Ipress Center-Vác – Siófok 29:22 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Hypo Niederösterreich 28:31 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 22:28 (vége)
Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 35:24 (vége)
Dunaújvárosi KKA
28:31 (15:16)
Hypo Niederösterreich
szombat 03.09.2016, 11:30Ipress Kupa

Közönségszórakoztató, lendületes, jó játékot láthattunk a mérkőzés legnagyobb részében. Az eredmény némileg meglepetés, de ne feledjük, hogy a Dunaújváros nem fedte fel a kártyáit, az összecsapás nagyobb részében a cserék játszottak.

A hazaiaktól Kovács Anna hat gólig jutott, Szalai pedig négyig. Kovács Anna igen csúnyán biceg le a pályáról, térdsérülés gyanús a dolog. Remélhetőleg, gyors felépülést követően a bajnokság kezdetére már újra harcra készen fog állni. A Hypo beállósjátéka nyerte meg számukra a meccset, vagy Haurum, vagy a második beállóként befutó ember kapta üresen a labdát számtalan alkalommal. Góllövésben Acimovic hét, Bruneau hat találatig jutott és mind Sankonak, mind Hajgató Annának fontos bravúrjai voltak a kapuban.

A Dunaújváros tehát másodlagosnak tekintette az eredményt jól láthatóan, de Hypot így is dicséret illeti a mutatott játék miatt, a meccset megérdemelten nyerték az osztrákok.

Délután folytatódnak a közvetítések, 16:30-tól a Dunaújváros-Siófok összecsapással. Tartsanak akkor is velünk!
    DKKA – Hypo: 28-31!
    Köszönöm a figyelmet! (12:57:21)

Mérkőzés vége. (28:31)

60
    Kovács Patrícia lő fölé 5 mp-cel a vége előtt. (28:31)

60
    10 mp hátra. (28:31)
    60
    TERMÁNY Rita előtt nyílt lövési esély, nem is hagyta kihasználatlanul. Bal kettőből szép átlövésgól. (28:31)
    59
    KOVÁCS Patrícia tör be üresben jobb kettőben és pontot tesz az i-re. (27:31)

59
    Eladta a labdát megint a Dunaújváros, fejben talán ők is kicsit szétestek a záró percekre. (27:30)

59
    Dedic emeli át Oguntoyét, de a labda a bal kapufáról kijön. (27:30)

59
    Úgy tűnik, elfogyott a Hypo ereje a végére, de az előny még kitarthat. (27:30)

58
    Eladta a Dunaújváros, azt hiszem, ezzel eldőlt. Még egy percig ráadásul hátrányban is a DKKA. (27:30)

58
    Nagyobb probléma, hogy Kovács Anna egy lábon biceg le a pályáról, remélhetőleg nem történt komoly sérülés. (27:30)

58
    Most sem nagyon tud, mit kezdeni az előnnyel a Hypo. Eladják lövés nélkül, de már így is passzív volt. (27:30)

57
    Szalai rántja vissza Vijunaitét, a magyar játékos sportszerűen el is ismeri vétkét, két perc. (27:30)

57
    Kulcsfontosságú támadás már teljes létszámmal. (27:30)

57
    Szalai tört be ziccerben, de Hajgató nagy bravúrral hárított. (27:30)

56
    Acimovicot kétszer is blokkolják passzívnál. Érdekes, mennyire nem tudott, mit kezdeni a Hypo az emberelőnnyel. (27:30)

56
    Ezzel életben maradtak a magyar csapat reményei, de még mindig emberelőnyben a Hypo. (27:30)
    55
    KOVÁCS Anna robbant ki a falból és vitte végig a szerzett labdát. (27:30)

55
    Két ember visszajött, marad a szimpla 6 az 5 ellen a Hyponak. (26:30)
    55
    GINDELI Panna beállóban kapta le a passzt a levegőből, majd vágta a kapuba. (26:30)

54
    Micijevic is kiáll két percre. (25:30)
    54
    BUDECEVIC tört be középen, a nyakán két emberrel. (25:30)

54
    Megtörtént. (25:29)

54
    Nemsokára kiegészül a DKKA, a Hypo még nem. (25:29)

53
    Kapufát lő a Hypo, majd a DKKA is, Kovács Anna ziccerben most egyedül vállalta, de a léc hárított. (25:29)

53
    Kovács Anna gólhelyzetben még továbbadta, Molnár azonban kapufát lő ziccerben. Ebből is látszott, hogy nem a góllövés az elsődleges célja a magyar csapatnak, hanem az összjáték kialakítása. (25:29)

