USA – Svájc 3:1 (vége) | Kanada – Fehéroroszország 9:0 (vége) | Svédország – Oroszország 3:5 (vége)
Finnország – Csehország 3:5 (vége)
Finnország
3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Csehország
csütörtök 14.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Prága • A csoportos Világbajnokság • Negyeddöntő

A cseh játékosok Pavelec kapust ölelgetik, nem hiába, oroszlánrészt vállalt itt a hajrában abban, hogy Csehország megtartotta egy gólos előnyét, végül pedig egy üres kapus találattal biztossá tették a sikert. A mérkőzésen végig jobban játszott és többet támadott Csehország, így megérdemelten jutott a házigazda a legjobb négy közé, bár a meccs végig szoros és izgalmas volt.

Finnország búcsúzik a legjobb nyolc között, a csoport harmadik Csehország pedig az elődöntőben, ahol Kanada ellen mérkőznek majd a döntőért.

Finnország – Csehország: 3-5!
    ---- (22:36:43)

60:00

59:45
    Újra a kapuban Rinne, feladták a finnek.
    SOBOTKA - 3:5

59:37
    Csehország gólt szerzett!
    Megszerezték a buli után a csehek, majd VLADIMIR SOBOTKA a saját harmadából, balról megcélozta a kaput és be is talált, ezzel eldől, kiesik Finnország, bejut az elődöntőbe Csehország! 3-5!

59:30
    Időt kért Finnország.

59:20
    Elképesztő izgalmak, vezet Csehország hazai közönség előtt a negyeddöntőben, de a finnek még rohamoznak kapus nélkül!

59:15
    Lepisto adta jobbra Lindellnek, aki eszméletlen jó helyzetből tüzelhetett, de Pavelec valahogy kifogta a rövid felsőből, azta mi maradt ki!!

58:30
    Kapus nélkül Finnország, hat mezőnyjátékossal támadnak!

58:10
    Les a finneknél, de valamit visszafújt már korábban a játékvezető, mert a finn harmad előtt a bedobás, ha minden igaz.

57:45
    Valószínűleg hamarosan időt kér majd Finnország és ha nincs változás az eredményben, akkor Rinne helyett mezőnyjátékos érkezik.

57:35
    Novotny indult meg a bal oldalon, laposan próbálta középre tenni, de már nagyon kisodródott, így elakadt Rinnében, aki kiszúrt a botjával.

56:10
    Alaposan elhúzódik ez a mérkőzés is, várható volt a második harmad problémái után, hogy nem lesz sima. És még mindig nincs vége!
    JAGR - 3:4

JAGR - 3:4

55:29
    Meglepő góllal szerez vezetést Csehország újra. JAROMIR JAGR a bal oldalról kerülte meg a kaput, majd jobbról, egészen éles szögből varrta be a rövid alsóba a pakkot! 3-4!

55:18
    Jaakola emeli ki a korongot a bal oldalon, de mivel senkinek sem jó, egy tilos felszabadítás lesz belőle.

54:30
    Egy távoli cseh lövésre középen érkezett Sobotka, számítva a palánkról visszapattanóra, Rinne egy kicsit tétovázott és csak az utolsó pillanatban tenyerelt rá, meleg volt a pite a finneknek.

53:40
    Vondrka balról tette volna középre, de érezte a szándékot Lepisto és belepiszkált a passzba.

53:00
    Hejda a bal oldalról lőtte laposan kapura, elsuhant a kapu előtt.

52:30
    Most szép, folyamatos a játék, többet birtokolja a korongot Csehország, de a finnek jól védekeznek.

51:15
    Lindell a jobb oldalon tűnt fel, élesen középre adta, de senki nem érkezett ütemre.

50:35
    Jagr a jobb oldalon lavírozott végig a védők mellett, nem tudta azonban középre adni Cervenkának.

49:55
    Nem jön ki a korong Rinnéről, Novotny ütőjéről pattan a kapushoz.

49:30
    Éppen Kovar tüzelt jobbról, de ez inkább ilyen kényszerlövés volt a kapu mellé, hogy lehessen cserélni.

48:55
    Rendkívül könnyedén megúszták a csehek Kovar kiállítását, nem történt kaput eltaláló lövés ebben az emberelőnyben.

48:07
    Finn támadás, de ismét kipattan a támadó harmadból a pakk.

47:50
    Kontiola előnyben megindul, Salmela tüzelt, lepattant a blokkról.

