USA – Svájc 3:1 (vége) | Kanada – Fehéroroszország 9:0 (vége) | Svédország – Oroszország 3:5 (vége)
Finnország – Csehország 3:5 (vége)
USA
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Svájc
csütörtök 14.05.2015, 15:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • Negyeddöntő

Az első és a harmadik harmadban jóval többet lőttek kapura az amerikaiak, mégis a második játékrészt nyerték két góllal – ami később döntőnek bizonyult – ahol egyébként a svájciak majdnem kétszer annyi alkalommal próbálkoztak. Egyáltalán nem volt megilletődve Svájc, a mérkőzés feléig vezettek, végül azonban bedarálták őket a tengerentúliak.

Ezzel az Egyesült Államok bejutott a legjobb négy közé, ahol is a svéd-orosz derbi győztesével mérkőzik majd meg.

USA – Svájc: 3-1!
    ---- (17:20:40)

60:00

59:50
    Távoli lövés Brunnertől, a palánkról pedig egészen a svájci kapuig pattan hátra.

59:35
    Brunner bal oldali lökete elsuhant a kapu előtt. Ebben a pillanatban mezőnyjátékos érkezik Berra helyére. Késő!

59:10
    Érdekes, hogy egyáltalán nem ment le még Berra, pedig már csak 50 mp hátra.

58:45
    Ambuhl közeli lövését Hellebuyck bravúrral hárította, nagyon fontos védés volt ez!

58:10
    Az utolsó két percbe léptünk, Svájcnak már csak matematikai esélye maradt két gólos hátrányban.

57:34
    Brunner szerzi meg az amerikai harmadban a korongot, Krug kiüti, túlütés lesz a dologból.

56:50
    Gardiner egy gyors amerikai kontra végén középre tette, Bonino elől azonban elpiszkálják, komoly helyzet lett volna.

56:00
    Streit a jobb oldalon tört előre, de egy blokkoló ütőről egészen messzire kipattant a pakk.

55:22
    Időt kér Svájc. Vélhetően hamarosan elérkezik a kapuslehozatal időpontja, nincs mire várni.

55:22
    Smith túl későn csúszott be a támadó harmadba, így már les.

55:05
    Most már rizikót vállal Svájc, a védekező állásokat feladják és kockáztatva támadnak mindenáron.

54:00
    Megúszták az amerikaiak ezt az emberhátrányt, Svájc pedig tett a szépítésért rendesen.

52:55
    Brunner kapta középen, egészen közelről próbálta kapura tenni, Hellebuyck állta a sarat.

52:25
    Brunner passzából Romy bombázta kapura középről, elakadt a blokkban, ez bizony nagy helyzet volt!

52:00
    Almond lövése elzúgott a bal kapuvas mellett, Josi nem sokkal később lőtt középről, Hellebuyck könnyedén fogja.

51:34
    Larkin áll ki két percre, bottal akasztás miatt. Bár inkább magas botnak tűnt. Svájci emberelőny.

51:10
    Innentől Svájcnak kockáztatnia kell, két gólos a hátrányuk és már kilenc perc sincs hátra.
    Jake GARDINER - 3:1

50:33
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    Lee és Coyle kerülték meg hátulról a svájci kaput, a visszatett korongot pedig ütemre kapta JAKE GARDINER, el is lőtte és kegyetlenül bevarrta a kapu jobb oldalába! 3-1!
    Gólpassz: Charlie Coyle, Anders Lee.

50:00
    Bonino szerez hátul korongot és közben ki is egészültek az amerikaiak.

49:05
    Kézpassz Fiala részéről, majd kicsit összekülönböznek Smithszel, de nincs belőle nagyobb balhé.

48:55
    Jól védekeznek most az amerikaiak, nem sikerült eddig lőnie Svájcnak ebben az előnyben.

47:45
    Krug kap két perces kiállítást bottal ütés miatt. Svájci emberelőny a kereskedelmi szünetet követően.

46:40
    Ambuhl nagy cselekkel indult szólóra balról, középre húzott, majd egy bevetődő védő miatt nem sikerült lőnie.

45:50
    Fiala ütőjéről pattan el a korong az amerikai kapu mellé, most a svájciak tartják elől.

