KSI SE - RACIONET Honvéd 6:5 (vége) | DVSE – Valdor-Szentes 9:8 (vége)
A-HÍD OSC - VasasPlaket 10:3 (vége) | PVSK-Mecsek Füszért - Szolnoki Dózsa - KÖZGÉP 3:17 (vége)
DVSE – Valdor-Szentes

9:8

(4:0; 2:3; 3:1; 0:4)

szombat 14.03.2015, 18:00 • Debreceni Sportuszoda • E.ON Férfi OB I

A végére izgalmassá tették a csapatok a meccset, többször is az egyenlítésért támadhatott a Szentes, de végül egy gólt megőrzött előnyéből a DVSE.

Köszönöm megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is! (19:20:11)

32
    Le is telik a hátralévő négy másodperc, ez a meccs vége.

32
    Elképesztő! Nem végezte el időben a Szentes a sarokdobást, így a Debrecené a labda.

32
    Aleksic véd óriásit egy ejtésnél. Még nyolc másodperc, sarokdobás.

32
    Lejár a támadóidő. 24 másodperc maradt, az egyenlítésért támadhat a Szentes.

32
    Kőkeményen, de szabályosan védekezett a DVSE. Aleksic kezében a labda.

31
    Lukács Dénes használja ki utolsó időkérését. 1:10 van hátra.

31
    Pataki most nem kap fújást, elválasztják a labdától.

31
    Weszelovszky lő fölé a másik oldalon.

30
    Halek bombája átcsúszik Sretkovic hóna alatt, de nem csúszik át a gólvonalon.

30
    Jó a blokk, Aleksic kezében a labda.

30
    Varga Tamás ezúttal a kapufát találja el. Az egyenlítésért támadhat a Szentes! Gondolta volna ezt bárki pár perccel ezelőtt?

29
    WESZELOVSZKY LÁSZLÓ lő hatalmas gólt! Eddig 4-0-ra nyeri a negyedet a vendégcsapat. (9:8)

29
    Varga Tamást lövését védi megint Sretkovic. Ismét zárkózhat a Szentes.

28
    Varga Tamás kér időt.

28
    Nagy Mártont kiállítják.

28
    Aleksic nagyon fontos védést mutat be Dőry lövésénél. Újra a Debrecené a labda.

28
    Varga Tamás kap blokkot. Jöhet a Szentes.

27
    NAGY MÁRTON be is lövi. Már csak két gól a különbség. A végén még meccs lesz ebből? (9:7)

27
    Szabályos labdaszerzés, Nagy Márton mehet ziccerig.

27
    BOROS TAMÁS kotorja be a távoli lövés utáni kipattanót. (9:6)

26
    Szabó Botond is harmadik kiállítását szedte össze, számára is véget ért a meccs.

26
    Sretkovic védi Hoppál lövését.

26
    DŐRY FARKAS szép gólt lő egy gyors támadás végén. (9:5)

26
    Kontrafault. A vendégek jöhetnek.

26
    Weszelovszky is mellé lő.

26
    Aleksic véd, sarokdobás, még 4 másodperc a kiállításból.

25
    Süveges Máté kipontozódott. Emberelőnyben a Szentes.

25
    Haleket takarják be a támadóidő lejártakor, fordulhat a Szentes.

25
    Negyedszer is a Debrecené az első támadás joga.

Nagyon úgy néz ki, hogy ez a meccs eldőlt. Az első negyedben felhalmozott előnyét tartja a DVSE, szép csendben csordogál a meccs. Talán mindkét csapat a végét várja a találkozónak. A szentesiek pocsék napot fogtak ki, sokszor még a kaput sem találták el, emberelőnyben sem.

