DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 6:3 (vége) | Fehérvár AV19 – HSC Csíkszereda 5:4 (hosszabbítás vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 11.09.2015, 18:00 • Miskolc, jégcsarnok • MOL Liga • 1. forduló

Az első harmad eredménye még kiegyenlített volt, 2:2, bár már akkor is némi fölényben játszott a hazai együttes. A következő 40 percet azonban könnyedén, 4:1 arányban hozta a Miskolc, így címvédőhöz méltó módon győzelemmel rajtol az idei kiírásban.

A Ferencvárosnak voltak jó periódusai, de a meccs nagyobb részében többet támadott, jobban játszott a DVTK és megérdemelten győzött. Főleg Dudas volt elemében, a Fradinál pedig Hietamaki okozta a legtöbb veszélyt. Sajnos rengeteg volt a kiállítás és a játékmegszakítás, így a mérkőzés végül 2 óra 15 percig tartott. Így sem panaszkodhatunk azonban, elsőre jó volt, 9 gólt láthattunk és ezen felül is még 8-10 igen veszélyes helyzetet.

DVTK – Ferencváros: 6-3!
    ---- (20:18:45)

59:32
    A Miskolc gólt szerzett!
    KEEGAN DANSEREAU két védő között is megtalálta a korongot a jobb oldalon a visszatett passznál és nem is hibázta el a ziccert! 6-3!
    Gólpassz: Tóth Adrián, Vojtkó Mátyás.

59:25
    Elől tartja a DVTK, lassan lepereg a hátralevő idő.

59:05
    Kettő az egyben vihették volna kapura a miskolciak, de Hajós lesre csusszant.

59:00
    A hosszú játékmegszakítások ezen a meccsen igencsak jelen voltak, az iménti durváskodásnál is jó 5 percet állt a játék.

58:11
    Dudas, Manninen és Rafaj is kiáll két percre szabálytalan testjáték, illetve durvaság miatt.

58:11
    Sagert és Rafaj veszett össze a kapu mögött, a mérkőzés első bunyóját látjuk. Közben beszáll Suoraniemi is, áll a játék jó ideje. Ebből valószínűleg lesz kiállítás is.

57:40
    Korongot szerez a Fradi, megindulnak előre a fehérek, de Jensen passzába belenyúlnak.

56:55
    A Miskolc támad jó ideje, a korábbi kisebb Fradi fölény időközben elillant.

56:35
    Somogyi egy visszatett korongot suhintott rá közelről, Budai átért a jobb sarokba és védett!

56:25
    Booras lőtt kapura balról, Budairól pattan ki a korong, szép védés!

55:00
    Láda előtt adódott lövőhelyzet középen, de lövés helyett balra próbált még passzolni, ebbe már belenyúltak. Előtte nem sokkal még Dudas tüzelt balról, Budai mellkasáról pattant ki.

54:10
    Óriási lövés Galanisztól, középről, pár centivel a jobb kapuvas mellé!

53:40
    Leppanen a jobb oldalról szúrta rá kapásból, kevéssel suhan el a kapu előtt.

53:00
    A záró hét percbe léptünk, még mindig korai lenne eredményt hirdetni, főleg a Fradi utóbbi percekben mutatott támadójátékát látva.

52:10
    Manninen szép cselsorozat után lavírozott előre, majd középről már tisztán lőhetett, Guggenberger bravúrral hárított!

51:20
    Kiss, majd Galló is kísérletezett közelről, Guggenberger jól zárta a szöget mindkét alkalommal. A Fradi most több veszélyes támadást is vezetett.

50:15
    Hietamaki most balról tüzelt, elkerüli a hazai kaput, mellé.

49:45
    Kőkemény ütközések és kisebb kakaskodások tarkítják ezekben a percekben a találkozót, miközben folyamatos a játék.

48:40
    Galló iramodott meg Farkas passzából a jobb oldalon, közeli lövését Guggenberger üti oldalra a botjával!

