Mali – Ghána 3:1 (vége)
Mali
3:1 (1:0)
Ghána
szombat 09.02.2013, 19:00 • Nelson Mandela Bay Stadium (Port Elizabeth) • Afrikai Nemzetek Kupája

Vége! Mali a bronzérmes, egymás után másodszor! Szép győzelem volt ez ma, megérdemelten verték Ghána csapatát! Ghána pedig egymás után másodszor marad hoppon Mali ellen!
    Már csak egy meccs van hátra az ANK-ból, holnap a döntőben Nigéria és Burkina Faso csap össze 19.00-tól! (20:53:22)

94
    Mali gólt szerzett!

Eldőlt!
    Diarra egy pompás ívelést vált gólra az utolsó percben, kapásból elhelyezte a hosszúba! Diawara adott gyönyörű labdát!

93
    Diakité most szépen fog meg egy ívelést!

93
    Gyors ghánai szöglet, kivágják ezt is!

91
    Asante kap sárgát műesésért! Ez most helyes ítélet!

91
    4 a ráadás, újabb szöglet, a túloldalról!

87
    Wakaso ívelhet a tizenegyes sarkától 3-4 méterről.

85
    Ezzel Ghána esélyei jelentősen nőttek legalább a tizenegyespárbaj kiharcolására, de már alig van hátra a meccsből, így sem hiszem, hogy x lenne belőle!

82
    Ghána gólt szerzett!

Hoppá! Kwadwo Asamoah lő távolról, a labda jól csavarodik, de Diakité egész egyszerűen túlugrik a labdán, az a lába mögött megy el. Elképesztő potya, ritkán látható baki!

81
    M. Traoré szögletét Keita ollózta volna kapura, nem nagyon jött össze.

81
    Diarra elől mentenek szögletre az utolsó pillanatban, Mensah volt az.

78
    Az első gól szerzője, Samassa lejön, helyén Sigamary Diarra!

76
    Diakité megint kishíján kiejtette a labdát, el is haladt a kezei között, de csodával határos módon nála maradt!

75
    Asamoah Gyan is befejezte, ahogy Appiah is a cseréket, Clottey a helyén.

73
    Keita szerez lesgólt, Marwa be is húzza, marad a 2-0!

72
    Jézusom! Diakité elképesztő, mit csinál! Egy kósza beívelést negyedszerre fog meg a kapus! Bakiparádé!

33
    Vorsah-sárga.

70
    Atsu helyén Adomah. Atsu üde színfolt volt a ghánaiak közül.

69
    A szöglet megint nem veszélyes. Ez volt a negyedik (harmadik mali) a meccsen.

67
    Keita íveli kapura, be is hullott volna, Dauda ütötte szögletre!

66
    A túloldalon Afful vágja fel Diabatét, a tizenhatos sarkáról szabad!

65
    Asamoah Gyan rúgott rá egy szabadot jó 30-ról, Diakité véd szépet, a kipattanót nem tudják hasznosítani a Fekete Csillagok!

64
    Ghána alighanem reménytelen helyzetbe került ezzel a kihagyott büntetővel!

61
    Awal hátulról torpedózta meg Diabatét!

58
    Wakaso megint odaállt, mint eddig mindig, eddigi statja 3/3 volt, ráadásul a csoportban már Mali ellen szerzett egy tizenegyesgólt, de ezt most iszonyatosan fölévágta! Pocsék tizenegyes! Marad a 2-0!

57
    S. Coulibaly direkt a háta mögé tette a kezét!

57
    Tizenegyes! Megint tizenegyeshez jut Ghána! Elképesztő! És ez sem kéz! Rossz döntés! A sokadik fantomtizenegyes Ghánának a tornán!

56
    Vorsah fejese elkerülte a kaput!

55
    Asante futott a tizenhatoson belül, majd Tamboura utolérte és szögletre mentett.

53
    Diawara adta hátra rosszul, Atsu indult volna meg, K. Traoré szerelte.

52
    Atsu fordulásból, tizenhatról lőtt, messze fölé.

51
    Mali megnyugodhat, Ghána jelenlegi állapotában nem lesz képes kiegyenlíteni.

48

Megduplázza előnyét Mali! Adama Coulibaly gurította középre, egy védő beleért, Keita pedig a kapuval szemben a sarokba helyezi a labdát!

