Ipress Center-Vác – Siófok 29:22 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Hypo Niederösterreich 28:31 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 22:28 (vége)
Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 35:24 (vége)
Dunaújvárosi KKA
28:31 (15:16)
Hypo Niederösterreich
szombat 03.09.2016, 11:30Ipress Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:30 – kor kezdődik.

Küszöbön a 2016-2017-es szezon nyitánya a magyar női kézilabdában. Az utolsó erőfelmérőt Vácott tartják, ahol is az Ipress Kupa keretében a tavalyihoz hasonló módon négy komoly együttes méreti meg magát. A házigazdák is remek csapatot alkotnak, nem beszélve az osztrák bajnok Hyporól, de a hazai nagyágyúk közül kettőt szintén figyelemmel kísérhetünk, a Dunaújvárost és a Siófokot.

Két nap alatt három magas hőfokú mérkőzést játszanak majd körmérkőzésszerűen a résztvevők. Az elmúlt évben a Dunaújváros nyerte az Ipress Kupát a Fehérvár, a Vác és a Siófok előtt. Idén is megjósolhatatlan a végeredmény, az Újváros játékosállománya kiváló, de sokat erősödött a Siófok és a Vác is, a Hypo egyelőre sötét ló.

Minden mérkőzést élőben közvetítünk szombaton és vasárnap is, tartsanak velünk!
    ----

Dunaújvárosi KKA: Csapó, Oguntoye – Azari, Takács D., Szalai, Micijevic, Vincze, Klujber, Hornyák B., Kovács A., Cifra, Molnár B., Termány, Karnik Sz., Gindeli, Kudor

Hypo Niederösterreich: Sanko, Hajgató – Dedic, Kiss K., Topic, Kovács P., Budecevic, Thurner, Wess, Haurum, Mauler, Magloth, Vijunaité, Berischa, Acimovic, Kovács K., Bruneau

Játékvezetők: Bócz László – Wiedemann Viktor.

A Vác a 9:30-as találkozón 29:22 arányban legyőzte a Siófokot az Ipress Kupa első összecsapásán. Most két újabb remek csapatot kísérhetünk figyelemmel. Sárgában a Hypo, fehérben az Újváros, 5 perc és kezdünk!

1

1
    Az első támadás az osztrák csapaté. (0:0)

1
    Lépéshiba, Haurum vétett. (0:0)
    1
    KLUJBER Katrin egy kipattanót értékesít a jobb oldalról. (1:0)

2
    Utólag Dedic kapott sárgát. (1:0)
    2
    HAURUM a beálló pozíciójában maradt üresen, nem is hibázta el. (1:1)

3
    Micijevic lövése megy mellé, de sarokdobás, beleért a blokk. (1:1)

3
    Acimovicot figyelmeztetik a falban, a következő már sárga lesz. (1:1)
    3
    KOVÁCS Anna óriási bombagólja jobb kettőből, átlövésből. (2:1)
    4
    ACIMOVIC nyolc méterről egy lövőcsel után, futtából, második szándékból bombázott a kapu jobb oldalába. (2:2)
    5
    HAURUM teljesen üresen maradt középen, újabb beállós gól, vezet a Hypo. (2:3)

5
    Micijevic vét lépéshibát. (2:3)

5
    A magyar csapatban Micijevic, az osztrákoknál Bruneau magasodik mindenki fölé a mezőnyben. (2:3)
    6
    Bruneau bejátszása megint üresen találja HAURUMOT, harmadszor adták el ugyanezt a figurát. (2:4)

6
    Micijevic átlövése középre ment, nem gond Sankonak. (2:4)
    6
    KOVÁCS Patrícia futtából, bal kettőből Csapó lábai közt talál a hálóba. (2:5)

7
    Kemény Hypo védekezés eddig, a részeredmény pedig meglepő. (2:5)
    7
    SZALAI Babett lövésébe beleér Sanko, de átcsorog a vonalon. (3:5)
    8
    KOVÁCS Anna olvasott egy átadást, a szerzett labdával pedig a kapuig gyalogolt. (4:5)

8
    Csapó kétszer is kiválóan védett, a második esetben kicsit fejen is találta őt Bruneau, de tudja folytatni. (4:5)

9
    Micijevic lövését lábbal hárítja Sanko. (4:5)

9
    Wess tüzelt, Csapó hárított, de marad a vendégeknél. (4:5)
    10
    KOVÁCS Patrícia maradt üresen második beállóban, nem is hibázott. (4:6)