47:30
    Kibekkelte a Miskolc a második emberhátrányt, teljes létszámban a csapatok.

46:10
    Máris felállt újra a Ferencváros, ne feledjük, még csak az első kiállításnak szakadt vége az iménti góllal.

45:50
    A Ferencváros gólt szerzett!
    JUHAMATTI HIETAMAKI kapáslövésre kapta a jobb oldalon, be is bombázta a rövid alsóba, éppen nem ért át Guggenberger. 5-3!
    Gólpassz: Apelis Edgars, Rafaj Attila.

45:16
    Gőz ki is áll két percre szabálytalan testjáték miatt. Öt a három ellen támadhat a Ferencváros, az egyik utolsó esélyük ez ma.

45:16
    Kiss Gábor kapott hatalmasat Gőztől egy ütközésnél, Kisst ápolni kell jó ideig.

44:40
    Hazai kiállítás, Laczkó Ákos száll ki két percre bottal akasztás miatt.

44:20
    Sagert jött előre a jobb oldalon, nem tudta azonban keresztbe tenni Boorasnak a túloldalra, mert bevetődtek elé.

43:15
    A túloldalon is hasonló helyzet, Dudas előbb keresztbe lövi a korongot, majd visszakerül hozzá és jobbról tüzel, Budai a helyén!

42:30
    Papp Csaba lövi el keresztbe a korongot Guggenberger előtt.

42:00
    Ezzel a góllal igen nehéz helyzetbe került a Ferencváros, 18 percük lenne három gólt szerezve kiharcolni a hosszabbítást.

41:35
    Érezhető volt ez a kezdeti nyomás a Fradin, nem is húzták ki, TÓTH ADRIÁN egy kapu előtti tömörülés során passzírozta be a korongot a kapuba a bal kapuvasnál! 5-2!
    Gólpassz: Vojtkó Mátyás.

41:10
    Somogyi Balázs egy kipattanó korongot próbált fonákkal estében még kapura tenni, Budai zárja a szöget.

40:01

A forduló egyik bizonyára leghosszabb játékrészén vagyunk túl, 35 percre hízott a húsz, főképp a harmad derekán a 2+10 perces kiállítással kapcsolatos huzavona miatt. A DVTK igen jól védekezett emberhátrányban is, két gólt pedig sikerült szerezniük, ezzel a 2:2-ből 4:2 lett. Még hátravan egy játékrész, semmi sem dőlt el, de jócskán nőttek a Miskolc esélyei a győzelemre.

DVTK – Ferencváros: 4-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:35
    Galaniszt blokkolják egy bal oldali lövésnél, még felérhet a Fradi egy ellentámadáshoz.

39:05
    A játékrész utolsó percébe értünk. Támadnak a Jegesmedvék, de nem jutnak lövéshez, jó vendég védekezés.

38:10
    Booras iramodott meg a túloldalon, jobbról leadott lövése elcsúszik a kapu előtt.

37:30
    Dubeket meglökték hátulról, ahogy lövéshez készülődött, de csak enyhe volt a lökés. Arra pont elég volt, hogy ne tudja kapura tenni.

36:50
    Manninen előtt most adódott lövőhelyzet, de félig-meddig luftot üt.

36:30
    Csak most álltak fel jól a vendégek emberelőnyben, eddig mezőnyjáték folyt a kiállítás alatt.

35:11
    Sagert kiállítva két percre, fogás az ok.

34:55
    Galanisz lőhetett jó helyzetből, a kipattanónál a kapu közelében álló Gőz elé pattant, de nem tudta hirtelenjében az üres kapura tenni, ráadásul fonákra jött neki.

34:05
    Dudas tüzelt újra, kissé jobbról, Budai a helyén volt.

33:12
    Két percre kiszáll Dubek is, kiütötte Hajós kezéből az ütőt úgy, hogy a korong nem volt ott.

32:50
    Dansereau esik nagyot a ferencvárosi kapu előtt, de nincs kiállítás. Teljes létszámban a csapatok egy ideje.

