Nijmegen EC – Feyenoord Rotterdam 0:3 (vége) | RKC Waalwijk – AZ Alkmaar 2:1 (vége) | Roda JC Kerkrade – FC Groningen 4:1 (vége)
HFC ADO Den Haag – Heracles Almelo 3:1 (vége)
Roda JC Kerkrade
4:1 (3:1)
FC Groningen
vasárnap 03.03.2013, 14:30 • Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade • Eredivisie

A második félidőben nem sok mindent láthattunk, az elején a Roda szerzett egy gólt, azután helyzettel is alig találkoztunk. Ezzel a győzelemmel a hazaiak elléptek az osztályozót jelentő helyről, és ez a diadal önbizalmat is adhat nekik a továbbiakra. A vendégek maradnak a tabella közepén. (16:27:00)

90+2
    Malki nem találja el a kaput.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Megint Malki esik el, megint nincs tizenegyes.

89
    Malki ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a bíró sípja néma marad.

88
    A végére még a hazaiak akarnak valamit mutatni, hogy még jobban szórakozzon a közönség.

82
    Lebedinsky rögtön nagy helyzetbe kerül, de Bizot kivédi!

81
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználják a vendégek, De Leeuw helyén Bose.

80
    A Roda is változtat, a duplázó Demouge jön le, Lebedinsky a pályán.

78
    A második vendég csere, Lindgren helyére érkezik Ben Moussa.

76
    Megint ő, most mellédurrant!

75
    Texiera cselezget, majd elveszti.

74
    Támadó szabáéytalanság miatt a Roda akciója is véget ért, a vétkes Demouge volt.

72
    Tamata adja el egy beadás után a labdát.

71
    A pontrúgást Lindgren végezte el, a védők pedig felszabadítanak.

70
    A hazai Fledderus sárgul be.

68
    Egyik fél sem tud normális támadást vezetni.

67
    Nagyon lecsökkent a meccs színvonala.

66
    Donald gyönyörűen állítja meg a vendégek támadását.

65
    Próbálkoznak a vendégek is, legalább a szépítés érdekében.

64
    Kirm kísérlete nem találja el a kaput.

63
    A játék a középpályán folyik, többnyire hazai lábakon vándorol a labda.

60
    De Leuuw a kapu fölé fejel.

59
    Bacuna ívelését szögletre vágják a védők.

58
    A mai meccsen nem sikerülnek a szögletkombinációk.

57
    Megint egy hazai szöglet.

56
    Hupperts vághatta volna be az ötödiket, nagyon nagy helyzetben hibázik a támadó.

55
    Fledderus jóvoltából kihozzák a vendégek.

54
    Teljesen beszorult a Groningen.

52
    Továbbra is a hazai csapat akarata érvényesül.

51
    A Roda gólt szerzett!

A kontra megint góllal fejeződik be, Kurto találja meg Donaldot, aki habozás nélkül SANHARIBA MALKI elé teszi, ő nem tétovázik, hanem a kapuba lő!

49
    Nem veszélyes.

48
    Texiera fejese után szöglettel jön a vendégcsapat.

47
    Kappelhof helyére Magnasco érkezik a Groningenbe.

47
    A vendégek kezdték a második játékrészt.

46

A Roda 3:1 arányban vezet az első félidő után az erősebbnek tartott Groningen ellen. A hazaiak megnyugtató előnyben vannak, de a vendégek biztos nem adják fel, és hajtani fognak előre. Jó meccs ez eddig, reméljük ilyen is marad.

45
    A vendégek nem tudnak betalálni, a játékvezető belefúj a sípjába.

44
    Beszorul a Roda.

43
    2 perc maradt hátra.

42
    Próbálkoznak a vendégek, sikertelenül.

41

Donald másodszori beadása után FRANK DEMOUGEH befejeli a Roda harmadik gólját!