24
    Lényegi történés nélkül telik le az idő. Vége a 3. negyednek.

24
    Lejárt a támadóidő. 7 másodperce maradt a Szentesnek.

24
    Werner fölé pattint emberelőnyből.

24
    Lukács Dénes kér időt.

24
    Megint Varga Tamás a kiállított debreceni, emberelőnyben a Szentes.

23
    Szabálytalanság a lefordulásnál: Szabó Botond és Boros Tamás kapnak páros büntetést.

23
    Szabó Botondot blokkolják, mellépattan a labda.

23
    Debreceni labdaszerzés. Nagyon gyengén játssza meg a fórokat a Szentes.

23
    Varga Tamást állítják ki.

22
    HOPPÁL GERGELY talál be amikor már éppen kiegészült a Szentes. (9:4)

22
    Időt kér a DVSE.

22
    Szentesi kontrafault. Sőt, Miljan Popovic végleg cserével áll ki!

21
    Távoli lövés száll mellé. Megint a Szentes támadhat.

21
    Boros bombája a blokkról jön vissza, Kállay pedig harcosan szerzi meg a kipattanót.

21
    Varga Tamás lövését Sretkovic védi. Jöhet a Szentes.

20
    Werner Richárd kap kiállítást.

20
    Boros Tamás lő fölé.

20
    Aleksic véd óriásit, de marad a labda a vendégeknél.

19
    Weszelovszky lő gólt szabaddobásból, de visszafújják, mivel Szabó Botondot kiállították a játékvezetők.

19
    SÜVEGES MÁTÉ megint megverte emberét a kapu előtt, ez már a center harmadik gólja. (8:4)

19
    ZLATKO RAKONJAC kapott labdát rosszkéz oldalon, de még volt annyi ideje, hogy jobbkezesként is bevegye a rövid sarkot. (7:4)

18
    Újabb kontra a hazaiak ellen. Most kicsit csapkodó a játék.

18
    Labdát szerez a DVSE.

18
    Kontrát ítél Molnár Tamás játékvezető a Debrecen ellen.

17
    Ismét egy fantáziátlan szentesi támadás végződik pontatlan lövéssel.

17
    Egyetlen másodperccel a támadóidő lejárta előtt szabaddobáshoz jutott a DVSE, SÜVEGES MÁTÉ pedig Sretkovic kezéről pattintotta be a labdát a kapuba. Szerencsés gól! (7:3)

17
    Halek is elhozza a labdát. Ebben eddig 3:0 a DVSE javára.

A második játékrészt megnyerte a Szentes, de még mindig nagyon magabiztos Varga Tamásék előnye. Elég lapos a mérkőzés, színvonalát és hangulatát tekintve is. Hátha a fordulás után nagyobb sebességfokozatba kapcsolnak a csapatok.

Itt a 2. negyed vége!

16
    Egy távoli lövés még sarokdobásra pattan Sretkovicról, de a hátralévő két másodpercben nincs lövés.

16
    Aleksic remekül véd. Ezúttal Werner bombáját ütötte ki. A Debrecené a labda.

16
    37 másodperccel a félidő vége előtt Lukács Dénes időt kér.

