Leicester City – Chelsea F.C. 1:3 (vége)
Leicester City
1:3 (1:0)
Chelsea Football Club
szerda 29.04.2015, 20:45 • King Power Stadium, Leicester • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

A Premier League 27. fordulójának elmaradt meccsét pótolják kedden este 20:45-kor , ahol a Leicester küzd meg a Chelseavel.

A Leicester a tizenhetedik, éppen nem kieső helyen található. Ez annak köszönhető, hogy legutóbbi négy bajnokijukat egyaránt behúzták! És az utolsó, kilátástalan helyről sikerült elmozdulniuk, és most már a bennmaradás is valósággá válhat, nem csupán álommá. Legutóbb a Tottenham otthonában kaptak ki, de itt is csatában voltak a pontokért, hiszen 4:3-ra kaptak ki.

A Chelsea magabiztosan, tiz ponttal vezeti a tabellát a Manchester City, és az Arsenal előtt. Legutóbbi bajnokijukon győzelemmel felérő döntetlent játszottak az ágyúsok ellen. Amennyiben ezt a meccset behúzzák, akkor négy fordulóval a vége előtt tizenhárom pont lenne az előny, igaz az Arsenal számára még öt meccs van hátra, de még nem lenne bajnok a csapat. Legkorábban a hétvégi bajnokijukon lehetnek bajnokok, hazai közönség előtt, a Crystal Palace ellen. Legutóbb idegenben januárba kaptak ki a Tottenham otthonában, ez a meccs 5:3-al zárult, azóta vendégként öt győzelem, és három döntetlen a mérleg.

A két csapat őszi meccsén a Chelsea győzött 2:0-ra, a félidőben még tartotta magát az újonc csapat, de megrázták magukat a londoniak, és végül simán nyertek. Tartsanak velünk, izgalmakban nem lesz hiány!

1

1
    Sárgában a Chelsea, kék-fehérben a Leicester.

2
    Hazard átadása Azpilicueta számára hosszú lett. Hazai bedobás.

2
    Parádés labdát kapott Vardy, de a tizenhatos előterében szerelték. Bedobás.

3
    Remek a közönség, az eső közben eleredt.

5
    Ulloa lesen tartózkodott.

6
    Hazardot szerelte Albrighton szabályosan. Chelsea bedobás.

8
    Drogba futott lesre ezúttal.

9
    A kapu elé tett labda mély lett, Vardy feje felett elszállt a labda, ami végül Cech-nél kötött ki.

9
    Hazard lövését sikerült blokkolni.

10
    Vardy távoli lövések fölé szállt.

12
    Ulloa kapott hajszálpontos labdát, azonban nem tudta rendesen átvenni, ezzel el is halt a támadás.

13

14
    Matic harminc méteres bombája levágódik.

14
    Egyenlőre teljesen kiegyenlített a játék.

14
    Ramires kapott szabadrúgást a középpályán.

14
    Terry lesen tartózkodott.

15
    Willian beadására Drogba érkezett, viszont eltörte a labdát, és ezzel az alapvonalig sem jutott el a labda.

17
    A jobb szélről jövő beadás Cech kezei között végezte.

18
    Hazard középre gurított labdájáról Drogba lemaradt, pedig ziccer lett volna.

19
    King szedett össze egy sérülést, helyére James érkezett.

19
    Fabregas sarokrúgását kifejelték Drogba elől.

20
    Cambiasso harcolt ki szögletet.

21
    Albrighton beadását Morgan fejelte rá, viszont kapu mellé fejelt jóval.

22
    Huth ápolása miatt áll a játék.

23
    Huth nem tudja folytatni, újabb kényszerű csere.

24
    Huth helyére De Laet érkezett.

25
    2:2 a lövések száma, kapura tartó lövés nem volt egyik oldalon sem.

