USA – Svájc 3:1 (vége) | Kanada – Fehéroroszország 9:0 (vége) | Svédország – Oroszország 3:5 (vége)
Finnország – Csehország 3:5 (vége)
Finnország
3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Csehország
csütörtök 14.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Prága • A csoportos Világbajnokság • Negyeddöntő

46:47
    Kovar kap kettő perces kiállítást, finn emberelőny gáncsolás miatt.

34:40
    Hietanen gólja nemhogy érvénytelen, hanem Kontiolát még ki is állítják akadályozás miatt. Jogosnak tűnik. Négy a három ellen támadhat Csehország.

33:50
    Az eredmény páros kiállítás, durvaság miatt Sobotka és Immonen szállnak ki két percre.

33:12
    Salmela gáncsolás miatt száll ki két percre. Cseh emberelőny következik.

29:41
    Lepisto és Jordan is két percet kap durvaságért.

Gólok és gólpasszok: 18. Ruutu (Kontiola, Lepisto), 24. Jokinen (Lepisto, Donskoi), 45. Barkov (Jokinen) – 9. Kovar (Erat, Klepis), 34. Jagr, 36. Kovar (Jagr, Voracek), 56. Jagr, 60. Sobotka

Finnország: Rinne (Saros) – Lepisto (A), Hietanen, Ruutu (A), Louhivaara, Kontiola – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen (C), Donskoi – Ohtamaa, Jaakola, Immonen, Pihlstrom, Komarov – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Kemppainen, Aaltonen
    Csehország: Pavelec (Salak) – Hejda (A), Jordan, Sobotka, Klepis, Voracek (C) – Kolar, Nakladal, Cervenka, Novotny, Jagr – Nemec, Caslava, Kovar, Vondrka, Erat – Krejcik, Zatovic, Koukal, Hertl, Simon

Játékvezetők: 24 OLENIN Konstantin (RUS) , 25 GOFMAN Roman (RUS) – 56 LAZAREV Gleb (RUS) , 63 MC INTYRE Fraser (USA)