Arsenal FC – West Bromwich Albion 4:1 (vége) | Aston Villa FC – Burnley FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Sunderland AFC 3:1 (vége)
Crystal Palace – Swansea City 1:0 (vége) | Everton FC – Tottenham Hotspur 0:1 (vége) | Hull City – Manchester United 0:0 (vége)
Leicester City – Queens Park Rangers 5:1 (vége) | Manchester City – Southampton FC 2:0 (vége) | Newcastle United – West Ham United 2:0 (vége)
Stoke City – Liverpool F.C. 6:1 (vége)
Manchester City
2:0 (1:0)
Southampton FC
vasárnap 24.05.2015, 16:00 • Etihad Stadion, Manchester • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Premier League 38. záró fordulójában a Manchester City fogadja a Southampton csapatát.

A City számára nincs már tétje a meccsnek, hiszen négy pontra vannak a harmadik Arsenaltól, és nyolcra az első Chelseatől. Emellett nem elhanyagolható, hogy parádés formában vannak, legutóbbi öt bajnokijukat megnyerték, ennek köszönhető, hogy idén az ezüstérem jutott nekik. Legutóbb hazai bajnokin januárban kaptak ki, az Arsenal tudott itt diadalmaskodni, azóta győzelmek sorozata jellemzi a csapatot.

A Southampton jelenleg a hetedik a tabellán. Számukra komoly a tét, hiszen egy pontra vannak az Európa Ligát érő helytől, ahol a Tottenham tanyázik, és ha úgy alakul, akár az ötödik helyre is feljöhetnek, hiszen a Liverpool csupán két pontra van tőlük. Az ötödik hely pedig már Európa Liga csoportkört ér, tehát órási küzdelmek várhatóak a mai nap folyamán.

A két csapat őszi meccsét a City nyerte 3:0-ra, tavaly az Etihadban szintén hárommal nyertek, ez a meccs 4:1-el zárult. Megjósolhatatlan a meccs végkimenetele, hiszen a City nyilván győzelemmel kíván elbúcsúzni közönségétől, viszont a szenteknek van már csak tét, tehát a motiváltság bennük jobban meg lehet. Tartsanak velünk!

1

1
    Long harcolt ki szögletet.

2
    Davis sarokrúgását kivágja a védelem.

2
    Demichelis kap sárga lapot a meccs elején durvaság miatt.

4
    Long faultolta le ellenfelét, egyenlőre sok a szabálytalanság.

6
    A mezőnybe folyik a játék, lövés még nem volt.

7
    Mane követett el támadó szabálytalanságot.

8
    Zabaleta harcolt ki sarokrúgást.

8
    Milner a kis szöglet mellett döntött, szövögeti támadását a City.

11
    Kolarov rántja le ellenfelét, ez is megért volna egy sárga kártyát.

11
    Fonte távoli próbálkozása méterekkel elkerülte a kaput. Kirúgással jöhet Hart.

13
    Kolarov iramodott meg a szélen, középre tett labdáját azonban lekapcsolják.

14
    A beadásra Pellé érkezett, fejesét magabiztosan védi Hart.

15
    Sajnos nincs nagy iram, az első negyed óra végén a lövések száma 0:1, kaput ez nem talált.

16
    Fernandinho szabálytalankodott a középpályán ezúttal.

17
    A labdabirtoklás aránya 62:38.

19
    Toure beadását kivágják a védők az oldalvonalon túlra. Bedobás.

19
    Long buktatta ellenfelét, szabadrúgás a City javára.

20
    Long kerül lövőhelyzetbe, próbálkozását Hart bravúrral paskolja szögletre!

21
    Davis sarokrúgását kifejelték a Soton védői.

22
    Helyzet a túloldalon is. Toure ad pontos passzt Agüero számára, aki tizennégyről tüzel centikkel a bal sarok mellé!

23
    Wanyama rántotta le ellenfelét, a tizenhatos előteréből jöhet a hazai szabadrúgás.

23
    Kolarov tette középre lágyan a játékszert, de ezt is kivágják.

24
    Toure távoli lövése nem ment igazán sarokra, Davis magabiztos ezúttal is.

25
    Agüero csapott le a kipattanóra, és került tiszta gólhelyzetbe, de Davis óriási bravúrral hárít!

25
    Long kap sárga lapot ezúttal, tévesztett egy ütemet.

27
    Fernandinho belépője igen durvára sikerült, lapot nem kap.

28
    Zabaleta harcolt ki szögletet.

28
    Milner beadását kivágják a rövid saroknál.

30
    Kolarov középre tett labdáját kivágják az alapvonalon túlra, szöglet.

31
    A City gólt szerzett!

Az első félidő derekánál meg van a hazai előny. FRANK LAMPARD próbálkozása a léc alá vágódik, Davis nem tud védeni 1:0 a Citynek.
    Frank LAMPARD - 1:0

33
    Agüero kap pontos indítást, majd kapura bombázott, de Davis eszén nem járt túl, nagyot nyújtózkodva véd a kapus!

34
    Kolarov szabálytalan a pálya középső harmadában.

35
    Kolarov távoli lövése méterekkel elkerüli a kapu jobb oldalát.

36
    63:37 a labdabirtoklás aránya.

37
    Long lesen tartózkodott.

38
    A lövések száma 6:3. Régóta nem tud helyzetet kidolgozni a Southampton.

38
    Mane lövését Mangala blokkolja.

38
    Agüero harcolt ki szögletet a túloldalon.

39
    Milner kapu elé tett labdája lecsorog, majd Kolarov fejezi be az akciót egy gyenge lövéssel.

40
    Djuricic lesen tartózkodott.

41
    Öt perc már csak a félidőből, egy gólos hazai előny.

42
    A mezőnyben folyik a játék percek óta, a kapuk nem forognak veszélyben.

44
    A Manchester City passzolgat, keresik a rést az ellenfél pajzsán.

45
    Pellé átlövése jócskán elkerüli a kaput, kirúgás.

45+1
    Egy perc a ráadás.

45+1

8:4 a lövések száma, de nem túl szórakoztató a meccs. A hazaiak dominálnak, több helyzetük volt, és a vezetést is megszerezték Lampard révén. A Southamtpon előtt is voltak helyzetek, de ezek rendre kimaradtak. Innen folytatjuk, tartsanak velünk!

46

46
    A jobb oldali beadásra Pellé érkezett, próbálkozása méterekkel kapu fölé.

47
    Silva átadása nem jutott el Kolariv-ig, lekapcsolják.

49
    Toure akasztja össze ellenfele lábát, Soton szabadrúgás.

50
    Davis kapu elé tett labdája Hart martalékává vállt.

52
    Veszélyesebben kezdik ezt a játékrészt a szentek, küzdenek az egyenlítésért.

53
    Pellé lesen tartózkodott.

54
    Pellé másodjára is lesen rövid időn belül.

55
    Toure kezezett, a vendégek kapják a játékszert.

57
    Lampard állt közel a második gólhoz, de bombáját Davis kifogja!

59
    A második félidőben 1:2 a lövések száma.