Szlovákia – Dánia 4:3 (2:1 szétlövés után) | Svájc – Ausztria 3:4 (0:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:2 (vége)
Franciaország – Németország 1:2 (vége) | Norvégia – USA 1:2 (vége) | Lettország – Csehország 2:4 (vége)
Norvégia
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
USA
szombat 02.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Megszerzi a kötelező három pontot az Amerikai Egyesült Államok ezen a mérkőzésen, de korántsem úgy, mint ahogy ezt sejteni lehetett korábban. Sem sima, sem könnyű mérkőzés nem volt, a norvégok rászolgáltak volna legalább egy pontra a mutatott játék alapján.

Nyoma sem volt a tegnapi magabiztos játéknak az USA részéről, a norvégok pedig kiválóan felszívták magukat, ugyanígy fordítva is lehetett volna a végeredmény. Le a kalappal az északiak előtt, akik egyáltalán nem ijedtek meg, hanem nagyon megnehezítették. az egyik nagy esélyes, amerikai csapat dolgát.

Norvégia – USA: 1-2!
    ---- (22:34:45)

60:00

59:57
    Holos tette vissza lövésre a korongot, Olimb még bele tudott kapni a kapu előtt, de nem ment kapu felé, mellé, ezzel vége is lesz!

59:35
    Holos lövése nem sokkal ment mellé, de nem szabadul még fel a kapu.

59:25
    Norvég időkérés, bő fél percük maradt még kvázi emberelőnyben, de kapus nélkül.

59:25
    Holos a jobb oldalról tüzelt nagy erővel, Hendricks blokkolta még a kapu előtt, róla pattant ki a palánkon kívülre.

59:05
    Ebben a pillanatban Haugen helyett mezőnyjátékos a pályán!

58:40
    Hamarosan számítani lehet a norvég kapus lehozatalára, rizikót kell vállalni.

58:15
    Kontrázott az USA, a jobb oldalon iramodott meg Nelson, majd lőtt, Haugen bravúrral védett, róla pattant fölé!

58:00
    Olimb lőtte be a korongot távolról, Hellebuycknak muszáj volt felszednie, buli a harmadban!

57:50
    Mindent a védekezésre helyez most az amerikai csapat, kockáztatnak a norvégok, de igazi lövőhelyzet nem adódik, mert mindig ott egy amerikai védő.

56:55
    Visszalőtt korong a semmibe az USA részéről, de ráadásul még les is.

56:15
    Larkin lövése után kipattan a harmadból a korong, majd a visszatett passz pontatlan, Haugen fogja!

55:10
    Trygg a jobb oldalról suhintotta rá, kevéssel a kapuvas mellé ment, elkezdett begyorsítani Norvégia.

54:30
    Visszatért Roymark, teljes létszámban a norvégok is.

53:45
    Bonino remek csellel tört be a bal oldalon a kapu közelébe, közelről lövéshez is jutott, Haugen nagyon szépen védett, Reilly ismétlése pedig elakadt egy védőben!

53:05
    Faulk tüzelt kissé balról a kék vonal közeléből, Haugen jól zárta a szöget.

52:27
    Amerikai emberelőny két percig, Roymark bottal ütés miatt került a büntetőpadra.

52:20
    Roest indult meg a bal oldalon, erős lövést eresztett meg, Hellebuyck hárított.

Gólok és gólpasszok: 7. Ask (Tollefsen, Olimb) – 13. Lewis (Vesey), 26. Nelson (Krug, Lewis)

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Ask, Thoresen, Olimb M. – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K.A., Rosseli Olson – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Roymark, Forsberg – Odegaard, Stene, Lovlie, Roest, Dahlstrom
    USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Krug, Bonino, Moses, Nelson – Jones, Reilly, Morin, Arcobello, Lee – Murphy, Moore Jr., Eichel, Vesey, Lewis – Gardiner, Smith, Larkin, Hendricks, Sexton

Játékvezetők: SIDORENKO Maxim (BLR) , SINDLER Vladimir (CZE) – MILLS Bevan (CAN) , TOSENOVJAN Rudolf (CZE)