32:02
    Guggenberger hárítja közelről Apelis kapura tartó lövését.

32:00
    Először vezet két góllal a Miskolc, de ne feledjük, most emberhátrányban kell védekezniük a hazaiaknak egy ideig.

31:12
    Korongot szerzett a semleges harmadban a Miskolc, pontosan Pavuk, a bal oldalon futott az akció, kettő, majd három az egyben törhettek kapura a hazaiak, a jobb oldalon ziccerben kapta JESSE DUDAS, aki kapásból tüzelt és kilőtte a jobb felső sarkot! 4-2!
    Gólpassz: Pavuk Attila.

30:42
    Jensen tört be a támadó harmadba, de vesztére ezt kicsivel előbb tette, mint a korong.

30:13
    Láda végül a kiválasztott a kiállításra, nem Ritó.

30:13
    Ritó László üli le a +10 percet Guggenberger helyett. Jó 5 perce tart már a játékmegszakítás és még mindig valamit variálnak a jégen.

30:13
    Változatlanul áll a játék az eset óta, vélhetően 2+10 perc lesz a büntetés.

30:13
    Guggenbergert is kiküldik két percre testre ütés miatt. Somogyi üli le, mert kapus nem kaphat letöltendő két percet.

29:31
    Suoraniemi is játék késleltetése miatt ül le két percre, ő is elmozdította szándékosan a kaput.

29:15
    Gőz kapott kapáslövésre egy jó átadást középen, rá is küldte, Budai hárított.

28:30
    Sagert passza után Gőz lőtt kapura távolról, blokkolják a vendégek.

27:40
    Kiss vetődött a korong útjába, Szilágyi már gólpasszt készült adni középre jobbról, de Kiss önfeláldozó volt.

26:47
    Rafaj is a kiállítás sorsára jut, bottal akasztás miatt. 32 másodpercig négy a négy ellen.

25:50
    Már teljes létszámban a vendégek, a Miskolc kénytelen emberhátrányban játszani bő 1,5 percig még.

25:19
    Hajós gáncsolás miatt száll ki két percre, hamarosan kiegészül a Fradi, onnantól vendég emberelőny lesz.

25:00
    Dubek lövését blokkolják a jobb oldalon.

24:25
    Dansereau először jobbról, majd balról próbálkozott lövéssel, az elsőt Budai védte, a második mellé suhant.

24:00
    Kiütötték a vendégek a harmadból, de máris hozzák vissza a fekete mezesek.

23:36
    Vojtkó lövése után kijött Budairól, Kovács szándékosan fellökte a kaput, amiért utólag két perces kiállítást kapott. Leppanen gólja így nem érvényes viszont.

22:40
    Fekti a jobb oldalról lőtt egy korongszerzést követően, ám nem lett elég erős a lövése és nem is talált vele kaput.

22:05
    Dudas középen került kiváló lövőhelyzetbe, megnézte a jobb felsőt, de kevéssel mellé trafált.

21:20
    Dansereau kapott hosszú indítást, de nem volt hajszálpontos, így nem tudta jól lekezelni.

20:27
    Emberhátrányban kezdett a Fradi egy áthúzódó kiállítás miatt, a jobb oldalon cselezgető SOMOGYI BALÁZS pedig rendkívül éles szögből a felső kapuvas alá varrja a korongot, óriási gól! 3-2!
    Gólpassz: Dudas Jesse Ray, Booras Jon

20:01

Jóval többet támadott eddig a DVTK, de a Jegesmedvék nem tudták egyik alkalommal sem megtartani a vezetést, a Fradi két emberelőnyt gólra váltott. Az eddigi négy találatból három emberfórban született. Sok volt a játékmegszakítás, a 33 perces harmad is mutatja ezt, de így sem unatkoztunk, a négy gól és a számtalan helyzet ellensúlyozta ezt. Jó kis meccs, reméljük, hasonlóan dinamikusan folytatják.

