Dánia – Franciaország 4:1 (vége) | Magyarország – Fehéroroszország 2:7 (vége) | Norvégia – Kazahsztán 5:3 (vége)
Dánia
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Franciaország
szerda 15.04.2015, 13:00U18 Div. I/A Férfi VB

Leperegnek a hátralévő másodpercek, a dánok teljesen megérdemelten, magabiztos védekezéssel győzték le a franciákat a csoport egyik legnagyobb rangadóján. A franciák nem találták a saját játékukat, így egyértelműen a jobb csapat győzött ma.

A meccs legjobbja a két gólpasszos MATHIAS RÖNDBJERG, aki emellett a remekül záró dán védelem motorja is volt.

Köszönöm figyelmüket, maradjanak velünk a nap további mérkőzésein is! (15:13:48)

Dánia gólt szerzett!
    MATHIAS FROM volt határozott a saját kék vonalán, és a Mieritz által megszerzett koronggal kilépett az üres kapuig. Ezzel eldőlt. Gólpassz: Christian Mieritz.

58:40
    Maia erőtlenül sodorja kapura a pakkot, kijönnek a dánok, de visszaszerzik a franciák a korongot

58:08
    Üres a francia kapu, kétgólos hátrányt kellene kiegyenlítenie a remekül védekező dánok ellen Romain Guibet csapatának.

58:08
    Thiry lövésébe szúr bele Colomban, de Petersen lereagálja.

57:42
    Les. A semleges harmadban jön a buli.

57:30
    Fél perce a dán ütőkön jár a korong a francia harmadban. Így nem lesz esélye az egyenlítésre a franciáknak.

56:54
    Tilos felszabadítás: Franciaország.

56:04
    Petersen vesztette el a maszkját, emiatt állt meg a játék.

55:58
    Dán les.

55:51
    Koch távoli lövése a keresztlécről pattant vissza!

55:25
    True is visszatért, ezt is kivédekezték a dánok.

55:13
    Az emberelőnyben játszó franciák ütnek tilosra...

55:00
    Mieritz ziccerben léphetett ki a padról visszatérve, de nem tudta jól lekezelni a korongot, így kiszorított szögből lőtt Garnier-be.

54:30
    Az elmúlt 15 másodpercben megint gondjai vannak a franciáknak: még kettős fórban sem tudják bevinni a korongot a dán harmadba.

53:39
    Kialakult a lövőhelyzet, de Addamo pontatlanul célzott.

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 11. Ladehoff (True), 37. Korsgaard (Nielsen, Röndbjerg), 42. Brinkmann (Röndbjerg), 60. From (Mieritz) – 31. Ville (Matima)

Dánia: Petersen (Krog) – M. Jensen, Koch, Christensen, From, Krag – O. Nielsen, Mieritz (C), Ladehoff, J. Röndbjerg, True (A) – M. Röndbjerg, Weichel (A), Brinkmann, D. Nielsen, Korsgaard – K. Jensen, Sörensen, Blichfeldt, Boysen

Szövetségi kapitány: Martin Struzinski

Franciaország: Garnier (Papillon) – Thiry (C), Melin, Maia, Gleizes, Colomban – Guebey, Selerier, Texier, Coulaud (A), Addamo – Marcelle, Ritz, Torres (A), Matima, Ville – Houeix, Fritz-Dreysse, Couvat, Bougro, Petit

Szövetségi kapitány: Romain Guibet

Játékvezetők: Przemyslaw Kepa – David Nothegger, Pálkövi Botond