47
    Jonathan Mensah fejese kerüli el a kaput!

47
    Tamboura kap sárgát egyből a félidő elején Asante faultjáért.

46
    Ghána kezdte a második félidőt.

46

47
    Mensah egyébként U20-as világbajnok.

46
    Az elődöntő egyik hőse, Boye helyén Jonathan Mensah.

Egy rendkívül eseménytelen első félidőt követően Mali vezet 1-0-ra, tulajdonképpen megérdemelten, hiszen néhány villanása volt a sárgamezeseknek. Ennél csak jobb jöhet!

46
    1 a ráadás, Wakaso kap szabadrúgást 22 méterről.

46
    A hosszabbításban járunk.

45
    A semmiből csap le megint Mali! Keita elé csúsztattak egy szabadrúgást, aki a tizenhatoson belülről lőtt, egy labdányival ment csak mellé!

43
    Húúúha! Dauda hova jött?? Szinte a tizenhatosról is kifutott, oldalra, feleslegesen, Samassa pedig előbb elérte a labdát, eltette Dauda mellett, kapufára csorgott!

41
    Sűrű cseppekben esik az eső Port Elizabethben, a meccs végére teljesen felázhat a gyep.

38
    Kifejelik a védők, sőt majdnem kontra is kialakult, de M. Traoré labdáját Vorsah a kapus felé tudja terelni.

30
    Awal elől S. Coulibaly ment szögletre, de kirúgást ítél Otogo-Castane.

29
    Diakité szerez meg egy labdát Atsu elől.

28
    Ghána picit - hangsúlyozom, picit - felpörgött az egyenlítés érdekében. Idővel ennek lehet is foganatja.

25
    Wakaso rúgja fel K. Traorét egy sárgáért.

24
    Kwadwo Asamoah elé pattant a labda, ő az oldalhálóba lövi!

23
    Awal harcol ki szögletet.

21

Tamboura futott el a balszélen, beteszi Samassának (akinek a helyén ment el), ő pedig csukafejessel a hosszú sarokba csúsztatja a labdát , 1-0!

19
    Kezd unalomba fulladni a találkozó.

15
    Tamboura mellett törtek be, Atsu pedig középen Diakitébe lőtte a helyzetet!

14
    Határozottan semmi nem történik a meccsen.

12
    Nagyon langyos tempóban kezdődik a meccs.

10
    Samassa lépett ki a védők közül, majd éles szögből Daudába lőtt!

8
    K. Traoré lőtt 20-ról, Samassa lekészítése után, nem talál kaput.

6
    Most nem a szárazság, hanem az eső teheti tönkre a pályát.

5
    Mali tehát a Nigéria elleni sima vereséggel került ide, miután kiejtették a házigazda Dél-Afrikát, Ghána pedig Zöld-foki-szigetek egyáltalán nem dicsőséges kiejtése után Burkina Faso ellen tizenegyesekkel búcsúzott.

3
    Kéita nem hagyja lövéshez jutni Kwadwo Asamoaht.

2
    Ghána szokásos fehér szerelésében, Mali szokásos sárgájában.

1
    Ghána kezdte a meccset.

1

Wakaso, aki csak tizenegyesgólokat szerzett a tornán, most akár a gólkirályi címet is megszerezheti.

Samassa kapus hiányzik Malitól.

S. Sow hiányzik Malitól.

Mali és Ghána találkozóján két csalódott csapat játszhat egymással.
    Mali tavalyhoz hasonlóan megint csak a bronzéremért megy, Ghána pedig már a sokadik olyan tornáján nem jut döntőbe se, ahol egyik legnagyobb esélyesnek vannak kikiáltva. Mali ráadásul egy nagyon sima és csúnya, 4-1-es vereséggel maradt a bronzmeccsre, Ghána pedig egy drámai meccsen, tizenegyespárbajban maradt alul Burkina Faso ellen.
    Reméljük, a bronzéremért is komolyan veszik a csapatok a meccset!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.