10
    Gyönyörű bejátszás után Vincze a befutás után Sanko lábát találja el ziccerben. (4:6)
    11
    KOVÁCS Patricia tör be sikerrel bal kettőben. (4:7)
    11
    MICIJEVIC óriási gólt lő bal kettőből, felugrás után a felső sarokba. (5:7)

11
    Kovács Patrícia tör be bal kettőben, Kovács Anna a levegőben löki, sárga lap és hetes. (5:7)
    12
    ACIMOVIC értékesíti a hetest a kapu bal oldalába. (5:8)

13
    Hetes a túloldalon is, Cifra harcolta ki. Haurum pedig sárgát kap. (5:8)
    13
    KOVÁCS a bal alsót választja a büntetőnél. (6:8)

13
    Eddig lendületes, élvezetes meccs a semleges szurkolóknak, minden percre jut átlagosan egy gól. (6:8)
    14
    Csapó kap le egy blokkról lecsorgó labdát, majd indítja KLUJBER Katrint, aki lerohanásból eredményes. (7:8)

14
    Dedic négyet lép. (7:8)
    15
    MICIJEVIC is kezd belejönni, bal kettőben hámozta át magát a védelmen. (8:8)

15
    Micijevic szerez labdát hátul. (8:8)
    16
    VINCZE Melinda lerohanásgóljával már újvárosi előny. (9:8)
    16
    Acimovic teljesen üresen találja a beálló pozícióban HAURUMOT, aki be is vágja. (9:9)
    17
    KOVÁCS Anna jobb kettőből lő klasszikus átlövésgólt a hosszú alsóba. (10:9)

17
    Csapó szépen takarta be Kiss Kittit a jobb szélen. (10:9)
    17
    SZALAI Babett lőtt középről, Sanko karjáról vágódott a jobb felsőbe. (11:9)

17
    Időt kér a Hypo, 16:41-nél. Az utóbbi perceket 6:1 arányban nyerte a Dunaújváros. (11:9)

18
    Kovács Anna robbant ki a falból és szerzett labdát. A ziccert azonban hat méterről Klujber elszúrta. (11:9)
    18
    BRUNEAU a bal oldalról, rendezetlen védelem ellen tör be sikerrel. (11:10)

19
    Kiss Kitti szerez labdát Vincze elől, de a gyors lerohanás megakad. (11:10)

19
    Bruneaut blokkolják a magyarok. (11:10)

19
    Cifra elől ütik el a bejátszást a sárga mezesek. (11:10)

20
    Vijunaite harcol ki hetest, Szalai öt méteren állt elé. (11:10)

20
    Bruneau hetesét rúgja ki bravúrral Csapó! (11:10)
    20
    Eladta a labdát az Újváros, THURNER pedig a szerzett labdával a kapuig gyalogolt. (11:11)

21
    Bruneau kapott sárgát. (11:11)

21
    Gindeli került helyzetbe hat méteren, balra sodródva, de a jobb kapufa mellé lő. (11:11)

21
    Kiss Kitti kap két percet utólag. Emberelőnyben a DKKA. (11:11)

22
    Passzívnál kiejti a labdát Dedic, igaz, utána elnéztek egy lökést Klujbernek. (11:11)
    23
    VINCZE Melinda rajzolja a labdát a bal szélről a hosszú felsőbe, centire éppen befért. (12:11)

23
    Lépéshiba a Hyponál. (12:11)

23
    Cserélget mindkét csapat, Termány és Hornyák is a pályán, a túloldalon pedig Budecevic és Berischa. (12:11)

24
    Sanko tolja ki Termány lövését. (12:11)

24
    Lövés nélkül adja el a Hypo a labdát. A túloldalon Hornyáknak pattan lábra a labda. (12:11)
    24
    KOVÁCS Patrícia tüzelt bal kettőből, sikeresen betalál a kapu bal oldalába. (12:12)

25
    Sanko védi Hornyák Bernadett lövését. (12:12)
    25
    ACIMOVIC értékesít egy Vijunaite által kiharcolt hetest. (12:13)

25
    Visszafordult a meccs képe a cserékkel, időt kér a Dunaújváros 24:46-nál. (12:13)

26
    Újvárosi támadással folytatódik a meccs. (12:13)