38
    Helyzet nem alakul ki.

37
    Bacunát faltolták, vendég szabadrúgás.

36
    Malki ad pontatlan labdát Bonevaciának, aki nem tudja utolérni.

35
    Fledderus lő. nagyon fölé.

33
    Bonevacia fejeli biztonságos helyre a labdát.

32
    Vendég szöglet következik.

31
    Donald viszi be a labdát a kapu előterébe, van Dijk ment óriásit!

30

Újra a hazaiaknál az előny. GUUS HUPPERTSET ugrasztotta ki a nagyon hatékonyan játszó Bonevacia, a csatár pedig nem tétovázott, belőtte!

29
    A hazai Bonevacia kap sárgát.

27
    Hupperts próbálkozik, de elveszti a labdát.

25
    A színvonal csökkent, a hazaiak valamivel többet birtokolják a labdát.

23
    De Leuuw kap sárga lapot.

21
    A másik oldalon Bizot kapus is kifut, és megfogja a játékszert.

20
    A szöglet után Pereira bombázza ki a labdát.

19
    De Leeuw lövése szögletre pattan.

18
    Kappelhoff ellen szabálytalankodtak, veszélyes helyről jöna vendég szabadrúgás.

17
    Kieftenbeld lőhetett volna, ehelyett a paszt választotta, ami nem talált embert.

15
    Pontatlan groningeni passz, kirúgás hazai részről.

14
    A vendégek akcióját Kirm támadó faltja akasztotta meg.

13
    Kwakman fejeli ki a labdát.

12
    Megint van Nieff ment, szöglet.

11
    Kappelhof megkapja a meccs első sárgáját, taktikai faltot követett el a félpályánál.

9
    Gyors passzokkal próbálkoznak a hazaiak.

8
    Jobb a Roda, támadnak is.

7
    Megint a hazaiak adogatnak, van Nieff szerel végül.

6
    A Groningen gólt szerzett!

Nagyon nagy meccsnek nézünk elébe, a hatodik percben jön az egyenlítő találat! De Leeuw távoli bombáját Kurto kapus csak kiütni tudta, ahol érkezett CESAR DAVID TEXEIRA, és magabiztosan a kapuba lőtt!

5
    Kifejelik a labdát a védők.

4
    Marad a labda a Groningennél, majd egy újabb sarokrúgást harcolnak ki.

3
    A vendégek gyorsan szögletet végezhetnek el.

2

Hihetetlen góllal vezet a Roda! A második percben a Groningen labdát veszt a félpályánál, Bonevacia fejjel továbbítja RANK DEMOUGENEK, aki látja, hogy Bizot kapus kint áll, átemeli őt egy gyönyörű mozdulattal!

2
    A középpályán passzolgatnak a felek.

1

Kezdősor:

Roda JC Kerkrade: Kurto - Monteyne, Biemans, Danilo Pereira, Tamata - Donald, Bonevacia, Fledderus - Hupperts, Malki, Demouge

FC Groningen: Bizot - van Nieff, Kwakman, van Dijk, Kappelhof - Lindgren, de Leeuw, Kieftenbeld - Bacuna, Texeira, Kirm

Játékvezetők: .

Kerkradeban létfontosságú meccs következik, ahol a hazai Roda a Groningennel küzd majd a pontokért.
    A hazai csapat a 16., osztályozót jelentő helyen áll 22 szerzett ponttal, ami nagyon gyér teljesítmény. A szurkolók is kezdik elveszteni a bizalmukat a csapattal szemben, és egyre kevesebben látogatnak ki a stadionba. Muszáj ma győznie a hazai csapatnak, hogy kielégítse a szurkolókat.
    A Groningen a tabella közepén foglal helyet, 29 pontot szereztek eddig. 10. helyükkel nem kell szégyenkezniük, de azért pezsgőt sem kellene bontaniuk.
    A hazaiaknál reméljük Németh Krisztián is játéklehetőséget kap, és meghálálja az edző bizalmát.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Gólok: 2. Demouge, 30. Hupperts, 41. Demouge, 51. Malki - 6. Texeira

Lapok:   29. Bonevacia (KER), 70. Fledderus (KER) - 23. Leuuw (GRO)