Fehéroroszország – Oroszország 0:7 (vége) | Franciaország – Kanada 3:4 (vége) | Finnország – Szlovákia 3:0 (vége)
Ausztria – Lettország 1:2 (hosszabbítás vége) | Dánia – Norvégia 4:1 (vége) | Svédország – Svájc 2:1 (hosszabbítás vége)
Dánia
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Norvégia
szombat 09.05.2015, 20:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Dánia megcselekedte, amit megkövetelt a haza. Legyőzték Norvégiát, ezzel négy pontosak lettek, alaposan megléptek a nulla pontos Szlovéniától a kiesés elleni harcban. Mivel a szlovénok legközelebb az USA ellen lépnek jégre, vajmi kevés esélyük van a pontszerzésre, így szinte elkönyvelhető, hogy idén ők az egyik kieső, mert Dánia négy ponttal áll majd (legalább) előttük, ami behozhatatlan az utolsó fordulóban az egymás elleni mérkőzésükön.

Ezért volt annyira fontos Dánia számára ez a találkozó és a maximális három pontot be is gyűjtötték a dánok. Norvégia nem játszott rosszul, 25 kapura tartó lövést eresztettek meg, de egyetlen gólt sikerült csak ebből szerezniük, Dahm ma káprázatos napot fogott ki, több nagy bravúrjával nagy szerepet vállalt ma a dán győzelemből. Norvégia hat pontos maradt, ezzel szintén biztos bent maradó az eddigi eredmények alapján.

Dánia – Norvégia: 4-1!
    ---- (22:45:16)

60:00

59:41
    Nielsen kaparintja meg a korongot a saját harmadban, majd távolról megcélozza az üres kaput. Pechére nem sokkal a jobb kapuvas mellett csúszik el, így viszont tilos felszabadítás.

59:20
    Elől tartják a dánok a korongot, bár üres a kapu, nem sikerült lövőhelyzethez jutniuk. Viszont az idő rövidsége miatt ez a győzelem már megvan nekik.

58:45
    Ismét Ask próbálta visszatenni lövésre a kapu mögül, megszerzik a dánok és ki is lövik a harmadból. Eldőlni látszik végleg.

58:00
    Ask jobb oldali lövése kap gellert, elzúg a bal kapuvas mellett.

57:20
    Olimb lőtt, megpattant egy védő ütőjén, messze kipattant a palánk mögé. A norvégok esélyei már szinte a nullával egyenlők ezen a meccsen.

57:00
    Holos szúrta rá a kék vonal közeléből, kevéssel mellé trafált, de talán Dahm is hozzáért még.

56:35
    Dahm szokásos védése, Trygg bal oldali bombáját hárítja bravúrral. Nyomnak a norvégok, de telik az idő, ez a dánoknak kedvez.

56:02
    Olimb, majd Norstebo is tüzelt jobbról, majd középről, de Dahm ma szinte áthatolhatatlan.

55:45
    Időt kért Norvégia. Az utolsó szalmaszál, lehet, hogy megpróbálják három gólos hátrányban is levinni a kapust. Sőt, úgy tűnik ezt máris megteszik, több, mint négy percen át kapus nélkül, hatan támadnak a norvégok.

55:45
    Bastiansen most maga próbált lőni, Dahm kesztyűjében már a korong.

55:20
    Bastiansen passzolta középre jobbról, ez is megpattant egy boton, közben kiegészültek a dánok.

55:00
    Olimb jobb oldali lövése veszélyesen pattant meg egy boton, Dahmon azonban ez sem fogott ki.

54:40
    Dahlstrom adta középre Bastiansennek lövésre, rá is bombázta, de Dahm kiválóan védett!

53:55
    Olimb középre lőtt korongját Björkstrand blokkolja, végül meg is van a dánoknak, de csak időlegesen.

53:11
    Hardt bottal akasztás miatt száll ki két percre. Ez a norvég emberelőny lehet az utolsó esélye Norvégiának.

52:48
    Áll a játék egy lest követően. Ez a mérkőzés is igen hosszúra nyúlik, de úgy tűnik, nem lesz hosszabbítás.

52:10
    A norvégoknak innentől már csak halvány reményük maradt, három a dán előny és már 8 perc sincs hátra.
    Julian JAKOBSEN - 4:1

51:36
    Dánia gólt szerzett!
    Gyors kontra végén JULIAN JAKOBSEN alighanem eldönti végleg a találkozót! A jobb oldalról kapta Hardtól a passzt, Haugen spárgázva sem ért át a hosszú oldalra, Jakobsen pedig nagyon éles szögből éppen be tudott találni a rövid alsó sarokba! 4-1!
    Gólpassz: Nichlas Hardt, Morten Madsen.