44:50
    Hendricks jobbról lőtte középre a korongot, Lee várta volna a kapu előtt, de Berra megelőzte.

44:25
    Kiegészültek a svájciak, Romy kihozza a korongot a harmadból.

44:00
    Reilly tüzelt balról, éles szögből, ez is Berrában akadt el.

43:35
    Coyle tette vissza lövésre a kapu mögül, Bonino már túlságosan is közel volt Berrához, így elakadt a kapusban a nagy lövés.

42:40
    Nelson a kapuhoz közel került lövőhelyzetbe, kísérlete azonban mellé száll.

42:08
    Amerikai emberelőny, Grossmann utólag száll ki két percre egy gáncsolás miatt.

42:08
    Nelson lőhetett egy kettő az egy elleni szituáció végén kissé jobbról, Berra bravúrral hárított!

41:30
    Jones távoli lövését könnyedén üti ki Berra, eddig jó az iram, de kevés a helyzet a szünet óta.

40:01

A 30. percben egyáltalán nem mutatott semmi jel arra, hogy másfél percen belül már az amerikaiak fognak vezetni. A 31. perc még 0:1-gyel és svájci fölénnyel kezdődött meg (ami a lövéseket illeti), ám egy percen belül két tengerentúli gól meghozta a fordítást. Azóta is csak néhány villanása volt Svájcnak, az USA átvette az irányítást.

USA – Svájc: 2-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:45
    Krug indítja még Arcobellot, de az idő rövid már.

39:10
    Elől tartják az amerikaiak a korongot, végül Walker kihozza a harmadból.

38:40
    Bonino és Lee a kapu mögött adogatnak, Murphy tüzelt a kék vonalról, de elmegy a kapu mellett.

38:05
    Larkin tette vissza a korongot a kapu mögül, de Moses végül nem jutott lövéshez.

36:35
    Hollenstein a jobb oldalon iramodott meg, fonákkal tüzelhetett, de kissé lecsúszott, így nem ment kapu felé a lövés.

35:55
    Az utóbbi időszak egyértelműen az USA-é, hat kaput eltaláló lövésük lett a harmadban.

35:05
    Moore a bal oldalról bombázta kapura, Berráról kipattan, érkezett Coyle és igen nagy helyzetből nem találja el a kaput. Hatalmas szerencse a svájciaknak másodszor!

34:00
    Hellebuyck védte Suri lövését, nem sokkal előtte egy védelmi hiba miatt szerzett korongot a svájci.

33:16
    Murphy lövése után a kipattanó korongot Vesey ordító gólhelyzetben, üres kapunál, két méterről nem talál be, kulcspillanatban elüt a pakk felett!!

32:00
    Hihetetlen, hogy a harmad felénél még 0-1 volt és 2-9-es lövésarány ebben a harmadban. Azóta két gyors amerikai gól és máris a tengerentúliak vezetnek.
    Charlie COYLE - 2:1

31:14
    Gyorsan fordítanak az amerikaiak, Jones távoli bombájába a kapu előtt CHARLIE COYLE ér bele finoman az ütőjével, onnan kerül a kapu bal oldalába a korong! 2-1!
    Gólpassz: Seth Jones, Anders Lee.

31:00
    Az első harmadhoz képest jóval vontatottabban, több szünettel tűzdelve halad a mérkőzés, húsz perc alatt csak 11 ment le.
    Ben SMITH - 1:1

30:17
    BEN SMITH kapta középen lövésre a korongot Veseytől a kapu mögül, majd jó erősen rábombázta laposan, esélye sem volt Berrának! 1-1!
    Gólpassz: Jimmy Vesey, Mark Arcobello.

30:10
    Túl a harmad felén furcsa kimondani, de ebben a harmadban a kaput eltaláló lövések aránya 2-9!

29:50
    Arcobello a bal oldalon jutott váratlan lövőhelyzethez Blum védelmi hibáját követően. A korong Berra kezében, közben pedig elmozdult már a kapu (amerikai játékos csúszott neki).

29:15
    Brunner kapta lövésre a korongot egy kontra végén, Hellebuyck előtt még egy védő képes volt blokkolni.

