vera áll ki két percre. (23:17)

39
    Vajon megtörik-e a váci lendület ettől a kiállítástól. (23:17)

39
    Wörz tör be bal kettőben ajtó-ablak helyzetben, ám Bíró óriási bravúrral fogja a ziccert! (23:17)

40
    Wörzben még dolgozhatott az adrenalin, Hámori visszarántásáért kapott két percet és hetes a Vácnak. (23:17)

40
    HORNYÁK Dóra lövi be a hetest, tovább nő a váci előny és a siófoki gondok. (24:17)

40
    SZALAI Babett öt az öt ellen tör be egyéni akcióból és lövi ki a hosszú alsót jobbról. (24:18)

40
    Erdősi Ildikó feleslegesen állíttatja ki magát, két kezes lökésért. Pontosan olyan volt, mint Hámori esete. (24:18)

41
    Szondi ejti ki a labdát a bal szélen, zárkózhat a Siófok kettős hátrányból. (24:18)

41
    Jól öli most az időt a Sió. (24:18)

41
    ORBÁN Annamária lőtt közbe bal kettőből és kettős hátrányból is kilőtte a rövid alsót. (24:19)

42
    Sárga lapot kapott a Siófok vezetőedzője, Golovin mester. (24:19)

42
    Hornyák Dóra átlövése a bal kapufáról kipattan oldalra. A Vác nagyon rosszul sáfárkodott ezzel az emberelőnnyel. (24:19)

42
    Kiegészült a Siófok, van még visszaút. De most ismét eladták a vendégek. (24:19)

43
    Farkas ejti ki a labdát, SUCH Nelly pedig köszöni szépen és lerohanásgólt szerez. (24:20)

43
    Ismét eladta a Vác, de a hosszú indítást Tóth lehalássza. (24:20)

44
    Teljesen megállt a Vác, talán időt kellene kérni a hazaiaknak. (24:20)

44
    Kockázatos passz Szondinak középre, nem is tudta megfogni. (24:20)

45
    Élednek a siófoki remények, fárad a Vác, háromra jöhet fel hétről a Sió! (24:20)

45
    Szalai tört be bal kettőben, lövését Bíró bravúrral hárította. Érzésem szerint itt most hetes-két percnek kellett volna következnie, mert Jovetic keményen odaütött ziccerben. (24:20)

46
    Hornyák lövését még védte Pastrovics, ám SZONDI a bal szélről már betalál a kipattanóból. Újra öt. (25:20)

46
    Időt kér a Siófok, óriási az izgalom a csarnokban mindkét részről, még ha a Vácnak kicsit tét nélküli is a találkozó. (25:20)

46
    A Siófok támadhat a mínusz négyért, de már negyed óra sincs hátra. (25:20)

46
    ORBÁN Annamária középről 8 méterről a jobb felsőbe pattint. (25:21)

47
    Szondi a bal szélről a hosszú sarok mellé lő. (25:21)

47
    PIEDADE tör be középen és be is bombázza a ziccert, már csak három! (25:22)

47
    Tóth tört be Piedade mellett, hétméteres. (25:22)

48
    HORNYÁK elemi erővel bombáz a bal felsőbe hetesből. (26:22)

48
    Szikrázóan kemény összecsapások mindkét oldalon, most Piedade és Szalai is reklamál egy visszahúzást, Szalai esetében jogosnak tűnt. (26:22)

49
    ORBÁN Annamária bal kettőből lő a hosszú felsőbe! (26:23)

49
    A falban szerez labdát a Siófok, már kettőre zárkózhatnak a vendégek! (26:23)

50
    Orbánt blokkolja Fülöp, a labda Bíróé. (26:23)

50
    Pastrovics védi Fülöp ziccerét, előtte úgy tűnt, hogy elmaradt egy két perc a Siófoknak. (26:23)

51
    Bíró védése után Such szerzi meg a kipattanót a jobb szélen. (26:23)

51
    Fárad a Vác, SZEKERCZÉS óriási bombagólja után már csak kettő a vendégek hátránya! (26:24)

52
    Pelczéder kapja lábhoz a passzt, nem is tudja megfogni. (26:24)

52
    A túloldalon Erdősi kezéből varázsolják ki a labdát ziccerből, innen nem lehetett látni, hogy szabályos volt-e, de mindenesetre a Vác jöhet. (26:24)

