RCD Espanyol – Rayo Vallecano 1:1 (vége) | Getafe CF – Granada 1:2 (vége) | Valencia – SD Eibar 3:1 (vége)
Málaga CF – Elche CF 1:2 (vége)
Valencia CF
3:1 (1:0)
SD Eibar
vasárnap 03.05.2015, 19:00 • Estadio Mestalla, Valencia • Primera División

Az első félidőben nagy fölényben játszott szinte végig a Valencia, voltak veszélyes helyzetei, pár lövést is hárított Irureta, de Otamendi fejesével szemben tehetetlen volt, ezzel a góllal vezetett megérdemelten a hazai csapat a szünetben.

A második félidő is a Valenciáé volt, bár nem voltak nagy fölényben, így is lőttek két gólt, amivel eldöntötték a meccset, az Eibar találata már csak szépségtapasznak volt jó. (20:50:42)

90+2

90+2
    Berjón szöglete után Añibarro fejel a bal sarok mellé.

90+1
    Negredo nagy helyzetből önzetlenül középre tálal egy labdát, de feleslegesen, mentenek a védők.

90+1
    2 perc a ráadás.

90
    Orban ad be balról, Piatti elé kerül a labda, de a kezére pattan, szabadrúgás kifelé.

89
    Berjón emeli be a szabadrúgást balról, Otamanedi fejeli ki.

89
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül André Gomes (Valencia CF), Arruabarrenát buktatta.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pablo Piatti (Valencia CF).lerántásért.

87
    Feghouli labdája hosszú Alcácernek, Irureta vetődve gyűjti be.

86
    A Valencia közönsége kisebb füttyszóval fogadja a bekapott gólét és az utóbbi időben mutatott kicsit esetleges játékot.

85
    Egy gólra összességében rá is szolgált az Eibar.
    Mikel ARRUABARRENA - 3:1

84
    Az Eibar gólt szerzett!
    Ángel szerzi meg Gomestől a labdát, megindul egy jó csellel a bal oldalon, középre tálal, ahol az érkező MIKEL ARRUABARRENA 14 méterről lő a jobb alsó sarokba! 3:1

83
    Negredo ugratja ki Feghoulit, a kapujából kivetődő Iruerata megelőzi, övé a labda.

82
    Ángel gondol egyet, a váratlan lövése a kapu mellett hagyja el a játékteret.

82
    Feghouli szökteti hosszan magát a 16-os előterében, szerelik így a védők.

81
    Barragán ível be jobbról, Fernández fejeli ki oldalra.

80
    Ángel marad le egy hosszan előreívelt labdáról, Alves gyűjti be a kapuja előtt.

79
    Berjón nem tud átvenni egy labdát a bal szélen, dobhat a Valencia.

78
    García helyére Errasti jön a vendégeknél.

78
    Fuego helyén Negredo a Valenciában.

77
    Vilá ível be balról, ezt is kifejelik a védők.

76
    Boateng indítását Diego Alves szedi fel Ángel elől.

75
    Msutafi fejjel ment egy jobbról érkező beadást, Orban stukkolja haza a labdát kapusának.

74
    Capa ível be szabadrúgást jobbról, támadó szabálytalanságot lát a játékvezető.

73
    Feghouli ível be jobbról, Alcácer fejel a bal felső mellé kevéssel.

72
    Nagyon úgy tűnik, hogy végleg eldőlt a meccs.
    Paco ALCÁCER - 3:0

71
    A Valencia gólt szerzett!
    Dani Parejo a jobb kapufát találja telibe, onnan a labda a középen érkező PACO ALCÁCER elé pattan, akinek nem gond öt méterről a kapuba helyezni! 3:0

71
    A 25 méteres szabadrúgásnál Parejo készülődik.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Dani García (SD Eibar), Gomest buktatta a kaputól 25 méterre.

69
    Ángelt rögtön lesen intik le a bal szélen.

68
    Del Moral helyén Ángel Rodríguez a pályán.

67
    De Paul helyén Piatti a Valenciában.

66
    Alcácer szabálytalankodik az Eibar térfelén, szabadrúgás.

65
    De Paul ívelhet be két szögletet egymás után balról, a második után Alcácer lő a rövid felsőbe balról, de lest jelez az asszisztens, tévesen...

