Szlovénia – USA 1:3 (vége) | Németország – Csehország 2:4 (vége) | Szlovákia – Oroszország 2:3 (hosszabbítás vége)
Svájc – Kanada 2:7 (vége)
Szlovénia
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
USA
vasárnap 10.05.2015, 16:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Mindent megtettek a szlovénok ezen a mérkőzésen, erőn felül teljesítettek, de nem sikerült a bravúr a szokásosnál egyébként jóval halványabban játszó amerikaiak ellen. Ez a szlovén vereség azt is jelenti, hogy matematikailag is kiesett Szlovénia az A csoportból, hat forduló alatt nem sikerült pontot szerezniük egyetlen egyet sem.

Mivel Dánia tegnap négyre növelte pontjainak számát, előttük Norvégia hat ponttal, így a nullpontos szlovénok már hiába verik meg holnap Dániát, legfeljebb három pontjuk lehet, ez pedig az utolsó helyet jelenti számukra a csoportban.

Az Egyesült Államok ma sem játszott igazán jól, de ezzel együtt is 15 pontosak lettek az amerikaiak és ideiglenesen a csoport élére álltak. Az utolsó forduló dönt majd a csoport első négy helyéről és a továbbjutásról is. Hellebuyck elképesztő teljesítményt nyújtott az amerikai kapuban, temérdek nagy védéssel járult hozzá a mai amerikai győzelemhez.

Szlovénia – USA: 1-3!
    ---- (18:23:15)

60:00

59:42
    Jones ütőjéről pattan fölé Kopitar lövése, 18 mp hátra. Nincs esélye már Szlovéniának.

59:30
    Kovacevic lő mellé, gyors gól kellene a szlovénoknak.

59:10
    Jeglic a kapu mögött bonyolódik harcba, majd kiemelik az amerikaiak, kezd végleg eldőlni.

58:27
    Ticar elől szerzi meg Hellebuyck Jeglic kapu mögül visszatett korongját.

58:15
    Most tud lemenni Kristan, újra hatan a kék mezesek, Kopitar és Ticar is a pályán támadásban.

58:00
    Jeglic ér hozzá lesen a támadó harmadon belül, a buli erejéig kénytelen visszatérni Kristan.

57:50
    Hellebuyck kezébe került a korong, időt is kér egyből Szlovénia. Kapus nélkül folytatják minden bizonnyal a szlovénok, két gólt kéne valahogy lőniük alig két perc alatt.

57:25
    Kopitar indul meg a bal oldalon, majd kikorcsolyázik a pályáról a szlovén kapus. Kristan helyett hatodik mezőnyjátékos a pályán!

56:40
    Stebihet szerelik az amerikai kapu közelében, nem tud lövőhelyzeteket kialakítani Szlovénia.

56:10
    Kiegészültek közben az amerikaiak, egyre csökken a szlovénok reménye.

55:40
    Mursak lőtte a kapu előterébe, Ticar azonban nem tudott közelről a kapu felé fordulni és lőni!

55:05
    Urbas nem veszi át jól a hosszú passzt, az amerikaiak most csak rombolnak, most is kivágták vaktában.

54:30
    Lesre csúszott az egyik szlovén játékos, most már mindenáron kockáztatnia kell az európai csapatnak emberelőnyben, nincs mit veszíteni 1:3-nál.

53:55
    Lövésig nem jutottak el az amerikaiak, de egy kiállításig igen. Jones teljesen feleslegesen ütött fejre az ütőjével igen magasra emelve, két perces kiállítás, ezzel szlovén emberelőny. Az utolsó reménysugár?

53:10
    Kovacevic keresztpassza nem jó Kopitarnak, de hamarosan megint a kék mezeseknél a korong. Amerikai korongszerzés következett, fel is állnak a tengerentúliak.

52:25
    Lesre csusszant középen a cselezés közben Smith. A buli a támadó harmadon kívül lesz.

52:05
    Moore bal oldali lövése a palánkon csattan, Moore eddig pontatlanul lő ma.

51:30
    Gyors szlovén kontra végén Ticar tüzelhetett jó helyzetből, jobbról, Hellebuyck ismét bravúrt mutat be!

50:56
    Jeglic ütőjén pattan meg Faulk jobb oldali lövése, így kerül ki a pályáról.

50:10
    Stebih tört előre középen, egy védő botjáról pattan ki a palánkon túlra.

