USA – Svájc 3:1 (vége) | Kanada – Fehéroroszország 9:0 (vége) | Svédország – Oroszország 3:5 (vége)
Finnország – Csehország 3:5 (vége)
USA
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Svájc
csütörtök 14.05.2015, 15:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • Negyeddöntő

Az első és a harmadik harmadban jóval többet lőttek kapura az amerikaiak, mégis a második játékrészt nyerték két góllal – ami később döntőnek bizonyult – ahol egyébként a svájciak majdnem kétszer annyi alkalommal próbálkoztak. Egyáltalán nem volt megilletődve Svájc, a mérkőzés feléig vezettek, végül azonban bedarálták őket a tengerentúliak.

Ezzel az Egyesült Államok bejutott a legjobb négy közé, ahol is a svéd-orosz derbi győztesével mérkőzik majd meg.

USA – Svájc: 3-1!
    ---- (17:20:40)

60:00

59:50
    Távoli lövés Brunnertől, a palánkról pedig egészen a svájci kapuig pattan hátra.

59:35
    Brunner bal oldali lökete elsuhant a kapu előtt. Ebben a pillanatban mezőnyjátékos érkezik Berra helyére. Késő!

59:10
    Érdekes, hogy egyáltalán nem ment le még Berra, pedig már csak 50 mp hátra.

58:45
    Ambuhl közeli lövését Hellebuyck bravúrral hárította, nagyon fontos védés volt ez!

58:10
    Az utolsó két percbe léptünk, Svájcnak már csak matematikai esélye maradt két gólos hátrányban.

57:34
    Brunner szerzi meg az amerikai harmadban a korongot, Krug kiüti, túlütés lesz a dologból.

56:50
    Gardiner egy gyors amerikai kontra végén középre tette, Bonino elől azonban elpiszkálják, komoly helyzet lett volna.

56:00
    Streit a jobb oldalon tört előre, de egy blokkoló ütőről egészen messzire kipattant a pakk.

55:22
    Időt kér Svájc. Vélhetően hamarosan elérkezik a kapuslehozatal időpontja, nincs mire várni.

55:22
    Smith túl későn csúszott be a támadó harmadba, így már les.

55:05
    Most már rizikót vállal Svájc, a védekező állásokat feladják és kockáztatva támadnak mindenáron.

54:00
    Megúszták az amerikaiak ezt az emberhátrányt, Svájc pedig tett a szépítésért rendesen.

52:55
    Brunner kapta középen, egészen közelről próbálta kapura tenni, Hellebuyck állta a sarat.

52:25
    Brunner passzából Romy bombázta kapura középről, elakadt a blokkban, ez bizony nagy helyzet volt!

52:00
    Almond lövése elzúgott a bal kapuvas mellett, Josi nem sokkal később lőtt középről, Hellebuyck könnyedén fogja.

51:34
    Larkin áll ki két percre, bottal akasztás miatt. Bár inkább magas botnak tűnt. Svájci emberelőny.

Gólok és gólpasszok: 31. Smith (Vesey, Arcobello), 32. Coyle (Jones, Lee), 51. Gardiner (Coyle, Lee) – 14. Josi

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk (A), Krug, Bonino, Coyle, Lee – Jones, Reilly, Smith, Vesey, Arcobello – Murphy, Moore Jr., Eichel, Lewis (A), Nelson – Gardiner, Moses, Larkin, Hendricks (C), Morin
    Svájc: Berra (Genoni) – Blum, Josi (A), Hollenstein, Romy, Brunner – Geering, Streit (C), Ambuhl (A), Bodenmann, Bieber – Helbling, Grossmann, Schappi, Fiala, Trachsler – Loeffel, Suri, Wieser, Almond, Walker

Játékvezetők: 21 BULANOV Viacheslav (RUS) , 22 RONN Jyri (FIN) – 51 DAHMEN Jimmy (SWE) , 58 MILLS Bevan (CAN)