Arsenal FC – West Bromwich Albion 4:1 (vége) | Aston Villa FC – Burnley FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Sunderland AFC 3:1 (vége)
Crystal Palace – Swansea City 1:0 (vége) | Everton FC – Tottenham Hotspur 0:1 (vége) | Hull City – Manchester United 0:0 (vége)
Leicester City – Queens Park Rangers 5:1 (vége) | Manchester City – Southampton FC 2:0 (vége) | Newcastle United – West Ham United 2:0 (vége)
Stoke City – Liverpool F.C. 6:1 (vége)
Everton FC
0:1 (0:1)
Tottenham Hotspur
vasárnap 24.05.2015, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Elérkezett a Premier League utolsó, azaz 38. fordulója, ami nem kevés izgalmat hozhat még, hiszen több pozíció is kérdéses még. Érdekesebb kérdés lehet az utolsó kiesőhely, mivel a 18. Hull City még belátható távolságon belül van a 19. Newcastlelel szemben, illetve a Southampton (7.), Tottenham (6.) és a Liverpool (5.) küzd az Európa Ligás helyekért.

Az Everton-Tottenham meccset fogom Önöknek közvetíteni. A hazai csapat már előrébb nem tud lépni, maximum lejjebb csúszni a 10. helyről, de azt sem vészesen, így abszolút tét nélkül lépnek ma pályára, ellenben ellenfelük kőkemény harcot vív még a Liverpollal és a Southamptonnal az Európa Ligáért.

Elmondhatjuk, hogy az Evertonnak egy átlagos idénye volt, míg a Tottenhamnek sikerült egy kiugrúbb szezont csinálni az eddigiekhez képest, és most feltennék az i-re a pontot.

A góllövő listán Lukaku tartózkodik a hazaiaknál legelőrébb (10 góllal a 16. helyen van), őt követi Mirallas (7 góllal a 29.), de még Naismith is közel van hozzájuk (6 góllal 38.). A vendégeknél egy nagyon gólerős, fiatal reménység lép pályára Harry Kane szeméjében, aki 20 góllal egyelőre a második a listán, utána 11-el Chadli következik és Eriksen a harmadik 10 gólt vállalva.

Az Everton 2012. december 09.-én tudta legutoljára legyőzni a Tottenhamet 2:1-re, és ha már a 2:1-nél tartunk, akkor kötelességem elmondani, hogy az őszi mérkőzés is ennyi lett a jelenlegi vendégek javára. Mirallas szerezte meg a vezetést azon a meccsen a 15. percben, de sokáig nem örülhetett, hiszen a 21. percben Eriksen kiegyenlített és még a szünet előtt Soldado megfordította a mérkőzést. A második félidőben már nem esett gól és így alakult ki a végeredmény.

Tartsanak velünk!

1

3
    A hazai csapatban kékben, míg a vendégek fehérben fognak játszani.

4
    Chadli szólózik, de még időben le tud szakadni a labdáról és tovább passzolni azt.

6
    Hátul járatja a Tottenham a labdát.

7
    Chadli pöccinti be a védők mögé Mirallasnak a lasztit, de még időben felszedi előle Howard.

8
    Próbálja kapujához szegezni az Evertont a vendég csapat.

9
    Mason kapja a lasztit a tizenhatoson belül Eriksentől, elesik, de a játékvezető nem ítél tizenegyest.

10
    Chadli tekeri középre a lasztit a baloldalról, de Tim Howard könnyedén húzza le azt a levegőből.

11
    Gallowey adja be a baloldalról a lasztit, de a védők blokkolják a kísérletét.

12
    Chadli harcol ki Stonesszal szemben szögletet.

13
    A beadás elszáll mindenki feje felett.

14
    Hátul passzolgatnak a hazai védők.

16
    Barkley ugratná ki Lukakut, de Fazio az utolsó pillanatban lelesi a labdát!

17
    Galloway adja el a labdát, amiből Kane indulhat...

18
    ... Kane lehagyta Gallowayt, de Jagielka utolérte őt a tizenhatoson belül és a lövésébe is bele tudott vetődni, így segítve Howard dolgát!

19
    Dembele lő kapura kb. 20 méterről, de elakad a kísérlete csapattársában, Lamelaban.

20
    Tottenham sokkal összeszedettebben kezdi a mérkőzést, de ez várható is volt.

21
    Bentaleb szólózik a baloldalon, de elveszíti elég hamar a labdát.

22
    Kane lő 22 méterről, de ez nagyon gyengén elcsorog a kapu mellett.

23
    Galloway tekeri középre a lasztit, amit Mirallas vesz mellre majd elzúdítja a jobboldali ficka fölött párcentivel!

25
    Az Everton nem nagyon tud kijönni a kapuja elől.

27
    A Tottenham gólt szerzett!
    Dier beadását fejeli el Howard mellett HARY KANE, ezzel vezet 1:0 arányban a Tottenham!
    Harry KANE - 0:1

28
    Ismételten Kane veszélyeztet, de ezúttal nem tudta jól kapura tenni a felé érkező beadást.

29
    Barkley indítaná külsővel Lukakut, de borzasztóan rossz átadás volt ez, így könnyen összegyűjthette Lloris.

30
    Rengeteg a pontatlanság.

31
    Howardot hozza nehéz helyzetbe Stones, de mielőtt odaérnének a támadók, kivágja a lasztit.

32
    Tottenham folyamatos mögé kerülésekkel próbálkozik, míg az Everton ívelésekre játszik.

33
    Kane harcol ki szögletet csapatának.

34
    Mirallas kapja a labdát és lő éles szögből, de ez jócskán mellémegy.

35
    Lamela íveli be középre a lasztit, de Howard még Kane elől kiöklözi a játékszert!

36
    Bentaleb szorongatja az ellenfél térfelén Gallowayt a szögletzászlónál, de a fiatal védő rutinosan rápöccinti a labdát és így ő jöhet bedobással.