49:35
    Arcobello lőtt kapura balról, kevéssel mellé, majd Reilly csúszik lesre nem sokkal később.

48:30
    Robar tüzelt távolról, Hellebuyck számára ez a lövés nem okozott gondot, de ha jól láttam, nem is róla ment fölé, hanem egy blokkoló botról.

48:00
    Jones tüzelt kissé balról, a kék vonal közeléből, Kristan kapja le könnyedén a lepkéssel.

47:40
    Reilly kerülte meg balról a kaput, Nelson nem kapta ütemre a pakkot tőle végül.

47:03
    Moore erős, de távoli lövése balról nem okoz nagy fejtörést Kristan számára, a kereskedelmi szünet két gólos amerikai előnnyel következik el.

45:20
    Jeglic már a túloldalon húzza meg, majd balról lő, kevéssel mellé.

45:00
    Razingar lopja le a korongot Eichel ütőjéről, de nem tud indítani még Szlovénia.

44:20
    Kristan hárítja Moore bal oldali lövését, de még nem szabadul fel a kapu.

43:42
    Hellebuyck tenyerel rá a korongra, balról igencsak veszélyesen érkezett Robar visszatett korongja.

42:50
    Kopitar, Jeglic és Urbas teremtett veszélyt a támadó harmadban, három lövési kísérlet is elakadt a védőkben, végül kipattan a korong a palánkon túlra.

42:10
    Hátul adogat az USA, az iménti gól lélektanilag rosszkor jött a szlovénoknak, megint legalább két gólt kell szerezniük, az idő pedig telik.
    Jack EICHEL - 1:3

41:09
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    JACK EICHEL nagyon jól ér bele Nelson ziccerből eleresztett lövésébe (bár alighanem enélkül is bement volna a hálóba a korong), az ő botjáról pattant be a harmadik amerikai gól! 1-3!
    Gólpassz: Brock Nelson, Trevor Lewis.

40:15
    Kopitar elhozta az első bulit megint, vajon eldől-e rendes játékidőben a találkozó, ez itt a kérdés.

40:01

Ez a harmad eddig vaskos meglepetést hozott. Nem is annyira az eredmény (bár meglepő, hogy Szlovénia szoros állásnál harmadot tud nyerni az USA ellen) miatt, hanem a mutatott játék. Már az első húsz percben sem volt meggyőző az amerikai csapat annak ellenére, hogy két gólos előnyre tett szert. Most azonban nemhogy partiban volt Szlovénia, hanem dominálta a játékrészt, sokkal több veszélyes akciót vezettek és sokkal többször lőttek kapura az európaiak.

Egy gólt is összehoztak, miközben az Egyesült Államoknak momentuma is kevés volt csak ebben a harmadban. Egy gólos amerikai előnnyel fordulnak a harmadik harmadra, semmi sem dőlt el. Kérdés, hogy tudnak-e erősíteni az amerikaiak, vagy Szlovénia marad ennyire domináns és kiegyenlít, esetleg a győzelmet is megszerzi.

Szlovénia – USA: 1-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:40
    Kopitar kerülte meg a kaput balról, visszatett korongját Kovacevic bombázta rá, de mellé trafált!

38:55
    Sok most a játékmegszakítás, Pance belőtt korongját Hellebuyck inkább kézben tartja és nem adja ki.

38:35
    Ismét les a szlovénoknál, most Ticar volt túl gyors.

38:17
    Mursaknak akadt gondja a korongkezeléssel, lesre is csúszott közben.

38:00
    Urbas tört be középen, de ütemtelen lövése elkerüli a kaput, Larkin pedig begyűjti a pakkot.

37:25
    Lee felé pontatlan az indítás, de visszaszerzik az amerikaiak. Smith közelről próbálja begyötörni Kristan alatt, de a kapus nyeri a párharcot.

36:35
    Eichel és Nelson adogatnak a támadó harmadban, a lövés Reillytől érkezik végül jobbról, de el a kapu előtt.

36:05
    A lövésarány ebben a harmadban 8-3 a szlovénok javára, nem kis meglepetésre.

35:45
    Jeglic, majd Kopitar a korong útja, ismét Gregorc kapja lövésre végül a bal oldalon, éles szögből rátűzte, Hellebuyck védte lábbal a jobb alsót!

