USA – Finnország 5:1 (vége) | Kanada – Lettország 6:1 (vége) | Oroszország – Norvégia 6:2 (vége)
Csehország – Svédország 5:6 (1:2 szétlövés után)
Oroszország
6:2 (4:0, 2:2, 0:0)
Norvégia
péntek 01.05.2015, 20:15A csoportos Világbajnokság • B csoport

Oroszország válogatottja űrhokit játszott az első harmadban, elképesztő tempóban és technikával gyalulták bele a jégbe ellenfelüket. 4-0 után már nem nagyon maradt több kérdés, a norvégok azonban remek sportembereknek bizonyultak, és bekezdtek a második játékrész elején. A Szbornaja azonban gyorsan döntetlenre mentette a második húsz percet, a harmadik játékrészben pedig mindkét fél már a meccs végét várta inkább. Remek játékkal mutatkozott be tehát a címvédő, Norvégiának pedig mindenképpen javulnia kell, nem engedhetnek meg maguknak olyan kilátástalan harmadot, mint az első volt, különben hamar kiesési gondjaik lesznek. Még csak most kezdődött a világbajnokság, tartsanak velünk a folytatásban is! (22:31:12)

60:00

59:58
    Távoli bomba, Bobrovszkij magabiztosan fogja.

59:46
    Az egyik orosz visszajöhet.

59:20
    Kettős norvég előny: Csudinov takarított szabálytalanul, ki is küldték.

59:16
    Kovalcsukék visszajöhetnek, marad a szimpla norvég előny.

58:41
    Norvégia kikéri az idejét.

58:40
    Felpörögnek az események a végére, a túloldalon Bobrovszkij a végállomás Thoresen lövése, majd a kipattanót követő kavarodás végén.

57:50
    Ehhez képest majdnem Bjelov lő hátrányból gólt, de szólója végén Volden bravúrral véd.

57:46
    Medvegyevet is kiszórják, 4 a 3 ellen mehetnek a norvégok.

57:16
    Kovalcsuk kért számon Tollefsenen egy bottal akasztást, bottal ütés formájában. A bunyó elmaradt végül, a páros kiállítás nem.

56:05
    Mats Olimb tűzi rá középről egy szóló végén, Bobrovszkij begyűjti.

54:00
    Csendben csordogál a harmadik harmad, egyik csapat sem szakad meg a jégen, a fontos kérdések már eldőltek.

52:45
    Ken Andre Olimb viszi be az orosz harmadba a korongot, majd középről kapura tűzi, Bobrovszkij lepkéssel könnyedén lekapja.

52:22
    Norvég tilos felszabadítás.

52:00
    Távoli norvég bomba, Bobrovszkij kitolja.

51:00
    Aniszimov lő, Volden lepkéssel üti ki, majd rátenyerel.

50:30
    Nyoma sincs az első harmad lehengerlő lendületének, de ezt a játékrészt is az oroszok uralják, a norvég válogatottnak momentumai sincsenek támadásban.

49:20
    Csudinov tűzi rá a kék vonalról, blokkolják a bivalyerős löketet.

47:20
    Zaripov próbálkozott, ismét Volden a végállomás. Továbbra is a legtöbbet a norvég harmadban van játékban a korong, Bobrovszkij tétlenül ácsorog az orosz kapuban.

47:10
    Volden kaparint meg egy korongot, rácsúsznak az oroszok, egy komolyabb tumultus alakul ki a norvég kapu előtt, de végül elmarad a bunyó.

46:02
    A norvég harmadban kerül a korong a palánkon túlra, buli Volden kapuja előtt.

42:24
    Tyihonovot találta el a korong, némi ápolásra szorul a kispadon, de nincs komoly baj.

42:00
    Hasonló a játék képe a második harmadéhoz: küzdenek, kaparnak a norvégok, de az oroszok óriási magabiztossággal tartják a meccset, és látszik rajtuk, hogy visszafogják magukat.

40:45
    A norvégoké a záró harmad első komolyabb akciója, Bobrovszkij a végállomás.

40:01

Jóval kisebb volt az orosz fölény a második harmadban, mint az elsőben, de ez inkább azért tűnt így, mert a Szbornaja visszavett az első húsz percben bemutatott emberfeletti tempóból. Így is lehozták döntetlenre a harmadot az első öt perc sokkoló norvég duplája után. Az északiak részéről dicséretes hozzáállás, hogy négygólos hátrányban sem adták fel a meccset, de továbbra is csoda kellene akár csak a pontszerzésükhöz is.

