Levante – Elche CF 0:0 (vége) | Athletic Bilbao – Villarreal 4:0 (vége) | Barcelona – La Coruňa 2:2 (vége)
Granada – Atlético Madrid 0:0 (vége) | Rayo Vallecano – Real Sociedad 2:4 (vége) | SD Eibar – Cordoba 3:0 (vége)
Real Club Celta de Vigo – RCD Espanyol 3:2 (vége) | UD Almería – Valencia 2:3 (vége) | Málaga CF – Sevilla 2:3 (vége)
Real Madrid – Getafe CF 7:3 (vége)
Real Madrid
7:3 (3:3)
Getafe CF
szombat 23.05.2015, 20:30 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Primera Division utolsó, 38. fordulójában a Real Madrid fogadja a Getafe csapatát.

A királyi gárda a második a tabellán, és ott is fognak maradni, hiszen négy pontra vannak a biztos bajnok Barcától, és tizenkettővel előzik meg az Atletico Madridot. Felszabadultak lehetnek talán, nyomás alatt nem lesznek, és könnyen lehet, hogy megszórják ellenfelüket. Biztosan győzelemmel szeretnének búcsúzni, ha már ebben a szezonban trófea nélkül maradnak.

A Getafe a tizennegyedik a tabellán, az előző fordulóban kiderült, hogy biztosan bent maradnak az élvonalban. Számukra sincs igazából tét, ők sem lesznek ezen a meccsen nyomás alatt. Idegenben tizennyolc meccsből csak négyet nyertek, két döntetlen, és tizenkét vereség mellett. Idegenbeli gólarányuk 14:35, nem túl acélos tehát.

A két csapat első meccsén a Real nyert 3:0-ra a tavalyi szezonban is mindkét alkalommal három góllal nyertek, tehát ennek a meccsnek is egyértelmű esélyesei. Tartsanak velünk!

1

3
    A jobb oldali beadás menti egy kék mezes vendég védő. Sarokrúgás a hazaiak javára.

4
    A sarokrúgásból nem adódott veszély.

5
    Real Madrid szabadrúgás a középpályáról.

6
    Egyenlőre sok esemény nem történt, óriási a csata a középpályán.

7
    A Real diktálja a játék ütemét, lábról-lábra jár a labda, keresik a rést a védelmen.

8
    Illarramendi jobb oldali beadása elakadt a védőben.

9
    Getafe bedobás a királyi gárda térfelének közepéről.

9
    James lapos, erőből betett labdáját lekapcsolják.

10
    Ronaldo eltöri a labdát, a kapura egyáltalán nem volt veszélyes a lövése.

11
    Jese beadását Naldo piszkálja szögletre Chicharito elől.

11
    Kroos középre tett labdáját Codina bokszolja ki.

12
    Vigaray iramodott meg a jobb szélen, beadásáról éppen csak lemaradt Castro, de végül Casillas gyűjti be a labdát.

13
    Real Madrid gólt szerzett!

Marcelo tökéletes labdát adott az üresen érkező CRISTIANO RONALDO számára, aki a jobb felsőbe fejelt védhetetlenül. 1:0.
    Cristiano RONALDO - 1:0

15
    Negyed óra telt a meccsből, remek a meccs, az irammal sincs gond.

16
    61:39 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 3:0.

17
    Getafe bedobás következhet.

18
    Nincs tétje tehát a meccsnek, remélhetőleg megszórják egymást a csapatok, és jó kis meccs lesz továbbra is!

19
    Próbálja megbecsülni a labdát a Getafe, de továbbra is remekül védekezik a Madrid.

20
    Getafe szöglet következik.

21
    Leon beadását kifejelték a védők.

21
    Illarramendi harminc méteres bombáját blokkolják, végül szöglettel jöhet a királyi gárda.

22
    Kroos beadását Ronaldo fejeli méterekkel fölé.

23
    A félidő derekánál járunk, magabiztos hazai játék, és mezőnyfölényük góllá is érett a 13. percben.

23
    A Getafe gólt szerzett!

SERGIO ESCUDERO csodagóljával kiegyenlít a Getafe. Harminc méteres irgalmatlan erejű bombája a bal sarkot pókhálózza ki. 1:1. Innen folytatjuk.
    Sergio ESCUDERO - 1:1

25
    Getafe bedobás következik.

26
    Megfogta picit a semmiből jött gólt a Real Madridot.

26

Remek kontra végén DIEGO CASTRO húsz méterről hajszál pontos lövést eresztett el, a bal sarokba szállt ez is. Casillas repült, de nem tudta kipofozni. Érik a meglepetés. 1:2.
    Diego CASTRO - 1:2