52
    Időt kér a Vác 51:37-nél. (26:24)

52
    Eddig ez a mérkőzés a Vác-Dunaújváros forgatókönyve szerint zajlik, nagy hazai előny után lassú, de folyamatos vendég felzárkózás. (26:24)

52
    Passzív után vették el a Váctól, pedig Farkas betalált. A túloldalon Szalai lövését bravúrral védte Bíró. (26:24)

53
    JOVETIC a hosszú alsót lövi ki a jobb szélről, nőnek a váci remények. (27:24)

54
    ORBÁN Annamária viszi a hátán a csapatát, középről, talpról a bal felsőbe bombázott. (27:25)

54
    Farkast nyaknál fogva rántotta le Németh, megússza szabaddobással. (27:25)

55
    Passzív a Vácnál. (27:25)

55
    JOVETIC elképesztő formában, a jobb szélről emeli át Pastrovicsot. (28:25)

55
    Bíró hárítja Erdősi nulla szögből leadott bal szélső lövését. (28:25)

56
    Hetest harcolt ki a Vác, ha ezt bedobja a Vác, óriási bajba kerül a Siófok. (28:25)

56
    HORNYÁK a bal felsőbe bombáz hetesből, öt perc hátra és négy a hazai előny. (29:25)

56
    Fülöp védekezett jól, szabaddobás a vendégeknek. (29:25)

56
    WÖRZ középről talál pattintva a kapuba, még mindig van esélye a Siónak. (29:26)

57
    Ki más, mint JOVETIC!! Egy kipattanó labdát lő a hálóba középről! (30:26)

57
    Eladja a Siófok, úgy tűnik, vége a felsőházi álmoknak. (30:26)

58
    Három perc van hátra, támadnak a piros mezes hazaiak. (30:26)

58
    HORNYÁK Dóra lendületből talál a bal felsőbe úgy, hogy közben hatalmasat löktek rajta ziccerben! A Vác megnyeri a mérkőzést! (31:26)

58
    2,5 perc hátra. (31:26)

58
    Wörz lövését védi Bíró Blanka bravúrral, a váciaké a labda, nincs több kérdés! (31:26)

59
    Védekezési hiba a Vácnál, ORBÁN Annamária köszönte szépen és betört középen üresben. (31:27)

59
    HORNYÁK Dóra a felsőházba lövi az Érdet, pedig a Vác játékosa! (32:27)

59
    Hetest harcol ki a Siófok, de már csak bő egy perc hátra, nem oszt, nem szoroz. Szabadfi harcolta ki egyébként. (32:27)

60
    SZALAI Babett a bal felsőbe lövi a hetest. (32:28)

60
    Ünnepel a váci közönség, elképesztően nagy siker ez az idei Vácnak. (32:28)

60
    ERDŐSI egy szerzett labdával lő lerohanásos gólt. Még 10 mp. (32:29)

60
    Mérkőzés vége. (32:29)

Magas hőfokú és helyenként igen jó színvonalú találkozón győzi le az esélytelenebb Vác a felsőházról így az utolsó pillanatban lemaradó Siófokot úgy, hogy végig jobban játszottak a hazaiak. Még a második félidőben az a 7-8 perces hazai rövidzárlat is belefért, amikor hétről háromra jött fel a Siófok, sőt egyszer még kettő is volt a különbség.

A Siófok nem tudott élni a lehetőséggel, lemarad a felsőházról, pedig a saját kezében volt a sorsa. Ennek az eredménynek Vácon kívül még Érden örülnek a legjobban, így ugyanis óriási szerencsével az érdiek becsusszannak a felsőházba a Dunaújváros mögött a negyedik helyen. Jovetic és Hornyák vitte a hátán a hazai csapatot és természetesen Bíró Blanka is a kapuban. A vendégeknél nem akadt jó kapusteljesítmény a mai napon és a kulcsemberek közül csak Orbán hozta magát igazából.

A Siófok a középházban folytatja, a Vác, győzelme ellenére a 9. helyen bejutva, az alsóházban kell, hogy a bent maradást kivívja.

Vác – Siófok: 32-29!
    ---- (19:23:10)

Siófok KC: Kumpel, Pastrovics – Such, Scheffer, Schneider, Wörz, Szabadfi, Szalai, Orbán Annamária, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Piedade, Szekerczés

Játékvezetők: Herczeg Péter – Südi Péter