Finnország – Fehéroroszország 3:2 (3:1 szétlövés után) | Németország – Ausztria 2:3 (1:2 szétlövés után) | Szlovénia – Dánia 1:0 (vége)
Svédország – Franciaország 4:2 (vége)
szétlövés vége (3:1)
Finnország
3:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Fehéroroszország
hétfő 11.05.2015, 16:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem bírt egymással a finn- és a fehérorosz válogatott, végül a lutriban, vagyis a rávezetések során a finnek minden büntetőjüket belőtték, így kettő pontot szereztek, a fehéroroszok vigaszdíja egy egység! Ezek után a zárónapon, Norvégia ellen a fehéroroszoknak egyetlen pont is elegendő ahhoz, hogy bejussanak a legjobb nyolc közé!
    Köszönjük szépen a kedves figyelmet és tartsanak továbbra is velünk! (18:58:30)
    IMMONEN - 3:2

65:00
    Hivatalosan JARKKO IMMONEN a győztes büntető szerzője!

3. serie
    3:1
    Jussi Jokinen belőtte, nyertek a finnek!

2. serie
    2:1
    Sztyepanov belőtte, egyelőre versenyben a fehéroroszok!

2. serie
    2:0
    Donskoi szépen elhúzta a kapus mellett és belőtte!

1. serie
    1:0
    Szergej Kosztyicin büntetőjét Rinne kivédte!

1. serie
    1:0
    Immonen a finnektől belövi!

A hosszíbbítás öt perce során nem született gól, következik tehát a szétlövés; 3-3 büntetölövő és ha nem jutnak döntésre ez alatt sem, akkor egyesével folytatják!

63:52
    Barkov lövését hárította Koval kapus!

62:10
    Demagin fonákja kerülte el a finnek kapuját!

60:44
    Uszenko középre tartó lövését hárította Rinne!

60:30
    Kovalról ezúttal a fehérorosz kapu tetejére pattant a korong!

A harmadik játékrész nem kevés izgalmat hozott! Előbb a fehéroroszok avatták fel hosszú idő után Rinne kapust, majd a finnek tudtak egy percen belül fordítani, ám a végén a fehéroroszoknak bejött a kapuslehozatal és sikerült egyenlíteniük!
    Hosszabbítás következik tehát öt percig és csak a rend kedvéért; ha akkor sincs döntés a harmadik pont sorsáról, akkor jöhetnek a büntetők!
    Maradjanak tehát velünk továbbra is!
    Alekszej KALUZSNIJ - 2:2

59:29
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    Gólszerző KALUZSNIJ. Assziszt: Sz.Kosztyicin. 6 az 5 ellen felálltak a fehéroroszok és Szergej Kosztyicin letett korongját ALEKSZEJ KALUZSNIJ bevágta! 2-2

58:44
    Nincs gól, marad a 2-1 – legalábbis egyelőre!

58:44
    A jelek szerint vannak akik szerint az imént bejutott a korong a finn kapuba, a játékvezetők mindenesetre a videóbíró segítségét kérik!

58:44
    Időt kért a fehérorosz válogatott!

58:44
    Rinne védett megint egy óriásit és utána alakult ki egy csetepaté a finn kapu előtt!

53:45
    Belelendültek a finnek és megint Kovalnak volt dolga – ezúttal megoldotta feladatát a fehérorosz kapus!
    Teemu HARTIKAINEN - 2:1

52:51
    Finnország gólt szerzett!
    Gólszerző HARTIKAINEN. Assziszt: Immonen. Pillanatokon belül fordítanak a finnek; Jaakola lövése lejött Kovalról és az érkező TEEMU HARTIKAINEN bevágta a korongot az üresen maradt kapuba! 2-1
    Joonas DONSKOI - 1:1

51:57
    Gólszerző DONSKOI. JOONAS DONSKOI bombája után a korong Kovalról vágódott a kapuba! 1-1

51:49
    Rossz csere a fehéroroszoknál, finn emberelőny következik!

51:24
    Kontiola nagy lövését is fogta a fehérorosz kapus!

