Ipress Center-Vác – Siófok 29:22 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Hypo Niederösterreich 28:31 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 22:28 (vége)
Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 35:24 (vége)
Ipress Center-Vác
29:22 (15:13)
Siófok KC
szombat 03.09.2016, 09:30 • Városi Sportcsarnok, Vác • Ipress Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 09:30 – kor kezdődik.

Küszöbön a 2016-2017-es szezon nyitánya a magyar női kézilabdában. Az utolsó erőfelmérőt Vácott tartják, ahol is az Ipress Kupa keretében a tavalyihoz hasonló módon négy komoly együttes méreti meg magát. A házigazdák is remek csapatot alkotnak, nem beszélve az osztrák bajnok Hyporól, de a hazai nagyágyúk közül kettőt szintén figyelemmel kísérhetünk, a Dunaújvárost és a Siófokot.

Két nap alatt három magas hőfokú mérkőzést játszanak majd körmérkőzésszerűen a résztvevők. Az elmúlt évben a Dunaújváros nyerte az Ipress Kupát a Fehérvár, a Vác és a Siófok előtt. Idén is megjósolhatatlan a végeredmény, az Újváros játékosállománya kiváló, de sokat erősödött a Siófok és a Vác is, a Hypo egyelőre sötét ló.

Minden mérkőzést élőben közvetítünk szombaton és vasárnap is, tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Balog, Arenhart – Radosavljevic, Do Nascimento, Soós, Hámori, Farkas V., Kácsor, Vukcevic, Takács B., Jovetic, Szondi, Basic, Bató, Temes, Helembai

Siófok KC-Galerius Fürdő: Tóth A., Pastrovics – Farkas E., Triscsuk, Elghaoui, Mihályi, Deáki, Németh Cs., Such, Erdősi, Nze Minko, Ferenczy, Maláti, J. Agbaba, M. Agbaba, Bulleux

Játékvezetők: Babicz Gábor, Haskó Tamás.

Az Ipress Kupával egy időben zajlik Debrecenben és a Népligetben is egy-egy rangos felkészülési torna, mindenki próbálja az utolsó pillanatokat is kihasználni a csapatok minél jobb felkészítésére. Itt, Vácott is rögtön egy kiváló erőfelmérővel kezdünk szűk 10 perc múlva, a Vác fogadja a Siófok együttesét. Különösebb meglepetés az összeállításokban nincs. A siófoki technikai vezető elmondása szerint Chloe Bulleux ugyan nevezve van a mérkőzésre, de délelőtt még nem lép pályára.

Fekete mezben a vendég Siófok, pirosban a Vác, lezajlott a játékosok bemutatása, hamarosan kezdés!

1

1
    Az első támadást a vendégek vezetik. (0:0)

1
    Erdősi szép figura után tört kapura a bal oldalon, de Arenhart bravúrral védett lábbal. (0:0)

2
    Helembaihoz nem jutott el a bejátszás középen. (0:0)

2
    Temes Bernadett kapott sárga lapot. (0:0)

3
    Marija Agbaba lőtt bal kézzel mellé középről, bár faultgyanús volt. (0:0)
    3
    NASCIMENTO rendezetlen védelem ellen a jobb szélről eredményes. (1:0)
    3
    ELGHAOUI kapott le egy szabad labdát a levegőből és vágta a kapuba beállóból. (1:1)

4
    Bulleux, aki ezek szerint mégis játszik, ő kapott sárga lapot. (1:1)

4
    Soós lövése akadt el a blokkban. (1:1)

5
    Németh Csilla maradt a földön egy ütközést követően, saját lábán hagyja el a játékteret, de kap egy kis pihenőt. (1:1)

5
    Még mindig csak két gól a mérkőzésen. (1:1)

5
    Kis híján labdát szerzett a Vác, de a lepattanó Basic lábához ért. (1:1)

5
    Triscsuk átlövését Arenhart hatástalanította. (1:1)
    5
    Sikeres bejátszás ezúttal, HELEMBAI gólra is váltja. (2:1)
    6
    Nem ért vissza teljesen a Vác, SUCH használta ezt ki a jobb szélről. (2:2)

6
    Eddig kevés a gyors támadás, inkább felállt fal ellen játszanak a felek hosszabb ideig. (2:2)
    6
    Sonja BASIC bombagólt vágott a kapu bal oldalába átlövésből. (3:2)