DVTK – Ferencváros: 2-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:55
    Hietamaki még kiállíttatja magát semleges helyzetben a palánk melletti gáncsolás miatt.

19:25
    Félfordulatból lőtt középről kapura Pavuk, de a palánkon csattan, mellé szállt.

19:00
    A játékrész utolsó perce kezdődött meg.

18:22
    Ezt az emberelőnyt is gólra váltja a Fradi, RAFAJ ATTILA talál a kapuba! A bal oldalon Hietamaki lódult meg, a túloldalon Rafaj nagy helyzetben, estében, éles szögből is kapura tudta kotorni! 2-2!
    Gólpassz: Manninen Joona, Hietamaki Juhamatti.

17:36
    Vojtkó akadályozás miatt száll ki két percre. Kisst nem engedte el a palánknál.

17:00
    Emberelőny vége, de marad a korong a hazaiaknál. Közben kicsusszan a támadó harmadból.

16:30
    Hajós szinte ziccerből tüzelhetett középről, de kevéssel a jobb kapuvas mellé durrantott!

15:50
    Még nem tudott felállni a Diósgyőr emberelőnyben, mindig odapiszkál egy vendég ütő.

14:53
    Kovács Viktor áll ki két percre, felesleges volt a szabálytalansága. Akadályozott csere után egy hazai játékost, a korong a közelben sem volt.

14:30
    Gőz hozta fel a korongot a jobb oldalon, a keresztpasszt lefülelte Suoraniemi, de nem sokáig van a Fradinál.

13:40
    Suoraniemi lövésébe beletette az ütőjét Manninen, veszélyesen felpattant a kapu előtt így a pakk, de Guggenberger résen volt.

13:20
    Leppanen lövését Budai tolta oldalra, a túloldalon egy kontra után Guggenberger hárítja Papp Csaba kísérletét. Mozgalmas a meccs, csak sok a megszakítás.

12:39
    Kiss nem tudott első szándékból passzolni Hietamaki felé, amikor már megtette, addigra lesre csusszant a finn.

12:00
    Dudas viszonylag könnyedén tört előre a bal oldalon, majd ő is fonákkal kísérletezett közelről, Budai zárta a szöget, veszélyes volt!

11:20
    A jobb oldalon meginduló Hajós keresztpassza veszélyesen suhant el a vendégek kapu előtt, de nem érkezett ütemre hazai játékos.

10:15
    Guggenberger védi Manninen jobb oldalról leadott lövését a rövid felsőből.

10:01
    Sok eddig a játékmegszakítás, Tóth Adrián kotorta kapura közelről, ismét Budai a végállomás.

09:40
    Támadásban marad a Miskolc, de Dudas közeli kapura piszkálásánál Budai jól zárja a szöget és rátenyerel.

08:57
    RITÓ LÁSZLÓ ezúttal teljes létszám mellett veszi be a vendég kaput. A bal oldalon került lövőhelyzetbe, majd gondolkodás nélkül bombázta a rövid felsőbe, gyönyörű találat! 2-1!
    Gólpassz: Miskolczi Márk.

08:15
    Dansereau fonákkal tette kapura közelről, a felső keresztvas menti meg a vendégeket az újabb kapott góltól!

07:45
    1-1 emberelőnyös gól után 1-1 az állás, innentől jobb lesz figyelnie a csapatoknak a kiállításokra.

06:31
    JUHAMATTI HIETAMAKI ugyanabból a szögből, de kicsit közelebbről megint laposan rásuhintotta, Guggenberger csak beleérni tudott, de átsuhant a lába között a korong. 1-1! Újabb emberelőnyös gól! Közben hivatalosan javítják, a kapus előtt helyezkedő JOONA MANNINEN ért bele először a korongba, így övé a gól.
    Gólpassz: Juhamatti Hietamaki, Edgars Apelis.

06:20
    Hietamaki középről lőtt a kék vonal közeléből, a jobb kapuvas mellé.

05:50
    Már eltelt egy perc a kiállításból, de nem jutott lövőhelyzethez a vendég együttes.

