Oroszország – USA 2:4 (vége) | Lettország – Svédország 1:8 (vége) | Norvégia – Finnország 0:5 (vége)
Kanada – Csehország 6:3 (vége)
Kanada
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Csehország
hétfő 04.05.2015, 20:15A csoportos Világbajnokság • A csoport

Hatalmasat küzdött a házigazda cseh válogatott, de ezúttal ez a pontszerzésre sem volt elegendő a bivalyerős Kanada ellen. A juharlevelesek végig fölényben játszottak, és amikor ellenfelük felzárkózott, mindig tudtak újítani, mindig volt egy plusz sebességi fokozatuk a csehekhez képest. Összességében még akkor is megérdemelten nyertek, ha a csehek megszorongatták őket. Szükségük volt persze kapusuk, Mike Smith remek teljesítményére is. Kollégája, Pavelec is remekelt egyébként, a két kapust választották a meccs legjobbjainak. Kanada ezzel hibátlan teljesítménnyel áll a csoportja élén, Sidney Crosby továbbra is jó úton jár afelé, hogy belépjen a sokat emlegetett Triple Gold Clubba, míg a csehek továbbra is negyedikek, de győzelmekre lesz még szükségük a legjobb nyolc közé jutáshoz. Nincs megállás, folytatás holnap délután, tartsanak akkor is velünk! (22:35:05)

60:00

59:54
    Cervenka lő, Smith fogja. Buli.

59:34
    Sobotka még telibe találja a bal kapuvasat egy közeli lövésből fonákkal, a saját kipattanóját próbálta újra kapura tenni.

59:00
    A cseh közönség fantasztikus, felállva tapsolja az övéit a vereség ellenére.
    Tyler TOFFOLI - 6:3

58:30
    Kanada gólt szerzett!

Végleg eldőlt. Korongot szereznek a kanadaiak, Toffoli kap remek passzt, elvezeti a korongot a csehek kék vonalára, majd az üres kapuba passzol.

58:00
    Pavelec lemegy, emberelőnyben Csehország, de üres a kapu!
    Vladimír SOBOTKA - 5:3

57:35
    Csehország gólt szerzett!

A csehek megbüntetik az időhúzó kanadai játékot! Voracek szerez korongot centerben, a sűrűben, majd kiteszi lövésre Sobotkának, aki középről gyönyörűen varrja fel a korongot a keresztvas alá. Izgalmas lehet a vége!

57:00
    Mindent megtesznek a csehek, hogy közelebb zárkózzanak, de a kanadaiak remekül menedzselik a játékot, ölik az órát, de kétségtelenül visszavettek a tempóból.

56:45
    Smolenak megint nem fér koronghoz centerben, és megint összeakaszkodik egy kanadai bekkel. Buli a kanadai harmadból.

56:40
    Kanada kiegészül.

56:23
    Sobotka kap korongot centerben, Smith fekszik be elé, és szerzi meg nagy nehezen a korongot, a cseh támadó odaüt neki, az érkező kanadai védők pedig lerohanják ezért. Kialakul némi bunyó, de a játékvezetők véget vetnek neki. Buli a kanadai harmadban.

56:00
    Kanadai korongszerzés a cseh harmadban a letámadás jutalmaként, Duchene szerzi meg, és teszi középre az egyedül árválkodó Crosbynak, aki Pavelec kesztyűjébe lövi a ziccert.

55:30
    Mostanra sikerül felállnia a cseheknek.

55:10
    Kanada megszerezte a korongot, és adogatják, ölik az emberhátrányt. A csehek nagyon rosszul kezdték a fórt.

54:40
    Cseh emberelőny, az utolsó utáni reménysugár. Ekblad rángatta Jagrt, fogásért kiküldték két percre.

54:20
    Jagr harcol óriásit a kanadai harmadban, de győz a túlerő.

53:35
    Némi káosz után a kanadaiak korongot szereznek a cseh harmadban, Toffoli érkezik középen, kapja a passzt és lő, Pavelec lepkéssel véd.

53:03
    Csehország kiegészül.