53
    Dupla öröm az Újvárosnak, két percet kap Bruneau. Nincs már emberhátrány, ráadásul az egyik legnagyobb veszélyforrás két percre kikapcsolva. (25:29)

52
    A bal szélen maradt Molnár, középen Gindeli, a többiek az alapcsapat. (25:29)

52
    Időt kér a Dunaújváros, emberhátrányban és négy gólos lemaradással támadnak 8,5 perccel a vége előtt, kezd elmenni a hajó. (25:29)

52
    Cifra áll ki két percre az iméntiért. Számításaim szerint a meccs második kiállítása az 52. percben esett meg. (25:29)
    52
    ACIMOVIC kedvet kapott a befejezéshez is, nyakán két emberrel is betör középen. (25:29)

52
    Hornyákot is blokkolják, de ez már megvan Acimovicnak. (25:28)

52
    Kovács Annát blokkolják, sarokdobás. (25:28)

51
    Cifra elől ütik el, de szabaddobás. (25:28)
    51
    VIJUNAITE eredményes beállóból, Bruneau bejátszása volt kiváló. (25:28)

50
    A plusz háromért támadnak az osztrákok. (25:27)

50
    Hajgató kapja ki Micijevic lövését. (25:27)
    50
    ACIMOVIC pattintja be a hetest Oguntoye lába mellett. (25:27)

49
    Gyönyörű figura végén Haurum harcolt ki hetest. Előtte gyanús, hogy a Hypo játékosa a vonalon belül futott át. (25:26)

49
    Még mindig megjósolhatatlan a végeredmény. (25:26)

49
    Kovács Anna húzta túl a visszahúzott lövést, a bal kapufa mellé. (25:26)
    48
    BRUNEAU megállíthatatlan, megint átlövésgól, most a léc alá. (25:26)
    47
    MICIJEVICET még szabálytalanul sem tudták megakadályozni a góllövésben, középen tört be sikerrel. (25:25)
    47
    BRUNEAU nagyon beleérzett a balátlövő poszton, újabb átlövésgól a rövidbe. (24:25)
    47
    SZALAI talpról, ütemtelenül lő közbe 9 méterről. (24:24)

46
    Hajgató védi Molnár bal szélről leadott lövését, de oldalt megy ki. (23:24)

45
    Bruneau lövését blokkolták, marad is a fehér mezeseknél. (23:24)

45
    A Hypo ezekben a percekben gyakran jut el passzívig, most is. (23:24)

45
    Megint a plusz kettőért támad a Hypo. (23:24)

44
    Szalai ellépte, most le is fújták, hiába lőtt a kapuba. (23:24)
    44
    THURNER a bal szélről a rövidbe lő trükkös lövéssel. (23:24)

44
    A Hyponál kapuscsere, Hajgató Anna érkezett. (23:23)
    43
    MOLNÁR Beatrixnak nem vette el a kedvét az iménti két kihagyott helyzet, szép találatot jegyez a bal szélről. (23:23)

43
    Kovács Patícia Oguntoyét átverte az átlövésnél, de a felső lécet nem tudta. (22:23)
    42
    SZALAI bombagólt szerez. Előtte ugyan ellépte, de ez a síposok számára most homályban maradt. (22:23)
    42
    Sanko védte Molnár lövését, DEDIC pedig lerohanásból növeli a Hypo előnyét. (21:23)

41
    Passzívnál szép figura után Thurner ziccerét Oguntoye fogja! (21:22)

41
    Ebben a félidőben 10 perc alatt 12 gól esett. (21:22)
    40
    KOVÁCS Anna azonnal test melletti átlövésgólt mutat be. (21:22)

40
    Újítás a Kohásztól, újra pályán Micijevic és Kovács Anna is. (20:22)

40
    Időt kér a Dunaújváros 40:00-nál. Két góllal megy a Hypo, pár perce még újvárosi előnyt láthattunk. De az Újváros továbbra is inkább a cseréket játszatta. (20:22)
    40
    BRUNEAUT nem lehetett tartani, betört bal kettőben és a rövid alsóba lőtt. Amióta átjött jobbátlövőből balátlövőbe, jóval több lehetősége van. (20:22)