46:47
    Kovar kap kettő perces kiállítást, finn emberelőny gáncsolás miatt.

46:10
    Rinne nyúlt ki sikerrel a kapujából Jagr közeli keresztpasszára, középen ketten is várták volna nagy helyzetben.

45:05
    Barkov ismét komoly gólhelyzetbe került a cseh kapu előtt, de egy blokkoló ütőn felpattant a pakk, nem lett belőle gól.
    BARKOV - 3:3

44:24
    Finnország gólt szerzett!
    Jokinen a kapu mögül kiválóan passzolta vissza lövésre ALEKSANDER BARKOVNAK, aki közelről kiválóan bombázta a korongot a jobb felsőbe! 3-3!
    Gólpassz: Jussi Jokinen.

44:10
    Jagr belőtt korongja sikertelen, Salmela viszont eladja a semleges harmadban, de nem lett belőle veszély.

43:05
    Sobotka kapott kiváló indítást egy kontra során, egyedül vezethette rá Rinnére, a kapus azonban zseniális mozdulattal védte a korongot a bal felsőből!

42:25
    Kontiola suhintotta rá balról, Pavelec állt jó helyen, bár mintha egy blokkoló ütő is éppen jó helyen lett volna.

41:10
    Novotny cselezget a bal oldalon, Jagr indul meg a kapu felé, de kifelé szorítják, nincs lövés.

40:01

Tűzbe hozott mindenkit ez a harmad is, játékost és közönséget egyaránt, bár a játékosokat időnként túlságosan is, rengeteg volt a kiállítás és a kisebb bunyó is. A finnek kezdtek jobban, gyorsan vezetést szereztek, de a csehek két emberelőnyös góllal ismét átvették a vezetést, így előnnyel fordulhatnak az utolsó harmadra. Meglepne, ha ez maradna a végeredmény.

Finnország – Csehország: 2-3, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:40
    Jordan indítaná Jagrt, de ehelyett tilos felszabadítás lesz a dologból.

39:09
    Cseh helyzet végén Salmela kerül összetűzésbe egy cseh támadóval, de végül nincs büntetés.

38:05
    Pihlstrom visszatett korongját Jaakola suhintotta kapura balról, elakadt a blokkban.

37:00
    Továbbra is támadásban maradnak a piros mezesek, Voracek jobbról, éles szögből az oldalhálóba bombáz.

36:20
    Salmela a bal oldalon tört előre, de lövési kísérlete halovány volt, a kapu mögött landolt.

35:45
    Hamarosan lejár a páros kiállítás, onnantól öt az öt ellen.
    KOVAR - 2:3

KOVAR - 2:3

35:27
    Nem bírta tovább a nyomást Finnország, JAN KOVAR végül ezt az emberelőnyt is kihasználja. Nagyon szépen adogatták körbe a csehek, Jagr közeli lövése még kipattant, de éppen a bal oldalon ólálkodó Kovar elé, aki az üresen tátongó rövid felsőbe lőtte a pakkot! 2-3!
    Gólpassz: Jaromir Jagr, Jakub Voracek.

35:10
    Kovar próbálta a kapu mögül visszatenni Jagrnak lövésre, ez sikerült is, de Jagr nem tudta áttuszkolni.

34:40
    Hietanen gólja nemhogy érvénytelen, hanem Kontiolát még ki is állítják akadályozás miatt. Jogosnak tűnik. Négy a három ellen támadhat Csehország.

34:15
    Rinne védte Hejda távoli bombáját a kék vonal közeléből.

33:50
    Az eredmény páros kiállítás, durvaság miatt Sobotka és Immonen szállnak ki két percre.

33:50
    Sokba került a finneknek ez az emberhátrány, egyenlített Csehország, a csarnok ismét izzik. A középkezdésnél némi bunyó, nem látni még, kik vannak benne.
    JAGR - 2:2

JAGR - 2:2

33:50
    JAROMIR JAGR egy távolról belőtt korongot vett le tökéletesen, jobbra cselezett, majd a fekvő kapus felett bombázta a kapuba a korongot! 2-2!

33:45
    Kovar és Jagr is kapura lőttek, jól védekeznek most a finnek, de nagy a nyomás.

33:12
    Salmela gáncsolás miatt száll ki két percre. Cseh emberelőny következik.

32:30
    Koukal lőtt jobbról, Rinne öleli magához a korongot.