35:00
    Az iramra nem lehet panaszunk, a helyzetek számára sem, egyedül az amerikaiak gyengébb teljesítménye meglepő.

34:35
    Arcobello hátrányban indult meg a bal oldalon, nem vették őt igazán komolyan, befelé cselezve elfektette a kapust, de a lövést Kristan nagy bravúrral hárítani tudta lábbal még!

33:52
    Ez se volt kis helyzet, Ticar tűzte rá távolról, érdekes módon Gregoc ütőjén megállt a pakk, befelé cselezett, majd közelről lőtt, de Hellebuyck megint a helyén!

33:23
    Két percre kiszáll Coyle a játékból durvaság miatt, Robart lökte palánkra törlesztés gyanánt. Szlovén emberelőny újfent.

33:20
    Kopitar vitte be a korongot a jobb oldalon, visszatett korongja Jeglicet kereste középen, de bravúrral nyúlt közbe Reilly.

33:05
    Tavzelj lövése elsőre kijött Hellebuyckről, Vidmar ismétlése sem talál utat a kapus mellett.

32:40
    Képtelen felpörögni az amerikai csapat, sokkal közelebb az egyenlítéshez a szlovén válogatott, mint az amerikai az újabb gólszerzéshez.

31:59
    Mursak durrantotta rá balról a kipattanó korongot óriási helyzetben, Hellebuyck elképesztő bravúrral nyúlt vissza és a botjával ütötte ki a jobb alsóból!

31:25
    Újabb szlovén lövés, Kovacevic is célt téveszt azonban.

30:55
    Óriási bomba Robartól kissé jobbról, de pár centivel elvéti és a bal kapuvas mellé lő.

29:56
    Nelson száll ki két percre, ráesett Kristan kapusra, ezt nem tűrik, ezen a VB-n végképp. Akadályozás miatt a kiállítás, szlovén emberelőny.

29:40
    Eichel bűvölte a korongot a kapu mögött, Murphynek nem jött kézre a passz, majd egy lövés, de ebből hamarosan kiállítás lesz.

28:57
    Távoli lövés Robartól, Hellebuyck ugyan védi, de egyébként is les után durrantotta rá a kék vonalon kívülről a szlovén játékos.

28:20
    Megint eladták az amerikaiak, Jeglichez passzolt hátul Krug, a lövés azonban elakad.

27:30
    Semleges szurkolóként is azt mondhatja az ember, hogy nem lett volna igazságos, ha Szlovénia most sem szerez gólt, amikor az Egyesült Államok ebben a harmadban ennyire alszik eddig.
    Ales MUSIC - 1:2

26:54
    Szlovénia gólt szerzett!
    Szépít Szlovénia egy kontrát követően! ALES MUSIC tört előre középen ziccerben egy kiváló indítást követően, majd Hellebuyck felett a keresztvas alá bombázott! 1-2!
    Gólpassz: Ken Ograjensek, Klemen Pretnar.

26:20
    Szlovén tilos felszabadítás. A hivatalos statisztika igen pontatlan, eddig erre a harmadra 2-1 a lövésarány hivatalosan, aminél biztos, hogy sokkal többször védtek a kapusok.

25:55
    Eichel húzta meg a bal oldalon egy kiváló passzal, már csak a kapussal állt szemben, de Kristan nyerte a párharcot!

25:30
    Murphy balról, távolról kísérletezett lövéssel, Kristan jól zárta a szöget!

24:45
    Sexton kapu mögé belőtt korongja pontatlan, jöhetnek a kék mezesek, de most ők sem tudtak felállni.

23:50
    Jeglic balról még nem lőtt, bepasszolta Kopitarnak, aki ziccerben megint csak nem tudott kifogni Hellebuycken. Ebben a harmadban eddig Szlovénia dominál, de betalálniuk nem sikerül.

22:55
    Jeglic visszatett korongjára érkezett ütemre Rodman, de már túl közel a kapushoz kellett lőnie, így hárított Hellebuyck.

22:10
    Kikerül a korong az amerikai harmadból a bulit követően, de a szlovénok újra megszerzik hamarosan.

21:40
    Óriási szlovén helyzet, a jobb oldalon szökött meg Pance, nagy helyzetbe hozta a túloldalon érkező Ticart, de Hellebuyck hatalmas bravúrral hárítani tudta a ziccert!

21:20
    Tilos felszabadítás a szlovénok részéről.