39
    Karnik tisztán mehetett be középen, Sanko ezt is hárítja! Belejött a sárga mezesek kapusa. (20:21)
    39
    BRUNEAU is nagy bombával jelentkezik a bal felsőbe. Megint osztrák előny. (20:21)

38
    Molnár futott le mindenkit a bal oldalon, Sanko azonban hárítja a ziccert. Molnár befocizott labdája természetesen nem érvényes. (20:20)

38
    Sokat segít most a Hypo a DKKA-nak, labdaszerzés után újabb eladott labda indításból. (20:20)
    37
    Christina HAURUM ejti át beállóból Oguntoyét. (20:20)

37
    Sanko könnyedén fogja Hornyák 7 méteres lövését, középre ment. (20:19)

37
    Labdát szerzett Termány, de a hosszú indítást elszúrja. (20:19)

36
    Acimovic lövését Oguntoye védi nagy bravúrral. (20:19)

36
    Passzív. (20:19)

36
    Cifra blokkolta Acimovicot, sarokdobás. (20:19)
    35
    AZARI Fruzsina jobb szélről, nehéz szögből is a hosszú felsőbe bombáz! (20:19)

35
    Bruneau tüzelt 10 méterről, jócskán fölé. (19:19)
    34
    CIFRA is villámgyorsan válaszol beállóból. Ketten álltak előtte, nem nagyon zavarta. (19:19)
    34
    Góleső ezekben a percekben, ACIMOVIC bal kettőből lő a rövid alsóba. (18:19)
    34
    AZARI a jobb szélről veri át a védelmet, majd lő a rövid alsóba. (18:18)
    33
    BRUNEAU jobb kettőből, kilenc méterről eredményes átlövésből. (17:18)
    33
    KARNIK szép átlövésgóllal javít középről. (17:17)
    32
    KOVÁCS Patrícia remekbe szabott átlövésgólja középről. (16:17)

32
    Karnik lövése csemege Sankonak. (16:16)

32
    Szép labdaszerzés hátul Cifrától. (16:16)
    31
    Továbbra is cserélget az Újváros, MOLNÁR Beatrix szép góllal mutatkozik be a bal szélről. (16:16)

31
    Az első támadás joga az Újvárosé. (15:16)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:16)

Közönségszórakoztató összecsapás eddig a DKKA-Hypo meccs. Jobban kezdett az Újváros, de a Hypo gyorsan átvette az irányítást, főleg beállóban veszélyesek az osztrákok. Kovács Patrícia és Acimovic járnak az élen góllövésben, de háromig jutott már Haurum is.

Sanko és Csapó is hoz egy jó átlagot, de nem kiemelkedők. A DKKA részéről Kovács Anna négy találattal a legeredményesebb eddig, a többiek erősen megosztják a gólokat egymás közt. A félidő nagyobb részében a Hypo vezetett és a szünetben is az osztrákok mehettek pihenőre előnnyel. A DKKA-ban még bőven érzek tartalékot, a sok csere megtörte a magyarokat kicsit, de az alapcsapat véleményem szerint meg fogja fordítani az összecsapást.

DKKA – Hypo: 15-16, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (15:16)
    30
    ACIMOVIC hasonló bombával válaszol a hosszú felsőbe 2 mp-cel a dudaszó előtt. (15:16)

30
    Termány Rita kap sárgát. (15:15)
    30
    KARNIK Szabina is bemutat egy bombagólt bal kézzel, jobb kettőből a felső léc alá. (15:15)

30
    A játékrész utolsó perce kezdődött meg. (14:15)

29
    Belemenés a Hypotól, pont, amikor ziccerbe kerültek volna a passz után bal kettőben. (14:15)

29
    Törlés miatt áll a játék egy rövid ideig. (14:15)
    29
    TERMÁNY átlövése ugyan nem volt az igazi, de Sanko kicsit bevédte a jobb alsóba. (14:15)
    28
    DEDIC egy szerzett labda után szerez lerohanásgólt. (13:15)
    27
    BUDECEVIC szerzett gólt középről, tisztán maradt a falban. (13:14)

27
    Karnik blokkja remek, de oldalt megy ki. (13:13)
    27
    HORNYÁK Bernadett eszméletlen bombagóllal jelentkezik középről a jobb felsőbe. (13:13)