7
    Soós szerez bravúrral labdát hátul, de a lerohanás végül megakad. (3:2)

8
    Radosavljevic a bal szélről, nehéz szögből kísérletezett, nem volt gond Pastrovicsnak. (3:2)

8
    Arenhart hatástalanítja Marija Agbaba lövését. Érdekes, de eddig a meccsen csak egyetlen technikai hibát láttunk. (3:2)

8
    Váci sarokdobás. (3:2)

9
    Soós vetődött be jobb szélről, Pastrovics ezt is jól érezte. (3:2)

9
    Helembai Fanny kapott sárgát. (3:2)
    9
    TRISCSUK Krisztina a kapu jobb oldalába lövi a hetest magabiztosan. (3:3)

9
    Nze Minko mezét kell "ápolni", ugyanis az egyik szigetelőszalag (egy szám letakarásához kellett) már lifegett. (3:3)
    9
    SOÓS Viktória átlövésből eredményes jobb kettőből. (4:3)

10
    Keményen védekezik a Vác és a Siófok is, Soós nem hagyja élni Triscsukot. (4:3)

11
    Passzívnál adja el a labdát a Siófok. (4:3)

11
    Soós szépen fordult le védőjéről jobb kettőben, betörés közben azonban lerántják. Hetes, két perc. (4:3)

11
    Erdősi kapott két percet az iméntiért. (4:3)
    11
    TEMES Bernadett a kapu jobb oldalába lőtte a büntetőt. (5:3)

12
    Triscsuk tüzelt középről, talpról, jócskán fölé. (5:3)

12
    Temes passza Soós háta mögé érkezett. (5:3)

13
    Temes visszaszerezte a labdát, majd eladta, Nze Minko volt résen. (5:3)
    13
    NZE MINKO a megszerzett labdával gyalogolt a kapuig. (5:4)

13
    Helembai kapott kettő percet. (5:4)
    14
    Váci labdaeladás után TRISCSUK sikerrel viszi végig a lerohanást. Egál! (5:5)
    14
    NASCIMENTO gyönyörű középre futása emberhátrányban is. (6:5)

14
    Erdősi ziccerben két kézzel lökte a brazil légióst, így újabb két percet kapott. (6:5)

15
    Arenhart olvasta M. Agbaba lövését. (6:5)
    15
    NASCIMENTO belejött, most a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót. (7:5)

16
    Pastrovics még nem kapta el a fonalat, a váciak szerencséjére. (7:5)
    16
    Gyönyörű találat, Nze Minko bejátszását ELGHAOUI váltja gólra emberhátrányból. (7:6)

16
    Jovetic hiába lőtt gólt jobb szélről, vonalra lépés miatt annullálta a játékvezető. (7:6)

17
    Időt kér a Siófok 16:18-nál. (7:6)
    17
    FERENCZY Fruzsina előtt adódott ajtó-ablak helyzet bal kettőben, köszönte szépen és be is gyalogolt. (7:7)
    18
    JOVETIC a jobb szélről most vonalra lépés nélkül ismétli meg az előző támadásnál látottakat. (8:7)
    19
    NZE MINKO bal kettőben tör be sikerrel, majd lövi ki a bal alsót. (8:8)

19
    Cserélget a Vác, pályán Hámori, Kácsor és Farkas is. (8:8)
    19
    HELEMBAI beállóból eredményes, őt is két kézzel lökték ziccerben. (9:8)

20
    Elghaoui meg is bűnhődik az iméntiért két percre. (9:8)

20
    Erdősi közeli ziccerét Arenhart rúgja ki oldalra. (9:8)
    20
    NZE MINKO megint betör sikerrel emberhátrányban is. (9:9)
    20
    FARKAS Veronika átlövésgólja 8 méterről a kapu bal oldalában. (10:9)

21
    Triscsuk ugrott fel páros lábbal és lőtt jócskán fölé. (10:9)
    21
    Sanja RADOSAVLJEVIC gyors lerohanásból eredményes hat méterről. (11:9)

22
    Vukcevic látványos lerántás után kap két percet. Az olimpián ez ippont is érhetett volna. (11:9)
    22
    TRISCSUK befutásból eredményes. (11:10)