50:55
    Sorvik óriási bombáját már sokan bent látták, néhány norvég már ünnepelt, de nem haladt át a korong a gólvonalon, felszabadítanak a dánok végül!

50:20
    Tollefsen erős lövése pattan meg egy védő botján, így mellé száll.

49:50
    Björkstrand tört volna be középen, Tollefsen szereli, de Green ismét birtokba veszi a korongot.

49:00
    Közben kiegészültek a norvégok, nem sikerült eldönteni a meccset a dánoknak.

48:30
    Most állnak fel újra a dánok, még van esélye egy lövésre Lauridsennek balról, meg is teszi, de mellé száll!

48:10
    Les a jobb oldalon a dánoknál, Björkstrand volt túl gyors.

47:55
    Storm suhintotta rá kissé balról, elsőre kijött Haugenről, de nem sikerült az ismétlés.

47:40
    Kikerül a harmadból a pakk, lassan kerül csak vissza.

47:00
    Felálltak a dánok. Ha ezt belövik, alighanem minden eldőlne.

46:43
    A harmadik harmad első kiállítása, Olimb száll ki két percre akadályozás miatt, Dahm kapusnak csapódott neki. Dán emberelőny, ez megint csökkenti a norvég reményeket.

45:45
    Martinsen kiváló helyzetből lőhetett kapura középről, Dahm remekül hárított!

44:40
    Hardt szerez hátul korongot. Hihetetlenül hangzik, de ebben a harmadban csak egyetlen kaput eltaláló lövés, az is Dánia részéről.

43:30
    Jesper Jensen lőtt balról, jócskán elkerüli a kaput.

43:00
    Holos lőtt nagy erővel kissé jobbról, Dahm megint a helyén.

42:45
    Tilos felszabadítás a dánok részéről, ismét próbálnak erősíteni a norvégok, de lövésig még nem jutottak el.

42:15
    Rosseli Olsen kapta maga mögé a passzt, nem is tudta birtokba venni, de hamarosan eladják a dánok is.

41:30
    Most már a norvégok is teljes létszámban, ha ma még akarnak valamit, aránylag gyorsan gólt kéne szerezniük.

40:50
    Green lőtt balról, Haugen védte a nem túlságosan erős lövést.

40:10
    Ne feledjük, még van egy percen át egy átnyúló kiállítás a második harmadból, így dán emberelőny.

40:01

A norvégok nagyon bekezdtek a harmad elején, de Dahm és a dán védők minden veszélyt hárítani tudtak, pedig volt bőven. A dánok egy emberelőnyt kihasználtak a harmad derekán, így végül ezt a játékrészt is megnyerték. Közel a győzelem, de még nem dőlt el.

Dánia – Norvégia: 3-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:04
    Utána azonban Bonsaksen kiállíttatja magát feleslegesen, bottal ütés miatt kapott két percet. Dán emberelőny.

39:00
    Balról lőtt kapura Bonsaksen, kellett bizony Dahm védése, pedig előtte senki sem vette komolyan, hogy Bonsaksen azt elvállalja a bal szárnyról.

38:20
    Sok a pontatlanság, de végre van némi folyamatos játék. Ahogy leírtam, Olimb lesre csúszott a jobb oldalon.

37:30
    Norstebo igen jó helyzetből tüzelt középről, Dahm ezt a lövést is hárította!

36:55
    Hardt indítása pontatlan, csak belőtt korongnak lett jó, de azt is a norvégok szerezték meg.

36:00
    A kezdeti nagy norvég mezőnyfölény alábbhagyott egy ideje, a harmadon belüli lövésarány is 7-9-re változott.

35:50
    Björkstrand cipelte be a korongot a jobb oldalon, Storm pedig lőtt a második hullámban érkezve, szépen hárított Haugen.

34:55
    Tilos felszabadítás a norvégoktól. Úgy tűnik, ez a találkozó már ilyen is marad, hogy rengeteg a játékmegszakítás, emiatt lassan, vontatottan halad.

34:47
    Kristensen tüzelt jobbról, szépen védte a szöget Haugen.

34:20
    Három elrontott indítás egymás után a két csapat részéről, végül Jakobsen indítana, de ez is elakad.

33:25
    A sport néha érdekes dolgokat művel, a norvégok 7-8 percig a kapujukhoz szögezték a dánokat, mégis Dánia növeli előnyét.
    Frederik STORM - 3:1

33:01
    A második értékesített dán emberelőny, FREDERIK STORM jobbról, egészen éles szögből kapta vissza középen lövésre és be is bombázta laposan, 3-1!
    Gólpassz: Jesper Jensen, Daniel Nielsen.

32:45
    Egyelőre nem tudott mit kezdeni Dánia az előnnyel, most azonban felállnak.

31:40
    Forsberg esik rá Dahmra, kicsit meg is lökték, de így is megkapja a két perces büntetését akadályozás miatt. Érdekes ítélet, de dán emberelőny következik.