52:50
    Pavelecnek kell nagyot nyújtózkodnia, és behúznia a korongot a túloldalon egy remekül végigjátszott kanadai akció végén.

52:40
    Cervenka kap csodálatos indítást, egyedül tör kapura, Smith óriási bravúrral üti ki a lövést.

52:10
    Majdnem emberhátrányos cseh gól, Caslava száguld be a kanadai harmadba a bal oldalon, és ellövi, Smithről kijön, majd középen Zatovic ismétel, de Smithbe lövi a korongot.

51:03
    Újabb kanadai emberelőny, kezdenek teljesen szétesni a csehek. Erat üt oda teljesen értelmetlenül bottal MacKinnonnak, ki is szórják azonnal két percre.
    Sidney CROSBY - 5:2

50:07

Ziccerig játsszák ki a kanadaiak a figurát, Giroux szerez meg egy csúnyán eladott korongot a cseh harmad közepén, majd tanárian teszi át a túloldalon érkező Crosbynak, aki a kapuba vágja a pakkot. Végleg eldőlt a meccs, nagyon úgy fest. Csehország kiegészül.

49:03
    Kanadai emberelőny, Simon nagyon csúnyán pakolt oda az ellenfele arca felé, magas bot miatt ül le két percre.

48:55
    Duchene húzza kapura balról, megpattan egy cseh korcsolyán, így lesz veszélyes, Pavelec mammutjáról kijön.

48:20
    Egyenlő létszámban érezhető fölényben játszik Kanada. A csehek láthatóan nem találják az észak-amerikaiak játékának ellenszerét.

47:12
    Kanada kiegészül. Nem tudtak a csehek ebből az emberelőnyből nagy helyzetet kialakítani.

46:00
    Voracek lövi be középre, de senki nem tud beleszúrni, elmegy keresztbe a korong a kapu előtt.

45:13
    Cseh emberelőny, Hamhuist ültetik le gáncsolásért.

43:50
    A cseheket érezhetően megfogta a kétgólos kanadai előny, még bennük van az ütés.

43:40
    Blokkról pattan ki a korong a cseh harmadban, buli Pavelec kapuja előtt.

43:12
    Kanadai tilos felszabadítás.

43:05
    Nakladal lő kapura távolról, de többen is beleérnek, így jócskán mellé megy.

42:15
    Egyenlő létszám mellett is marad a kanadai fölény.
    Tyler SEGUIN - 4:2

42:02

Kanada villámgyorsan kihasználja az emberelőnyt, először a vb-n! Gyorsan felállnak, megjáratják a korongot, majd Seguin remek lövése utat talál a kapuba.

41:32
    Erat kap két perces büntetést a kapus támadásáért.

41:31
    Jagr emeli kapu elé, Erat nem éri el a centerezést, mert Muzzin hátulról belekapaszkodik. A cseh játékos közben felborítja Smith kapust, aki estében a kaput is eltolja.

40:01

Kanada némileg belealudt a harmad második felébe, a hatalmasat küzdő csehek pedig ezt az egész vb-n remekül teljesítő negyedik soruk révén kihasználták, és kiegyenlítettek. Nem tartott sokáig az O2 Arena 17 ezer nézőjének öröme, mert a juharlevelesek ezután magasabb fokozatba kapcsoltak, óriási nyomás alá helyezték a cseh kaput, és vissza is vették a vezetést. Sőt, csak Pavelecnek köszönhetik a csehek, hogy nem lett nagyobb a kanadai előny. Izgalmas harmadik harmad vár ránk, kiderül, mire elég a csehek óriási küzdelme.

40:00

39:54
    Villámgyors kanadai akció még az utolsó másodpercekben, egy lövés végén Pavelecnek kell spárgáznia.

39:08
    Cseh tilos felszabadítás.

38:53
    Kapu felé csorog a buli után a korong, Pavelec rátenyerel. Újabb buli.

38:50
    Giroux lő, a kivetődő Pavelecben pedig elakad a korong, nem perdül át rajta. Hatalmas védés volt.