26
    Acimovic lő fölé, Karnik védekezett jól. (12:13)

26
    Most Vincze Melindán kívül egy úgynevezett cserecsapat a pályán a fehér mezeseknél. (12:13)

26
    Gindeli zárt szabálytalanul. (12:13)

26
    Újvárosi támadással folytatódik a meccs. (12:13)

25
    Visszafordult a meccs képe a cserékkel, időt kér a Dunaújváros 24:46-nál. (12:13)
    25
    ACIMOVIC értékesít egy Vijunaite által kiharcolt hetest. (12:13)

25
    Sanko védi Hornyák Bernadett lövését. (12:12)
    24
    KOVÁCS Patrícia tüzelt bal kettőből, sikeresen betalál a kapu bal oldalába. (12:12)

24
    Lövés nélkül adja el a Hypo a labdát. A túloldalon Hornyáknak pattan lábra a labda. (12:11)

24
    Sanko tolja ki Termány lövését. (12:11)

23
    Cserélget mindkét csapat, Termány és Hornyák is a pályán, a túloldalon pedig Budecevic és Berischa. (12:11)

23
    Lépéshiba a Hyponál. (12:11)
    23
    VINCZE Melinda rajzolja a labdát a bal szélről a hosszú felsőbe, centire éppen befért. (12:11)

22
    Passzívnál kiejti a labdát Dedic, igaz, utána elnéztek egy lökést Klujbernek. (11:11)

21
    Kiss Kitti kap két percet utólag. Emberelőnyben a DKKA. (11:11)

21
    Gindeli került helyzetbe hat méteren, balra sodródva, de a jobb kapufa mellé lő. (11:11)

21
    Bruneau kapott sárgát. (11:11)
    20
    Eladta a labdát az Újváros, THURNER pedig a szerzett labdával a kapuig gyalogolt. (11:11)

20
    Bruneau hetesét rúgja ki bravúrral Csapó! (11:10)

20
    Vijunaite harcol ki hetest, Szalai öt méteren állt elé. (11:10)

19
    Cifra elől ütik el a bejátszást a sárga mezesek. (11:10)

19
    Bruneaut blokkolják a magyarok. (11:10)

19
    Kiss Kitti szerez labdát Vincze elől, de a gyors lerohanás megakad. (11:10)
    18
    BRUNEAU a bal oldalról, rendezetlen védelem ellen tör be sikerrel. (11:10)

18
    Kovács Anna robbant ki a falból és szerzett labdát. A ziccert azonban hat méterről Klujber elszúrta. (11:9)

17
    Időt kér a Hypo, 16:41-nél. Az utóbbi perceket 6:1 arányban nyerte a Dunaújváros. (11:9)
    17
    SZALAI Babett lőtt középről, Sanko karjáról vágódott a jobb felsőbe. (11:9)

17
    Csapó szépen takarta be Kiss Kittit a jobb szélen. (10:9)
    17
    KOVÁCS Anna jobb kettőből lő klasszikus átlövésgólt a hosszú alsóba. (10:9)
    16
    Acimovic teljesen üresen találja a beálló pozícióban HAURUMOT, aki be is vágja. (9:9)
    16
    VINCZE Melinda lerohanásgóljával már újvárosi előny. (9:8)

15
    Micijevic szerez labdát hátul. (8:8)
    15
    MICIJEVIC is kezd belejönni, bal kettőben hámozta át magát a védelmen. (8:8)

14
    Dedic négyet lép. (7:8)
    14
    Csapó kap le egy blokkról lecsorgó labdát, majd indítja KLUJBER Katrint, aki lerohanásból eredményes. (7:8)

13
    Eddig lendületes, élvezetes meccs a semleges szurkolóknak, minden percre jut átlagosan egy gól. (6:8)
    13
    KOVÁCS a bal alsót választja a büntetőnél. (6:8)

13
    Hetes a túloldalon is, Cifra harcolta ki. Haurum pedig sárgát kap. (5:8)
    12
    ACIMOVIC értékesíti a hetest a kapu bal oldalába. (5:8)

11
    Kovács Patrícia tör be bal kettőben, Kovács Anna a levegőben löki, sárga lap és hetes. (5:7)
    11
    MICIJEVIC óriási gólt lő bal kettőből, felugrás után a felső sarokba. (5:7)
    11
    KOVÁCS Patricia tör be sikerrel bal kettőben. (4:7)