30:40
    Újabb dán helyzet, Jakobsen a bal oldalon szökött meg, de a Madsen felé lőtt keresztpassza kissé pontatlan lett, oda a lehetőség.

30:10
    Björkstrand passzolta be balról Jesper Jensennek a pakkot, aki a rövid oldalon érkezett és lőni is tudott, Haugen hárított.

29:25
    Storm tüzelt jobbról, de lövésével mellbe találta Haugent, így nem okoz számára gondot a védés.

28:20
    Fejen találta egy távoli bomba Dahmot, egyelőre áll a játék a kapus ápolása miatt, de tudja folytatni.

27:31
    Thoresen kerülte meg a kaput, majd jobbról a rövid sarokba próbálta lőni, Dahm számított rá és fogta ezt is.

27:02
    Jensen is tilosra üti, pontatlan volt az indítás. Ebben a harmadban Norvégia dominál eddig 1-7 a kaput eltaláló lövések aránya.

26:20
    Már a dánok is teljes létszámban egy ideje, így viszont a kilőtt korong tilos felszabadítás lett.

25:55
    Nagyon sokat adogatnak és forgolódnak a norvégok, de csak Trygg nagy lövését kellett hárítania Dahmnak, azt megtette.

24:45
    Norstebo keresztpassza pontatlan, Poulsen került lövőhelyzetbe a túloldalon hátrányban is, de passzolni próbált, az már nem jött össze.

24:02
    Jesper Jensen ütőfogásért száll ki két percre, norvég emberelőny.

23:50
    Eddig a norvégok uralják ezt a harmadot, az első kaput eltaláló dán lövés született meg, Lauridsen tüzelt.

22:40
    Igencsak beindultak a norvégok, Dahmnak sok dolga van. Egy tűzijáték során Holos, Norstebo és Ask is tüzelt közelről, minden esetben a kapus jött ki győztesen!

21:30
    Martinsen a visszatámadásból villámgyorsan jutott el a dán kapuig, Dahmnak kétszer is védenie kellett két lövésekor.

21:20
    Kontrázott Dánia, középen kapta lövésre a korongot Hardt, erős lövése azonban Haugenen halt el.

20:50
    Dahm nyúlt ki jól a botjával a kapuból, Olimb közelített nagy sebességgel.

20:01

Lélektanilag a legjobbkor találtak be a dánok a harmad végén, értékesítve emberelőnyüket. Így előnnyel mehetnek szünetre. Dánia számára nagyon fontos lenne ez a győzelem, ugyanis akkor már szinte biztosan nem eshetnének ki, a szlovén-dán rangadó csak formalitás lenne. Norvég győzelem esetén azonban a dánok még izgulhatnak az utolsó fordulóig. Dánia megérdemelten vezet, mert ugyan 7-7 a kaput eltaláló lövések aránya, sokkal több akciót vezettek, mint a Norvégok.

Dánia – Norvégia: 2-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.
    Daniel NIELSEN - 2:1

19:36
    DANIEL NIELSEN tüzelt a kék vonal közeléből , Madsen állt a kapus elé, meg is zavarta ezzel, végül Haugen lábai közt a hálóba került a korong! 2-1!
    Gólpassz: Julian Jakobsen, Morten Madsen.

19:30
    Jakobsen lövése akad el, de nem szabadul fel a kapu.

19:08
    Thoresen száll ki akadályozás miatt két percre, az első dán emberelőny következik.

19:00
    Hátul adogatnak a dánok immáron teljes létszámban, Jesper Jensen várta meg a cseréket, majd megindult a bal oldalon.

18:20
    Nem tudták kihasználni a norvégok az emberelőnyt, egyetlen lövésük volt előnyben.

17:45
    Trygg balról bombázott kapura, Dahm védett újfent.

16:20
    Morten Poulsen száll ki magas bot miatt két percre. Norvég emberelőny ismét.

16:00
    Egy védelmi hiba okán Roest teljesen egyedül vezethette rá Dahmra, de a párharcot a kapus nyerte, bravúrral védett!

15:15
    Nielsen lövése akad el, továbbra is többet támadnak a dánok, de ez a kaput eltaláló lövésekben nem látszik meg.

14:25
    A bal oldalon meginduló Jesper Jensen kezdett partizánakcióba, végül kapuralövésig is eljutott, de Haugennek nem okozott gondot.

13:10
    Trygg érkezett lendületesen a második hullámban, majd kapura bombázta, Dahmnak bizony nyújtóznia kellett!

12:32
    Haugen a végállomás, Hardt lőtt kapura nem túl jó helyzetből, nem okozott gondot a kapusnak.

12:10
    Több akciót vezet eddig Dánia, de csak 4-3 a kaput eltaláló lövésarány.

