USA – Svájc 3:1 (vége) | Kanada – Fehéroroszország 9:0 (vége) | Svédország – Oroszország 3:5 (vége)
Finnország – Csehország 3:5 (vége)
USA
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Svájc
csütörtök 14.05.2015, 15:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • Negyeddöntő

51:34
    Larkin áll ki két percre, bottal akasztás miatt. Bár inkább magas botnak tűnt. Svájci emberelőny.

47:45
    Krug kap két perces kiállítást bottal ütés miatt. Svájci emberelőny a kereskedelmi szünetet követően.

42:08
    Amerikai emberelőny, Grossmann utólag száll ki két percre egy gáncsolás miatt.

13:18
    Lee a korongért való harcban könyökölte le Brunnert. Két perc Leenek könyökhasználat miatt.

05:35
    Fiala áll ki két percre, Reillyt ütötte meg bottal. Amerikai emberelőny.

Gólok és gólpasszok: 31. Smith (Vesey, Arcobello), 32. Coyle (Jones, Lee), 51. Gardiner (Coyle, Lee) – 14. Josi

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk (A), Krug, Bonino, Coyle, Lee – Jones, Reilly, Smith, Vesey, Arcobello – Murphy, Moore Jr., Eichel, Lewis (A), Nelson – Gardiner, Moses, Larkin, Hendricks (C), Morin
    Svájc: Berra (Genoni) – Blum, Josi (A), Hollenstein, Romy, Brunner – Geering, Streit (C), Ambuhl (A), Bodenmann, Bieber – Helbling, Grossmann, Schappi, Fiala, Trachsler – Loeffel, Suri, Wieser, Almond, Walker

Játékvezetők: 21 BULANOV Viacheslav (RUS) , 22 RONN Jyri (FIN) – 51 DAHMEN Jimmy (SWE) , 58 MILLS Bevan (CAN)