27
    Kétszer lőtt kapura a vendég csapat, mindkettő beakadt, három perc alatt fordítottak.

28
    Egyre elégedetlenebb a közönség, szórványos füttyszó morajlik a nézőtérről.

29
    James beadása Arbeloa mögé érkezett, nem volt jó. Kirúgás.

30
    Negyed óra ebből a remek félidőből.

31
    Real szabadrúgás harmincra a kaputól, Ronaldo a labda mögött.

32

CRISTIANO RONALDO hihetetlen nagy gólt ragasztott a jobb alsó sarokba. Codina nem ért le. 2:2, szuper a mérkőzés továbbra is, és négy csodaszép gólt láttunk.
    Cristiano RONALDO - 2:2

34
    Vigaray buktatott, sárga lap, plusz Real büntető!

34

CRISTANO RONALDO középre, a léc alá tüzelt, és gólt szerzett. 3:2, két perc alatt fordít a Madrid! Gólparádé.
    Cristiano RONALDO - 3:2

35
    35 perc, mindkét csapat vezetett, öt gól. Kell ennél több?

36
    Ronaldo ebben a szezonban hatodszor szerzett mesterhármast.

37
    A bal oldali beadás elsuhant Casillas kapuja előtt, végül nem kellett közbe avatkoznia a hálóőrnek.

38
    Chicharito lövése lecsorgott, majd végül nehézkesen kivágják a védők a labdát.

39
    Pepe ápolása miatt áll a játék.

40
    A sérült Pepe helyére Varane érkezett.

41
    A tizenhatos csücskéből jöhet a vendég szabadrúgás. Esély ez a gólszerzésre.

41
    Leon bombáját Casillas bravúrral szedi ki a jobb felsőből!

42

A szögletet követően lecsorog a labda, MEHDI LACEN reagál a leggyorsabban, majd kilenc méterről bebombázza Casillas mellett a labdát. Hihetetlen, ami zajlik. 3:3.
    Mehdi LACEN - 3:3

44
    Lacen tüzelt ismét huszonötről, centikkel suhant el a bal sarok mellett a labda!

45
    Támadásban a Getafe, nagyon bátran játszanak.

45
    Jesé kap sárga lapot buktatás miatt.

45+1
    Huszonnégy méterre a kaputól jöhet a szabadrúgás, az eddig látottak alapján ez is komoly lehetőség ma!

45+1
    A lövés méterekkel elkerülte a kaput.

45+2

Mindkét csapat támadó focit játszik, ennek köszönhető ez a gólparádé. No meg annak, hogy nincs tétje a meccsnek. A vezetést Ronaldo fejesével a hazaiak szerezték, majd három perc alatt megfordította a Getafe két parádés góllal. Ezt követően Ronaldo lőtt bombagólt, ezzel ismét egál volt, majd Ronaldo mesterhármasával ismét hazai előny. És még nem volt vége, a 42. percben Lacen kiegyenlített ismét, ennek köszönhető a félidei 3:3-as eredmény. Szinte hihetetlen, mennyi minden történt. A félidő végén majdnem megszerezte a Getafe a negyediket is. Tartsanak velünk, megéri!

46

46
    Arbeloa helyére Carvajal érkezett.

47

Ez gyorsan ment. Ronaldo fejese a kapufáról kijött még, de CHICHARITO HERNANDEZ az ötös csücskéből védhetetlenül bombáz a hosszú alsóba. 4:3.
    Javier HERNÁNDEZ - 4:3

50
    Hazai szabadrúgás tizennyolc a kaputól. Ronaldo a labda mögött!

51

JAMES RODRIGUEZ a bal felsőbe varrja a labdát. Évekig fogjuk ezt a meccset emlegetni! Csodagól csodagól hátán! 5:3.
    James RODRÍGUEZ - 5:3

52
    Castro harcolt ki szögletet.

53
    A középre tett labdára volt érkező, Leon fejesét azonban kivágják a gólvonalról.

55
    Marcelo indítása hossz lett, el sem indult rá a társ. Kirúgás.

56
    Ronaldo huszonöt méterről fölé durrantott. Minden azért neki sem jöhet össze.

58
    Ødegaard mutatkozik be, Ronaldo-t váltja.

60
    Fél óra a rendes játékidőből, és már nyolc gólt láttunk. Szenzációs.

60
    Marcelo indítása elérhetetlen lett, kirúgás.

61
    A jobb oldali beadásra Leon érkezett, viszont lesen tartózkodott.

62
    Tíz perce nem volt gól. Már-már meglepő.

63
    A Getafe végezhetett el szögletet, de a labda lecsorgott, majd a bal oldali beadásra Alexis érkezett, centikkel suhant el a lövés a jobb sarok mellett. Közel a negyedikhez a Getafe.

