Arsenal FC – West Bromwich Albion 4:1 (vége) | Aston Villa FC – Burnley FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Sunderland AFC 3:1 (vége)
Crystal Palace – Swansea City 1:0 (vége) | Everton FC – Tottenham Hotspur 0:1 (vége) | Hull City – Manchester United 0:0 (vége)
Leicester City – Queens Park Rangers 5:1 (vége) | Manchester City – Southampton FC 2:0 (vége) | Newcastle United – West Ham United 2:0 (vége)
Stoke City – Liverpool F.C. 6:1 (vége)
Everton FC
0:1 (0:1)
Tottenham Hotspur
vasárnap 24.05.2015, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

Az első félidő teljesen a Tottenhamé volt, míg a második az Evertoné. A két csapat egyetlen különbség volt, hogy amíg a vendégeknek volt tartásuk és addig hajtottak, amíg gól nem lett, addig a liverpooliakban nem volt meg a kellő tűz.

Tartsanak velünk legközelebb is! (17:52:48)

90+3

90+3
    Chadli helyére Soldado érkezik.

90+1
    A Tottenham elég sportszerűtlenül elkezdte húzni az időt.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    Besic tartja meg nagyon harcosan a labdát középen.

88
    Jól érkezik középre a beadás, de a kapujából kilépő Lloris simán begyűjti a labdát.

87
    Szögletet harcol ki az Everton.

86
    Kane helyére Townsend érkezik a pályára.

85
    Galloway helyére Distin érkezik a pályára.

84
    Mason kap sárga lapot, amiért McCarthyt lerántotta.

82
    Naismithnek támadt nézet eltérése a sporival, kettejük beszélgetése miatt áll a játék.

81
    Jagielka kap sárga lapot miután elkaszálta Bentalebet.

80
    Verthonghen indítja Kanet, de a fiatal támadó már lesen volt.

78
    Bentaleb kap Naismithtől egy rúgást a sajáttérfelén, kifelé jár a szabadrúgás.

77
    A játékképét elnézve a Tottenhamnek a három pont kell, de elég nekik az 1:1, míg az Evertonnak teljesen mindegy az eredmény.

76
    Eseménytelenül múlnak a percek.

74
    Mirallas helyére Naismith érkezik a 74. percben.

73
    Chadli tör be a tizenhatoson belülre, majd kapura lő 12 méterről, de a kapu fölé lövi bő egy méterrel.

71
    Gyönyörűen járatja a lasztit a Tottenham, annak ellenére, hogy az Everton az egész pályán letámadja az ellenfelét.

70
    Vendégek próbálják megbecsülni a labdát, ezért járatják egy kicsit.

69
    A beadást kiöklözi Lloris, de pont Barry elé, aki kapásból visszalövi... meg a stadionból ki.

68

67
    Lukaku kapna egy remek szöktetést csapattársától, de becsúszva hatalmas mentést mutat be Verthonghen! Ezzel a kapuig sétálhatott volna a támadó.

66
    Bentaleb beadására Fazio érkezik, de jócskán kapu mellé fejeli a labdát.

65
    A vendég szögletet a hosszú oldalon csúsztatta ki Barry, így újabb sarokrúgás következhet.

64
    Eriksen tör be a tizenhatoson belülre.... 14 méterről lövi kapura a labdát, de beleléptek a védők, így szöglet lesz.

62
    Nagy a mezőnymunka, helyzetek száma kissé lecsökkent az elmúlt pillanatokban.

61
    Amint elkezdene játszani a vendég csapat, azon nyomban el is veszíti a labdát.

60
    Beszorul a Tottenham együttese – teljesen ellentéte egymásnak a két félidő.

59
    Coleman érkezik a támadással, megkapja a labdát és be is adja... ez azonban Llorissé.

57
    Mirallas keveredik át a baloldalra és kapná is a labdát, de már lesen tartózkodott a szélső.

56
    Mirallas kezd el befelé húzni a szélről, azonban a beadását blokkolják és így elmúlik a veszély.

55
    Dembele sérülés miatt jött le a pályáról, hiszen amint odaért a kispadhoz, már el is kezdték az ellátását a játékosnak.

54
    Dembele helyére Stambouli érkezik a pályára.

53
    Stones rúgott oda Chadli bokájára, szabadrúgás következik.

52
    Galloway kapja a labdát Lukakutól a tizenhatoson belül, de érkezik Lloris és leszedi a védő lábáról a lasztit!

50
    Osmannek pörgetik fel a labdát a tizenhatossarkánál, amit egyből kapura lő... nem sokkal csapódott a kapu fölé a kísérlete!

49
    Az Everton kicsit élénkebben kezdi a második játékrészt, mint az ellenfele.

48
    Besic lő kapásból 26 méterről egy bombát... a jobboldali kapufa mellett suhant el párcentivel!

47
    Hátul passzolgatnak a liverpooli védők.

46
    Barkley helyére Besic érkezett a szünetben.

46

Maradjanak velünk a második félidőre is!

Az első félidőt végig uralta a vendég csapat, az Evertonnak majdnem csak momentuma sem volt, ami az eredményben is meglátszik Kane góljának köszönhetően.

45+2

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    Eriksen adja be középre a labdát, de Stones nagyon könnyedén haza adja azt mellel Howardnak.

44
    Mirallas ugrik ki a védők közül, sőt, Lloris mellett is eltolja a lasztit, de az emelése már kapu fölé megy éles szögből.

