USA – Finnország 5:1 (vége) | Kanada – Lettország 6:1 (vége) | Oroszország – Norvégia 6:2 (vége)
Csehország – Svédország 5:6 (1:2 szétlövés után)
szétlövés vége (1:2)
Csehország
5:6 (1:2, 0:1, 4:2 - 0:0)
Svédország
péntek 01.05.2015, 20:15 • O2 Aréna, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Nem mindennapi mérkőzést láthattunk, rögtön a VB első játéknapján. A szétlövés általában lutri, ebből most a svédek jöttek ki jobban!

A házigazda tehát egy, míg a svéd válogatott két pontot szerez az első mérkőzésen. Ha minden így megy tovább, remek Világbajnokság előtt állunk! (22:55:08)

EKMAN-LARSSON - 5:6

A Svédország csapata nyerte a szétlövést.
    A győztes gól szerzője: EKMAN-LARSSON.

3. serie
    1:2
    Sobotka a harmadik cseh, kivár, laposan lő, kijön a kapusról!

3. serie
    1:2
    Ekman-Larsson a harmadik svéd, kegyetlenül bevágja!

2. serie
    1:1
    Voracek a második cseh, jobbról húz középre, a korong a hosszú sarokban pihen!

2. serie
    0:1
    Josefson a második svéd, fogja Salák a botossal!

1. serie
    0:1
    Klepis az első cseh, fonákkal emel, kimarad!

1. serie
    0:1
    Lindholm az első lövő, belövi!

Szétlövés kezdete.

Hatalmas svéd helyzetek a hosszabbításban, ám Salák szó szerint szétlövésre menti a mérkőzést a csehek számára!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:34
    Két cseh blokk, beszorulnak most a hazaiak.

64:08
    Jordan lapos lövését mamuttal védi Enroth.

64:03
    Utolsó perc a hosszabbításban, Klepis távoli lövését húzza maga alá Enroth.

63:39
    Klepis kerüli meg a svéd kaput, de ketten is követik, nem lesz belőle helyzet.

62:29
    Forsberg vezérletével kettő az egyben lépnek ki a vendégek, sokat vár a svéd, szerelik.

61:45
    Közben kiegészülnek a csehek. Négy a négy ellen a csapatok a jégen.

61:20
    L. Eriksson hatalmas helyzetbe, ziccer, Salák ezt is védi!

61:01
    Ekman-Larsson kerül ziccerbe, estében a cseh kapusba lő!

60:39
    Lindström lő kapásból, oldalról, Salák benyeli a pakkot.

60:11
    Négy a három ellen a csapatok a jégen, lehetőség a svédek előtt!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Hihetetlen záró harmad, potyogtak a gólok, jöhet a hosszabbítás!
    A csehek a sírból hozták vissza a meccset, ám a svédek hat a négy ellen még az utolsó perceben ki tudtak egyenlíteni!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:35
    Voracek (CZE) áll ki kettő percre bottal akasztásért!
    Mattias SJOGREN - 5:5

59:06
    Svédország gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Kihasználják emberelőnyüket a svédek, ezzel egalizálnak a kék mezesek! Lindström találja el rosszul a korongot, ebből lesz a gólpassz, MATTIAS SJOGREN a gólszerző!

Gólpassz: Joakim Lindström és John Klinberg.

58:35
    Hat a négy ellen támadnak a svédek!

58:34
    Koukal (CZE) megy le kettő percre gáncsolásért!

58:05
    Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce, üres a svéd kapu!
    Martin ZATOVIC - 5:4

56:52
    Csehország gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Először vezetnek a csehek! Kapu mögül visszatett korong, de Novotny nagyon okosan nem lövi el kapásból, tovább játszik MARTIN ZATOVIC elé, akinek így már könnyű dolga van! 5-4!

Gólpassz: Jiri Novotny és Dominik Simon.

55:48
    Rákapcsolnak a svédek, izgalmas befejezés elé nézünk.

54:48
    Forsberg bombája süvít el a cseh kapu felett.

53:38
    Minden kezdődhet elölről, a lélektani előny a hazaiaknál van!
    Roman CERVENKA - 4:4

52:25
    GÓÓÓÓÓL! Egyenlítenek a csehek, felrobban a csarnok! ROMAN CERVENKA ugrik ki a jobb oldalon, a bekk lemarad, a cseh játékos fonákkal, majdnem a kör aljáról emel a rövid felsőbe! Csodálatos találat ez is! 4-4!