04:50
    Dudas áll ki két percre akadályozás miatt a hazai csapatból.

04:30
    Hajós tört be a támadó harmadba, de visszatett korongja elcsúszik Tóth ütője alatt.

03:46
    Kiss Gábor suhintotta rá jobbról, de Guggerbergerről nem jött ki a lapos lövés!

03:40
    A Fradi birtokolja a korongot egy ideje, de nincs lövőhelyzet.

03:00
    Hosszú ferencvárosi indítás, de Gőz hátul lekapcsolja a korongot, már a hazaiaknál.

02:20
    Láda tüzelt közelről, Budai bravúrjára volt szükség. Egyelőre nem találja a helyét a Fradi.

01:44
    JESSE DUDAS kapásból tüzelt középről, a jobbról passzoló Somogyi korongját bombázta Budai lábai közt a kapuba laposan! 1-0!
    Gólpassz: Booras Jon, Somogyi Balázs

01:20
    Budai védett kiválóan, Dudas lőtt középről.

00:49
    Kiütötte a pályáról a korongot szándékosan Apelis, ferencvárosi emberhátrány két percen át.

00:20
    Az első bedobást elhozza a Fradi, de a hazai kapu mögött elakad a támadás.

00:01

Fehérben a Ferencváros, fekete-sárgában a DVTK, hamarosan kezünk!

DVTK Jegesmedvék: Guggenberger (Adorján) – Gőz, Galanisz, Somogyi, Dudas, Booras – Sagert, Hajós, Tóth A., Dansereau, Vojtkó – Pavuk, Láda, Laczkó, Leppanen, Cseter – Popovics, Szilágyi, Ritó, Győrfy, Miskolczi

Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Ágoston) – Dubek, Kovács V., Kiss G., Jensen, Hietamaki – Suoraniemi, Manninen, Fliszár, Apelis, Rafaj – Lévai, Géczi, Farkas L., Galló, Papp Cs. – Fekti, Ódry, Pál Zs., Mach, Üveges

Játékvezetők: BENIAC Dalibor, BACHURIK Jozef – KORMOS Dávid, SIPOS Roland.

Megkezdi a hazai hokivilág is az első osztályú küzdelmeket, a csütörtöki nyitómeccset követően a második napon a címvédő Miskolci Jegesmedvék (új nevükön már DVTK Jegesmedvék) is jégre lép a Ferencváros ellen. Egy új szabály is bevezetésre kerül az idei szezontól a MOL Ligában, a döntetlenre végződő rendes játékidő esetén alkalmazzák.

Eszerint, ha a 3x20 percet követően döntetlen az állás, akkor öt helyett hét perc a ráadás, de úgy, hogy ha a hosszabbítás 3. percét követően még nem szerezték meg az aranygólt, onnantól a 4-4 helyett már csak 3-3 játékos folytatja az utolsó négy percre. Ha ez sem dönt, jön a szétlövés. A pontozási rendszer nem változik.

A mérkőzésen a hazai csapat esélyesebb, de a Fradi tavaly is okozott számos meglepetést. Kezdés pénteken 18 órakor, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 2. Dudas (Booras, Somogyi), 9. Ritó (Miskolczi), 21. Somogyi (Dudas, Booras), 32. Dudas (Pavuk), 42. Tóth (Vojtkó), 60. Dansereau (Tóth, Vojtkó) – 7. Manninen (Hietamaki, Apelis), 19. Rafaj (Manninen, Hietamaki), 46. Hietamaki (Apelis, Rafaj)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Guggenberger (Adorján) – Gőz, Galanisz, Somogyi, Dudas, Booras – Sagert, Hajós, Tóth A., Dansereau, Vojtkó – Pavuk, Láda, Laczkó, Leppanen, Cseter – Popovics, Szilágyi, Ritó, Győrfy, Miskolczi

Játékvezetők: BENIAC Dalibor, BACHURIK Jozef – KORMOS Dávid, SIPOS Roland