Szlovákia – Dánia 4:3 (2:1 szétlövés után) | Svájc – Ausztria 3:4 (0:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:2 (vége)
Franciaország – Németország 1:2 (vége) | Norvégia – USA 1:2 (vége) | Lettország – Csehország 2:4 (vége)
szétlövés vége (0:1)
Svájc
3:4 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Ausztria
szombat 02.05.2015, 12:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Hihetetlen bravúr! Dan Ratushny szövetségi kapitány bátor húzásainak, az egész pályás letámadásnak, és a kapus nélküli játéknak köszönhetően hiába tűnt úgy a rendes játékidő végén, hogy Svájc, ha szenvedve is, de behúzza a találkozót, az osztrákok egy fantasztikus bombagóllal egyenlítettek, majd lehozták gól nélkül a hosszabbítást, végül a büntetőpárbajt is megnyerték! Ezzel két pontot szereztek, ami hatalmas jelentőséggel bírhat számukra a csoportküzdelmek végén, a kiesés elleni harcban! Svájcnak pedig nagyon össze kell magát szednie, mert ez a játék kevés lesz a negyeddöntőbe jutáshoz! Remek találkozó volt, soha rosszabb jégkorongmeccset! Folytatás késő délután, amikor is újabb csapatok mutatkoznak be a világbajnokságon! Tartsanak akkor is velünk! (14:58:27)

KOMAREK - 3:4

65:00
    Ausztria csapata nyerte a szétlövést.

3. serie
    0:1
    Josi a harmadik svájci büntetőző, de Starkbaum eszén ő sem tud túljárni! Vége, Ausztria megnyeri a meccset!

2. serie
    0:1
    Konstantin Komarek, elhúzza balra Berra mellett, és fonákkal a kapuba emel! Osztrák előny!

2. serie
    0:0
    Brunner, pocsék büntető, közel kerül Starkbaumhoz, aki kinyúl a bárddal, és elpöcköli a korongot!

1. serie
    0:0
    Michael Raffl, lendületből, magabiztosan vágná be a hosszúba, de mellé!

1. serie
    0:0
    Suri vezeti rá, de túl közel kerül az elvetődő Starkbaumhoz, és nem tudja elhúzni mellette! Kimarad, szép védés!

Svájc kezdi a büntetőket, Suri révén!

Szétlövés kezdete.

Mindkét fél óvatos volt a ráadásban, voltak helyzetek itt is, ott is, de igazi ziccer nem adódott a felek előtt, így következhet a szétlövés!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:50
    Heinrich törne kapura, felborítják, nincs kiállítás.

64:40
    Svájci akció, de Starkbaum a végállomás Ambuhl lövését követően.

64:20
    Lebler száguld el a jobb oldalon, és középre teszi, de az érkező Rotter elől Berra behúzza a korongot.

63:40
    Kiperdül a korong a palánkon túlra, buli a semleges harmadban.

63:20
    Streit húzza be a korongot az osztrák kapu elé, de megszerzik a védők és felszabadítanak.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 2. Bois (Fiala, Almond), 26. Ambuhl, 52. Bieber (Almond, Grossmann) – 23. Raffl, 44. Lebler (Herburger), 60. Raffl M. (Raffl T., Schumnig), utolsó bünt. Komarek