RCD Espanyol – Rayo Vallecano 1:1 (vége) | Getafe CF – Granada 1:2 (vége) | Valencia – SD Eibar 3:1 (vége)
Málaga CF – Elche CF 1:2 (vége)
Valencia CF
3:1 (1:0)
SD Eibar
vasárnap 03.05.2015, 19:00 • Estadio Mestalla, Valencia • Primera División • . forduló

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A spanyol élvonal 35. fordulójában járunk, a negyedik helyezett Valencia a 16. helyen szerénykedő Eibart fogadja ma este.

A hazaiak mérlege 20-9-5, a 69 pontjuk héttel kevesebb, mint amennyit dobogó alsó fokán álló Atlético gyűjtött eddig, ebből most hármat is faraghatna a Valencia. A tegnap odahaza vereséget szenvedő Sevillától pedig éppen hárommal léphetnének el. Kicsit rapszodikus ugyan a formájuk, de odahaza a gyengébb csapatokat általában verni szokták.

Az Eibar annak számít, abszolút újoncként ugyan jól kezdték a bajnokságot, de most csak egy pont választja el őket a kiesésétől. A mérlegük 8-7-19, és az utolsó négy meccsüket zsinórban elveszítették, erre ma is van jócskán esély.

1

2
    Egy jobbról érkező bedobás után Diego Alves szerzi meg a labdát az Eibar támadói elől.

2
    Gomes lép oda Añibarrónak az Eiibar kapuja előtt, szabadrúgás kifelé.

4
    Gayá tart benn egy labdát a bal szélen, így is szerlik, dobhat.

5
    A dobás után Fuego lövését tolja szögletre Irureta.

5
    A hazai szöglet veszélytelen De Paultól.

6
    Gayá beadását mentik szögletre a védők a rövid saroknál.

7
    A szöglet veszélytelen, a visszaívelt labdánál lest jelez az asszisztens.

9
    Parejot előzik meg a védők a bal szélen, felszabadít Bóveda.

10
    Feghouli lövi be a labdát jobbról, Irureta öklözi ki Alcácer elől a labdát.

11
    De Paul cselezget a bal szélen, majd Gomes emel a kapu elé, mentenek a védők könnyedén.

12
    Piovacceri indulna Mustafi mellett középen, megelőzi a védő, kihozza a labdát.

13
    De Paul labdája senkinek nem jó, Otamendit indította volna.

14
    Ismét De Paul passzolja el a labdát a 16-os előterében.

15
    Otamendi ütközik Piovaccarival, fájdalmai vannak a védőnek, de folytatja a játékot.

16
    Vilá beadását Gomes füleli le, de nem tudja kihozni a labdát a Valencia.

17
    Alcácer jobbról, 20 méterről lő kevéssel a jobb alsó mellé.

17
    Piovaccari 14(!) méteres fejese kerüli el kevéssel a jobb felsőt!

18
    Parejo sarkalja Gomes elé a labdát, aki 20 méterről lő jócskán a kapu fölé.

19
    Ismét Piovacceri és Otamendi ütközik, előbbi marad lenn, utóbbi kezelést kap a vonalon kívül.

20
    Parejo lő fölé 22 méterről, ez sem volt veszélyes.

22
    Feghouli ível be jobbról, de mély a labda, kirúgás jön utána.

23
    Alcácer előtt zárnak össze a védők, nem fér a labdához jó helyzetben.

24
    Capa buktatja a Gayát a vonal mellett, szabadrúgás.

25
    Feghouli laposan belőtt labdáját, Añibarro menti szögletre.

25
    A Valencia gólt szerzett!
    Alcácer indítja a bal szélen Gayát, aki mintaszerűen ível be, a középen egyedül érkező NICOLÁS OTAMENDI 6 méterről fejel a léc alá! 1:0
    Nicolás OTAMENDI - 1:0

26
    Érett a gól, megérdemelten vezet a Valencia.