31:05
    Klepis lövése után fordultak a finnek, Immonen lőtt, megint fordultak a csehek, de eladták. Végül Komarov jobb oldali lövése után landolt Pavelec kezében a pakk.

29:41
    Lepisto és Jordan is két percet kap durvaságért.

29:40
    Elől tartották a finnek, majd Jordan lövése után Rinne kezében a korong. Jordan az arcához kap, Lepisto odanyomott még neki egyet a sípszó után közvetlenül.

28:16
    Sobotka lövése száll kevéssel mellé, most nyomás alatt a finnek.

27:30
    Jagr balról bombázta rá, Kovár jobbról ismételt, mellé, majd Rinne hárított. Tűzijáték most a finn kapu előtt.

26:41
    Barkov tüzelt kissé balról, nem jelentett gondot Pavelecnek.

25:00
    Vége az óvatoskodásnak, rohamoz Csehország, Kovár, majd Nemec is tüzelt középről, egy blokk, majd Rinne volt jó helyen.

24:25
    Cervenka tüzelt jobbról, Rinne azonban jól zárta a szöget, ez helyzet volt.
    JOKINEN - 2:1

23:45
    JUSSI JOKINEN egy távoli, Pavelecről visszapattanó lövést juttat a kapus alatt a kapuba az ismétlésnél! 2-1!
    Gólpassz: Sami Lepisto, Joonas Donskoi.

23:25
    Donskoi iramodott meg a bal oldalon, próbált befelé húzni, de a védője kifelé tolta. Éles szögből nem találta már el a kaput.

22:30
    Pavelec nyúl ki a kapujából és ezzel Aaltonen középre adását akadályozza meg jó ütemben.

21:15
    Jagr kerülte meg a kaput, majd balról, a rövid oldalról próbálta a korongot a hálóba tolni, de Rinne számított rá.

20:50
    Ruutu felé pontatlan az indítás, de aztán eladják a csehek is.

20:01

A csehek szinte felbillentették a pályát az első harmadban, be is találtak, de a 4-12-s lövésarány ellenére Finnország egyenlíteni tudott. A második harmadban ettől függetlenül a skandinávoktól sokkal komolyabb támadójátékra lesz szükség.

Finnország – Csehország: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Most szerzik meg a csehek, Lindell ugyanis ismét tüzelt középről, de ez is mellé.

19:05
    Támadásban a finnek, Lindell még bent tartja a támadó harmadban, lövése azonban mellé száll.

18:20
    Simon a bal oldalon harcol a pakkért, kiemelik végül a finnek a harmadból.

17:30
    Finnország a harmadik lövéséből betalált a kapuba, igen jó %-ban használják ki a helyzeteiket. Ez az első igazi lehetőség volt.
    RUUTU - 1:1

RUUTU - 1:1

17:18
    Az izgalmak fokozódnak, TUOMO RUUTU egy lecsorgó korongot balra sodródva is nagyon szép mozdulattal bombázott a kapu jobb oldalába! 1-1!
    Gólpassz: Petri Kontiola, Sami Lepisto.

17:05
    Immonen nem engedte Kovárt kapura lőni a jobb oldalról, bravúros mentés volt, így Rinne meg tudta szerezni.

16:45
    Salmela keresztpassza nem sikerül, Louhivaara nem kaparinthatta meg.

15:50
    Salmela szedi fel Klepis ütőjét, majd indul meg a jobb oldalon.

14:45
    Ruutu harcolt a cseh kapu mögött a korongért, de az Sobotka birtokába került.

13:50
    Kilenccel többször kísérletezett lövéssel Csehország, mint Finnország, a finnek egyelőre nagyon mérsékelten támadnak.

12:55
    Újabb cseh lövés, Krejcik lőtt balról, Rinne számára ez nem okozott problémát.

12:25
    Voracek lőtte jobbról a rövid oldal irányába, Jagr leselkedett a kipattanóra, de Rinne végül fogja!

11:40
    Klepis a kapu mögül ütemtelenül passzolta vissza Sobotkának, aki a bal oldalon azonnal rásuhintotta, bizony Rinnének figyelnie kellett.

11:05
    Kilövik a finnek a pakkot, egészen Pavelecig jut hátra.

10:48
    Jan Kovar tüzelt jobbról, Rinne fogja, most pedig jöhet a finn kiállítás. Aaltonen törött bottal játszott egy ideig, két perc a jutalma.

10:35
    Késleltetett finn kiállítás, a cseh kapus le, helyette hat mezőnyjátékos a pályán.