28:12
    Coyle lövése megpattan a blokkon, így kerül Berrához, lövésnek ne nevezzük. Kereskedelmi szünet.

27:40
    Berra birtokában volt a kapuja mögött a pakk, de nem vette észre Mosest és ott hagyta a korongot. Szerencséjére Moses nem tudott kapura fordulni, végül Berra javít és megfogja a pakkot.

27:05
    Szép, folyamatos a játék, de ez most nem párosul helyzetekkel, rettentő pontatlan a játék.

26:20
    Arcobello bal oldali kísérletét is blokkolják, de még mindig a fekete mezeseknél a korong.

25:52
    Streit a jobb oldalon tört be a támadó zónába, lövésszerű beadását Hellebuyck fogja meg.

25:25
    Nelson takarásból lőtt volna középről, de elakadt a blokkban.

24:45
    Eseménytelen mezőnyjátékot követően a svájciak vaktában lövik előre, tilos felszabadítás lett a dologból.

23:50
    Hendricks félfordulatból, fonákkal lőtt volna kapura, de nem tudott bele elég erőt adni, a védők simán kiemelik.

23:15
    Gardiner váratlan lövést eresztett meg balról, Berra könnyedén hárított. Ez volt az első amerikai lövés a harmadban.

22:55
    Smith vezetett gyors támadást a jobb oldalon, Gardiner viszont túl későn kapta meg a keresztpasszt.

21:40
    Faulk indítása Boninohoz pattan, még egyet húzott volna rajta befelé, de ez már nem sikerült, Brunner piszkált oda.

20:45
    Ambuhl érkezett egy lepattanóra lendületből, Hellebuyck bravúrral védi a közelről leadott lövést.

20:15
    Valószínűsíthető, hogy most sokkal jobban odateszi majd magát támadásban az amerikai csapat.

20:01

Nem igazán kezdett aktívan egyik együttes sem, sokáig igen kevés kapura lövést és helyzetet láttunk. Svájc a játékrész derekán Josi meglepő húzása révén vezetést szerzett és az amerikaiak továbbra sem tudtak erre felelni. A lövésarány ugyan 9-4, de ezek közül alig 1-2 próbálkozás volt igazán veszélyes. Izgalmas lehet még ez a mérkőzés, az esélytelenebb Svájc felvette a kesztyűt.

USA – Svájc: 0-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Coyle közelről, majd Jones távolról kísérletezett lövéssel jobbról, Berra mindkét esetben jól zárta a szöget!

19:05
    A harmad utolsó perce kezdődött meg, Lewis tört be a jobb oldalon a támadó harmadba, de ismét közbeszólt egy védő és szerelte.

18:18
    Larkin a bal oldalon viharzott el, majd a kaput megkerülve középről tüzelt, Berra szépen védett, ez szép egyéni akció volt.

17:40
    Smith vitte be a korongot a jobb oldalon, Grossmann viszont szereli.

16:17
    Lesre csúszott Bieber a jobb oldalon, pedig a túloldalon Ambuhl igen veszélyes helyzetben lehetett volna.

15:25
    Kiegészült az Egyesült Államok és kint is a harmadból a korong.

14:55
    Streit lövése is a kapu mellett zúgott el.

14:30
    Löffel a kék vonalról bombázott kapura, de kevéssel a bal kapuvas mellé.

14:00
    Blum elcsúszott a lövés előtti pillanatban, de megtartotta a pakkot Svájc.

13:18
    Lee a korongért való harcban könyökölte le Brunnert. Két perc Leenek könyökhasználat miatt.
    Roman JOSI - 0:1

13:04
    Svájc gólt szerzett!
    ROMAN JOSI elképesztően szép csellel iramodott meg a jobb oldalon, a saját harmadától vezette végig, három védőt is kicselezett, majd kilőtte a jobb felsőt! 0-1!

12:40
    Faulk jobb oldali lövésénél Lewis ugrotta át a korongot, de nem sikerült ezzel sem megzavarnia Berrát.

12:04
    Nem valami erős lövéssel jelentkezett Moses, nem jelentett semmi nehézséget Berrának.

