Dánia – Franciaország 4:1 (vége) | Magyarország – Fehéroroszország 2:7 (vége) | Norvégia – Kazahsztán 5:3 (vége)
Dánia
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Franciaország
szerda 15.04.2015, 13:00U18 Div. I/A Férfi VB

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Óriási rangadóval folytatódik az U18-as divízió I-es világbajnokság Debrecenben. A dánok és a franciák eddig hasonló utat jártak be a vb-n. A skandinávok vasárnap a mieinket verték agyon (9-1), a franciák a kazahokat győzték le hasonlóan magabiztosan (7-1). A második játéknapon, hétfőn a dánok 1-3-ról fordítottak, és győzték le hosszabbításban a fehéroroszokat, míg a franciák kétszer is egyenlítve szintén a hosszabbításban múlták felül a norvégokat. A két csapat a feljutásra is esélyes, talán éppen ezen a meccsen dől el az első hely sorsa.

Kellemes hangulatot teremt a közel ötven fős francia szurkolótábor, valószínűleg szülők.

Fehér-kékben a franciák, tiszta pirosban Dánia.

00:01

00:35
    A franciák kezdenek aktívabban.

00:50
    Majdnem elcserélték magukat a gallok, nagy volt a kavarodás a cserepad környékén.

00:57
    Buli a dán kapu előtt.

01:23
    Alexander True harcolt meg a korongért, majd lőtt egyet, de Garnier védte a megpattanó lövést.

01:35
    Aztán újabb kavarodás a francia kapu előtt, de nincs gól.

03:12
    Couvat lövése Petersen válláról pattant a védőhálóba.

03:25
    Anker mutat be szép ütközést a francia harmadban a palánk mellett. Fizikálisabbak eddig a dánok.

03:50
    Bastien Maia lövése megy fölé a védő blokkjáról. Bedobás Petersen bal keze felől.

04:16
    Rönbjerg került helyzetbe, de mellé lőtt.

04:28
    True birkózott a francia kapu előtt, de Garnier mamuttal hárított.

05:12
    Korsgaard is nagy ütközést mutat be. Amíg engedi a játékvezető, keménykedni fognak a dánok, úgy néz ki.

06:18
    Lasse Petersen szúr bele a bárddal egy lapos lövésbe, amely így a védőhálóba pattan.

06:38
    Maxime Ritz tilos felszabadítása után jön buli a francia harmadban.

06:47
    Maia passza is hosszú, ez is tilos.

07:00
    Most Rönbjerg kap egyet Thirytől, de marad a korong a francia harmadban.

07:32
    Jonas Röndbjerg lövésénél Garnier-nek gyűlik meg a baja a koronggal, de védője kisegíti, és eltakarítja a kipattanót.

08:55
    Most a franciák próbálkoztak lehetőséget teremteni, de lövőhelyzetig nem jutottak.

09:35
    Ritz veszít korongot saját kapuja mögött, de védőtársa kisegíti.

10:07
    Dánia gólt szerzett!
    Alexander True sokadszor volt tarthatatlan, remek egyéni akciója végén Garnier kétszer is védett, de harmadszor TOBIAS LADEHOFF már a kapuba kotorta a pakkot.

10:15
    Újabb gyors dán helyzet, majdnem meglett a második, de Garnier-ben most elakadt a korong.

10:42
    Tilos felszabadítás: Franciaország.

10:52
    Justin Addamo került ziccerbe, de fonákemelése valahogy kijött Petersen válláról.

12:05
    Boysen volt túl agresszív, hátulról lökte Torrest, jön is a kiállítás.

12:10
    Jean Gleizes távoli bombája csilingel a kapuvason, majd a tetőszerkezetre pattan a korong. Centiken múlt az egyenlítés.

12:19
    Petersen tenyerel a korongon.

12:30
    Tisztáznak a dánok.

12:45
    Okos korongtartás után emelik ki megint a piros mezesek a korongot. Eddig nagyon gyenge a francia emberelőny, Gleizes kapuvasát leszámítva.

13:35
    Bevinni sem nagyon sikerül a korongot a dán harmadba.

14:05
    Krag és Nielsen ölik az időt, Boysen visszajöhet.

14:35
    Koch lőhetett kétszer, előbb a blokkba, aztán mellé.

15:11
    Sokadszor adják el a franciák saját harmadunkban a korongot, de ebből sincs helyzet végül.