37
    Eseménytelenül telnek a percek.

38
    Eriksen szervezi a vendég támadásokat.

39
    Kane lő 24 méterről váratlanul, de ez jócskán kapu fölé ment.

40
    A Tottenham érzésem szerint hamar elszeretné dönteni a mérkőzés kimenetelét, ezért ez a nagy sietség.

41
    Sok a vaktában előrelőtt labda, amikkel nem tudnak mit kezdeni az elől lévők.

43
    Galloway kapott egyet a lábára a sajáttérfelén, kifelé jár a szabadrúgás.

44
    Mirallas ugrik ki a védők közül, sőt, Lloris mellett is eltolja a lasztit, de az emelése már kapu fölé megy éles szögből.

45
    Eriksen adja be középre a labdát, de Stones nagyon könnyedén haza adja azt mellel Howardnak.

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45+2

Az első félidőt végig uralta a vendég csapat, az Evertonnak majdnem csak momentuma sem volt, ami az eredményben is meglátszik Kane góljának köszönhetően.

Maradjanak velünk a második félidőre is!

46

46
    Barkley helyére Besic érkezett a szünetben.

47
    Hátul passzolgatnak a liverpooli védők.

48
    Besic lő kapásból 26 méterről egy bombát... a jobboldali kapufa mellett suhant el párcentivel!

49
    Az Everton kicsit élénkebben kezdi a második játékrészt, mint az ellenfele.

50
    Osmannek pörgetik fel a labdát a tizenhatossarkánál, amit egyből kapura lő... nem sokkal csapódott a kapu fölé a kísérlete!

52
    Galloway kapja a labdát Lukakutól a tizenhatoson belül, de érkezik Lloris és leszedi a védő lábáról a lasztit!

53
    Stones rúgott oda Chadli bokájára, szabadrúgás következik.

54
    Dembele helyére Stambouli érkezik a pályára.

55
    Dembele sérülés miatt jött le a pályáról, hiszen amint odaért a kispadhoz, már el is kezdték az ellátását a játékosnak.

56
    Mirallas kezd el befelé húzni a szélről, azonban a beadását blokkolják és így elmúlik a veszély.

57
    Mirallas keveredik át a baloldalra és kapná is a labdát, de már lesen tartózkodott a szélső.

59
    Coleman érkezik a támadással, megkapja a labdát és be is adja... ez azonban Llorissé.

60
    Beszorul a Tottenham együttese – teljesen ellentéte egymásnak a két félidő.

61
    Amint elkezdene játszani a vendég csapat, azon nyomban el is veszíti a labdát.

62
    Nagy a mezőnymunka, helyzetek száma kissé lecsökkent az elmúlt pillanatokban.

64
    Eriksen tör be a tizenhatoson belülre.... 14 méterről lövi kapura a labdát, de beleléptek a védők, így szöglet lesz.

65
    A vendég szögletet a hosszú oldalon csúsztatta ki Barry, így újabb sarokrúgás következhet.

66
    Bentaleb beadására Fazio érkezik, de jócskán kapu mellé fejeli a labdát.

67
    Lukaku kapna egy remek szöktetést csapattársától, de becsúszva hatalmas mentést mutat be Verthonghen! Ezzel a kapuig sétálhatott volna a támadó.

68
    Szögletet harcol ki az Everton.

69
    A beadást kiöklözi Lloris, de pont Barry elé, aki kapásból visszalövi... meg a stadionból ki.

70
    Vendégek próbálják megbecsülni a labdát, ezért járatják egy kicsit.

71
    Gyönyörűen járatja a lasztit a Tottenham, annak ellenére, hogy az Everton az egész pályán letámadja az ellenfelét.

73
    Chadli tör be a tizenhatoson belülre, majd kapura lő 12 méterről, de a kapu fölé lövi bő egy méterrel.

74
    Mirallas helyére Naismith érkezik a 74. percben.

76
    Eseménytelenül múlnak a percek.

77
    A játékképét elnézve a Tottenhamnek a három pont kell, de elég nekik az 1:1, míg az Evertonnak teljesen mindegy az eredmény.

78
    Bentaleb kap Naismithtől egy rúgást a sajáttérfelén, kifelé jár a szabadrúgás.

80
    Verthonghen indítja Kanet, de a fiatal támadó már lesen volt.

81
    Jagielka kap sárga lapot miután elkaszálta Bentalebet.

82
    Naismithnek támadt nézet eltérése a sporival, kettejük beszélgetése miatt áll a játék.

84
    Mason kap sárga lapot, amiért McCarthyt lerántotta.

85
    Galloway helyére Distin érkezik a pályára.

86
    Kane helyére Townsend érkezik a pályára.

87

88
    Jól érkezik középre a beadás, de a kapujából kilépő Lloris simán begyűjti a labdát.

89
    Besic tartja meg nagyon harcosan a labdát középen.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    A Tottenham elég sportszerűtlenül elkezdte húzni az időt.

90+3
    Chadli helyére Soldado érkezik.

90+3

Az első félidő teljesen a Tottenhamé volt, míg a második az Evertoné. A két csapat egyetlen különbség volt, hogy amíg a vendégeknek volt tartásuk és addig hajtottak, amíg gól nem lett, addig a liverpooliakban nem volt meg a kellő tűz.

Tartsanak velünk legközelebb is! (17:52:48)