26
    Hazard harcolt ki szögletet.

28
    Támad a Chelsea, de egyenlőre nincs átütő erő bennük.

29
    Drogba fordult kapura, tizennégy méteres lövése méterekkel kapu mellé gurult.

31
    Negyed óra ebből a felejthető félidőből.

32
    Megszállja a Leicester térfelét a Chelsea, de továbbra sincs kaput eltaláló lövésük.

33
    44:56 a labdabirtoklás aránya.

34
    Hazard beadását Morgan fejeli ki szögletre.

34
    A kis szögletet követően Fabregas tette be erőből, de nem volt pontos.

35
    Látszik azért a két csapat közötti tudásbéli különbség, de nagyon harcosak a hazaiak. Nem alárendelt szereplők ezen a meccsen.

36
    Chelsea bedobás a középpályáról.

36
    Konchesky tévedett egy ütemet, övé a meccs első lapja.

37
    Fabregas beadását Schmeichel magabiztosan gyűjti be.

38
    Drinkwater harminc méteres bombája két méterrel fölé szállt.

39
    Cambiasso lövése lecsúszott. Kirúgással jöhet Cech.

40
    Öt perc a félidőből, gólt nem láttunk, és helyzetet sem.

41
    A meccs egyetlen helyzete!Parádésan lőtt Konchesky kapura, Cech bravúrral szedi ki a jobb alsóból, majd az ismételten középre tett labdát Cambiasso rosszul vette át, nem tudott kapura fordulni, lövésre tette le, majd a próbálkozást Cech bravúrral védi ismét! Óriási tüzijáték volt!

43
    A közönség énekel, a vendégek labdázgatnak hátul nagyjából ennyi történik.

44
    Willian kap szabadrúgást a középpályáról.

45
    Megkezdődött a félidő utolsó perce, ami a rendes játékidőt illeti.

45+1
    A ráadás három perc.

45+1
    Hazardnak pakoltak oda egy nagyot. Ápolni is kell.

45+2
    Folytatódik a meccs, egyetlen perc maradt.

45+3
    A Leicester gólt szerzett!

Vardy iramodott meg a bal szélen, beadása pontos lett MARC ALBRIGHTON számára, aki laposan a jobb alsóba tüzelt. Azpilicueta elcsúszott, ezt pedig kihasználták a hazaiak! 1:0, érik a meglepetés.
    Marc ALBRIGHTON - 1:0

45+5
    Hazai bedobás a középpályáról.

45+5

A meccs csordogált egészen a 41.percig amikor a hazaiak kétszer is gólt szerezhettek volna, de Cech mindkét próbálkozást védte bravúrral.Ezt követően már a lefújást vártuk, amikor formás támadás végén végül Albrighton pontos lövése gólt eredményezett, és megérdemelten vezetnek a hazaiak. A második félidőben is tartsanak velünk!

46

47
    Drogba kapott egyet a lábára, nem érzi most túl jól magát. Picit sántikál.

48
    Chelsea gólt szerzett!!

Ivanovic verte meg védőjét, majd középre tálalt laposan, pontosan DIDIER DROGBA felé, aki egyből eltette a kapus mellett. A Chelsea az első kaput eltaláló lövéséből gólt szerzett, ahogyan azt már annyiszor tette a közelmúltban. 1:1.
    Didier DROGBA - 1:1

49
    Ismét nagy helyzet , ezúttal is Drogba lőtt teljesen üresen tizenötről, de csúnyán fölé lövi!

50
    2:1 a kapura tartó lövések száma, ebből 1:1 gólt is eredményezett.

52
    Willian sprintelt el a jobb oldalon, hajszál pontosan tálalt Fabregas elé , aki nem számított rá, hogy eljut hozzá a labda, majd későn lendített! Bekezdtek a londoniak!

54
    Ivanovic lesen tartózkodott a beadás pillanatában.

55
    A Chelsea legalább egy, de inkább két ütemet váltott a második félidőre.

56
    39:61 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 7:5.