38:20
    Újabb nagy kanadai tüzijáték, Pavelec kétszer is szépen véd. Úgy látszik, a kanadaiak megelégelték a meccs tempóját.
    Sean COUTURIER - 3:2

37:39

Hosszas kanadai támadás végén nem bírta a nyomást a cseh védelem, újra vezet Kanada! Toffoli harcol meg egy korongért, és teszi kapura egy védővel a nyakában, középről, Couturier pedig beleteszi az ütőjét a lövésbe a levegőben, ami így védhetetlenül vágódik a cseh kapuba! Csehország tovább küzdhet!

37:13
    Pavelec véd, majd Couturier akad össze Smolenakkal a cseh kapu előtt. Kanada játékosai feszültnek tűnnek.

36:00
    Kanada egy kicsit belealudt a második harmadba, a csehek pedig most vérszemet kaphatnak a tomboló hazai közönség előtt.
    Martin ZATOVIC - 2:2

35:45

Egyenlít Csehország! Megérte harcolni! A csehek negyedik sora egyenlít! Koukal szerez korongot a kanadai kapu mögött, visszateszi lövésre, Simon el is lövi, a korong pedig talán még egy védő lábán is megpattan, de kissé kacsázva a kapuba vágódik! Zatovic ért bele utoljára a sűrűben a csehek közül, neki adják a gólt!

35:20
    Seguin szed össze egy lecsorgó lövést a cseh kapu előtt, de Pavelec bravúrral érkezik, és behúzza a korongot, mielőtt a kanadai támadó lőhetne.

34:40
    Couturier lő jobbról, mellé.

33:52
    Sobotka vesz át szépen egy passzt a kanadai harmadban, majd balról kapura zúdítja a korongot, elmegy a hosszú sarok mellett a lövés, miután Smith lepkéssel belekap.

33:20
    Barrie teszi kapura, Pavelec a végállomás. Buli a cseh harmadban.

32:16

32:15
    Újabb távoli cseh bomba, lecsorog a blokkról.

32:02
    Nemec lövi el rögtön a buli után kintről, Smith lehúzza.

31:58
    Smith lepkésében hal el az újabb cseh akció, buli a kanadai kapu előtt.

31:20
    Jagr, majd Nakladal veszélyeztet, Smith kapuja bevehetetlen, de óriási a cseh nyomás.

31:00
    Nakladal tűzi rá távolról, Smith kiüti.

30:14
    Érdekesség, hogy a cseh válogatott eddig a legjobb a vb mezőnyében emberelőny-kihasználás tekintetében.

30:13
    Voracek tör be a kanadai harmadba három védő darálójába, végül kiharcol egy kiállítást. Muzzin borította fel, a büntetése két perc, fogás miatt.

29:58
    Kiegészül mindkét csapat.

29:30
    Távoli cseh lövés, nagyon magasan érkezik, Smith futballkapusokat idézően ütötte lepkéssel fölé a korongot.

27:58
    A verekedés miatt ki is állítanak mindkét oldalról egy játékost, Hamhuist és Voraceket. Négy a négy elleni játékkal folytatják a felek.

27:55
    Tüzijáték a kanadai kapu előtt, Voracek lő, Smithről kipattan, majd Sobotka szerzi meg a kipattanót, leteszi Cervenkának, akinek a lövését az előrevetődő Smith másodszor is fogja. Sobotka rácsúszik a kapusra, majd kisebb bunyó alakul ki, egy-két pofon is elcsattan.

27:20
    Az első komolyabb cseh próbálkozás végén Smith fogja a korongot.

27:02
    Nincs kiállítás, szabályosnak ítélik a kanadai cserét.

27:01
    A csehek azt reklamálják a játékvezetőknél, hogy ellenfelük elcserélte magát. Áll a játék, tárgyalnak a felek.

27:00
    Kanadai les.

26:25
    A túloldalon is egy világklasszis kap nagy szerelést, Crosbyt ütközi le Caslava.

26:00
    Jagr szólózik a kapu felé, de Muzzin útját állja.

25:35
    Cseh les.