11:15
    Blum lőtt váratlanul és ütemtelenül középről, Hellebuyck tolja kijjebb a korongot.

10:01
    Nelson felé érkezett indítás, de pontatlanul, így végül tilos felszabadítás lett a dologból.

09:40
    Krug gyűjti be hátul a korongot, a svájci akció lövés nélkül halt el.

09:04
    Faulk a jobb oldalon iramodott meg, majd rásuhintotta, Berra botjáról pattan ki a palánkon túlra.

08:30
    Suri indult meg középen, de az emelt passz pontatlan lett.

07:45
    Egyetlen lövéssel megúszták a svájciak ezt a hátrányt, Berrának nem kellett újabb bravúrt bemutatnia.

07:25
    Kint a korong a támadó harmadból egy időre, nem sok van már a kiállításból.

07:00
    Jones suhintotta rá kapásból távolról, egy blokkoló védő botján pattan fel, még nem szabadul fel a kapu.

06:40
    Több, mint egy perce emberelőny, de még nincs lövés.

05:35
    Fiala áll ki két percre, Reillyt ütötte meg bottal. Amerikai emberelőny.

05:05
    Hollenstein a kapu mögül próbálta játékba hozni Almondot a kapu előtt, de belenyúlnak a passzba.

04:30
    Eddig főleg az USA támadott, Svájc védekezik, de igazi ziccert még nem láttunk.

04:00
    Geering és Coyle harcoltak a palánk mellett a korongért, a svájci játékos nyeri a párharcot és felszabadít.

02:55
    Moses húzta meg a jobb oldalon, majd tüzelt éles szögből, Berra hárított testtel!

02:35
    Jones gyűjti be a korongot hátul, de lövőhelyzet nélkül kikerül újra a pakk a svájci harmadból.

01:30
    Hollenstein iramodott meg a szélen, a keresztpasszába azonban belenyúlnak, veszélyesnek indult.

00:50
    Krug tüzelt a kék vonalról, mellé trafált.

00:20
    Itt már teljesen mindegy, mi volt a csoportmeccseken, a győztes jut tovább az elődöntőbe. Az első bulit az USA hozta el.

00:01

Fehérben Svájc, feketében az Egyesült Államok, azonnal kezdünk!

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk (A), Krug, Bonino, Coyle, Lee – Jones, Reilly, Smith, Vesey, Arcobello – Murphy, Moore Jr., Eichel, Lewis (A), Nelson – Gardiner, Moses, Larkin, Hendricks (C), Morin

Svájc: Berra (Genoni) – Blum, Josi (A), Hollenstein, Romy, Brunner – Geering, Streit (C), Ambuhl (A), Bodenmann, Bieber – Helbling, Grossmann, Schappi, Fiala, Trachsler – Loeffel, Suri, Wieser, Almond, Walker

Játékvezetők: 21 BULANOV Viacheslav (RUS) , 22 RONN Jyri (FIN) – 51 DAHMEN Jimmy (SWE) , 58 MILLS Bevan (CAN).

Újabb szakaszához érkezett az idei A csoportos jégkorong világbajnokság Csehországban. A B csoport győztese, az Amerikai Egyesült Államok találkozik az A csoport negyedik helyezettjével, Svájccal. Éles a küzdelem, ez már az egyenes kieséses rész, a győztes jut a legjobb négy közé. Az eddigi mérkőzések alapján az USA jóval esélyesebb, mint európai riválisa, de ezen a VB-n láthattunk már meglepetéseket.

Mindkét együttes jégre lépett kedden és hosszabbításba torkolló mérkőzést kellett játszaniuk. Az amerikaiak elverték a szlovákokat, így Szlovákia nem is jutott a legjobb nyolc közé, komoly csalódás ez számukra. Svájc pedig szétlövésben szenvedett vereséget Csehországtól egy tét nélküli találkozón. A mérkőzés győztese a svéd-orosz párharc győztesével játszik majd a döntőbe jutásért.

Az összecsapás csütörtökön 15:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 31. Smith (Vesey, Arcobello), 32. Coyle (Jones, Lee), 51. Gardiner (Coyle, Lee) – 14. Josi