27
    A gól után is a Valencia birtokolja a labdát, nagy fölényben a hazaiak.

29
    Feghouli ível be jobbról, kifejelik a védők, Gayá lövi felé labdát 20 méterről.

30
    Parejo élesen belőtt labdája suhan el a kapu előtt.

31
    Barragán beívelését csúsztatják ki szögletre a védők.

32
    De Paul szöglete után Mustafi 14 méterről lő kapura, Irureta védi a középre tartó labdát.

32
    Mustafi lábára rátartanak a védők, lenn is marad, de folytatja a játékot.

34
    Parejót rúgja meg del Moral a jobb oldalon, de nincs sípszó.

35
    Most megtartja a labdát az Eibar a hazai térfélen, nem jutnak kapuig.

36
    De Paul húz befelé balról, a 22 méteres lövését fölé tolja Iriueta.

36
    De Paul szögletét kifejelik a védők Otamendi elől.

37
    Berjon beadását blokkolja szögletre Barragán.

38
    A beívelt szögletet Diego Alves kiöklözi, de támadják közben, szabadrúgás kifelé.

39
    Añibarro ér kézzel a labdába a bal szélen, de csak bedobás jön.

39
    A dobás után egy pontatlan beadás De Paultól, kirúgás a vége.

40
    A félidő hajrája jön, de most is a Valencia támad folyamatosan.

42
    Del Moral 30 méterről, balról lő magasan a kapu fölé.

43
    Feghouli lapos beadásáról lemarad középen Alcácer.

44
    Feghouli vesz át hosszan egy labdát a jobb szélen, dobhat az Eibar.

45
    Gayá szereli oldalra Capát a jobb szélen, dobhat az Eibar innen is.

45
    A dobást szögletre cserlik a vendégek.

45+1
    1 perc a ráadás.

45+1
    Del Moral szögletét kicsúsztatják a védők a kapu elől.

45+1
    Ismét egy beívelés a vendégektől, Gayá megelőzi Piovaccarit, aki szabálytalankodik vele, szabadrúgás.

45+1

Az első félidőben nagy fölényben játszott szinte végig a Valencia, voltak veszélyes helyzetei, pár lövést is hárított Irureta, de Otamendi fejesével szemben tehetetlen volt, ezzel a góllal vezet megérdemelten a hazai csapat.

46

46
    Egy csere volt a szünetben, Piovaccri helyett Arruabarrena a pályán.

48
    A Valencia lép fel támadólag már az első percekben is.

50
    Otamendi keresztezi Del Moralt, ügyesen hozza ki a labdát.

51
    Bóveda 25 méterről lő jócskán a jobb sarok mellé.

53
    A pálya közepén gyötrik egymást a csapatok most távol a kapuktól.

54
    Barragán szereli szögletre Berjónt.

54
    Kis szöglettel jön Del Moral, kapura csavarja ezután, Diego Alves tolja fölé a rövid sarokról.

55
    Del Moral újabb szöglete után Boateng 5 méterről fejel kevéssel a kapu fölé!

56
    Megvolt az első gólszerzési lehetősége az Eibarnak.

56
    De Paul 20 méteres lövése a felső lécen csattan!

56
    Egy beadás pattan a középen érkező DANI PAREJO elé, aki átveszi, 18 méterről lő, egy védőn megpattan a labda, így kerül a kapu bal sarkába! 2:0
    Dani PAREJO - 2:0

57
    Megduplázza az előnyét a Valencia, bajban immár az Eibar.

59
    Gayá közben lenn marad, ápolják.

60
    Gayá nem folytatja sérülés miatt, Lucas Orban a helyén.

61
    Capa indul jó cselekkel befelé jobbról, de utána szerelik a védők, kihozzák a labdát.

63
    Most sok a hiba a csapatok játékában, nincsenek végigvitt támadások egyik oldalon sem.

65
    De Paul ívelhet be két szögletet egymás után balról, a második után Alcácer lő a rövid felsőbe balról, de lest jelez az asszisztens, tévesen...

66
    Alcácer szabálytalankodik az Eibar térfelén, szabadrúgás.

67
    De Paul helyén Piatti a Valenciában.

68
    Del Moral helyén Ángel Rodríguez a pályán.

69
    Ángelt rögtön lesen intik le a bal szélen.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Dani García (SD Eibar), Gomest buktatta a kaputól 25 méterre.