Gólpassz: Jakub Voracek és Petr Caslava.
    Dominik SIMON - 3:4

51:33
    GÓÓÓÓL! Harmadszor is szépítenek a csehek! Hejda szerez korongot a semleges harmadban, előretör a jobb oldalon, majd középre játszik, érkezik DOMINIK SIMON, aki a kapunak oldallal állva, fonákkal helyez a hálóba! 3-4!

Gólpassz: Jan Hejda.

50:31
    Lesre korcsolyáznak a hazaiak, elég nehézkesen fújja be a játékvezető.

49:33
    Koukal dobja el magát eléggé látványosan a jégen, nem lesz kiállítás. A bedobás a svéd kapu elől jöhet.

49:27
    Novotny lő oldalról, Enroth lepkéssel. Jól véd ma a svéd kapus.

49:15
    Kiegészül Svédország csapata.

48:33
    Kolar lövése kipattan, Jagr ólálkodik, de nem jut hozzá a pakk!

48:10
    Átmenetileg felszabadítanak a kék mezes vendégek.

47:55
    Felállnak a csehek.

47:44
    Cervenka próbálkozását Enroth szedi le a lepkéssel.

47:13
    Újabb esély a szépítésre! Josefson (SVE) ül le kettő percre bottal akasztásért!

46:40
    Ismét késleltetett kiállítás a svédeknél, a cseheknél üres a kapu.

46:04
    A bedobás a svéd kapu előteréből jöhet.

45:25
    Enroth kapja le a lepkéssel Klepis lövését.

44:55
    Kemény csata folyik a svéd harmadban a palánk mellett.
    Joakim LINDSTRÖM - 2:4

44:07
    GÓÓÓÓL! Nem sokáig örülhettek a csehek! Három az egyben ugranak meg a svédek, Moller szépen tálal a középen üresen érkező JOAKIM LINDSTRÖM elé, aki kapásból, ahogy kell, a hosszúba bombáz! 2-4!

Gólpassz: Oscar Moller.
    Tomáš HERTL - 2:3

42:51
    GÓÓÓÓÓL! Emberelőnyös találattal szépítenek a hazaiak! Na ez hogyan ment be? Nemec tüzel kintről, a korong felpörög Enroth testéről, majd érkezik TOMAS HERTL, aki estében, két bekk szorításában, vagy inkább gyötrése közepette a korongot a rövid kapufára húzza, onnan a mamutot is érintve csorog a gólvonalon túlra! 2-3!

Gólpassz: Ondrej Nemec és Jakub Klepis.

42:37
    Hjalmarsson szerez pakkot emberhátrányban, ziccer, de véd a kapus, eldőlhetett volna!

42:22
    Átmenetileg felszabadítanak a svédek.

42:05
    Esély a felzárkózásra! Lindström (SVE) pihen kettő percet akadályozás miatt!

41:52
    Késleltetett kiállítás lesz a svédeknél.

V Ostravě se zatím diváci baví! Rusko-Dánsko po 2. třetině – na střely 27:6, na góly 6:2.Foto: Michal Eger

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on 1. květen 2015

41:26
    Lesre korcsolyáznak a vendégek.

41:00
    Tilosra ütik a pakkot a svédek.

40:55
    Nakadal vár sokat, így a lövésre odaér a svéd blokk.

40:01

Az első 40 perc statisztikája:

Kapura lövések: 12 illetve 14
    Védési hatékonyság (%): 78.57 illetve 91.67
    Kiállítások: 4 illetve 6 perc
    Emberelőny: 3/1 illetve 2/1

Hiába adott bele apait-anyait a cseh válogatott, nem sikerült egyenlíteni, sőt, egy újabb érthetetlen védelmi hibát kihasználva a svédek visszaállították a kétgólos különbséget.
    Innen várjuk a folytatást!

40:00

39:47
    Rask lövését blokkolják a csehek, a korong kis is pattan a játéktérről és a hálóban köt ki.

39:05
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:27
    Erat korcsolyázik a kapu közelébe, középről tüzel, kijön a pakk Enrothról!

37:40
    Próbálnak a harmad végére felpörögni a csehek.

36:31
    A semleges harmadból jöhet a bedobás.

35:40
    Már a második svéd gól, amit cseh védelmi hiba előz meg.
    Viktor RASK - 1:3

34:34
    GÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a kék mezesek! Micsoda gól! Lindholm lefordulás után parádés passzal tálal VICTOR RASK elé, aki talán még szebben fordul le bekkjéről, majd a kapu üres részébe lő egészen közelről! 1-3!