50:20
    Koval szinte földöntúli bravúrt mutatott be!

49:53
    Kihúzták a finnek a kettős emberhátrányukat, kiegészültek!

49:43
    Megint Rinne védett egyet! Most épp' egy sima fehérorosz emberelőny során!

49:20
    Gavrus fonákját hatalmas bravúrral hárította Rinne!

48:40
    Sztyepanov lövését védte Rinne!

47:53
    A kapus ellen történt a szabálytalanság, de ezt most egy kissé nehezen fogadja el a finn kispad!

47:53
    Barkov is kapott kettő percet, 4 a 3 ellen támadhatnak a fehéroroszok!

47:32
    Drozd egészen közelről sem tudta most a finn kapuba passzírozni a korongot!

47:21
    Megugrottak a fehéroroszok emberhátrányban és Ruutu volt szabálytalan, 4 a 4 elleni játék következik!

46:11
    Nagy finn helyzetnél Liszovec a saját kapuja előtt a kezével dobta el a korongot – kettő percig finn emberelőny!
    Jevgenyij KOVIRSIN - 0:1

45:09
    Gólszerző KOVIRSIN. Assziszt: Sztyepanov. Lezárult a finnek nagy góltalansági sorozata! Sztyepanov tette középre a korongot, melyet JEVGENYIJ KOVIRSIN óriási erővel lőtt a kapuba! Rinne ebbe csak beleérni tudott! 1-0 Fehéroroszország javára!

43:28
    Óriási helyzetben Kaluzsnij ütött el a korong felett, üresen tátongott már a finn kapu!

42:48
    Liszovec korongját hatástalanította Rinne!

Ostravában, az ottani jégen azonnal kezdődik a harmadik harmad, vajon lesz -e gól?
    Hamarosan kiderül, tartsanak velünk!

18:10 a kapuralövési arány eddig a finn válogatott javára!

Eddig kapusparádét láthat az ostravai CEZ Aréna közönsége ezen a mérkőzésen! Mind Rinne a finnek, mind pedig Koval a fehéroroszok kapusa szenzációsan véd, úgyhogy gól nélküli állásról kezdődik hamarosan a harmadik harmad!
    Tartsanak akkor is velünk!

39:55
    Kaluzsnij lövését védte még parádésan Rinne!

38:10
    Pesonen közeli lövését védte a fehérorosz kapus!

37:45
    Aaltonen elől mentett nagyot Koval a túloldalon!

36:25
    Barkov lövése után ment el a korong kevéssel a fehérorosz kapu mellett!

31:29
    A túloldalon Liszovec bombáját fogta Rinne!

31:15
    Kemppainen lövését hárította a fehérorosz portás!

29:21
    Parádésan védekezik a finn együttes emberhátrányban is, szinte lövéshez sem jutottak a fehéroroszok ebben a fórban sem!

28:54
    Stas lövését védte szenzációsan Rinne!

27:21
    Egy nagyon is feltünő gáncsolásért Jaakola kapott kettő percet, fehérorosz emberelőny!

25:25
    Ezúttal Ruutu lövését mentette a belorusz kapus!

24:25
    Gyors finn akció végén Immonen lövését hárította Koval!

23:16
    Kiegészült a fehérorosz válogatott!

22:56
    Ruutu lövését fogta meg Koval!

21:16
    Jefimenko a támadóharmadban kapott fogásért kettő percet, finn emberelőny!

Jönnek a csapatok a folytatásra, azonnal kezdődik a második harmad!

Az első harmadban azért érezhető volt, hogy a fehéroroszoknak lenne fontosabb a három pont begyűjtése, de hiába dolgoztak ki több helyzetet a piros mezesek, nem bírtak a szenzációs formában védő Pekka Rinnével, akinek kétszer a kapuvas is a segítségére sietett!
    Vajon meddig tart a finnek kapott gól nélküli sorozata?
    Tartsanak velünk a szünet után is!

18:55
    Kiegészült a finn válogatott!

16:55
    Rosszul cseréltek a finnek, emiatt lesz egy fehérorosz emberelőny! Donskoi üli le a büntetést!