20:50
    Kopitar vitte be a korongot a támadó harmadba, de a palánk mellé kiszorították, nem tudott igazán jól lőni, Hellebuyck számára nem okozott gondot.

20:01

Mezőnyben egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet a kiesőjelölt Szlovénia, hat kaput eltaláló lövésükből nagyjából a fele komoly gólhelyzet volt, de Hellebuyck minden esetben hárított eddig. Az Egyesült Államok úgy tűnik, hogy nem játszik teljes erőbedobással, de egyelőre ez is elég nekik, hogy két góllal vezessenek. Szlovénia számára létkérdés a pontszerzés, különben biztosan kiesnek. Még van két harmaduk fordítani. A játék egyébként többnyire folyamatos, kevés megszakítással, emiatt igen élvezetes is.

Szlovénia – USA: 0-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:40
    Eichel is Lewis bűvölték a korongot jó ideig, majd nem értették meg egymást a szlovén kapu mögött és eladták.

19:10
    Lewis ütőjéről csente le a korongot Mursak, majd be is tört a támadó harmadba, lőnie nem sikerült.

18:45
    Érdekes, hogy az amerikaiak ennyire átadják a területet a szlovénoknak az első gól óta egyenlő létszámnál, jól támadnak le az európaiak.

18:20
    Hellebuyck hárítja Urbas, majd Kovacevic próbálkozását is, utóbbi volt az erősebb, de előbbi a közelebbi kísérlet. Jól véd egyelőre ma is az amerikai kapus.

17:10
    Egyre rosszabb helyzetben Szlovénia, már kettővel megy a jobb erőkből álló USA, pedig a szlovénok is tettek a gólszerzésért. Les közben az amerikaiaknál.
    Brock NELSON - 0:2

16:32
    Kihasználja az emberelőnyt BROCK NELSON, már kettővel megy az USA! Hosszú keresztpasszok után került hátra a korong lövésre, Faulk nagy bombája még lejött Kristanról, elsőre nem tudta, hova kapjon, Nelson kapcsolt előbb és közelről a kapu bal oldalába lőtt! 0-2!
    Gólpassz: Trevor Lewis, Justin Faulk.

16:30
    Sexton indított a bal oldalon, a kapu előtt Reilly került helyzetbe, de Kristan jól zárta a szöget, kipattan, nem áll a játék!

15:48
    Razingar durvaság miatt száll ki két percre, kegyetlenül beleszállt szemből a palánknál eleső ellenfelébe. Amerikai emberelőny újfent.

15:45
    Smith vetődött bele önfeláldozóan egy szlovén lövésbe, de a túloldalon is elakad gyorsan az amerikai ellenakció.

15:00
    Igazából nehéz eldönteni egyelőre, hogy ennyire takaréklángon ég az USA, vagy Szlovénia szívta ennyire fel magát erre a meccsre, de szinte semmi különbség a csapatok között a vezető gól óta, sőt, az amerikaiak az elmúlt 10 percben csak kétszer lőttek pontosan kapura.

14:15
    A lövés most is elmaradt, kint a korong a harmadból és ki is egészült közben Szlovénia.

13:45
    Jones és Reilly játszottak össze a jobb oldalon, de nem jutottak lövéshez.

12:50
    Lewis balról lőtt, Kristanról kipattant, visszatették lövésre Krugnak, aki a kék vonalról bombázta rá, kevéssel mellé.

12:02
    Túl sok szlovén játékos volt a jégen egyszerre, kettő perces kiállítás.

12:00
    Razingar suhintotta rá a kék vonal közeléből, kevéssel mellé trafált, de még mindig a kék mezeseknél a korong.

11:40
    Urbas újra kísérletezik lövéssel jobbról, megint csak Hellebuyck a végállomás.

11:20
    Urbas a kontra végén jobbról tüzelt, Hellebuyck a lepkéssel elkapja könnyedén.

11:10
    Arcobello szerezte meg a korongot a semleges harmadban, Vesey rá is bombázta balról, Kristan fejjel hárított, meg is áll a játék egy rövid időre, de nincs gond.

10:40
    Az utóbbi percekben rákapcsolt Szlovénia, szinte el sem mozdulnak az amerikai harmadból.

10:05
    Ticar előtt csúszik el a korong, de éppen jó Gregorc számára, aki középről lő, elakadt Hellebuyckban, oldalra pattan róla.

