Szlovákia – Dánia 4:3 (2:1 szétlövés után) | Svájc – Ausztria 3:4 (0:1 szétlövés után) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:2 (vége)
Franciaország – Németország 1:2 (vége) | Norvégia – USA 1:2 (vége) | Lettország – Csehország 2:4 (vége)
Franciaország
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Németország
szombat 02.05.2015, 16:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

A franciák visszahozták a meccset a záró harmadban, sőt az egyenlítő gól után a győzelem is meglehetett volna, de egy buta kiállítás, véget vetett a reményeknek. Treille két perces büntetését gyorsan kihasználták a németek az utolsó percben és Patrick Reimer pontosan helyezett korongjával eldöntötték a három pont sorsát. (18:26:58)

60:00

59:30
    Huet lemegy a kapuból, hat francia mezőnyjátékos a jégen.

59:15
    Tilosra vágja a francia csapat a korongot, így Huet előtt a buli.
    Patrick REIMER - 1:2

59:01
    Németország gólt szerzett!
    Hager passzolt a kapu mögül PATRICK REIMER botjára, aki közelről bevágja Huet mellett a németek vezető gólját. Gólpassz: Patrick Hager.

58:48
    Treille vágta fel Siedenberget, nagy német lehetőség a hajrában.

58:05
    14 903 a nézőszám!!

57:35
    Reiner került helyzetbe, nagyon keményen lőtt a jobb bedobó kör tetejéről, Huet csak kiütni tudta a kemény lövést.

56:52
    Német les.

56:30
    Bertrand a körök közül próbálkozott, de blokkolták a lövését.

55:20
    Érik a hosszabbítás, de még majdnem öt perc hátra van a rendes játékidőből.

54:15
    Nagy harc a francia harmadban, végül Manavian hozza el a pakkot, majd pontatlanul indít, de nem lesz tilos felszabadítás, jönnek a németek.

53:30
    Roussel tört be szépen a német harmadba, majd da Costa ziccerébe fújnak bele a kapus zavarásáért.

52:45
    Igazán jó lett most a meccs, szétszakadt a pálya le föl folynak a támadások ezekben a percekben.

51:50
    A gól után a németek találták el a kapuvasat, majd Trellie került ziccerbe Endras előtt. Nagy lett a tempó.
    Damien FLEURY - 1:1

50:44
    Franciaország gólt szerzet!
    DAMIEN FLEURY csapott le a korongra, amely Endras mamutjáról pattant egy kemény lövés után a botjára, Fleury nem hibázott és közelről a hálóba küldte a pakkot. Gólpassz: da Costa Stéphane.

49:45
    Ketten az egy ellen mennek el a franciák miután Besch visszatért a büntetőpadról, de csak a bal kapuvasat találják el a franciák.

49:00
    Plachta lövése suhan el a kapu mellett, német nyomás, Krueger, majd Ehliz lövéseit blokkolják.

48:15
    Plachta nagy ziccerben, közelről Huet kapusba bombázza a korongot

47:37
    Nicolas Besch akasztott, ezért két percre kiállítják.

47:00
    Kicsit megélénkült a játék, nagyobb fordulatra kapcsoltak a csapatok.

46:30
    Krueger pontatlan indítása minden vonalon átmegy, így tilos felszabadítás, és buli a német harmadban.

46:00
    Rieder keverget a francia kapu mögött, végül sikerül ügyesen befordulnia Huet elé, aki a helyzet magaslatán volt és időben odapiszkált Rieder botjába.

45:20
    Kiegészül a francia csapat és már indulnak is előre, Endras véd a támadás végén.

44:35
    Meunier szabadít fel, egész Endrasz elé vágja a korongot, ismét jönnek a németek.

44:00
    Elhozzák a bulit a németek járatják a pakkot, Pietta bombája suhan el a kapu mellett.

43:35
    Huet rögtön a buli után véd, rátenyerel a korongra.

43:19
    Bertrand kap két percet a francia csapatból

43:15
    Rieder viszi lesre a korongot, kissé szétszórt most a játék.

43:00
    Német les, egy kis pihenés a harmad elején.

42:30
    Most a francia Huet véd bravúrral, Ehliz botjáról szedi le a pakkot, nagy német lehetőség volt.

41:30
    A franciák aktívan kezdenek, a cél az egyenlítés. Bertránd egy az egyben megy el, takarásból fölé durrant, igaz Köpke blokkolt.

40:35
    Ketten az egy ellen mentek el a franciák, Roussel kihagyta a ziccert, Endras remek volt!

40:10
    Hager a 40-ik percben a második harmad végén 10 perces büntetést kapott.

40:01

A csapatok már a kijáróban, hamarosan kezdünk.

A második játékrészben nem született gól, így marad az egygólos német előny a harmadik felvonásra. A francia csapat sokáig nem tudott nyomást gyakorolni a német kapura, ez végre a harmad utolsó öt percében valamelyest sikerült. Talán a harmadik játékrész izgalmasabb lesz, és végre megjönnek a gólok is.

40:00

39:25
    Az utolsó percben járunk, a franciák nem adják fel, jó lenne a dudaszó előtt egyenlíteni.

