Levante – Elche CF 0:0 (vége) | Athletic Bilbao – Villarreal 4:0 (vége) | Barcelona – La Coruňa 2:2 (vége)
Granada – Atlético Madrid 0:0 (vége) | Rayo Vallecano – Real Sociedad 2:4 (vége) | SD Eibar – Cordoba 3:0 (vége)
Real Club Celta de Vigo – RCD Espanyol 3:2 (vége) | UD Almería – Valencia 2:3 (vége) | Málaga CF – Sevilla 2:3 (vége)
Real Madrid – Getafe CF 7:3 (vége)
Real Madrid
7:3 (3:3)
Getafe CF
szombat 23.05.2015, 20:30 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

Az első félidőben hat gólt láthattunk, 3:3-as eloszlásban, mindkét csapat vezetett is, de végül a szünetben még nem volt döntés. Ronaldo mesterhármast jegyzett.

A második félidőben csak a Real szerzett gólt, szám szerint négyet. Hernandez, Rodriguez, Jesé, és Marcelo is betalált, igazi gálát rendeztek a hazaiak, és kiszolgálták maximálisan a közönséget. Ezzel véget ért a spanyol bajnokság, a Real a második helyen zárt.

Real Madrid – Getafe 7:3.

Köszönjük az egész szezonban tanúsított figyelmüket, reméljük jól szórakoztak, és eleget tettünk igényeiknek! A mihamarabbi viszontlátásra! (22:19:58)
    MARCELO - 7:3

90
    Real Madrid gólt szerzett!

Tipikus Real kontra végén Jesé sprintel el a jobb szélen, majd tálal laposan az üresen érkező MARCELO VIEIRA számára aki a kapuba sodorja a labdát. 7:3.

89
    Sarabia irgalmatlan nagy bombáját Casillas bravúrral tolja szögletre!

85
    Chicharito jobb lábas lövését bravúrral védi Codina, majd kapustámadás miatt kifelé ítél a spori.

84
    Leon helyére I. Lopez érkezett.

82
    Naldo is besárgult, szövegelésért kapja.

80
    Alexis kap sárgát Jesé buktatásáért.

79
    Castro helyére Diawara érkezett.

77
    Jesé került ordító helyzetbe már megint, spiccből próbálta a kapus feje felett eltenni, a hálóőr azonban szögletre paskolja a labdát.

72
    Rodriguez helyére Felip érkezett.
    JESÉ - 6:3

71

Formás támadás végén JESÉ RODRIGUEZ fejezi be az akciót egy hajszálpontos lövéssel. A hosszú alsót lőtte ki, Codina nem tudott védeni. 6:3, Magyarország – Anglia jut eszébe az embernek.

68
    Balosnak is jó lett. Végül James tekerte rá, Codina óriásit védett,ráadásul ki sem pattant róla.

63
    A Getafe végezhetett el szögletet, de a labda lecsorgott, majd a bal oldali beadásra Alexis érkezett, centikkel suhant el a lövés a jobb sarok mellett. Közel a negyedikhez a Getafe.

58
    Ødegaard mutatkozik be, Ronaldo-t váltja.

53
    A középre tett labdára volt érkező, Leon fejesét azonban kivágják a gólvonalról.
    James RODRÍGUEZ - 5:3

51

JAMES RODRIGUEZ a bal felsőbe varrja a labdát. Évekig fogjuk ezt a meccset emlegetni! Csodagól csodagól hátán! 5:3.
    Javier HERNÁNDEZ - 4:3

47

Ez gyorsan ment. Ronaldo fejese a kapufáról kijött még, de CHICHARITO HERNANDEZ az ötös csücskéből védhetetlenül bombáz a hosszú alsóba. 4:3.

46
    Arbeloa helyére Carvajal érkezett.

Mindkét csapat támadó focit játszik, ennek köszönhető ez a gólparádé. No meg annak, hogy nincs tétje a meccsnek. A vezetést Ronaldo fejesével a hazaiak szerezték, majd három perc alatt megfordította a Getafe két parádés góllal. Ezt követően Ronaldo lőtt bombagólt, ezzel ismét egál volt, majd Ronaldo mesterhármasával ismét hazai előny. És még nem volt vége, a 42. percben Lacen kiegyenlített ismét, ennek köszönhető a félidei 3:3-as eredmény. Szinte hihetetlen, mennyi minden történt. A félidő végén majdnem megszerezte a Getafe a negyediket is. Tartsanak velünk, megéri!