23
    Váci labdaeladás után siófoki kapufa. (11:10)

23
    Németh Csilla áll ki két percre hasonló lerántásért. (11:10)
    24
    SZONDI szerzett meg egy kipattanót és vágta a kapuba. (12:10)

24
    Néhány perce Nascimento egy gólját nem könyveltük be, most utólag pótoltuk. (13:10)

25
    Siófoki labdaeladás, a túloldalon Hámori harcol ki hetest. Nze Minkonak szerencséje volt, mert úgy tűnt, kifordult a térde, de szerencsére nem komoly, elcsúszott védekezés közben. (13:10)
    25
    BASIC értékesíti a hetest. (14:10)
    25
    SUCH a jobb szélről a hosszú alsót választja. Mindkét csapat teljes létszámmal már. (14:11)
    26
    KÁCSOR tüzelt passzívnál középről, a labda a jobb felsőben kötött ki. (15:11)
    27
    NZE MINKO talpról, test melletti lövéssel szépít. (15:12)

27
    Időt kér a Vác 26:05-nél. (15:12)

27
    Farkast blokkolja Triscsuk, oldalt megy ki. (15:12)

27
    Kácsort is blokkolják, sarokdobás. (15:12)

28
    Passzív. (15:12)

28
    Kácsor lőtt újra passzívnál, blokk után Pastrovics véd. (15:12)

28
    Hámori helyezkedett jól, belemenést harcolt ki Nze Minkoval szemben. (15:12)

29
    Farkast lökték lövés közben. (15:12)

29
    Szondi kap pontatlan passzt, csak a vonalra lépve tudja elkapni. (15:12)

29
    A siófoki gyors indulás nem sikerül, de marad a fekete mezeseknél. (15:12)

30
    Jovetic szerez labdát hátul. (15:12)

30
    Nze Minko a ziccerben levő Hámorit löki a levegőben, ez is két perc. Rengeteg a kiállítás. Hetes is. (15:12)
    30
    TEMES értékesíti a hetest. (16:12)

30
    Elghaoui fordul be középen, hetest harcol ki. 18 mp hátra. (16:12)
    30
    TRISCSUK értékesíti a büntetőt. (16:13)

30
    A Vác túl lassan szőtte az utolsó támadását, nem jutottak el a kapuig már. (16:13)

Némi egyeztetés a lefújáskor, ugyanis saját számításaim szerint még mindig csak 15 váci gól van, az eredményjelzőn 16 szerepel, így a félidei eredmény nem biztos. (16:13)

A zsűri döntése 16-13. (16:13)

30
    Befejeződött az első félidő. (16:13)

Jó iramú, kevés hibát hozó mérkőzés eddig az Ipress Kupa első összecsapása. Közben újra átszámolták a gólokat és a szünet végén mégis 15:13-ra módosítják az eredményt, mi számoltunk jól eredetileg. Lapozzunk!

A váci együttes hazai környezetben hozza a hét közepi jó formáját, sokat cserélget mindkét csapat. Megjósolhatatlan a végeredmény.
    Hamarosan kezdődik a második félidő!

Tehát a félidei eredmény helyesen: 15-13!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:13)

31
    Ezt a játékrészt a Vác kezdte. (15:13)
    31
    BASIC most már valóban megszerzi a 16. váci gólt betörésből, bal kettőben. (16:13)

32
    Talpról tüzelt Ferenczy középről, Arenhart lábbal hárított. (16:13)

32
    Triscsuk löki fel Nascimentot, majd segíti fel sportszerűen. (16:13)

32
    Soós lövését a jobb felső sarokból tornászta ki Pastrovics. (16:13)

33
    Nze Minko lövését Arenhart hatástalanítja. (16:13)

33
    Soós durrantott a kapu fölé, a túloldalon Ferenczy szintén gyors támadást fejez be, de Arenhart a végállomás. (16:13)

34
    Basic tüzelt bal kettőből, Pastrovics könnyedén védi a bal felsőből. (16:13)

34
    Kicsit futkosásba ment át az első pár perc. (16:13)
    34
    SUCH Nelli trükkös megoldást választ a jobb szélről. (16:14)
    35
    SOÓS Viktória váratlan közbelövése sikeres jobb kettőből, talpról. (17:14)

36
    Radosavljevic védekezett keményen Suchhal szemben, kicsit két perc gyanús volt. (17:14)
    36
    ELGHAOUI maradt tisztán beállóban, nem is hibázott. (17:15)