26
    Gindeli zárt szabálytalanul. (12:13)

26
    Most Vincze Melindán kívül egy úgynevezett cserecsapat a pályán a fehér mezeseknél. (12:13)

26
    Acimovic lő fölé, Karnik védekezett jól. (12:13)
    27
    HORNYÁK Bernadett eszméletlen bombagóllal jelentkezik középről a jobb felsőbe. (13:13)

27
    Karnik blokkja remek, de oldalt megy ki. (13:13)
    27
    BUDECEVIC szerzett gólt középről, tisztán maradt a falban. (13:14)
    28
    DEDIC egy szerzett labda után szerez lerohanásgólt. (13:15)
    29
    TERMÁNY átlövése ugyan nem volt az igazi, de Sanko kicsit bevédte a jobb alsóba. (14:15)

29
    Törlés miatt áll a játék egy rövid ideig. (14:15)

29
    Belemenés a Hypotól, pont, amikor ziccerbe kerültek volna a passz után bal kettőben. (14:15)

30
    A játékrész utolsó perce kezdődött meg. (14:15)
    30
    KARNIK Szabina is bemutat egy bombagólt bal kézzel, jobb kettőből a felső léc alá. (15:15)

30
    Termány Rita kap sárgát. (15:15)
    30
    ACIMOVIC hasonló bombával válaszol a hosszú felsőbe 2 mp-cel a dudaszó előtt. (15:16)

30
    Befejeződött az első félidő. (15:16)

Közönségszórakoztató összecsapás eddig a DKKA-Hypo meccs. Jobban kezdett az Újváros, de a Hypo gyorsan átvette az irányítást, főleg beállóban veszélyesek az osztrákok. Kovács Patrícia és Acimovic járnak az élen góllövésben, de háromig jutott már Haurum is.

Sanko és Csapó is hoz egy jó átlagot, de nem kiemelkedők. A DKKA részéről Kovács Anna négy találattal a legeredményesebb eddig, a többiek erősen megosztják a gólokat egymás közt. A félidő nagyobb részében a Hypo vezetett és a szünetben is az osztrákok mehettek pihenőre előnnyel. A DKKA-ban még bőven érzek tartalékot, a sok csere megtörte a magyarokat kicsit, de az alapcsapat véleményem szerint meg fogja fordítani az összecsapást.

DKKA – Hypo: 15-16, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:16)

31
    Az első támadás joga az Újvárosé. (15:16)
    31
    Továbbra is cserélget az Újváros, MOLNÁR Beatrix szép góllal mutatkozik be a bal szélről. (16:16)

32
    Szép labdaszerzés hátul Cifrától. (16:16)

32
    Karnik lövése csemege Sankonak. (16:16)
    32
    KOVÁCS Patrícia remekbe szabott átlövésgólja középről. (16:17)
    33
    KARNIK szép átlövésgóllal javít középről. (17:17)
    33
    BRUNEAU jobb kettőből, kilenc méterről eredményes átlövésből. (17:18)
    34
    AZARI a jobb szélről veri át a védelmet, majd lő a rövid alsóba. (18:18)
    34
    Góleső ezekben a percekben, ACIMOVIC bal kettőből lő a rövid alsóba. (18:19)
    34
    CIFRA is villámgyorsan válaszol beállóból. Ketten álltak előtte, nem nagyon zavarta. (19:19)

35
    Bruneau tüzelt 10 méterről, jócskán fölé. (19:19)
    35
    AZARI Fruzsina jobb szélről, nehéz szögből is a hosszú felsőbe bombáz! (20:19)

36
    Cifra blokkolta Acimovicot, sarokdobás. (20:19)

36
    Passzív. (20:19)

36
    Acimovic lövését Oguntoye védi nagy bravúrral. (20:19)

37
    Labdát szerzett Termány, de a hosszú indítást elszúrja. (20:19)

37
    Sanko könnyedén fogja Hornyák 7 méteres lövését, középre ment. (20:19)
    37
    Christina HAURUM ejti át beállóból Oguntoyét. (20:20)

38
    Sokat segít most a Hypo a DKKA-nak, labdaszerzés után újabb eladott labda indításból. (20:20)

38
    Molnár futott le mindenkit a bal oldalon, Sanko azonban hárítja a ziccert. Molnár befocizott labdája természetesen nem érvényes. (20:20)
    39
    BRUNEAU is nagy bombával jelentkezik a bal felsőbe. Megint osztrák előny. (20:21)