24:27
    Csehország kiegészül, ugyanabban a másodpercben Spezza lő kapura, Pavelec magabiztosan fogja. Buli a cseh harmadban, de immáron egyenlő létszám mellett.

23:59
    Ezúttal Seguin lő, és Kolar blokkol szépen. Nagy a nyomás a cseh kapun!

23:30
    Bekerül középre a korong, nagy kavarodás végén Eberle kotorná be, de Pavelec leér a korongért, és bravúrral maga alá húzza.

23:14
    Giroux lő nagyot balról, Caslava remekül blokkol.

22:30
    Burns kapásból szúrja kapura a buli után megszerzett korongot, Pavelec szépen véd.

22:27
    Smolenak szabálytalan, bottal ütésért megy ki két percre.

22:10
    Eberle lő szépen jobbról, közelről, Pavelec szépen zár össze.

21:44
    Majd Csehország is teljes létszámban.

21:41
    Előbb Kanada egészül ki.

21:00
    Egyelőre 4 a 4 ellen remekül támadnak le a kanadaiak, szinte ki sem jön a korong a cseh harmadból.

20:01

Barátságos hangulatban, és nagy kanadai fölénnyel kezdődött a találkozó, a csehek, ahogy az eddigi két meccsükön, ezúttal is óriásit küzdenek, és ezúttal is futnak az eredmény után. Sikerült kiharcolniuk, hogy teljesen egyenlő felek lettek mezőnyben, és már-már helyzeteket dolgoztak volna ki, amikor a kanadaiak villantak egyet, és gyönyörű akció végén duplázták meg előnyüket. Másodpercekkel később egy távoli cseh villanásnak köszönhetően viszont még nem dőlt el semmi! Folytatás hamarosan, remélhetőleg olyan parázs, küzdelmes, izgalmas, remek hangulatban, mint ami az első játékrész végét jellemezte!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:45
    Eddig tartott a cseh fór, Kovar állt be szabálytalanul Crosby elé, akadályozásért ül le két percre. Négy a négy ellen folytatják a felek a második harmad elején majd!

19:42
    Ráadásul cseh emberelőny, Savardot szórják ki bottal ütésért, hiába reklamál.
    Martin ERAT - 2:1

19:22

Hihetetlen nagy góllal szépít Csehország! Kovar tűz rá egy hatalmas bombát középről, a kék vonalról, a korong pedig zsinóron húzva vágódik a kapu jobb oldalába! Jagr remekül zavarta a kapust centerben, de nem ért hozzá! Viszont a bírók szerint Erat beleért, így hivatalosan övé a gól! Zárkóznak a csehek!
    Taylor HALL - 2:0

19:01

Gyönyörű kombináció végén Muzzin húz el a koronggal a bal oldalon, és hajszálpontosan teszi keresztbe a túloldalon érkező Hall elé, aki a kapuba vágja a korongot. Szép villanás volt!

17:50
    Ennis adja el a korongot saját harmadában, Hertl teszi a kapu elé a megszerzett pakkot, Novotny viszont közelről már csak Smithbe tudja lőni a korongot.

17:30
    Újabb Pavelec-védés mammuttal.

17:13
    Seguin lőhet, Pavelec magához öleli a korongot.

16:43
    Muzzinnak tesznek le kapásra egy korongot, rá is tűzi a kékről, Pavelec hárít.

16:18
    Cseh les.

16:10
    Lassan két perce nincs játékmegszakítás, egyik csapat sem tud komoly fölénybe kerülni sem mezőnyben, sem helyzetek terén ezekben a percekben.

14:44

14:00
    Egy távoli lövést Pavelec kifejel, Hall fonákkal való ismétlésénél pedig lábbal véd.

13:40
    Villámgyorsan adogatnak körbe a kanadaiak, végül blokkolják O'Reilly lövését. Buli.

12:44
    Crosby törne kapura, Hejda hátulról alaposan odaver neki bottal, meg is kapja érte a két percet, bottal ütés miatt.

12:08

11:58
    Koukal lő a kékről, Smith megállítja, és rögtön ki is teszi a társnak, nincs buli.