36
    Soós lő kevéssel a bal kapufa mellé. (17:15)

37
    Triscsuk lő fölé. (17:15)

37
    Soós is jócskán fölé durrant középről. (17:15)
    37
    NZE MINKO sodródott jobbra, majd tisztán lőhetett pattintva a kapuba. (17:16)

38
    Helembai harcol ki büntetőt belülvédekezés miatt. (17:16)
    38
    DO NASCIMENTO a kapu jobb oldalába vágja a hetest. (18:16)

39
    Triscsuk bombáját Arenhart védi bravúrral. (18:16)
    39
    RADOSAVLJEVIC szemet gyönyörködtető figura végén emeli át Pastrovicsot beállóból. (19:16)

40
    Arenhart fogja Mihályi lövését középről. (19:16)

40
    A figura szép volt, de pontatlan, nem jutott el Radosavljevichez a bal szélre. (19:16)

41
    Basic próbált labdát halászni, de végül a lábához ért a labda, marad a Siófoknál. (19:16)

41
    Arenhart fogja Elghaoui ziccerét. (19:16)

41
    A túloldalon Pastrovics bravúr, Radosavljevic ziccerét védte a siófoki kapus. (19:16)

42
    Időt kér a Siófok 41:15-nél. (19:16)
    42
    Jól megmozgatták a váci falat a vendégek, végül FERENCZY előtt adódott szabad út jobb kettőben. (19:17)
    43
    NASCIMENTO ezúttal átlövőként jeleskedik jobb kettőből! (20:17)

43
    A hazaiak nagy fegyvere lehet idén egyszerre a pályán Jovetic és Nascimento. Közben megnyitotta védekezését a Vác. (20:17)

44
    Triscsuk lőtt pontatlanul passzívnál. A túloldalon elakad a váci indítás, de marad a hazaiaknál. (20:17)

44
    Nascimento kapta lábhoz a passzt, nem is lehetett megfogni. (20:17)
    44
    Németh Csilla ziccerét fogja bravúrral Arenhart, a túloldalon JOVETIC rendezetlen védelem ellen a jobb szélről betalál. (21:17)

45
    Nze Minko verte át a váci védelmet, de 100%-os ziccerét is fogta Arenhart, aki nagyon belejött. (21:17)
    46
    HELEMBAI váltja gólra Temes forintos labdáját beállóból. Most megugrott a Vác. (22:17)

46
    Temes próbál zavarót védekezni, de a többi váci is ki-kilépdel. (22:17)
    46
    TRISCSUK talál rést a falon bal kettőben, Jovetic 5,5 méteren védekezett előtte, így bátran nekiugorhatott. (22:18)

46
    Mivel Joveticet ápolni kellett röviden, az új szabályok értelmében 3 támadásig nem lehet a pályán. (22:18)

47
    Nascimento kényszerből lőtt a jobb szélről, nagyon éles szögből, kevéssel a hosszú alsó mellé. (22:18)

48
    Elég sok két kezes lövést néznek el a játékvezetők még a több kiállítás ellenére is, most Basic úszta meg. (22:18)

48
    Triscsuk lövése elhal Arenhart lábain. (22:18)
    49
    Váratlanul TEMES vállalkozott ütemtelen lövésre, sikerrel. (23:18)

49
    Nze Minko cselezés közben ellépi. (23:18)

49
    Nascimento kísérletezett még élesebb szögből, ez Pastrovicsnak csemege. (23:18)
    50
    NZE MINKO lerohanásgólt szerez a bal oldalon, nem lehetett utolérni. (23:19)
    50
    BASIC átlövésgólja középről, 9 méterről. (24:19)

51
    A mérkőzés hajrája kezdődik meg az utolsó 10 perccel, előnyben a Vác, de még semmi sem dőlt el. (24:19)
    51
    Nem jó a bejátszás Elghaouinak, a Vác gyors kontrával növeli előnyét, JOVETIC indult középen. (25:19)

52
    Jó ideje támad a Siófok. (25:19)
    52
    Remek figura végén Triscsuk meg tudta játszani beállóban ELGHAOUIT. (25:20)
    52
    TEMEST nem vették komolyan középen, így zavartalanul lőhetett talpról a kapuba. (26:20)