16
    Pataki Gergely ellen fújnak kontrát, sőt! Ki is állítják a debreceni centert. Ez nagy fegyelmezetlenség volt.

16
    Aleksicnek most tornáznia kellett Popovic ígéretes lövésénél.

15
    Szabó Botond lő rosszkéz oldalról a hosszú sarok mellé.

15
    Varga Tamás azonnal időt kér. 1:43 még a negyedből.

15
    Komlósi Pétert küldik ki, ez a második kiállítása.

14
    VÖRÖS VIKTOR is megérkezik a mérkőzésbe. (6:3)

14
    Tóth Péter lőhetett tisztán, de a kapufa és Sretkovic együttes erővel hárítottak.

14
    Debreceni labdaszerzés.

14
    Aleksic véd, a sarokból jön a Szentes.

13
    Hatalmas gól! MARTIN KOLARIK növeli a debreceni előnyt akcióból. (6:2)

13
    ZLATKO RAKONJAC emberelőnyös góljával szépít a vendégcsapat. (5:2)

13
    Süveges most a kiállításával kerül be a jegyzőkönyvbe. Szentesi emberelőny.

13
    Remek centermunka végén SÜVEGES MÁTÉ iratkozik fel az eredményjelzőre. (5:1)

12
    Weszelovszky lövését Aleksic védi.

12
    Aleksic is szögletre ment.

12
    Tóth Péter lő a kapufára, onnan pedig kipattan a labda. Jöhet a Szentes.

11
    Sretkovic kétszer is óriásit védett. A sarokból jöhet a DVSE.

11
    Komlósi Pétert állítják ki.

11
    PELLEI FRANK lő óriási gólt távolról. (4:1)

10
    Kincses dobta el a szabaddobást még éppen 5 méterről, de Sretkovic védett.

10
    Megint egy gyenge lövés távolról. A Debrecené a labda.

10
    Lejárt a támadóidő, fordulhat a Szentes.

9
    Weszelovszkynak kellett lőnie a támadóidő miatt, Aleksic védett, a kipattanó pedig a hazaiaké.

9
    Kincses ellen ítéltek kontrát.

9
    Hoppál Gergely hozza el a labdát. Ismét a DVSE kezdi a negyedet.

Eddig minden összejön a Debrecennek, a Szentes pedig főleg támadásban tűnik elveszettnek. Meglehetősen egyoldalú a találkozó eddig, de hosszú még a hátralévő 24 perc.

8
    A bejátszás rossz, szentesi kézen a labda, mire véget ér az első negyed.

8
    22 másodperccel a negyed vége előtt Varga Tamás kér időt.

8
    Popovicot elnyomják, nincs kiállítás.

8
    KINCSES ATTILA jutott labdához centerben, majd gyönyörű csavarral vette be a kaput. 4:0

7
    Aleksic véd könnyen egy középre tartó lövést.

7
    Kolarik vesztett labdát tiszta körülmények között. Nem volt elég határozott a debreceni játékos.

7

6
    Halek távoli lövését Sretkovic fogja. Szorította a támadóidő a hazaiakat.

6
    Ismét remek a debreceni védekezés, fordulhat a DVSE.

5
    De a kapufát találja el! Nagy hiba a szép labdaszerzés után.

5
    Halek gyönyörűen szerez labdát, és ziccerig úszhat.

5
    Hoppált szórják ki labda nélküli szabálytalanságért.

5

5
    KÁLLAY MÁRK növeli háromra a debreceni előnyt hamar. 3:0

4
    Aleksic fogja Pellei Frank lövését.

4
    Kincsesnek esélye sem volt centerben. Négy szentesi választotta el a labdától.

4
    Ezt is kivédekezte a Debrecen.

3
    Soltész Alpár nem tudta szabályosan megállítani Vöröst, kiállítás.

3
    Halek szép passza után ismét PATAKI GERGELY eredményes fórból. 2:0

2
    Dőry Farkas is kiáll.

2
    Süveges Mátét szórják ki, de rossz passz után Aleksic kezében a labda.

2
    PATAKI GERGELY értékesíti a fórt! 1:0

2
    Nagy Márton a kiállított játékos, emberelőnyben a DVSE.

1
    Pellei Frank lőtt mellé távolról.

1
    Ami rögtön eladott labdával fejeződik be.

1
    Kállayhoz kerül a labda a ráúszásnál, a Debrecen vezetheti az első támadást.

Csak a rend kedvéért: fehér sapkában a házigazda DVSE, kékben pedig a Szentes ugrik majd vízbe perceken belül.

Kötelező győzelemre készül a hazai DVSE az első osztályú férfi vízilabda bajnokság alapszakaszának 23. fordulójában, hiszen a sereghajtó Szentes látogat a cívisvárosba. A tizennégy csapatos OB1 gyakorlatilag tökéletesen kettészakadt, hiszen a hetedik és a nyolcadik helyezett között 11 pont a különbség. A Debrecen ennek az "alsóháznak" a középmezőnyébe tartozik, harcban lehet akár a 8. helyért is, de nem árt hátrafelé is figyelnie Varga Tamás fiainak. A szombati mérkőzésen a Szentestől bravúr kell, hiszen eddig messze a leggyengébb csapat a bajnokságban Lukács Dénes gárdája, ugyanakkor a hazaiaknak elég sűrű a programja az utóbbi hetekben, így akár meglepetés is születhet.

A meccs pikantériája, hogy a szentesi vezetőedző, Lukács Dénes másodedzőként, míg Weszelovszky László csapatkapitányként segítette a DVSE-t a tavalyi szezonban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.