16:28
    Most a dánok cseréltek érdekesen, de sem kiállítás, sem francia gólhelyzet nem lett belőle.

17:01
    Megint a védőhálóban a korong, a dán harmadban lesz buli.

17:03
    Villámgyors lövést fog Petersen, megint a dán kapu előtt lesz bedobás.

17:43
    Megint a dánok első sora veszélyeztet, de Garnier nem kellett, hogy közbeavatkozzon.

17:50
    Petersen tenyerel rá ismét a pakkra.

18:09
    Korsgaard kotorja rá a korongot a kapu mögül visszakanyarodva, de Garnier véd.

18:09
    Daniel Nielsent állítják ki testre ütésért. Korsgaard helyzete után volt túl agresszív a kipattanónál a dán támadó.

18:37
    Gleizes ütőjéről most lecsúszik a korong, pedig ígéretes helyzetbe került a csatár.

19:30
    Két francia zavarja egymást a kék vonalon, ki is csúszik a korong.

19:37
    Petersennek kell védenie egy erőtlen lövést.

19:37
    Hoppá! Itt is a kipattanónál történt szabálytalanság, Vincent Melin áll ki két percre akadályozásért. A harmad végéig négy-négy mezőnyjátékos a jégen.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Egy harmad után jobbak a dánok, ez kijelenthető, megérdemelt a vezetésük. Az agresszív letámadással nem nagyon tud mit kezdeni Romain Guibet csapata, még emberelőnyben sem. A dánok fizikális játéka sem ízlik a franciáknak, így ezekre a kérdésekre mindenképpen megoldást kell találniuk a galloknak a szünetben. Az eladott korongok is problémát jelenthetnek a fehér mezeseknél, a dánok ugyanis kíméletlenül lecsaptak a szabad korongokra. Bő tíz perc múlva jön a folytatás!

20:01

20:36
    Most a dánok kezdtek aktívabban, de Mieritz lövését magabiztosan védte Garnier.

21:07
    Még fél percig emberelőnyben a dánok.

21:25
    Mieritz lövését blokkolja Bougro, ezzel gyakorlatilag lejár a francia kiállítás is.

21:47

22:10
    Ladehoff passzolt a kapu mögül, de Garnier végül magához tudta húzni a veszélyesen pattanó korongot.

22:37
    Megint Garnier kesztyűjében a korong.

22:39
    És két másodperc múlva ismét.

23:07
    Bougro szerez korongot szépen, de nem tud lőni.

23:10
    Végül Petersen nyugtatja meg csapattársait a korong magához ölelésével.

23:45
    Colomban centerezése pattant meg egy dán ütőn, Petersennek résen kellett lennie.

24:09
    Maia lő centikkel a felső sarok mellé.

24:11
    Lélektanilag nagyon rossz pillanatban cserélik el magukat a franciák. Texier tölti le a kétperces technikai büntetést.

24:30
    Tisztáznak a gallok.

24:40
    Maia blokkja után a védőhálóban a korong.

25:39
    Remek játék végén From üt el a korong felett, így felszabadul a francia harmad.

26:15
    True, Mieritz és Ladehoff is gólt szerezhetett volna, de vagy Garnier vagy a blokk mentett. Nagy kavarodás volt.

26:15
    Teljes létszámban a franciák.

27:23
    Daniel Nielsen üt tilosra, de közben Loic Coulaud-t kiállítják testre ütésért.

27:49
    Thiry nagyot harcolt True-val szemben, ki is ütötte a korongot a védekező harmadából.

27:55
    A dánok pedig túl gyorsan akarták azt visszavinni, ez így les, ráadásul a dán kapu elé viszik a bulit.

28:40
    Brinkmann lövésénél Garnier védett nagyot.

29:01
    Kapu előtti kavarodás végén tudnak tisztázni a franciák.

29:32
    A hullafáradt francia sor marad még a jégen a tilos felszabadítás miatt.

30:22
    Matima tudott majdnem kilépni, de kicsit hosszú volt az indítás.

30:47
    Garnier véd nagyot.

30:54
    Franciaország gólt szerzet!
    Gyönyörű góllal egyenlít Franciaország! GABIN VILLE szép cselekből álló egyéni akciója végén ereszt meg egy hajszálpontos lövést a jobb felsőbe. Gólpassz: Rudy Matima.

31:54
    True veszélyes lövését kell Garnier-nek védenie.