40:00

39:55
    Roest tör be szépen az orosz harmadba, de elnyomják, mielőtt lőhetne.

39:15
    Újabb távoli bomba, ezúttal Antipin eresztette meg, Volden a végállomás, majd egy kis kakaskodás a norvég kapu előtt. Bulival folytatódik a játék.

38:55
    Medvegyev-bomba a kék vonal közeléből, jócskán mellé-fölé zúg el a löket.

37:10
    Kovalcsuk-show: az orosz kapitány a korvég harmad közepén szerez korongot, majd egyedül kapura tör, de Volden a helyén.

36:38
    Újabb orosz akció végén Volden tenyerel rá a veszélyesen középre tett korongra.
    PANARIN - 6:2

34:10
    Oroszország gólt szerzett!

Gyönyörű egyéni teljesítmény végén érkezik a hatodik orosz gól: Panarin kap korongot a kék vonal környékén, a bal oldalon, majd egyedül kapura tör, a szóló végén pedig elhúzza Volden mellett a korongot, és a hálóba emel.

34:00
    Jóval kisebb az orosz mezőnyfölény, mint az első harmadban, és a norvégok is nagyot küzdenek, de továbbra is magabiztosan játszanak Kovalcsukék.

33:15
    Norvég akció, Bastiansen húz el a bal oldalon, majd centerez, de senki nem érkezik az átadásra.

31:58
    Villámgyors kontra, Bobrovszkijnak kell bravúrral spárgáznia.

31:49
    Norvégia kiegészül.

31:18
    Távoli bomba, Voldenről először kipattan, majd rávetődik a korongra. Buli a norvég kapu előtt.

30:23
    Kivágják a norvégok a harmadukból a korongot. Emberhátrányos védekezésben egyelőre nagyon jól teljesítenek.

29:49
    A szegény ember és az ág esete: Roselli Olsent még ki is állítják két percre, fogásért.
    CSUDINOV - 5:2

29:08

Nem tart sokáig a norégok öröme, Oroszország az első valamirevaló akciójából a második játékrészben betalál: Mozjakin viszi be a korongot a norvég kapu mögé, majd az érkező Csudinov elé teszi azt, aki a kapuba vágja a játékszert.

28:00
    Két teljesen ellentétes harmadot láthatott eddig a közönség, érthetetlen, hogy az oroszok miért vettek ennyire vissza a tempóból.

27:15
    Ezt Znaroks mester sem nézhette tétlenül: időt kér Oroszország.
    THORESEN - 4:2

26:50
    Norvégia gólt szerzett!

Az első harmadot elnézve hihetetlen, ami a jégen történik, az oroszok sem hiszik el: Olimb viharzik el egy kontrával a bal oldalon, szépen megforgatja oda-vissza a védőjét, majd a túloldalon érkező Thoresen elé tálal, aki bevágja önmaga és csapata második gólját! Újra nyílt a meccs!

26:18
    Norvégia remekül védekezett emberhátrányban, most pedig kiegészül.

26:00
    Sipacsjovra játsszák ki az emberelőnyös figurát, de ő jobbról nagy erővel mellé lő.

24:18
    Folytatódik az orosz nyomás, ráadásul újabb emberelőny: Tollefsent szórják ki két percre gáncsolásért.
    THORESEN - 4:1

20:25

Az öltözőben ragadtak az oroszok, ezt pedig könyörtelenül kihasználja Norvégia: Holos indítja a jobb szélen elszáguldó Holimbot, aki pontosan centerez Thoresen elé, ő pedig a meglepett Bobrovszkij válla mellett a kapuba vágja a korongot.

20:01

Lehengerlően kezdi világbajnoki szereplését a címvédő orosz válogatott. Ilja Kovalcsuk csapatkapitány vezetésével gyönyörű, és villámgyors akciók végén könnyű gólokat ütnek, egyelőre csak az tűnik kérdésesnek a meccsen, hogy hánynál állnak meg végül... Osztálykülönbség mutatkozik a két csapat között, a norvégoknak momentumaik sem nagyon voltak. Ezzel a gyámoltalan játékkal pedig nagyon nehéz dolguk lesz a folytatásban.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:48
    Még Bjelov lő egyet távolról, Volden lábbal kitolja.

19:10
    Panarin kap remek korongot egy kettő az egyes akció végén, de kihagyja a ziccert.

17:40
    Ritka pillanat: norvég akció az orosz harmadban. Igaz, hamar elhal...
    TYIHONOV - 4:0

16:53

Ott a negyedik... Tyihonov kapja a korongot középen, szembe a kapuval, és egy csel után bevágja. Nem állnak le az oroszok!