63
    Most sok a hiba a csapatok játékában, nincsenek végigvitt támadások egyik oldalon sem.

61
    Capa indul jó cselekkel befelé jobbról, de utána szerelik a védők, kihozzák a labdát.

60
    Gayá nem folytatja sérülés miatt, Lucas Orban a helyén.

59
    Gayá közben lenn marad, ápolják.

57
    Megduplázza az előnyét a Valencia, bajban immár az Eibar.
    Dani PAREJO - 2:0

56
    Egy beadás pattan a középen érkező DANI PAREJO elé, aki átveszi, 18 méterről lő, egy védőn megpattan a labda, így kerül a kapu bal sarkába! 2:0

56
    De Paul 20 méteres lövése a felső lécen csattan!

56
    Megvolt az első gólszerzési lehetősége az Eibarnak.

55
    Del Moral újabb szöglete után Boateng 5 méterről fejel kevéssel a kapu fölé!

54
    Kis szöglettel jön Del Moral, kapura csavarja ezután, Diego Alves tolja fölé a rövid sarokról.

54
    Barragán szereli szögletre Berjónt.

53
    A pálya közepén gyötrik egymást a csapatok most távol a kapuktól.

51
    Bóveda 25 méterről lő jócskán a jobb sarok mellé.

50
    Otamendi keresztezi Del Moralt, ügyesen hozza ki a labdát.

48
    A Valencia lép fel támadólag már az első percekben is.

46
    Egy csere volt a szünetben, Piovaccri helyett Arruabarrena a pályán.

46

Az első félidőben nagy fölényben játszott szinte végig a Valencia, voltak veszélyes helyzetei, pár lövést is hárított Irureta, de Otamendi fejesével szemben tehetetlen volt, ezzel a góllal vezet megérdemelten a hazai csapat.

45+1

45+1
    Ismét egy beívelés a vendégektől, Gayá megelőzi Piovaccarit, aki szabálytalankodik vele, szabadrúgás.

45+1
    Del Moral szögletét kicsúsztatják a védők a kapu elől.

45+1
    1 perc a ráadás.

45
    A dobást szögletre cserlik a vendégek.

45
    Gayá szereli oldalra Capát a jobb szélen, dobhat az Eibar innen is.

44
    Feghouli vesz át hosszan egy labdát a jobb szélen, dobhat az Eibar.

43
    Feghouli lapos beadásáról lemarad középen Alcácer.

42
    Del Moral 30 méterről, balról lő magasan a kapu fölé.

40
    A félidő hajrája jön, de most is a Valencia támad folyamatosan.

39
    A dobás után egy pontatlan beadás De Paultól, kirúgás a vége.

39
    Añibarro ér kézzel a labdába a bal szélen, de csak bedobás jön.

38
    A beívelt szögletet Diego Alves kiöklözi, de támadják közben, szabadrúgás kifelé.

37
    Berjon beadását blokkolja szögletre Barragán.

36
    De Paul szögletét kifejelik a védők Otamendi elől.

36
    De Paul húz befelé balról, a 22 méteres lövését fölé tolja Iriueta.

35
    Most megtartja a labdát az Eibar a hazai térfélen, nem jutnak kapuig.

34
    Parejót rúgja meg del Moral a jobb oldalon, de nincs sípszó.

32
    Mustafi lábára rátartanak a védők, lenn is marad, de folytatja a játékot.

32
    De Paul szöglete után Mustafi 14 méterről lő kapura, Irureta védi a középre tartó labdát.

31
    Barragán beívelését csúsztatják ki szögletre a védők.

30
    Parejo élesen belőtt labdája suhan el a kapu előtt.

29
    Feghouli ível be jobbról, kifejelik a védők, Gayá lövi felé labdát 20 méterről.

27
    A gól után is a Valencia birtokolja a labdát, nagy fölényben a hazaiak.

26
    Érett a gól, megérdemelten vezet a Valencia.
    Nicolás OTAMENDI - 1:0

25
    Alcácer indítja a bal szélen Gayát, aki mintaszerűen ível be, a középen egyedül érkező NICOLÁS OTAMENDI 6 méterről fejel a léc alá! 1:0