09:40
    Akármilyen hihetetlennek is hangzik, úgy ment le közel 10 perc, hogy Finnországnak még nincs kaput eltaláló lövése, a cseheknek már hét, a hetedik hozta a gólt.

09:10
    Természetesen a cseh publikum felrobbantja a csarnokot a hangorkán miatt, vezet Csehország és támadásban is marad.
    KOVAR - 0:1

KOVAR - 0:1

08:55
    JAN KOVAR egy jobbról, a palánk mellől visszapasszolt korongot vágott kapásból a kapu jobb oldalába! 0-1!
    Gólpassz: Martin Erat, Jakub Klepis.

08:15
    A kapu mögött adogatnak a csehek, majd Klepis hozza előre, Barkov viszont a lövéskor blokkolni tudja.

07:25
    Jokipakka lövése pattan meg, Pavelechez csorog, aki inkább felszedi, így lépünk az első kereskedelmi szünetbe.

06:41
    Hietanen felé érkezett a keresztpassz, de belenyúlt egy cseh védő ütője, ki a korong a harmadból, így viszont tilosra ment.

05:50
    Nemec tüzelt középről, Rinne jól zárta a szöget.

05:10
    Jokipakka gyűjti be hátul a korongot, próbálnak letámadni a csehek már a finn harmadban is.

04:35
    Jagr tört előre középen, Jokinen viszont nem engedi lőni, végül szerelni is tudja.

04:05
    Ohtamaa indítása lett kevéssel hosszabb a kelleténél, így azonban tilos felszabadítás.

03:30
    Változatlanul a védelemre épít mindkét együttes, de szép folyamatos a játék.

02:40
    Nem sokkal ezelőtt Cervenka tüzelt középről, Rinne bemutatta mai első védését. Pavelecnek még nem kellett védenie.

02:15
    Finn ellentámadás, Salmela tüzelt, kevéssel mellé.

01:50
    Jagr várta középen a keresztpasszt, de néhány centivel hosszú lett neki.

01:15
    Egyelőre tapogatózás folyik a pályán, a védekező állásaikat nem adják fel a csapatok.

00:14
    Pirosban a csehek, fehérben a finnek. A mérkőzés győztese játszik majd Kanada ellen a döntőbe jutásért.

00:01

Finnország: Rinne (Saros) – Lepisto (A), Hietanen, Ruutu (A), Louhivaara, Kontiola – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen (C), Donskoi – Ohtamaa, Jaakola, Immonen, Pihlstrom, Komarov – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Kemppainen, Aaltonen

Csehország: Pavelec (Salak) – Hejda (A), Jordan, Sobotka, Klepis, Voracek (C) – Kolar, Nakladal, Cervenka, Novotny, Jagr – Nemec, Caslava, Kovar, Vondrka, Erat – Krejcik, Zatovic, Koukal, Hertl, Simon

Játékvezetők: 24 OLENIN Konstantin (RUS) , 25 GOFMAN Roman (RUS) – 56 LAZAREV Gleb (RUS) , 63 MC INTYRE Fraser (USA).

Óriási derbire számíthatunk a 2015-ös A csoportos jégkorong világbajnokság negyeddöntőiben. Ez már az egyenes kieséses szakasz, nincs mód javítani a komoly hibákat. A B csoport második helyezettje, Finnország játszik az A csoport harmadikjával, a házigazda Csehországgal. A tét a legjobb négy közé jutás. A csehek eddig nem túlságosan meggyőzők a tornán, a finneknek az első fordulóban volt egy komoly botlásuk az USA ellen egy súlyos vereség. Azt követően azonban belelendültek és számtalan győzelem következett, köztük négy olyan találkozó, ahol Rinne még gólt sem kapott.

A csehek azonban hazai jégen biztosan mindent meg fognak tenni és oroszlánként küzdeni a továbbjutásért. A mérkőzés győztese az elődöntőben a Kanada-Belorusszia találkozó győztesével fog megmérkőzni a döntőért. A finnek némileg esélyesebbnek tűnnek, de ne feledjük, a meccs Csehországban van, a hazai pálya mindig nagy előny.

Az összecsapás csütörtökön 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 18. Ruutu (Kontiola, Lepisto), 24. Jokinen (Lepisto, Donskoi), 45. Barkov (Jokinen) – 9. Kovar (Erat, Klepis), 34. Jagr, 36. Kovar (Jagr, Voracek), 56. Jagr, 60. Sobotka