11:50
    Ezúttal Storm viharzott el a jobb oldalon, középre cselezett, de végül nem tudta Sorvik mellett bepasszolni, mert a védő jól nyúlt közbe.

11:25
    Kristensen tüzelt jobbról, a kék vonalról szinte, elakadt egy védőben. Jó ideje nem volt játékmegszakítás, élvezetes a találkozón ezen része.

11:00
    Björkstrand újabb bombája a kék vonalról Haugenről pattan oldalra.

10:20
    Trygg indított akciót középen, de a támadó harmadban Norvégia korongot veszít.

09:30
    Hardt középen tört előre, kapura is lőtt, de az előtte tornyosuló két védő blokkolni tudott.

08:30
    Olimb nagy lövését védi Dahm, majd a kontrából Boedker próbált balról veszélyeztetni, kevéssel mellé.

07:55
    Lauridsen ütőjéről kerül ki a korong, eddig meglehetősen sok a játékmegszakítás, nem alakulhat ki folyamatos játék.

07:40
    Martinsen lövésének állják útját a dán védők, majd ki is kerül a pakk a harmadból.

06:50
    Mathis Olimb tüzelt jobbról, egy blokkoló védő botjáról pattan magasan fölé.

06:25
    Patrick Björkstrand azonban utána szabálytalan, dán kiállítás bottal ütés miatt két percen át.

06:24
    Oliver Björkstrand szerzett korongot a támadó harmadban, középről lőni is tudott, de Haugen résen volt és hárított!

05:15
    Elől tartják a norvégok a korongot, de nem jutnak lövőhelyzethez, végül ki is csusszan a pakk a harmadból.

04:40
    Ismét Dánia támad, Björkstrand lövését blokkolják középen, indulnak a norvégok, de les.
    KEN ANDRE OLIMB - 1:1

03:18
    Norvégia gólt szerzett!
    Máris egyenlít Norvégia, jól indul a mérkőzés! KEN ANDRE OLIMB egy jobbról visszatett korongot bombázott középről a jobb alsóba, Dahm elől takarták a kilátást, nem volt esélye, 1-1!
    Gólpassz: Mats Rosseli Olsen, Alexander Bonsaksen.
    NICHOLAS JENSEN - 1:0

01:51
    NICHOLAS JENSEN a bal oldalról tűzte rá a korongot, a felső vasról visszapattant, Haugen hátáról azonban a gólvonal mögé vánszorgott, 1-0!
    Gólpassz: Anders Poulsen.

01:45
    Green tette középre a korongot, Haugen szerzi meg Poulsen elől.

01:40
    Björkstrand tört be az ellenfél harmadába, de Norstebo szerelte, nem volt még lövés.

00:01

Pirosban Norvégia, fehérben Dánia, azonnal kezdünk!

Dánia: Dahm (Galbraith) – Nielsen, Lauridsen, Madsen, Jakobsen, Hardt – Kristensen, J. Jensen, Björkstrand, Björkstrand, J. Jensen B. – Boedker, Storm, Green, Poulsen M., N. Jensen – Lauridsen M., Starkov, Staal, Poulsen A., Hansen

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Norstebo, Ask, Thoresen, Olimb – Trygg, Tollefsen, Martinsen, Olimb K. A., Rosseli Olsen – Bonsaksen, Sorvik, Bastiansen, Forsberg, Dahlstrom – Odegaard, Trettenes, Stene, Roymark, Roest

Játékvezetők: 14 RANTALA Aleksi (FIN) , 25 GOFMAN Roman (RUS) – 55 LEDERER Vit (CZE) , 65 SCHRADER Andre (GER).

Skandináv rangadó a csehországi jégkorong A csoportos világbajnokság csoportküzdelmei során, Dánia és Norvégia mérkőzik meg egymással. Az első négy mérkőzésen Dánia mindössze egy pontot kapart össze, Norvégia pedig úgy tűnt, hogy egyet sem, végül azonban fordított bravúrral a jóval esélyesebb Szlovákia ellen, így három pont ütötte a markukat.

Ennek a meccsnek alapvető fontossága van a tabella alsó felét illetően, norvég győzelem esetén ugyanis már biztosan nem lehetnek utolsók a csoportban (de hetedikek se nagyon), dán győzelem esetén viszont nagyon besűrűsödik a mezőny hátul. Egyelőre Szlovénia helyzete a legrosszabb, de Dánia sem dőlhet hátra. Ezen a meccsen sok múlik.

A találkozó szombaton 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 2. Jensen (Poulsen), 20. Nielsen (Jakobsen, Madsen), 34. Storm (Jensen, Nielsen), 52. Jakobsen (Hardt, Madsen) – 4. Olimb (Rosseli Olsen, Bonsaksen)