45
    Jesé kap sárga lapot buktatás miatt.

44
    Lacen tüzelt ismét huszonötről, centikkel suhant el a bal sarok mellett a labda!
    Mehdi LACEN - 3:3

42
    A Getafe gólt szerzett!

A szögletet követően lecsorog a labda, MEHDI LACEN reagál a leggyorsabban, majd kilenc méterről bebombázza Casillas mellett a labdát. Hihetetlen, ami zajlik. 3:3.

41
    Leon bombáját Casillas bravúrral szedi ki a jobb felsőből!

40
    A sérült Pepe helyére Varane érkezett.
    Cristiano RONALDO - 3:2

34

CRISTANO RONALDO középre, a léc alá tüzelt, és gólt szerzett. 3:2, két perc alatt fordít a Madrid! Gólparádé.

34
    Vigaray buktatott, sárga lap, plusz Real büntető!
    Cristiano RONALDO - 2:2

32

CRISTIANO RONALDO hihetetlen nagy gólt ragasztott a jobb alsó sarokba. Codina nem ért le. 2:2, szuper a mérkőzés továbbra is, és négy csodaszép gólt láttunk.
    Diego CASTRO - 1:2

26

Remek kontra végén DIEGO CASTRO húsz méterről hajszál pontos lövést eresztett el, a bal sarokba szállt ez is. Casillas repült, de nem tudta kipofozni. Érik a meglepetés. 1:2.
    Sergio ESCUDERO - 1:1

23

SERGIO ESCUDERO csodagóljával kiegyenlít a Getafe. Harminc méteres irgalmatlan erejű bombája a bal sarkot pókhálózza ki. 1:1. Innen folytatjuk.
    Cristiano RONALDO - 1:0

13

Marcelo tökéletes labdát adott az üresen érkező CRISTIANO RONALDO számára, aki a jobb felsőbe fejelt védhetetlenül. 1:0.

A Primera Division utolsó, 38. fordulójában a Real Madrid fogadja a Getafe csapatát.

A királyi gárda a második a tabellán, és ott is fognak maradni, hiszen négy pontra vannak a biztos bajnok Barcától, és tizenkettővel előzik meg az Atletico Madridot. Felszabadultak lehetnek talán, nyomás alatt nem lesznek, és könnyen lehet, hogy megszórják ellenfelüket. Biztosan győzelemmel szeretnének búcsúzni, ha már ebben a szezonban trófea nélkül maradnak.

A Getafe a tizennegyedik a tabellán, az előző fordulóban kiderült, hogy biztosan bent maradnak az élvonalban. Számukra sincs igazából tét, ők sem lesznek ezen a meccsen nyomás alatt. Idegenben tizennyolc meccsből csak négyet nyertek, két döntetlen, és tizenkét vereség mellett. Idegenbeli gólarányuk 14:35, nem túl acélos tehát.

A két csapat első meccsén a Real nyert 3:0-ra a tavalyi szezonban is mindkét alkalommal három góllal nyertek, tehát ennek a meccsnek is egyértelmű esélyesei. Tartsanak velünk!

Gólok: 13. Ronaldo, 32. Ronaldo, 34. Ronaldo (bünt.), 47. Hernández, 51. Rodríguez, 71. Jesé, 90. Marcelo – 23. Escudero, 26. D. Castro, 42. Lacen

Lapok:   45. Jesé (REA) – 34. Vigaray (GET), 80. Alexis (GET), 82. Naldo (GET)

Real Madrid: Casillas – Arbeloa (46. Carvajal), Pepe (40. Varane), N. Fernández, Marcelo – Illarramendi, Kroos, Rodríguez – Jesé, Hernández, Ronaldo (58. Ødegaard).
    Cserék: Navas – Isco, Bale, Carvajal, Ødegaard, Silva, Varane.

Getafe CF: Codina – Vigaray, Alexis, Naldo, Escudero – Lacen, J. Rodríguez (72. Felip) – León (84. López), Sarabia, D. Castro (79. Diawara) – Hinestroza.
    Cserék: López – Astray, Diawara, Felip, López, Peña, Valázques.

Játékvezetők: José Teixeira

Nézőszám: 63947