Gólpassz: Elias Lindholm és Simon Hjalmarsson.

34:17
    Hjalmarssonnak van kis helye, lő is, szép védést mutat be Salák!

33:50
    Sorcsere mindkét oldalon, a svédeknél a pakk.

33:09
    Jagr parádés csellel játssza magát ziccerbe, Enroth nagyot fog!

32:40
    Kis birkózás a svéd harmadban a palánk mellett, a vendégek jönnek ki belőle jobban.

32:01
    Kiegészül Svédország együttese, közben Jordan azért még lő egyet, nincs kipattanó.

31:27
    Klepis lő a palánk mellől, a rövid alsóba tartó korongot Enroth a mamuttal rúgja oldalra.

30:02
    Lander (SVE) pihen kettő percet fogásért!

29:34
    Az utóbbi percekben kezdeményezőbb a svéd válogatott.

28:09
    J. Ericsson szúrja be váratlan ütemben a korongot a cseh kapu elé, tisztáznak a bekkek.

27:35
    Simon várja a korongot a svéd kapu torkában, de beleszúr egy vendég bot az átadásba. A második harmad a cseheké, habár gól még nem született ebben a periódusban.

Vyprodaná O2 arena viděla v první třetině tři branky, o gól jsou zatím úspěšnější Švédové. Jak se podle vás bude utkání dále vyvíjet?V souběžně hraném utkání v Ostravě zatím Rusko drtí Nory 4:0.

26:05
    Voracek elé pattan a korong, nem talál kaput a hazai támadó!

25:45
    Voracek tenné le lövésre, elmegy a csapattársak előtt, mögött.

25:26
    Teljesen beszorulnak a svédek.

24:40
    Voracek korongja után hatalmas tumultus a svéd kapu előtt, megússzák a vendégek!

24:08
    Újabb késleltetett kiállítás, Anhelov (SVE) pihen kettő percet akadályozásért! Esély az egyenlítésre!

23:17
    Voracek emeli a svéd kapura a pakkot, sok játékos takarja a kilátást, ám a kapu mellett suhan el a korong.

22:54
    A csehek építkezhetnek a saját kapujuk mögül.

21:50
    Hjalmarsson ereszt meg egy lövést, Enroth fogja a pakkot.

20:52
    Kiegészülnek a csehek, ez az első emberelőny a meccsen, amiből nem született gól.

20:40
    Lesre korcsolyáznak a svédek.

20:01

Óriási lendülettel kezdtek a svédek, hét és fél perc leforgása alatt már két góllal vezettek a kék mezesek: előbb Lundquistvolt eredményes egy hatalmas cseh védekezési hiba után, majd Kronwall köszönt be emberelőnyből Saláknak.
    Ezt követően magához tért a házigazda, a cseh válogatott is kihasználta a létszámfölényes helyzetét, ezzel szépített. Klepis kiállítása miatt még 51 másodpercig előnyben játszhatnak a svédek.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:42
    Remek Moller csel után Lindstrom lő a blokkba.

19:20
    Felállnak a svédek emberelőnyben.

18:50
    Emberelőnybe kerülnek a svédek, Klepis (CZE) pihen kettő percet magas bottal való játék miatt!

18:05
    Belül vagyunk az utolsó kettő percen, a svédeknek jön majd jól a szünet.

17:26
    Moller bújna ki két cseh bekk közül, levédekezik a helyzetet a hazaiak.

16:48
    A csehek kezdeményeznek most, Novotny teszi lövésre a pakkot, nem sikerül helyzetbe kerülni.

16:17
    Hivatalosan Jaromir Jagrnak adják a találatot, hamarosan frissítünk mi is!

14:50
    És majdnem itt az egyenlítés is, nem sokon múlott, nincs még lefutva a mérkőzés!
    Jaromír JÁGR - 1:2

13:30
    GÓÓÓÓL! Szépít a házigazda, a csehek is kihasználják előnyüket! Nakladal kapásból, középről, a kék elől óriási löketet ereszt meg, a korong picit irányt változtat egy lábon, majd a bal kapuvas mellett vágódik a hálóba, JAROMIR JAGR a gólszerző! 1-2!

Gólpassz: Jakub Nakladal és Jakub Voracek.

13:14
    Voracek löketét Enroth üti oldalra!