38:30
    Hosszabb idő után a németek is előre jöttek, de csak egy gyengécske lövésre futotta.

37:40
    Fleury bombáz takarásból, majd Trellie elé kerül váratlanul a korong, aki tétovázik és kihagyja a ziccert.

36:45
    Körbejáratják a franciák a német harmadban a pakkot, keresik a rést, végül támadják a kapust, erre kihozza a bulit a kék a elé Gofman játékvezető.

35:50
    A franciák most aktívabbak, de nem igazán akar nekik összejönni semmi.

35:00
    Manavian, majd Fleuri bombáz Endras kapujára, ezek veszélyes lövések voltak, akár az egyenlítés is összejöhetett volna. Mindkét alkalommal a palánkot találta el a pakk a háló helyett.

34:10
    Bertrand harcol a német harmadban a palánknál, végül a német csapat hozza el a pakkot, indítanak, de már ismét francia botokon a korong, sok a pontatlanság.

33:30
    Goc visszatér a büntetőpadról, Endras rátenyerel a korongra, reklám szünet következik a csarnokban.

33:00
    da Costa Teddy remekül tört be Endras elé, de már túl közel volt a német kapushoz, így már nem volt rés a kapus mellett.

32:10
    Endras eddig jól állja a sarat, remekül üti ki oldalra a francia lövéseket, majd sikerül felszabadítani a német fiúknak.

31:28
    Nikolai Goc magas bottal játszott, ezért két percre kiküldik.

30:35
    Megindulnak a németek, de csak egy gyenge távoli lövést eresztenek el Huet kapuja felé, majd elmennek cserélni.

30:00
    A második harmadban 15 német lövés eddig a kapura, és csak egy francia!

29:30
    A nagy német ziccer után, német les.

29:00
    Raedeke az üres kapu előtt meglepődik, és nem tudja begyötörni a kapuba a pakkot, Huet bravúrral védett.

28:30
    Ehliz lövését blokkolták, ebből indulnak a franciák, de újra lesre koriznak!

27:55
    Francia les, kevés az esemény, sok a játék megszakítás.

27:30
    Rieder próbálta meglepni Huet kapust, de eléggé éles volt a szög, Huet a helyén volt.

26:51
    Újabb les a francia kéken, reklám szünet következik a csarnokban.

26:30
    Oppenhaimer korcsolyázik les helyzetre.

25:45
    Nyomást gyakorol a német csapat Huet kapujára, a franciák nem tudnak igazán előre jönni és hosszabb időre beköltözni a német harmadba.

25:00
    Pieta került helyzetbe, de közelről Huet kapusba lőtte a lehetőséget.

24:15
    Az iram a második harmadban sem túl nagy, le föl folynak a támadások, de kevés a szép jelenet.

23:30
    Hecquefeuille fekszik a jégen, de a játékvezető nem állítja meg a játékot, így a németek jöhetnek előre.

22:32
    Manavian harcol a korongért, de végül Kruger az aki megszerzi és Mullernek passzolja.

21:30
    Bertrand került majdnem helyzetbe, de nem tudta jól lekezelni a pakkot Endras előtt.

20:55
    A franciák letámadják a németeket, akik nehezen hozzák a ki a pakkot a harmadukból.

20:01

A csapatok már a jégen, hamarosan kezdődik a második játékrész.

Eléggé gyenge harmadot produkáltak a csapatok, főleg a franciák játszottak ötlet nélkül. A németek megérdemelten vezetnek Wolf szép góljával. A második harmad körülbelül 18:04-kor kezdődik,maradjanak velünk, a meccs még izgalmas lehet a folytatásban.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:45
    Seidenberg ziccer az utolsó másodpercekben, ez is kimaradt.

19:30
    Oppenhaimer a jobb bedobó kör közepéből keményen a felsőt célozta meg, de ott volt Huet kesztyűje és kihúzta a sarokból a pakkot.

19:05
    Az utolsó percben járunk, a franciák támadnak, de csak bevágják a német harmadba a pakkot, és már német botokon a pakk.

18:15
    Szándékos francia les, így Huet előtt lesz a buli.

18:00
    Francia tilos felszabadítás egy hosszú pontatlan indítás után, a franciák nincsenek igazán a bőrükben eddig.

17:05
    Kisebb francia nyomás a németek harmadában, de inkább a sarokban folyik a harc a korongért, végül Krüger blokkol egy lövést és Endra s véd.

16:00
    Manavian már a jégen, kimarad a német előny.

15:45
    Kopchen lövése suhan el a kapu mellett, de ismét gyengére sikeredett a német előny.

15:00
    A francia csapat hátrányban is vezetett veszélyes támadást, Endras kiüti oldalra a pakkot.

14:30
    Kruger lövését blokkolták a francia védők, majd kivágták a pakkot.

14:00
    Ismét Manavian megy le két percre a francia csapatból.

12:45
    A gól után folytatódik a német nyomás.
    Michael WOLF - 0:1

12:09
    Hager becselezte magát egész a kapu elé, de Huet védte a lövését, majd WOLF MICHAEL elé került a korong, aki közelről bevágta a felsőbe a németek vezető gólját. Gólpasszok: Reider Tobias, Hager Patrick.