39
    Karnik tisztán mehetett be középen, Sanko ezt is hárítja! Belejött a sárga mezesek kapusa. (20:21)
    40
    BRUNEAUT nem lehetett tartani, betört bal kettőben és a rövid alsóba lőtt. Amióta átjött jobbátlövőből balátlövőbe, jóval több lehetősége van. (20:22)

40
    Időt kér a Dunaújváros 40:00-nál. Két góllal megy a Hypo, pár perce még újvárosi előnyt láthattunk. De az Újváros továbbra is inkább a cseréket játszatta. (20:22)

40
    Újítás a Kohásztól, újra pályán Micijevic és Kovács Anna is. (20:22)
    40
    KOVÁCS Anna azonnal test melletti átlövésgólt mutat be. (21:22)

41
    Ebben a félidőben 10 perc alatt 12 gól esett. (21:22)

41
    Passzívnál szép figura után Thurner ziccerét Oguntoye fogja! (21:22)
    42
    Sanko védte Molnár lövését, DEDIC pedig lerohanásból növeli a Hypo előnyét. (21:23)
    42
    SZALAI bombagólt szerez. Előtte ugyan ellépte, de ez a síposok számára most homályban maradt. (22:23)

43
    Kovács Patícia Oguntoyét átverte az átlövésnél, de a felső lécet nem tudta. (22:23)
    43
    MOLNÁR Beatrixnak nem vette el a kedvét az iménti két kihagyott helyzet, szép találatot jegyez a bal szélről. (23:23)

44
    A Hyponál kapuscsere, Hajgató Anna érkezett. (23:23)
    44
    THURNER a bal szélről a rövidbe lő trükkös lövéssel. (23:24)

44
    Szalai ellépte, most le is fújták, hiába lőtt a kapuba. (23:24)

45
    Megint a plusz kettőért támad a Hypo. (23:24)

45
    A Hypo ezekben a percekben gyakran jut el passzívig, most is. (23:24)

45
    Bruneau lövését blokkolták, marad is a fehér mezeseknél. (23:24)

46
    Hajgató védi Molnár bal szélről leadott lövését, de oldalt megy ki. (23:24)
    47
    SZALAI talpról, ütemtelenül lő közbe 9 méterről. (24:24)
    47
    BRUNEAU nagyon beleérzett a balátlövő poszton, újabb átlövésgól a rövidbe. (24:25)
    47
    MICIJEVICET még szabálytalanul sem tudták megakadályozni a góllövésben, középen tört be sikerrel. (25:25)
    48
    BRUNEAU megállíthatatlan, megint átlövésgól, most a léc alá. (25:26)

49
    Kovács Anna húzta túl a visszahúzott lövést, a bal kapufa mellé. (25:26)

49
    Még mindig megjósolhatatlan a végeredmény. (25:26)

49
    Gyönyörű figura végén Haurum harcolt ki hetest. Előtte gyanús, hogy a Hypo játékosa a vonalon belül futott át. (25:26)
    50
    ACIMOVIC pattintja be a hetest Oguntoye lába mellett. (25:27)

50
    Hajgató kapja ki Micijevic lövését. (25:27)

50
    A plusz háromért támadnak az osztrákok. (25:27)
    51
    VIJUNAITE eredményes beállóból, Bruneau bejátszása volt kiváló. (25:28)

51
    Cifra elől ütik el, de szabaddobás. (25:28)

52
    Kovács Annát blokkolják, sarokdobás. (25:28)

52
    Hornyákot is blokkolják, de ez már megvan Acimovicnak. (25:28)
    52
    ACIMOVIC kedvet kapott a befejezéshez is, nyakán két emberrel is betör középen. (25:29)

52
    Cifra áll ki két percre az iméntiért. Számításaim szerint a meccs második kiállítása az 52. percben esett meg. (25:29)

52
    Időt kér a Dunaújváros, emberhátrányban és négy gólos lemaradással támadnak 8,5 perccel a vége előtt, kezd elmenni a hajó. (25:29)

52
    A bal szélen maradt Molnár, középen Gindeli, a többiek az alapcsapat. (25:29)

53
    Dupla öröm az Újvárosnak, két percet kap Bruneau. Nincs már emberhátrány, ráadásul az egyik legnagyobb veszélyforrás két percre kikapcsolva. (25:29)