13:03

12:35
    Kicsúszik a svéd korongból a pakk.

12:31
    Emberelőnyben a hazaiak! Elias Lindholm (SVE) ül le kettő percre bottal akasztásért!

11:58
    Késleltetett kiállítás lesz a svédeknél, a csehek már le is vitték a kapust.

11:18
    Begyötört korong a svéd kapu elé, ám nem lesz belőle lövés.

10:23
    A bedobás a svéd kapu elől jöhet.

10:15
    Lesre korcsolyáznak a hazaiak.

09:41
    Enroth lép ki a kapujából, és üti vissza a mezőnybe a pakkot.

08:49
    Helyzet a másik oldalon, Sobotka ugrik ki ziccerben, egy csel után laposan, lágyan helyezné el a korongot Enroth lábai között, de véd a svéd hálóőr!
    Staffan KRONWALL - 0:2

07:30
    GÓÓÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét a svéd válogatott! Felállnak a svédek, STAFFAN KRONWALL kiszorított helyzetből, félmagasan üt a rövid felsőbe szép gólt, Salák hóna alatt talált utat a korong a cseh kapuba! 0-2!

Gólpassz: Mattias Ekholm és Anton Lander.

07:26
    Teljesen beszorulnak a csehek.

07:14
    Lindström kínálja meg ismét a cseh kapust, ezúttal a bedobó körtől nem messze, Salák benyeli a pakkot!

06:26
    Azonnal helyzetbe kerülnek az emberelőnyben játszó svédek, Lindström löketét Salák védi, újabb buli jöhet!

06:17
    Martin Erat (CZE) megy ki kettő percre bottal akasztásért!

06:17
    Lindholm vezeti kettő az egyben a pakkot, szabálytalankodnak vele, kiállítás lesz.

05:20
    Beszorulnak a csehek, nem sokon múlik a második svéd találat!
    LUNDQUIST - 0:1

03:23
    GÓÓÓÓL! Vezetnek a svédek! Micsoda védelmi hiba után történik mindez! Elcserélik magukat a hazaiak, kettő az egyben megoldja a háromkoronás csapat, JOEL LUNDQUIST fejezi be a támadást! 0-1!

Gólpassz: Mattias Sjogren és Jacob Josefson.

02:30
    Pörgős a mérkőzés, egyelőre helyzet nélkül.

01:42
    Beszorul a palánk mellé a korong a svéd kapu mögött, a kék mezesek harmadából jöhet a buli.

00:05
    A csehek fehér mezben és piros nadrágban, míg a svédek tiszta kékben lépnek ma jégre.

00:01

Csehország: Salák (Pavelec) – Hejda, Němec – Kolář, Nakládal – Krejčík, Čáslava – Jordán – Sobotka, Erat, Voráček (C) – Klepiš, Kovář, Jágr – Červenka, Novotný, Hertl – Zaťovič, Koukal, Simon

Svédország: Enroth (Nilsson) – Ekman-Larsson, Klefbom – Klingberg, Kronwall (C) – Rahimi, Ahnelov – Ekholm – Forsberg, L. Eriksson, Lander – Lindström, J. Ericsson, Moller – Hjalmarsson, Lindholm, Rask – Sjögren, Josefson, Lundqvist

Játékvezetők: iechaczek (GER), Rantala (FIN) – Lazarjov (RUS), Suominen (FIN).

Včera se hráči Česká hokejová reprezentace touto dobou fotografovali, za chvíli je čeká rozbruslení v O2 areně a od...

A pénteki nappal megkezdődik az A csoportos férfi jégkorong világbajnokság, idén Csehország rendezi a rangos viadalt.

A torna a csoportküzdelmekkel indul, a csapatok két nyolcas csoportban kaptak helyet:

A tavalyi érmesek: 1. Oroszország, 2. Finnország, 3. Svédország

Příští zastávka: Tipsport Arena. Švédové cestují Prahou na svůj trénink.

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on 30. duben 2015

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 14. Jagr (Nakladal, Voracek), 43. Hertl (Nemec, Klepis), 52. Simon (Hejda), 53. Cervenka (Voracek, Caslava), 57. Zatovic (Novotny, Simon) – 4. Lundquist (Sjogren, Josefson), 8. Kronwall (Ekholm, Lander), 35. Rask (Lindholm, Hjalmarsson), 45. Lindström (Moller), 60. Sjogren (Lindström, Klinberg), utolsó bünt. Ekman-Larsson