Szlovákia – Dánia 4:3 (2:1 szétlövés után) | Svájc – Ausztria 3:4 (0:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:2 (vége)
Franciaország – Németország 1:2 (vége) | Norvégia – USA 1:2 (vége) | Lettország – Csehország 2:4 (vége)
Franciaország
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Németország
szombat 02.05.2015, 16:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

A franciák visszahozták a meccset a záró harmadban, sőt az egyenlítő gól után a győzelem is meglehetett volna, de egy buta kiállítás, véget vetett a reményeknek. Treille két perces büntetését gyorsan kihasználták a németek az utolsó percben és Patrick Reimer pontosan helyezett korongjával eldöntötték a három pont sorsát. (18:26:58)

60:00

59:30
    Huet lemegy a kapuból, hat francia mezőnyjátékos a jégen.

59:15
    Tilosra vágja a francia csapat a korongot, így Huet előtt a buli.
    Patrick REIMER - 1:2

59:01
    Németország gólt szerzett!
    Hager passzolt a kapu mögül PATRICK REIMER botjára, aki közelről bevágja Huet mellett a németek vezető gólját. Gólpassz: Patrick Hager.

58:48
    Treille vágta fel Siedenberget, nagy német lehetőség a hajrában.

58:05
    14 903 a nézőszám!!

57:35
    Reiner került helyzetbe, nagyon keményen lőtt a jobb bedobó kör tetejéről, Huet csak kiütni tudta a kemény lövést.

56:52
    Német les.

56:30
    Bertrand a körök közül próbálkozott, de blokkolták a lövését.

55:20
    Érik a hosszabbítás, de még majdnem öt perc hátra van a rendes játékidőből.

54:15
    Nagy harc a francia harmadban, végül Manavian hozza el a pakkot, majd pontatlanul indít, de nem lesz tilos felszabadítás, jönnek a németek.

53:30
    Roussel tört be szépen a német harmadba, majd da Costa ziccerébe fújnak bele a kapus zavarásáért.

52:45
    Igazán jó lett most a meccs, szétszakadt a pálya le föl folynak a támadások ezekben a percekben.

51:50
    A gól után a németek találták el a kapuvasat, majd Trellie került ziccerbe Endras előtt. Nagy lett a tempó.
    Damien FLEURY - 1:1

50:44
    Franciaország gólt szerzet!
    DAMIEN FLEURY csapott le a korongra, amely Endras mamutjáról pattant egy kemény lövés után a botjára, Fleury nem hibázott és közelről a hálóba küldte a pakkot. Gólpassz: da Costa Stéphane.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 51. Fleury (da Costa Stephane) – 13. Wolf (Reider, Hager), 60. Reimer (Hager)

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, da Costa S., Roussel, Desrosiers – Besch, Hecquefeuille (A), Meunier (C), Treille, Bertrand – Janil, Chakiaschvili, Fleury, Guttig, da Costa T. – Dieude Fauvel, Treille (A), Claireaux, Lamperier, Raux.
    Németország: Endras (Aus) – Krueger, Muller, Rieder, Wolf (C), Hager – Kohl, Goc, Reimer (A), Ehliz, Pietta – Daschner, Koppchen, Hospelt, Oppenheimer, Plachta – Krupp, Kink (A), Seidenberg, Ullmann, Raedeke.

Játékvezetők: Gofman (RUS), Vinnerborg (SWE) – Lazarev (RUS), Mc Intyre (USA)

Nézőszám: 14903.