15:40
    Sipacsjov duplázik majdnem, de ezúttal Volden a helyén.
    ZARIPOV - 3:0

15:14

Ahogy az várható volt, újabb góllá ért az óriási orosz fölény. Tyihonov tette le a korongot a jobb kapuvas közelében helyezkedő Mozjakinnak, aki a lendületből érkező Zaripov elé centerezett, ő pedig könyörtelenül bevágta a ziccert. Gyönyörű akció volt!

14:10
    Hengerelnek az oroszok, percek óta folyamatosan megy a játék, a norvégok hősiesen próbálnak védekezni a saját harmadukban, de alig tudják követni a tempót.

12:22
    Norvég tilos felszabadítás, visszakerül a buli Volden kapuja elé.

12:05
    Az első valamirevaló norvég lövés távolról, Bobrovszkij a helyén.

11:20
    Panarin centerez, Sipacsjov húzná kapura, de az utolsó pillanatban elkotorják előle.

10:34
    Eddig nagyon egyoldalú találkozó, Norvégia alig tud kijönni a saját harmadából.

09:20
    Kiegészül Norvégia.

09:18
    Sipacsjov lő végül jobbról, Volden tenyerel rá. Buli a norvég harmadból.

08:44
    Fel tudnak állni az oroszok a norvég harmadban, de eddig jól védekeznek az északiak emberhátrányban.

07:20
    Némi kakaskodás a norvég kapu mögött, nem véletlenül: Trygg szabálytalan volt. Le is ültetik két percre, magas bot miatt.

07:00
    A norvégok nagyon nehezen találják a meccs ritmusát, a két villámgyors orosz gólon kívül nem nagyon történt más érdemleges a találkozón. Bobroszki kapuja még nem forgott veszélyben.

06:36
    Orosz les, buli a semleges harmadból.
    ANISZIMOV - 2:0

03:10

Máris kettővel vezetnek az oroszok! Kovalcsuk ugratja ki gyönyörűen Aniszimovot, aki villámgyorsan tör kapura, majd Volden mellett a kapuba helyez!
    SIPACSJOV - 1:0

02:51

Alig több mint egy perc telt el az emberelőnyből, amikor Oroszország megszerezte a vezetést: Dadonov-Kovalcsuk játékot követően Vagyim Sipacsjov lőtt Lars Volden hálójába.

Máris emberelőnyben az oroszok, Martinsent szórják ki akadályozásért két percre.

00:01

Újabb esélyes, a címvédő orosz válogatott is megkezdi menetelését a 2015-ös világbajnokságon. Kovalcsukék jövőre házigazdái lesznek a többek között a krakkói hősök, vagyis a magyar válogatott részvételével zajló tornának, így különösen motiváltak, hogy sikerrel forduljanak rá a következő szezonra. Legnagyobb csillagaik még érdekeltek az NHL rájátszásában, így a vb első szakaszában biztosan nem lépnek jégre, de a szentpétervári KHL-csatársorra épülő keret így is jócskán meg van tűzdelve tengerentúli légiósokkal. Kezdésnek nem is juthatott volna jobb ellenfél, mint Norvégia. A norvégok 2006 óta stabil tagjai az A-csoport mezőnyének, de keretük alapján a kiesés elkerülésénél többről nem álmodhatnak. Bíznak azonban a bravúros nyitányban. Hogy mire mennek a címvédő ellen, kiderül ma este! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 3. Sipacsjov (Kovalcsuk, Dadonov), 4. Aniszimov (Kovalcsuk), 16. Zaripov (Tyihonov, Mozjakin), 17. Tyihonov (Medvegyev, Zaripov), 30. Csudinov (Mozjakin), 35. Panarin (Sipacsjov, Birjukov) – 21. Thoresen (Holimb, Holos), 27. Thoresen (Olimb)

Oroszország: Bobrovszkij (Barulin, Kudobin) – Csudinov, Bjelov, Dadonov, Sipacsjov, Panarin – Jakovlev, Medvegyev, Aniszimov, Plotnyikov, Kovalcsuk – Kulikov, Antipin, Mozjakin, Tyihonov, Zaripov – Birjukov
    Norvégia: Volden (Haugen, Soberg) – Holos, Bonsaksen, Thoresen, Bastiansen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K., Roselli Olsen – Odegaard, Sorvik, Forsberg, Ask, Roymark – Norstebo, Lovlie Djupvik, Stene, Roest