10:30
    Négy, NHL-drafton 1/1-esnek választott játékos is van a kanadai keretben. Hihetetlenül erős csapat!

09:20
    Remek centerezés a cseh kapu mögül, de elmegy a korong az érkező Crosby ütője alatt.

08:56
    Cervenka ellen fújnak kislest, némi kakaskodás után hagyja el a kapu előtti területet a cseh.

08:50
    Egyelőre nem tudnak veszélyeztetni a csehek, Kanada remekül támadja le őket, és életveszélyesek a kapu előtt a juharleveles támadók.

07:35
    Toffoli bombáz középről, a cseh harmad közepéről, Pavelec szépen véd.
    Jordan EBERLE - 1:0

04:18

A buli után Hall teszi be a korongot a kapu mögé, Eberle összeszedi, és fonákkal behúzza a bal alsó sarokba a kapuvas és Pavelec mammutja között. Bajban Csehország!

04:10

02:50
    Smith veszít korongot a saját kapuja mögött, hasra is esik, Cervenka üres kapura mellélövi, Sobotka ismételne, de Smith óriási bravúrral ér vissza a sarokra, és mammuttal mellé tolja. Nagy helyzet volt!

02:30
    Egyelőre aktívabbak a kanadaiak.

02:10
    Toffoli cselezné lövőhelyzetig magát középen, de Kolar útját állja, Pavelec pedig rátenyerel a korongra.

01:35
    Duchene kapna korongot centerben, Pavelec összeszedi, aztán a csehek darálóba zárják a kanadai támadót, némi lökdösődés közepette. Buli a cseh harmadban.

00:30
    Smith, illetve a Lettország ellen a meccsbe remekül beszálló Pavelec kezdenek a két kapuban.

00:10
    Crosbyék hozzák el a korongot a kezdőbedobásból, és egyből támadásba lendülnek.

00:01

A torna eddigi legnehezebb feladatát kellene abszolválnia Csehország válogatottjának a hazai rendezésű jégkorong-világbajnokságon. A 17 ezres, telt házas prágai aréna feltüzelve várja Kanada olimpiai címvédő, 18-szoros világbajnok csapatát. Azt a Kanadát, amelyet rég láttunk ennyire motiváltan és lehengerlően játszani világbajnokságon. Ezúttal ugyanis páratlanul erős keret jött össze, négy komplett sorral érkeztek a tornára, többek között a világklasszis, két olimpiai döntőben is vezér Sidney Crosbyval. Ráadásul két "felhozó" meccsük volt, előbb magabiztosan páholták el a letteket, majd 10-0-val semmisítették meg Németországot. A csehek ezzel szemben nyögvenyelősen kezdték a tornát, a bitangerős svédekkel szemben egy remek meccsen ugyan kétgólos hátrányból fordítottak, de végül szétlövésben alulmaradtak, majd a magát rettenetesen felszívó Lettország ellen kétszer is hátrányból álltak fel, és kínkeservesen nyertek 4-2-re. Most viszont még a tomboló hazai közönség előtt is hatalmas bravúrra lenne szükségük a 43 éves, örökifjú Jaromír Jagr vezette cseheknek. Hogy összejön-e a pontszerzés vagy a győzelem, kiderül hamarosan. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

bayernfan

Gólok és gólpasszok: 5. Eberle (Ekblad, Duchene), 20. Hall (Muzzin, Eberle), 38. Couturier (Toffoli), 43. Seguin, 51. Crosby (Giroux), 59. Toffoli – 20. Erat (Kovar), 36. Zatovic (Simon), 58. Sobotka (Voracek)

Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns, MacKinnon, Crosby, Spezza – Wiercioch, Savard, Ennis, Giroux, Seguin – Muzzin, Barrie, Hall, Duchene, Eberle – Ekblad, Eakin, O'Reilly, Toffoli.
    Csehország: Pavelec (Salak) – Hejda, Nemec, Voracek, Sobotka, Cervenka – Kolar, Nakladal, Jagr, Kovar, Erat – Caslava, Jordan, Hertl, Novotny, Smolenak – Krejcik, Simon, Koukal, Zatovic.