09:00
    Pance sokkal biztatóbb kísérletét is Hellebuyck hárítja, a szlovénok is időnként már veszélyeztetnek.

08:40
    Eicheltől Kopitar szerezte meg a pakkot, rá is tudta emelni a kapura, Hellebuycknak nem okozott gondot kiütni.

07:50
    Kihozta Szlovénia a kapu előteréből, hátul azonban Krug újra megszerzi. Egyelőre az amerikaiak dominálnak a találkozón.

07:00
    Larkin közeli kísérletét fogja Kristan, de még nem szabadul fel a szlovén kapu.

06:15
    Eddig nagyon szép, folyamatos a játék, alig volt megszakítás. Emiatt jóval több volt a helyzet is.

06:15
    Pance lövése még elakad, de nem sokkal később Mursak keresztpassza után újra lőhetett balról, bravúrral védett Hellebuyck!

05:10
    Urbas lőtt a túloldalon, Hellebuyck hárított, ez volt az első szlovén kísérlet.
    Brock NELSON - 0:1

04:17
    BROCK NELSON nagyon szép góllal szerez vezetést az USA számára. A kapu mögül kapott vissza egy remek passzt, amit balról, közelről passzolt a kapuba laposan! 0-1!
    Gólpassz: Mike Reilly, Trevor Lewis.

03:55
    Mursak vitte be a korongot az amerikai harmadba, de lövéshez nem jutott, a túloldalon Lee azonban remek helyzetből tüzelhetett balról, a felső kapuvasat is súrolva ment fölé!

02:55
    Krug tüzelt lendületből érkezve balról, Kristan megint védeni tudott!

02:20
    Lewis balról, majd Eichel középről tüzelt, Kristan ismét a helyén volt, egyelőre felbillen a pálya.

01:35
    Jones távoli lövése nem okozott gondot Kristan számára. Aktívabban kezdett az USA.

00:10
    Kék mezben Szlovénia, fehér-feketében az Egyesült Államok. A szlovénok számára a tét, hogy marad-e esélyük a bent maradásra, vagy már ma kiesnek.

00:01

Szlovénia: Kristan (Kroselj) – Robar, Kovacevic, Jeglic, Kopitar (A), Urbas – Gregorc, Kranjc, Pance, Ticar, Mursak – Pretnar, Stebih, Music, Ograjensek, Golicic – Tavzelj, Vidmar, Razingar (C), Rodman (A), Verlic

USA: Hellebuyck (Lyon) – Faulk (A), Krug, Larkin, Coyle, Lee – Jones, Reilly, Smith, Vesey, Arcobello – Murphy, Moore Jr., Eichel, Lewis, Nelson – Gardiner, Bonino, Hendricks, Morin, Sexton

Játékvezetők: 14 RANTALA Aleksi (FIN) , 25 GOFMAN Roman (RUS) – 53 TOSENOVJAN Rudolf (CZE) , 59 SEMJONOV Anton (EST).

Folytatódik a csehországi A csoportos jégkorong világbajnokság, a csoportküzdelmek második felébe érkeztünk. Mindig van egy pikantériája annak, amikor egy a tabella első felébe tartozó és a végső győzelemre is esélyes együttes találkozik egy kiesés ellen küzdővel. Az USA, miután kikapott a fehérorosz válogatottól, rákényszerül, hogy innentől ne nagyon hullajtson pontokat, mivel akkor a szoros állás miatt nem lenne biztos a nyolc közé jutásuk.

Szlovénia pedig a kiesés ellen küzd a B csoportban, Dánia és Norvégia a fő ellenlábasok ebben. Az amerikaiak ellen sok valós esélye nincs a szlovénoknak a pontszerzésre, ám ezen a vb-n láttunk már néhány csodát. Az USA Norvégiát rettentő nehezen gyűrte le, amely csapat aztán elkapta az esélyesebb Szlovákiát. Nem mehet biztosra az amerikai csapat, fegyelmezett és eredményes játékra lesz szükségük. Időközben Dánia legyőzte Norvégiát, ezzel négy pontos. A nulla pontos Szlovéniának kizárólag akkor marad esélye, ha az USA ellen pontot, vagy pontokat szerez!

A találkozó vasárnap 16:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 27. Music (Ograjensek, Pretnar) – 5. Nelson (Reilly, Lewis), 17. Nelson (Lewis, Faulk), 42. Eichel (Nelson, Lewis)