32:17
    Addamo esik el, kiállítás lesz.

32:36
    Most lép életbe Daniel Nielsen gáncsolásért megítélt kiállítása.

32:54
    A francia kapu mögött "fagyott meg" a korong két-két játékos párharcában. Garnier jobbján lesz buli.

33:16
    Rossz a kapu mögül visszatett korong. Ez az emberelőny sem nagy előny eddig a franciáknak.

33:39
    Na most egy ígéretes lövés, de Ville ezúttal fölé lő.

33:58
    Garnier fogja meg a korongot. A francia kapu előtt marad a bedobás így.

34:35
    Texier passza rossz, a dánok tisztáznak, Nielsen visszajöhet.

35:21
    Gleizes és Boysen akaszkodnak össze a semleges harmadban, de nem áll meg a játék.

36:01
    Újra vezet Dánia! Szépen kihozták a korongot a skandinávok, JEPPE KORSGAARD pedig éles szögből adott le lövést a bal szélről, ami meglepte Garnier-t a rövid saroknál. Gólpassz: Daniel Nielsen, Mathias Röndbjerg.

37:55
    Garnier tolja ki Jonas Röndbjerg lövését.

38:06
    Tilos felszabadítás: Dánia.

38:47
    Petit lövésébe Petersen a bárddal szúr bele, a védőhálóban a pakk.

39:42
    Coulaud került helyzetbe, de lest fújt a vonalbíró.

39:42
    Sőt, a francia kapu előtt lesz bedobás.

39:46
    Garnier fekszik a korongon, most viszont kiviszik a bulit a francia harmadból.

40:00

Kicsit nyugtatgatni kell a feleket a harmad zárását jelző dudaszó után, de végül mindkét csapat az öltözőbe vonul.

Sikerült a hibákat korrigálnia a francia csapatnak, és ki is egyenlítettek Ville góljával, de a dánoknak volt válaszuk, igaz, ehhez kellett Garnier hibája is, onnan a rövid alsóba nem szabad gólt kapni... Mindenesetre a harmadik harmadra minden kérdés nyitott maradt, így izgalmas folytatás várható.

40:01

40:16
    Dán les.

40:40
    Garnier védi előbb Röndbjerg, majd Ladehoff lövését.

41:09
    Felálltak a dánok a francia harmadban, Mathias Röndbjerg távoli lövése a kapuvasról a gólvonalra csorgott le, ahonnan SEBASTIAN BRINKMANN kotorta Garnier kapujába. Kétgólos már a dán vezetés. Gólpassz: Mathias Röndbjerg.

41:48
    Most a dánok cserélték el magukat, Mathias From vonul a büntetőpadra.

41:48
    Vagy mégsem! Oliver Christensent küldi inkább a padra Martin Struzinski.

42:20
    Kiemelik a dánok a harmadukból a pakkot.

42:48
    Az emberelőny felénél nem tudtak még felállni a franciák.

43:15
    Megint kezdhetik elölről a gallok. Nem sok kreativitás van ma a francia emberelőnyös játékban.

43:50
    Kiegészült Dánia.

44:11
    Petit korcsolyázott lesre, beviszik a francia harmadba a bulit.

44:48
    From kap jó passzt, ki is léphetett, de fonákemelését Garnier védte. Kipattanó sincs.

44:54
    Ladehoff bombájánál nagyon nagyot véd a mamut hegyével Garnier.

45:07
    Tilosra ütnek a franciák.

45:31
    Daniel Nielsen lő takarásból, éles szögből, Garnier-ben elakad a pakk, a kipattanó a védőké.

46:38
    Ville szerez korongot saját harmadában, de Koch gyönyörűen akasztja meg az ellentámadást egy ütközéssel.

47:19
    From volt körülményes, Krag közben már bekorcsolyázott. Les.

48:04
    Két nagy francia helyzet marad ki, majd pár másodperccel később már a gallok ütnek tilosra.

48:09
    Garnier kesztyűjében a korong.

48:24
    Újabb francia tilos felszabadítás.

48:58
    Blichfeldt fordul be a kapu mögül, de Garnier is résen van, meg el is nyomják a csatért a francia bekkek.

49:33
    Christensen ment be bátran két védő közé, így alakult ki lövőhelyzet Krag számára, a lövést viszont Garnier szépen védte.