43
    Galloway kapott egyet a lábára a sajáttérfelén, kifelé jár a szabadrúgás.

41
    Sok a vaktában előrelőtt labda, amikkel nem tudnak mit kezdeni az elől lévők.

40
    A Tottenham érzésem szerint hamar elszeretné dönteni a mérkőzés kimenetelét, ezért ez a nagy sietség.

39
    Kane lő 24 méterről váratlanul, de ez jócskán kapu fölé ment.

38
    Eriksen szervezi a vendég támadásokat.

37
    Eseménytelenül telnek a percek.

36
    Bentaleb szorongatja az ellenfél térfelén Gallowayt a szögletzászlónál, de a fiatal védő rutinosan rápöccinti a labdát és így ő jöhet bedobással.

35
    Lamela íveli be középre a lasztit, de Howard még Kane elől kiöklözi a játékszert!

34
    Mirallas kapja a labdát és lő éles szögből, de ez jócskán mellémegy.

33
    Kane harcol ki szögletet csapatának.

32
    Tottenham folyamatos mögé kerülésekkel próbálkozik, míg az Everton ívelésekre játszik.

31
    Howardot hozza nehéz helyzetbe Stones, de mielőtt odaérnének a támadók, kivágja a lasztit.

30
    Rengeteg a pontatlanság.

29
    Barkley indítaná külsővel Lukakut, de borzasztóan rossz átadás volt ez, így könnyen összegyűjthette Lloris.

28
    Ismételten Kane veszélyeztet, de ezúttal nem tudta jól kapura tenni a felé érkező beadást.
    Harry KANE - 0:1

27
    A Tottenham gólt szerzett!
    Dier beadását fejeli el Howard mellett HARY KANE, ezzel vezet 1:0 arányban a Tottenham!

25
    Az Everton nem nagyon tud kijönni a kapuja elől.

23
    Galloway tekeri középre a lasztit, amit Mirallas vesz mellre majd elzúdítja a jobboldali ficka fölött párcentivel!

22
    Kane lő 22 méterről, de ez nagyon gyengén elcsorog a kapu mellett.

21
    Bentaleb szólózik a baloldalon, de elveszíti elég hamar a labdát.

20
    Tottenham sokkal összeszedettebben kezdi a mérkőzést, de ez várható is volt.

19
    Dembele lő kapura kb. 20 méterről, de elakad a kísérlete csapattársában, Lamelaban.

18
    ... Kane lehagyta Gallowayt, de Jagielka utolérte őt a tizenhatoson belül és a lövésébe is bele tudott vetődni, így segítve Howard dolgát!

17
    Galloway adja el a labdát, amiből Kane indulhat...

16
    Barkley ugratná ki Lukakut, de Fazio az utolsó pillanatban lelesi a labdát!

14
    Hátul passzolgatnak a hazai védők.

13
    A beadás elszáll mindenki feje felett.

12
    Chadli harcol ki Stonesszal szemben szögletet.

11
    Gallowey adja be a baloldalról a lasztit, de a védők blokkolják a kísérletét.

10
    Chadli tekeri középre a lasztit a baloldalról, de Tim Howard könnyedén húzza le azt a levegőből.

9
    Mason kapja a lasztit a tizenhatoson belül Eriksentől, elesik, de a játékvezető nem ítél tizenegyest.

8
    Próbálja kapujához szegezni az Evertont a vendég csapat.

7
    Chadli pöccinti be a védők mögé Mirallasnak a lasztit, de még időben felszedi előle Howard.

6
    Hátul járatja a Tottenham a labdát.

4
    Chadli szólózik, de még időben le tud szakadni a labdáról és tovább passzolni azt.

3
    A hazai csapatban kékben, míg a vendégek fehérben fognak játszani.

1

Elérkezett a Premier League utolsó, azaz 38. fordulója, ami nem kevés izgalmat hozhat még, hiszen több pozíció is kérdéses még. Érdekesebb kérdés lehet az utolsó kiesőhely, mivel a 18. Hull City még belátható távolságon belül van a 19. Newcastlelel szemben, illetve a Southampton (7.), Tottenham (6.) és a Liverpool (5.) küzd az Európa Ligás helyekért.

Az Everton-Tottenham meccset fogom Önöknek közvetíteni. A hazai csapat már előrébb nem tud lépni, maximum lejjebb csúszni a 10. helyről, de azt sem vészesen, így abszolút tét nélkül lépnek ma pályára, ellenben ellenfelük kőkemény harcot vív még a Liverpollal és a Southamptonnal az Európa Ligáért.

Elmondhatjuk, hogy az Evertonnak egy átlagos idénye volt, míg a Tottenhamnek sikerült egy kiugrúbb szezont csinálni az eddigiekhez képest, és most feltennék az i-re a pontot.

A góllövő listán Lukaku tartózkodik a hazaiaknál legelőrébb (10 góllal a 16. helyen van), őt követi Mirallas (7 góllal a 29.), de még Naismith is közel van hozzájuk (6 góllal 38.). A vendégeknél egy nagyon gólerős, fiatal reménység lép pályára Harry Kane szeméjében, aki 20 góllal egyelőre a második a listán, utána 11-el Chadli következik és Eriksen a harmadik 10 gólt vállalva.

Az Everton 2012. december 09.-én tudta legutoljára legyőzni a Tottenhamet 2:1-re, és ha már a 2:1-nél tartunk, akkor kötelességem elmondani, hogy az őszi mérkőzés is ennyi lett a jelenlegi vendégek javára. Mirallas szerezte meg a vezetést azon a meccsen a 15. percben, de sokáig nem örülhetett, hiszen a 21. percben Eriksen kiegyenlített és még a szünet előtt Soldado megfordította a mérkőzést. A második félidőben már nem esett gól és így alakult ki a végeredmény.