71
    A 25 méteres szabadrúgásnál Parejo készülődik.

71
    Dani Parejo a jobb kapufát találja telibe, onnan a labda a középen érkező PACO ALCÁCER elé pattan, akinek nem gond öt méterről a kapuba helyezni! 3:0
    Paco ALCÁCER - 3:0

72
    Nagyon úgy tűnik, hogy végleg eldőlt a meccs.

73
    Feghouli ível be jobbról, Alcácer fejel a bal felső mellé kevéssel.

74
    Capa ível be szabadrúgást jobbról, támadó szabálytalanságot lát a játékvezető.

75
    Msutafi fejjel ment egy jobbról érkező beadást, Orban stukkolja haza a labdát kapusának.

76
    Boateng indítását Diego Alves szedi fel Ángel elől.

77
    Vilá ível be balról, ezt is kifejelik a védők.

78
    Fuego helyén Negredo a Valenciában.

78
    García helyére Errasti jön a vendégeknél.

79
    Berjón nem tud átvenni egy labdát a bal szélen, dobhat a Valencia.

80
    Ángel marad le egy hosszan előreívelt labdáról, Alves gyűjti be a kapuja előtt.

81
    Barragán ível be jobbról, Fernández fejeli ki oldalra.

82
    Feghouli szökteti hosszan magát a 16-os előterében, szerelik így a védők.

82
    Ángel gondol egyet, a váratlan lövése a kapu mellett hagyja el a játékteret.

83
    Negredo ugratja ki Feghoulit, a kapujából kivetődő Iruerata megelőzi, övé a labda.

84
    Az Eibar gólt szerzett!
    Ángel szerzi meg Gomestől a labdát, megindul egy jó csellel a bal oldalon, középre tálal, ahol az érkező MIKEL ARRUABARRENA 14 méterről lő a jobb alsó sarokba! 3:1
    Mikel ARRUABARRENA - 3:1

85
    Egy gólra összességében rá is szolgált az Eibar.

86
    A Valencia közönsége kisebb füttyszóval fogadja a bekapott gólét és az utóbbi időben mutatott kicsit esetleges játékot.

87
    Feghouli labdája hosszú Alcácernek, Irureta vetődve gyűjti be.

88
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Pablo Piatti (Valencia CF).lerántásért.

89
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül André Gomes (Valencia CF), Arruabarrenát buktatta.

89
    Berjón emeli be a szabadrúgást balról, Otamanedi fejeli ki.

90
    Orban ad be balról, Piatti elé kerül a labda, de a kezére pattan, szabadrúgás kifelé.

90+1
    2 perc a ráadás.

90+1
    Negredo nagy helyzetből önzetlenül középre tálal egy labdát, de feleslegesen, mentenek a védők.

90+2
    Berjón szöglete után Añibarro fejel a bal sarok mellé.

90+2

Az első félidőben nagy fölényben játszott szinte végig a Valencia, voltak veszélyes helyzetei, pár lövést is hárított Irureta, de Otamendi fejesével szemben tehetetlen volt, ezzel a góllal vezetett megérdemelten a hazai csapat a szünetben.

A második félidő is a Valenciáé volt, bár nem voltak nagy fölényben, így is lőttek két gólt, amivel eldöntötték a meccset, az Eibar találata már csak szépségtapasznak volt jó. (20:50:42)

Gólok: 25. Otamendi, 56. Parejo, 71. Alcácer – 84. Arruabarrena

Lapok:   88. Piatti (VAL), 89. Gomes (VAL) – 70. D. García (EIB)

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Mustafi, Otamendi, Gayá (60. Orban) – Parejo (C), Fuego (78. Negredo), Gomes – Feghouli, Alcácer, de Paul (67. Piatti).
    Cserék: R. Yoel – Cancelo, Rodrigo, Negredo, Orban, Pérez, Piatti.

SD Eibar: Irureta – Bóveda, B. Fernández, Añibarro (C), Vilà – D. García (78. Errasti), D. Boateng – Capa Rodríguez, del Moral (68. Capa Rodríguez), Berjón – Piovaccari (46. Arruabarrena).
    Cserék: Irazusta – Abraham, Á. Rodríguez, Arruabarrena, Lillo, Errasti, Lara.