25
    Feghouli laposan belőtt labdáját, Añibarro menti szögletre.

24
    Capa buktatja a Gayát a vonal mellett, szabadrúgás.

23
    Alcácer előtt zárnak össze a védők, nem fér a labdához jó helyzetben.

22
    Feghouli ível be jobbról, de mély a labda, kirúgás jön utána.

20
    Parejo lő fölé 22 méterről, ez sem volt veszélyes.

19
    Ismét Piovacceri és Otamendi ütközik, előbbi marad lenn, utóbbi kezelést kap a vonalon kívül.

18
    Parejo sarkalja Gomes elé a labdát, aki 20 méterről lő jócskán a kapu fölé.

17
    Piovaccari 14(!) méteres fejese kerüli el kevéssel a jobb felsőt!

17
    Alcácer jobbról, 20 méterről lő kevéssel a jobb alsó mellé.

16
    Vilá beadását Gomes füleli le, de nem tudja kihozni a labdát a Valencia.

15
    Otamendi ütközik Piovaccarival, fájdalmai vannak a védőnek, de folytatja a játékot.

14
    Ismét De Paul passzolja el a labdát a 16-os előterében.

13
    De Paul labdája senkinek nem jó, Otamendit indította volna.

12
    Piovacceri indulna Mustafi mellett középen, megelőzi a védő, kihozza a labdát.

11
    De Paul cselezget a bal szélen, majd Gomes emel a kapu elé, mentenek a védők könnyedén.

10
    Feghouli lövi be a labdát jobbról, Irureta öklözi ki Alcácer elől a labdát.

9
    Parejot előzik meg a védők a bal szélen, felszabadít Bóveda.

7
    A szöglet veszélytelen, a visszaívelt labdánál lest jelez az asszisztens.

6
    Gayá beadását mentik szögletre a védők a rövid saroknál.

5
    A hazai szöglet veszélytelen De Paultól.

5
    A dobás után Fuego lövését tolja szögletre Irureta.

4
    Gayá tart benn egy labdát a bal szélen, így is szerlik, dobhat.

2
    Gomes lép oda Añibarrónak az Eiibar kapuja előtt, szabadrúgás kifelé.

2
    Egy jobbról érkező bedobás után Diego Alves szerzi meg a labdát az Eibar támadói elől.

1

A spanyol élvonal 35. fordulójában járunk, a negyedik helyezett Valencia a 16. helyen szerénykedő Eibart fogadja ma este.

A hazaiak mérlege 20-9-5, a 69 pontjuk héttel kevesebb, mint amennyit dobogó alsó fokán álló Atlético gyűjtött eddig, ebből most hármat is faraghatna a Valencia. A tegnap odahaza vereséget szenvedő Sevillától pedig éppen hárommal léphetnének el. Kicsit rapszodikus ugyan a formájuk, de odahaza a gyengébb csapatokat általában verni szokták.

Az Eibar annak számít, abszolút újoncként ugyan jól kezdték a bajnokságot, de most csak egy pont választja el őket a kiesésétől. A mérlegük 8-7-19, és az utolsó négy meccsüket zsinórban elveszítették, erre ma is van jócskán esély.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 25. Otamendi, 56. Parejo, 71. Alcácer – 84. Arruabarrena

Lapok:   88. Piatti (VAL), 89. Gomes (VAL) – 70. D. García (EIB)

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Mustafi, Otamendi, Gayá (60. Orban) – Parejo (C), Fuego (78. Negredo), Gomes – Feghouli, Alcácer, de Paul (67. Piatti).
    Cserék: R. Yoel – Cancelo, Rodrigo, Negredo, Orban, Pérez, Piatti.

SD Eibar: Irureta – Bóveda, B. Fernández, Añibarro (C), Vilà – D. García (78. Errasti), D. Boateng – Capa Rodríguez, del Moral (68. Capa Rodríguez), Berjón – Piovaccari (46. Arruabarrena).
    Cserék: Irazusta – Abraham, Á. Rodríguez, Arruabarrena, Lillo, Errasti, Lara.