10
    Gyönyörű bejátszás után Vincze a befutás után Sanko lábát találja el ziccerben. (4:6)
    10
    KOVÁCS Patrícia maradt üresen második beállóban, nem is hibázott. (4:6)

9
    Wess tüzelt, Csapó hárított, de marad a vendégeknél. (4:5)

9
    Micijevic lövését lábbal hárítja Sanko. (4:5)

8
    Csapó kétszer is kiválóan védett, a második esetben kicsit fejen is találta őt Bruneau, de tudja folytatni. (4:5)
    8
    KOVÁCS Anna olvasott egy átadást, a szerzett labdával pedig a kapuig gyalogolt. (4:5)
    7
    SZALAI Babett lövésébe beleér Sanko, de átcsorog a vonalon. (3:5)

7
    Kemény Hypo védekezés eddig, a részeredmény pedig meglepő. (2:5)
    6
    KOVÁCS Patrícia futtából, bal kettőből Csapó lábai közt talál a hálóba. (2:5)

6
    Micijevic átlövése középre ment, nem gond Sankonak. (2:4)
    6
    Bruneau bejátszása megint üresen találja HAURUMOT, harmadszor adták el ugyanezt a figurát. (2:4)

5
    A magyar csapatban Micijevic, az osztrákoknál Bruneau magasodik mindenki fölé a mezőnyben. (2:3)

5
    Micijevic vét lépéshibát. (2:3)
    5
    HAURUM teljesen üresen maradt középen, újabb beállós gól, vezet a Hypo. (2:3)
    4
    ACIMOVIC nyolc méterről egy lövőcsel után, futtából, második szándékból bombázott a kapu jobb oldalába. (2:2)
    3
    KOVÁCS Anna óriási bombagólja jobb kettőből, átlövésből. (2:1)

3
    Acimovicot figyelmeztetik a falban, a következő már sárga lesz. (1:1)

3
    Micijevic lövése megy mellé, de sarokdobás, beleért a blokk. (1:1)
    2
    HAURUM a beálló pozíciójában maradt üresen, nem is hibázta el. (1:1)

2
    Utólag Dedic kapott sárgát. (1:0)
    1
    KLUJBER Katrin egy kipattanót értékesít a jobb oldalról. (1:0)

1
    Lépéshiba, Haurum vétett. (0:0)

1
    Az első támadás az osztrák csapaté. (0:0)

1

A Vác a 9:30-as találkozón 29:22 arányban legyőzte a Siófokot az Ipress Kupa első összecsapásán. Most két újabb remek csapatot kísérhetünk figyelemmel. Sárgában a Hypo, fehérben az Újváros, 5 perc és kezdünk!

Dunaújvárosi KKA: Csapó, Oguntoye – Azari, Takács D., Szalai, Micijevic, Vincze, Klujber, Hornyák B., Kovács A., Cifra, Molnár B., Termány, Karnik Sz., Gindeli, Kudor

Hypo Niederösterreich: Sanko, Hajgató – Dedic, Kiss K., Topic, Kovács P., Budecevic, Thurner, Wess, Haurum, Mauler, Magloth, Vijunaité, Berischa, Acimovic, Kovács K., Bruneau

Játékvezetők: Bócz László – Wiedemann Viktor.

Küszöbön a 2016-2017-es szezon nyitánya a magyar női kézilabdában. Az utolsó erőfelmérőt Vácott tartják, ahol is az Ipress Kupa keretében a tavalyihoz hasonló módon négy komoly együttes méreti meg magát. A házigazdák is remek csapatot alkotnak, nem beszélve az osztrák bajnok Hyporól, de a hazai nagyágyúk közül kettőt szintén figyelemmel kísérhetünk, a Dunaújvárost és a Siófokot.

Két nap alatt három magas hőfokú mérkőzést játszanak majd körmérkőzésszerűen a résztvevők. Az elmúlt évben a Dunaújváros nyerte az Ipress Kupát a Fehérvár, a Vác és a Siófok előtt. Idén is megjósolhatatlan a végeredmény, az Újváros játékosállománya kiváló, de sokat erősödött a Siófok és a Vác is, a Hypo egyelőre sötét ló.

Minden mérkőzést élőben közvetítünk szombaton és vasárnap is, tartsanak velünk!