57
    Wasilewski beadásába ugyan beletudott érni Ulloa, de irányítani már nem tudta a játékszert.

58
    Leicester bedobás a Chelsea térfelének közepéről.

60
    Az egy pont azért nem rossz egyik csapatnak sem, hiszen a Leicester tovább távolodna a kieső helytől, a Chelsea pedig újabb lépést tenne a bajnoki címhez.

61
    Willian harcol ki újabb sarokrúgást a Chelsenek.

61
    Willian szögletét kifejelték Cahill elől.

62
    A hazai szurkolók az első perctől kezdve vastapssal bátorítják játékosaikat..

63
    Drogba kapott pontos passzt, jó ütembe indult el, majd az ötös sarkáról tüzelt kissé kiszorított helyről, lökete azonban elszállt a kapu előtt, és elsuhant a jobb sarok mellett! Kirúgás.

64
    Chelsea bedobás következik a pálya középső szekciójából.

65
    Willian húsz méteres tekerése elzúg a kapu fölött, ráadásul Schmeichel rajta is volt.

66
    A beadás Terry lábáról csorgott ki az alapvonalon, kirúgással jöhetnek a hazaiak, és küzdenek továbbra is a győzelemért.

67
    Albrighton beadása kicsavarodott az alapvonalon, és szabadrúgást kapott a Chelsea, melyet Cech már ki is rúgott a mezőnyben.

68
    Ulloa ápolása miatt állt a játék.

69
    A meccs közepén láthattunk két gólt, az első félidő végén Albrighton lövése akadt be, a második félidő elején Drogba érkezett remek ütemben, és lőtt egyből a kapuba. Ezzel tehát 1:1-es döntetlenre áll a meccs.

70
    Hazard iramodott meg a jobb szélen, majd felnézett, és Drogba elé tálalt, aki elől az utolsó pillanatban szögletre menteken.

70
    Fabregas sarokrúgását kifejelték a védők.

72
    Konchesky lövése messze elkerülte a kaput. Kirúgás.

73
    8:7 a lövések száma, bő negyed óra van hátra, elég döntetlen szagú a mérkőzés az utóbbi percekben.

73
    32021 a hivatalos nézőszám.

74
    Hazard vitte le az alapvonalig a labdát, majd sarkazni próbált a társához, de lekapcsolták.

75
    A meccs ezen szakaszában a Chelsea szerezte a harmadik legtöbb gólt az Arsenal, és Man. City után.

76
    Hazard nem tudta átpréselni a védők gyűrűjén a labdát.

77
    Vardy helyére Mahrez érkezett, elfogytak a hazaiak cseréi.

78
    Ramires húsz méteres tekerése kapu mellé szállt, ráadásul meg is pattant. Szöglet következik.

79

Fabregas beadását a rövid saroknál csúsztatták meg, amit Schmeichel bravúrral megfogott, a kipattanóra JOHN TERRY érkezett, aki közelről a kapu bal sarkába pofozta a játékszert. Fordit a Chelsea, 1:2!
    John TERRY - 1:2

80
    Amennyiben ez igy marad, akkor hétvégén ha nyernek otthon, a Crsytal Palace ellen, akkor ők a bajnokok matematikailag is! Valljuk be, elég nagy esély van rá, hogy behúzzák azt a meccset (is).

81
    Drinkwater követett el támadó szabálytalanságot.

82

83

Ismét a jobb oldalon fejlődött fel a támadás, majd jött középre laposan a labda, a második ütemben érkezett RAMIRES, aki ballal a jobb felsőbe irgalmatlan nagy gólt ragasztott! 1:3, ezzel azért eldőlt a meccs feltehetőleg!
    RAMIRES - 1:3

84
    Willian helyére Zouma érkezett.

85
    A második félidőben 1:9 a lövések száma, azért láthatóan feljebb kapcsolt Mourinho együttese.

86
    Öt perc már csak a rendes játékidőből.

87
    Mahrez kezezése miatt londoni szabadrúgás a saját térfelükről.

88
    Hazard helyére Cuadrado érkezett.

89
    Fabregas passza sem Drogbának, sem Cuadradonak nem volt jó.