12:00
    Gyors német kontra, négyen a kettő ellen.

11:30
    Egy kirepülő pakk után, buli következik Huet kapuja előtt.

11:00
    Sok a pontatlan megoldás a középső harmadban mindkét csapatban.

10:20
    Huet véd szépen egy német közeli lövést, a kipattanóból a franciák indulnak előre.

09:40
    Kiegészült a francia csapat, Manavian újra játékban.

09:00
    Koppchen lövése a kékről a kapu mellett suhant el, nem játszanak jól a németek az előnyben, ez eddig nagyon kevés.

08:30
    Gyorsan feláll most a német gárda, de egy pontatlan keresztpassz után ismét kivágják a franciák a pakkot.

08:10
    A buli után sikerül kivágni a franciáknak a harmadból a korongot.

07:40
    Manavian kap két percet a francia csapatból bottal akasztásért.

07:15
    Huet véd egy kapura emelt lövést.

06:25
    Lejárt Pieta büntetése, de előtte még da Costa találta telibe a kapuvasat.

06:10
    Endras tenyerel rá a pakra, kicsit pihenhet a német gárda.

05:45
    Nagy francia nyomás az emberelőny alatt, kemény lövések sorozata suhan el a kapu mellett.

05:00
    Raux teljesen egyedül maradt a kapu előtt, de fölé lőtte a meccs első ziccerét.

04:23
    A mérkőzés első kiállítása, két percet kap a német csapatból Pieta

04:20
    Oppenhaimer csapott le egy korongra, aki közelről lőtte Huet kapusba a pakkot.

03:45
    Elég langyos az iram, helyzet nélkül eddig a meccs.

03:00
    Endras első védése a meccsen, egy könnyű lövést fogott.

02:30
    Lesre korcsolyázott a francia csapat, a buli után a németek jönnek előre.

02:05
    Buli lesz Huet előtt miután kézzel passzolt korongot fújtak le a játékvezetők.

01:45
    A német csapat kezdi aktívabban a meccset, ismét Huet előtt folyik a játék, de eddig különösebb veszély nélkül a francia kapura.

00:50
    Huet első védése a lepkéssel, egy távoli lövést húzott le a levegőből.

00:10
    da Costa hozta el az első bulit.

00:01

Érkeznek a csapatok, a franciák tiszta kékben, a németek fehér feketében lépnek jégre.

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, da Costa S., Roussel, Desrosiers – Besch, Hecquefeuille (A), Meunier (C), Treille, Bertrand – Janil, Chakiaschvili, Fleury, Guttig, da Costa T. – Dieude Fauvel, Treille (A), Claireaux, Lamperier, Raux.

Németország: Endras (Aus) – Krueger, Muller, Rieder, Wolf (C), Hager – Kohl, Goc, Reimer (A), Ehliz, Pietta – Daschner, Koppchen, Hospelt, Oppenheimer, Plachta – Krupp, Kink (A), Seidenberg, Ullmann, Raedeke.

Játékvezetők: Gofman (RUS), Vinnerborg (SWE) – Lazarev (RUS), Mc Intyre (USA).

A tegnapi remek nyitónap után, szombaton hat mérkőzéssel folytatódik a csehországi 79-ik jégkorong világbajnokság. Az első játéknap egy fantasztikus cseh-svéd összecsapással végződött, amely a jégkorong igazi ünnepe volt, és okkal reménykedhetünk, hogy a folytatásban is hasonlóan remek meccseket láthatunk majd.

Szombat délután a prágai O2 arénában, a francia válogatott méri össze erejét a német legényekkel. Kiegyenlített mérkőzés várható a két csapat között, annak ellenére, hogy a tavalyi minszki vb-én, a francia válogatott egész a negyeddöntőbe verekedte be magát, ahol az orosz csapattól szenvedtek 3-0-s vereséget, míg a németek csak a 14-ik helyen végeztek a kieső kazah és olasz válogatott előtt. A francia csapat az utóbbi két évben remek hokit produkál az A csoportban, és gyakran előfordul, hogy a legnagyobb favoritokat is megtudják lepni. A németek jelenleg eggyel lejjebb vannak a ranglistán, képesek jó tornát játszani, de a kiesés szélén is táncolni. Mindkét csapatnak elsősorban a jó szereplés, a 10-ik hely körüli helyezés, de mindenképp a kiesés elkerülése a cél. A világbajnokság előtt két alaklommal találkozott a két gárda, és mindkét esetben a német hokisok jártak sikerrel. A prágai csoportban nagyon erős a mezőny, ezért már a szombati egymáselleni meccsen fontos pontokért folyik a harc, amelyek sokat számítanak majd a végelszámolásnál.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 51. Fleury (da Costa Stephane) – 13. Wolf (Reider, Hager), 60. Reimer (Hager)

Játékvezetők: Gofman (RUS), Vinnerborg (SWE) – Lazarev (RUS), Mc Intyre (USA)

Nézőszám: 14903.