15:45
    Sztyepanov szólóban ugorhatott meg, de Rinne hárította a közeli lövést!

14:25
    Andrej Kosztyicin találta el a finn kapuvasat!

11:58
    Sztyepanov lövését védte mamuttal szépen Pekka Rinne!

10:18
    Kovirsin szólója végén blokkolt jól a finn védelem!

08:39
    Jokipakka lövését hárította magabiztosan Koval!

06:45
    Stas lövését blokkolta a finnek védelme!

04:36
    A túloldalon Jemenko korongját fogta Rinne!

03:13
    Liszovec bombáját védte Rinne, a finn kapus!

Vajon megszakad -e ma a finnek sorozata, vagyis az, hogy immár négy találkozó óta nem kaptak gólt?

Jégen a csapatok, fehér mezben a finnek, pirosban a fehéroroszok!

Mintegy negyedóra múlva kezdődik tehát az akár rangadónak is tekinthető finn-fehérorosz találkozó! Ne feledjük; a fehéroroszoknak nyerniük kellene, hogy megmaradjon a reális esélyük a negyeddöntőbe jutásra! A honosított kapusukat, Kevin Lalande-ot mindenesetre úgy tűnik, ma pihentetik a fehéroroszok, kíváncsian várjuk, hogy Vitalij Kovallal a kapuban mire megy ma a fehérorosz válogatott!
    A finnek számára ugye a minél jobb továbbjutó pozíció a tét!
    Tartsanak velünk, mindjárt kezdünk!

A hétfő délutáni, ostravai találkozó előtt az már eldőlt, hogy a finnek bejutottak a negyeddöntőbe, ugyanehhez a fehéroroszoknak a hátralévő két mérkőzésükön – az utolsó csoportmeccsükön Norvégia ellen lépnek jégre – kettő pont kell, ha azzal számolnak, hogy a szlovák válogatott három pontot szerez majd a nyolcas első helyén álló, vagyis szintén biztos továbbjutó amerikaiak ellen!
    Persze azért a finneknek sem mindegy a mérkőzés; nyilván nem akarnak lecsúszni a csoport negyedik helyére és így Kanadával mérkőzni a legjobb négy közé jutásért!
    A fehéroroszoknak egyébként ezen a vb-n volt nagyszerű bravúrjuk – az USA 5-2-es legyőzése – és bizony a pokol legmélyebb bugyrait is megjárták, amikor hetet kaptak a nagy testvér orosz válogatottól!
    A finnek még a nyitányon kaptak ki az amerikaiaktól, azóta mind a négy meccsükön begyűjtötték a három pontot és a csoportkör keddi zárásán még az oroszok ellen lépnek majd jégre!
    Kíváncsian várjuk tehát, hogy benne van -e ebben a fehérorosz válogatottban még egy bravúr vagy a finnek érvényesítik a tulajdonképpeni papírformát!
    Várjuk Önöket a negyed ötös kezdés idején!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 52. Donskoi (Lindell, Jokinen), 53. Hartikainen (Jaakola, Kemppainen), 65. Immonen – 46. Kovirsin (Sztyepanov), 60. Kaluzsnij (Sz.Kosztyicin)

3:1   Jokinen (FIN)

Finnország: Rinne (Saros) – Lepisto, Hietanen, Ruutu, Kontiola, Komarov – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen, Donskoi – Ohtamaa, Jaakola, Immonen, Pihlstrom, Hartikainen – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Kemppainen, Aaltonen. Szövetségi kapitány: Kari Jalonen.
    Fehéroroszország: Koval (Brikun) – Uszenko, Korobjov, Kaluzsnij, Sz. Kosztyicin, Gavrus – Stasenko, Jevenko, Drozd, Stas, Jefimenko – Sinkevics, Gorosko, Kulakov, Sztyepanov, Kovirsin – Liszovec, Demkov, Demagin, Kitarov, Volkov. Szövetségi kapitány: Dave Lewis.

Játékvezetők: Daniel Stricker, Tobias Wehrli (mindkettő svájci) – Rudolf Tosenovjan (cseh), Anton Szemjonov (észt)