65
    Tudja most birtokolni a labdát a vendég csapat, de az előrejutással akadnak gondok.

66
    Chicharito átlövését Codina védi könnyedén, a labda ugyanis középre tartott.

67
    Vigaray buktatta Jesé-t, ismét egy veszélyes szabadrúgás jöhet. A távolság húsz méter, jobb lábasnak való a szög.

68
    Balosnak is jó lett. Végül James tekerte rá, Codina óriásit védett,ráadásul ki sem pattant róla.

69
    Lacen átlövése a jobb felső felett egy méterrel zúgott el.

70
    Még húsz perc a meccsből!

71
    50:50 a labdabirtoklás aránya, 14-10 a lövések száma.

71

Formás támadás végén JESÉ RODRIGUEZ fejezi be az akciót egy hajszálpontos lövéssel. A hosszú alsót lőtte ki, Codina nem tudott védeni. 6:3, Magyarország – Anglia jut eszébe az embernek.
    JESÉ - 6:3

72
    Rodriguez helyére Felip érkezett.

73
    Chicharito gólját érvénytelenítik les miatt.

75
    Chicharito harcol ki szögletet.

76
    A kis szöglet után James harcol ki még egy sarokrúgást.

76
    James beadását kivágták, majd Carvajal követ el támadó szabálytalanságot.

77
    Jesé került ordító helyzetbe már megint, spiccből próbálta a kapus feje felett eltenni, a hálóőr azonban szögletre paskolja a labdát.

78
    Kroos beadása lecsorog, majd James beadását kifejelték.

79
    Castro helyére Diawara érkezett.

80
    Alexis kap sárgát Jesé buktatásáért.

80
    Jesé kapott egyet a lábára, ápolni szerencsére nem kell.

81
    Kroos tette be a védők mögé a labdát, de túl hosszú lett az a társnak.

82
    Naldo is besárgult, szövegelésért kapja.

84
    Leon helyére I. Lopez érkezett.

85
    Chicharito jobb lábas lövését bravúrral védi Codina, majd kapustámadás miatt kifelé ítél a spori.

87
    Három perc a rendes játékidőből már csak.

88
    16:11 a lövések száma.

89
    Sarabia irgalmatlan nagy bombáját Casillas bravúrral tolja szögletre!

90

Tipikus Real kontra végén Jesé sprintel el a jobb szélen, majd tálal laposan az üresen érkező MARCELO VIEIRA számára aki a kapuba sodorja a labdát. 7:3.
    MARCELO - 7:3

90+1

Az első félidőben hat gólt láthattunk, 3:3-as eloszlásban, mindkét csapat vezetett is, de végül a szünetben még nem volt döntés. Ronaldo mesterhármast jegyzett.

A második félidőben csak a Real szerzett gólt, szám szerint négyet. Hernandez, Rodriguez, Jesé, és Marcelo is betalált, igazi gálát rendeztek a hazaiak, és kiszolgálták maximálisan a közönséget. Ezzel véget ért a spanyol bajnokság, a Real a második helyen zárt.

Real Madrid – Getafe 7:3.

Köszönjük az egész szezonban tanúsított figyelmüket, reméljük jól szórakoztak, és eleget tettünk igényeiknek! A mihamarabbi viszontlátásra! (22:19:58)

Gólok: 13. Ronaldo, 32. Ronaldo, 34. Ronaldo (bünt.), 47. Hernández, 51. Rodríguez, 71. Jesé, 90. Marcelo – 23. Escudero, 26. D. Castro, 42. Lacen

Lapok:   45. Jesé (REA) – 34. Vigaray (GET), 80. Alexis (GET), 82. Naldo (GET)

Real Madrid: Casillas – Arbeloa (46. Carvajal), Pepe (40. Varane), N. Fernández, Marcelo – Illarramendi, Kroos, Rodríguez – Jesé, Hernández, Ronaldo (58. Ødegaard).
    Cserék: Navas – Isco, Bale, Carvajal, Ødegaard, Silva, Varane.

Getafe CF: Codina – Vigaray, Alexis, Naldo, Escudero – Lacen, J. Rodríguez (72. Felip) – León (84. López), Sarabia, D. Castro (79. Diawara) – Hinestroza.
    Cserék: López – Astray, Diawara, Felip, López, Peña, Valázques.

Játékvezetők: José Teixeira

Nézőszám: 63947