50:22
    Francia kiállítás miatt tudtak felállni a dánok hat-öt ellen, True a kapu előtt közvetlenül kapta meg a korongot, de Garnier védte a lövést.

50:22
    Így viszont Remi Selerier áll ki gáncsolásért.

50:46
    Garnier védett szépen egy távoli lövést, majd les miatt áll meg a játék.

51:10
    Mieritz ígéretes lövése pattan alig mellé egy blokkoló védőről.

52:06
    From lövése csúszik a kapu mellé.

52:25
    A büntetőpadról visszatérő Selerier léphetett volna ki a koronggal, de nem tudta megszelídíteni azt a bekk.

52:37
    A semleges harmadban bedobott koronggal folytatódik a játék.

52:52
    Dán kiállítás lesz. Christian Mieritz ül ki két percre a játék késleltetéséért. A plexin kívülre ütötte a pakkot a dán csapatkapitány.

53:21
    29 másodperccel Mieritz után Alex True is elköveti ugyanazt a hibát. Nagyon hosszú kettős emberelőny következik.

53:21
    Időt is kér Romain Guibet.

53:39
    Kialakult a lövőhelyzet, de Addamo pontatlanul célzott.

54:30
    Az elmúlt 15 másodpercben megint gondjai vannak a franciáknak: még kettős fórban sem tudják bevinni a korongot a dán harmadba.

55:00
    Mieritz ziccerben léphetett ki a padról visszatérve, de nem tudta jól lekezelni a korongot, így kiszorított szögből lőtt Garnier-be.

55:13
    Az emberelőnyben játszó franciák ütnek tilosra...

55:25
    True is visszatért, ezt is kivédekezték a dánok.

55:51
    Koch távoli lövése a keresztlécről pattant vissza!

55:58
    Dán les.

56:04
    Petersen vesztette el a maszkját, emiatt állt meg a játék.

56:54

57:30
    Fél perce a dán ütőkön jár a korong a francia harmadban. Így nem lesz esélye az egyenlítésre a franciáknak.

57:42
    Les. A semleges harmadban jön a buli.

58:08
    Thiry lövésébe szúr bele Colomban, de Petersen lereagálja.

58:08
    Üres a francia kapu, kétgólos hátrányt kellene kiegyenlítenie a remekül védekező dánok ellen Romain Guibet csapatának.

58:40
    Maia erőtlenül sodorja kapura a pakkot, kijönnek a dánok, de visszaszerzik a franciák a korongot

59:01
    MATHIAS FROM volt határozott a saját kék vonalán, és a Mieritz által megszerzett koronggal kilépett az üres kapuig. Ezzel eldőlt. Gólpassz: Christian Mieritz.

59:46

59:46
    De Enzo Guebey-t kiállítják fogásért.

60:00

Leperegnek a hátralévő másodpercek, a dánok teljesen megérdemelten, magabiztos védekezéssel győzték le a franciákat a csoport egyik legnagyobb rangadóján. A franciák nem találták a saját játékukat, így egyértelműen a jobb csapat győzött ma.

A meccs legjobbja a két gólpasszos MATHIAS RÖNDBJERG, aki emellett a remekül záró dán védelem motorja is volt.

Köszönöm figyelmüket, maradjanak velünk a nap további mérkőzésein is! (15:13:48)

Zoltán Horváth

Gólok és gólpasszok: 11. Ladehoff (True), 37. Korsgaard (Nielsen, Röndbjerg), 42. Brinkmann (Röndbjerg), 60. From (Mieritz) – 31. Ville (Matima)

Dánia: Petersen (Krog) – M. Jensen, Koch, Christensen, From, Krag – O. Nielsen, Mieritz (C), Ladehoff, J. Röndbjerg, True (A) – M. Röndbjerg, Weichel (A), Brinkmann, D. Nielsen, Korsgaard – K. Jensen, Sörensen, Blichfeldt, Boysen

Szövetségi kapitány: Martin Struzinski

Franciaország: Garnier (Papillon) – Thiry (C), Melin, Maia, Gleizes, Colomban – Guebey, Selerier, Texier, Coulaud (A), Addamo – Marcelle, Ritz, Torres (A), Matima, Ville – Houeix, Fritz-Dreysse, Couvat, Bougro, Petit

Szövetségi kapitány: Romain Guibet

Játékvezetők: Przemyslaw Kepa – David Nothegger, Pálkövi Botond