53
    Kovács Anna gólhelyzetben még továbbadta, Molnár azonban kapufát lő ziccerben. Ebből is látszott, hogy nem a góllövés az elsődleges célja a magyar csapatnak, hanem az összjáték kialakítása. (25:29)

53
    Kapufát lő a Hypo, majd a DKKA is, Kovács Anna ziccerben most egyedül vállalta, de a léc hárított. (25:29)

54
    Nemsokára kiegészül a DKKA, a Hypo még nem. (25:29)

54
    Megtörtént. (25:29)
    54
    BUDECEVIC tört be középen, a nyakán két emberrel. (25:30)

54
    Micijevic is kiáll két percre. (25:30)
    55
    GINDELI Panna beállóban kapta le a passzt a levegőből, majd vágta a kapuba. (26:30)

55
    Két ember visszajött, marad a szimpla 6 az 5 ellen a Hyponak. (26:30)
    55
    KOVÁCS Anna robbant ki a falból és vitte végig a szerzett labdát. (27:30)

56
    Ezzel életben maradtak a magyar csapat reményei, de még mindig emberelőnyben a Hypo. (27:30)

56
    Acimovicot kétszer is blokkolják passzívnál. Érdekes, mennyire nem tudott, mit kezdeni a Hypo az emberelőnnyel. (27:30)

57
    Szalai tört be ziccerben, de Hajgató nagy bravúrral hárított. (27:30)

57
    Kulcsfontosságú támadás már teljes létszámmal. (27:30)

57
    Szalai rántja vissza Vijunaitét, a magyar játékos sportszerűen el is ismeri vétkét, két perc. (27:30)

58
    Most sem nagyon tud, mit kezdeni az előnnyel a Hypo. Eladják lövés nélkül, de már így is passzív volt. (27:30)

58
    Nagyobb probléma, hogy Kovács Anna egy lábon biceg le a pályáról, remélhetőleg nem történt komoly sérülés. (27:30)

58
    Eladta a Dunaújváros, azt hiszem, ezzel eldőlt. Még egy percig ráadásul hátrányban is a DKKA. (27:30)

59
    Úgy tűnik, elfogyott a Hypo ereje a végére, de az előny még kitarthat. (27:30)

59
    Dedic emeli át Oguntoyét, de a labda a bal kapufáról kijön. (27:30)

59
    Eladta a labdát megint a Dunaújváros, fejben talán ők is kicsit szétestek a záró percekre. (27:30)
    59
    KOVÁCS Patrícia tör be üresben jobb kettőben és pontot tesz az i-re. (27:31)
    60
    TERMÁNY Rita előtt nyílt lövési esély, nem is hagyta kihasználatlanul. Bal kettőből szép átlövésgól. (28:31)

60
    10 mp hátra. (28:31)

60
    Kovács Patrícia lő fölé 5 mp-cel a vége előtt. (28:31)

Mérkőzés vége. (28:31)

Közönségszórakoztató, lendületes, jó játékot láthattunk a mérkőzés legnagyobb részében. Az eredmény némileg meglepetés, de ne feledjük, hogy a Dunaújváros nem fedte fel a kártyáit, az összecsapás nagyobb részében a cserék játszottak.

A hazaiaktól Kovács Anna hat gólig jutott, Szalai pedig négyig. Kovács Anna igen csúnyán biceg le a pályáról, térdsérülés gyanús a dolog. Remélhetőleg, gyors felépülést követően a bajnokság kezdetére már újra harcra készen fog állni. A Hypo beállósjátéka nyerte meg számukra a meccset, vagy Haurum, vagy a második beállóként befutó ember kapta üresen a labdát számtalan alkalommal. Góllövésben Acimovic hét, Bruneau hat találatig jutott és mind Sankonak, mind Hajgató Annának fontos bravúrjai voltak a kapuban.

A Dunaújváros tehát másodlagosnak tekintette az eredményt jól láthatóan, de Hypot így is dicséret illeti a mutatott játék miatt, a meccset megérdemelten nyerték az osztrákok.

Délután folytatódnak a közvetítések, 16:30-tól a Dunaújváros-Siófok összecsapással. Tartsanak akkor is velünk!
    DKKA – Hypo: 28-31!
    Köszönöm a figyelmet! (12:57:21)

Játékvezetők: Bócz László – Wiedemann Viktor