53
    Hámori vetkőzteti kicsit Nze Minkot, szabaddobás. (26:20)

53
    Ferenczy lövését fogja Arenhart, hosszú indítása azonban elérhetetlen Jovetic számára. (26:20)
    54
    NZE MINKO tör be jobb kettőben sikerrel. Itt is alighanem megtorlatlan maradt egy két kezes lökés. (26:21)

54
    Eladta a Vác a labdát elől, még mindig nem dőlt el a meccs, de az öt gólos hazai fór jelentős az 54. perc végén. (26:21)

55
    Átfutott a hatoson belül a siófoki szélső, Such, így jöhet a Vác. (26:21)

55
    Időt kér a Vác 54:41--nél. A hazaiak kezében a meccs, nagyot kéne hibázniuk, hogy ne győzzenek. (26:21)

56
    Teljesen megnyitja védekezését a Siófok. (26:21)

56
    Siófoki labdaszerzést követően Nze Minko robogott ziccerben a kapu felé, ám Arenhart megint kifogott rajta. (26:21)

56
    Hetest harcol ki betörés során Temes. Szegény Vukcevic 101%-os ziccerben állt a kapuval szemben, de hetes. A labda egyébként feltűnően waxos. (26:21)
    56
    BASIC sikeres hetesével alighanem eldőlt az összecsapás a hazaiak javára. (27:21)

57
    Triscsuk nem tudott áttörni a falon, de a váci hosszú indítás pontatlan újfent. (27:21)

57
    Triscsuk 9 méteres, rendezetlen védelem ellen leadott lövését Arenhart tornássza ki. (27:21)
    57
    KÁCSOR Gréta lövése becsorog Pastrovicsról. (28:21)

58
    Pontatlan Nze Minko passza Triscsuk irányába, jöhet a Vác. (28:21)

58
    Nascimento passza a siófoki edzőt találja meg. (28:21)

59
    Ferenczyt lepte meg, hogy megnyílt előtte a fal és ellépte. (28:21)

59
    A hazaiak támadnak a plusz nyolcért. (28:21)
    60
    VUKCEVICET eddig a védekezése miatt lehetett dicsérni, most beállóból talál az ellenfél kapujába. (29:21)
    60
    SUCH Nelli a jobb szélen etette meg a védelmet és a rövid sarokba lőtt. (29:22)

60
    Kifigyelték Temes passzát, ám Triscsuk ziccerből a kapufát találja el, majd Arenhart megszelídíti. (29:22)

60
    Vukcevic sportszerűen nem végzi el az időn túli szabaddobást. (29:22)

Mérkőzés vége. (29:22)

Végül a vártnál nagyobb arányú lett a váciak győzelme, a Siófoknak még jócskán javítania kell a hibákon, de az látható, hogy jó csapat lesz idén megint a Balaton partján is. Most a második félidőben nem sok minden sikerült a vendégeknek, főleg Arenhart bravúrjai miatt.

A vendégeknél góllövésben Nze Minko hétig, Triscsuk pedig ötig jutott, Pastrovicsnak ma nem ment túlságosan jól. A fiatalok közül Ferenczy kapott sok lehetőséget, Such is igen jó százalékkal dolgozott. Nze Minko mindenképpen nagy fogás a Siónak.

A váciaknál a kapuban Arenhart kiváló teljesítményt nyújtott, oroszlánrésze van a hazai sikerben. Góllövésben Nascimento és Basic öt, Temes négy, Jovetic és Helembai is három találatig jutott. Védekezésben is jól ment ma délelőtt a Vácnak, Vukcevic kimondottan jól játszott. Látható, hogy mit szeretne játszani a Vác, több-kevesebb sikerrel ezt meg is valósítják. Mindenképpen az első hat közé várhatjuk év végére a Dunakanyar lányait.

Hamarosan folytatjuk a 11:30-kor kezdődő Dunaújváros – Hypo összecsapással élő közvetítésünket, kattintsanak át arra a mérkőzésre!

Vác – Siófok: 29-22!
    ---- (11:02:55)

Siófok KC: Tóth A., Pastrovics – Farkas E., Triscsuk, Elghaoui, Mihályi, Deáki, Németh Cs., Such, Erdősi, Nze Minko, Ferenczy, Maláti, J. Agbaba, M. Agbaba, Bulleux

Játékvezetők: Babicz Gábor, Haskó Tamás