Szlovénia – USA 1:3 (vége) | Németország – Csehország 2:4 (vége) | Szlovákia – Oroszország 2:3 (hosszabbítás vége)
Svájc – Kanada 2:7 (vége)
Szlovénia
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
USA
vasárnap 10.05.2015, 16:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Mindent megtettek a szlovénok ezen a mérkőzésen, erőn felül teljesítettek, de nem sikerült a bravúr a szokásosnál egyébként jóval halványabban játszó amerikaiak ellen. Ez a szlovén vereség azt is jelenti, hogy matematikailag is kiesett Szlovénia az A csoportból, hat forduló alatt nem sikerült pontot szerezniük egyetlen egyet sem.

Mivel Dánia tegnap négyre növelte pontjainak számát, előttük Norvégia hat ponttal, így a nullpontos szlovénok már hiába verik meg holnap Dániát, legfeljebb három pontjuk lehet, ez pedig az utolsó helyet jelenti számukra a csoportban.

Az Egyesült Államok ma sem játszott igazán jól, de ezzel együtt is 15 pontosak lettek az amerikaiak és ideiglenesen a csoport élére álltak. Az utolsó forduló dönt majd a csoport első négy helyéről és a továbbjutásról is. Hellebuyck elképesztő teljesítményt nyújtott az amerikai kapuban, temérdek nagy védéssel járult hozzá a mai amerikai győzelemhez.

Szlovénia – USA: 1-3!
    ---- (18:23:15)

60:00

59:42
    Jones ütőjéről pattan fölé Kopitar lövése, 18 mp hátra. Nincs esélye már Szlovéniának.

59:30
    Kovacevic lő mellé, gyors gól kellene a szlovénoknak.

59:10
    Jeglic a kapu mögött bonyolódik harcba, majd kiemelik az amerikaiak, kezd végleg eldőlni.

58:27
    Ticar elől szerzi meg Hellebuyck Jeglic kapu mögül visszatett korongját.

58:15
    Most tud lemenni Kristan, újra hatan a kék mezesek, Kopitar és Ticar is a pályán támadásban.

58:00
    Jeglic ér hozzá lesen a támadó harmadon belül, a buli erejéig kénytelen visszatérni Kristan.

57:50
    Hellebuyck kezébe került a korong, időt is kér egyből Szlovénia. Kapus nélkül folytatják minden bizonnyal a szlovénok, két gólt kéne valahogy lőniük alig két perc alatt.

57:25
    Kopitar indul meg a bal oldalon, majd kikorcsolyázik a pályáról a szlovén kapus. Kristan helyett hatodik mezőnyjátékos a pályán!

56:40
    Stebihet szerelik az amerikai kapu közelében, nem tud lövőhelyzeteket kialakítani Szlovénia.

56:10
    Kiegészültek közben az amerikaiak, egyre csökken a szlovénok reménye.

55:40
    Mursak lőtte a kapu előterébe, Ticar azonban nem tudott közelről a kapu felé fordulni és lőni!

55:05
    Urbas nem veszi át jól a hosszú passzt, az amerikaiak most csak rombolnak, most is kivágták vaktában.

54:30
    Lesre csúszott az egyik szlovén játékos, most már mindenáron kockáztatnia kell az európai csapatnak emberelőnyben, nincs mit veszíteni 1:3-nál.

53:55
    Lövésig nem jutottak el az amerikaiak, de egy kiállításig igen. Jones teljesen feleslegesen ütött fejre az ütőjével igen magasra emelve, két perces kiállítás, ezzel szlovén emberelőny. Az utolsó reménysugár?

53:10
    Kovacevic keresztpassza nem jó Kopitarnak, de hamarosan megint a kék mezeseknél a korong. Amerikai korongszerzés következett, fel is állnak a tengerentúliak.

52:25
    Lesre csusszant középen a cselezés közben Smith. A buli a támadó harmadon kívül lesz.

52:05
    Moore bal oldali lövése a palánkon csattan, Moore eddig pontatlanul lő ma.

Gólok és gólpasszok: 27. Music (Ograjensek, Pretnar) – 5. Nelson (Reilly, Lewis), 17. Nelson (Lewis, Faulk), 42. Eichel (Nelson, Lewis)

Szlovénia: Kristan (Kroselj) – Robar, Kovacevic, Jeglic, Kopitar (A), Urbas – Gregorc, Kranjc, Pance, Ticar, Mursak – Pretnar, Stebih, Music, Ograjensek, Golicic – Tavzelj, Vidmar, Razingar (C), Rodman (A), Verlic
    USA: Hellebuyck (Lyon) – Faulk (A), Krug, Larkin, Coyle, Lee – Jones, Reilly, Smith, Vesey, Arcobello – Murphy, Moore Jr., Eichel, Lewis, Nelson – Gardiner, Bonino, Hendricks, Morin, Sexton

Játékvezetők: 14 RANTALA Aleksi (FIN) , 25 GOFMAN Roman (RUS) – 53 TOSENOVJAN Rudolf (CZE) , 59 SEMJONOV Anton (EST)