Nijmegen EC – Feyenoord Rotterdam 0:3 (vége) | RKC Waalwijk – AZ Alkmaar 2:1 (vége) | Roda JC Kerkrade – FC Groningen 4:1 (vége)
HFC ADO Den Haag – Heracles Almelo 3:1 (vége)
Roda JC Kerkrade
4:1 (3:1)
FC Groningen
vasárnap 03.03.2013, 14:30 • Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade • Eredivisie

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

Kerkradeban létfontosságú meccs következik, ahol a hazai Roda a Groningennel küzd majd a pontokért.
    A hazai csapat a 16., osztályozót jelentő helyen áll 22 szerzett ponttal, ami nagyon gyér teljesítmény. A szurkolók is kezdik elveszteni a bizalmukat a csapattal szemben, és egyre kevesebben látogatnak ki a stadionba. Muszáj ma győznie a hazai csapatnak, hogy kielégítse a szurkolókat.
    A Groningen a tabella közepén foglal helyet, 29 pontot szereztek eddig. 10. helyükkel nem kell szégyenkezniük, de azért pezsgőt sem kellene bontaniuk.
    A hazaiaknál reméljük Németh Krisztián is játéklehetőséget kap, és meghálálja az edző bizalmát.

Kezdősor:

Roda JC Kerkrade: Kurto - Monteyne, Biemans, Danilo Pereira, Tamata - Donald, Bonevacia, Fledderus - Hupperts, Malki, Demouge

FC Groningen: Bizot - van Nieff, Kwakman, van Dijk, Kappelhof - Lindgren, de Leeuw, Kieftenbeld - Bacuna, Texeira, Kirm

Játékvezetők: .

1

2
    A középpályán passzolgatnak a felek.

2
    A Roda gólt szerzett!

Hihetetlen góllal vezet a Roda! A második percben a Groningen labdát veszt a félpályánál, Bonevacia fejjel továbbítja RANK DEMOUGENEK, aki látja, hogy Bizot kapus kint áll, átemeli őt egy gyönyörű mozdulattal!

3
    A vendégek gyorsan szögletet végezhetnek el.

4
    Marad a labda a Groningennél, majd egy újabb sarokrúgást harcolnak ki.

5
    Kifejelik a labdát a védők.

6
    A Groningen gólt szerzett!

Nagyon nagy meccsnek nézünk elébe, a hatodik percben jön az egyenlítő találat! De Leeuw távoli bombáját Kurto kapus csak kiütni tudta, ahol érkezett CESAR DAVID TEXEIRA, és magabiztosan a kapuba lőtt!

7
    Megint a hazaiak adogatnak, van Nieff szerel végül.

8
    Jobb a Roda, támadnak is.

9
    Gyors passzokkal próbálkoznak a hazaiak.

11
    Kappelhof megkapja a meccs első sárgáját, taktikai faltot követett el a félpályánál.

12
    Megint van Nieff ment, szöglet.

13
    Kwakman fejeli ki a labdát.

14
    A vendégek akcióját Kirm támadó faltja akasztotta meg.

15
    Pontatlan groningeni passz, kirúgás hazai részről.

17
    Kieftenbeld lőhetett volna, ehelyett a paszt választotta, ami nem talált embert.

18
    Kappelhoff ellen szabálytalankodtak, veszélyes helyről jöna vendég szabadrúgás.

19
    De Leeuw lövése szögletre pattan.

20
    A szöglet után Pereira bombázza ki a labdát.

21
    A másik oldalon Bizot kapus is kifut, és megfogja a játékszert.

23
    De Leuuw kap sárga lapot.

25
    A színvonal csökkent, a hazaiak valamivel többet birtokolják a labdát.

27
    Hupperts próbálkozik, de elveszti a labdát.

29
    A hazai Bonevacia kap sárgát.

30

Újra a hazaiaknál az előny. GUUS HUPPERTSET ugrasztotta ki a nagyon hatékonyan játszó Bonevacia, a csatár pedig nem tétovázott, belőtte!

31
    Donald viszi be a labdát a kapu előterébe, van Dijk ment óriásit!

32
    Vendég szöglet következik.

33
    Bonevacia fejeli biztonságos helyre a labdát.

35
    Fledderus lő. nagyon fölé.

36
    Malki ad pontatlan labdát Bonevaciának, aki nem tudja utolérni.

37
    Bacunát faltolták, vendég szabadrúgás.

38
    Helyzet nem alakul ki.

41

Donald másodszori beadása után FRANK DEMOUGEH befejeli a Roda harmadik gólját!

42
    Próbálkoznak a vendégek, sikertelenül.

43
    2 perc maradt hátra.

44
    Beszorul a Roda.

45
    A vendégek nem tudnak betalálni, a játékvezető belefúj a sípjába.

A Roda 3:1 arányban vezet az első félidő után az erősebbnek tartott Groningen ellen. A hazaiak megnyugtató előnyben vannak, de a vendégek biztos nem adják fel, és hajtani fognak előre. Jó meccs ez eddig, reméljük ilyen is marad.

46

47
    A vendégek kezdték a második játékrészt.

47
    Kappelhof helyére Magnasco érkezik a Groningenbe.

48
    Texiera fejese után szöglettel jön a vendégcsapat.

49
    Nem veszélyes.

51

A kontra megint góllal fejeződik be, Kurto találja meg Donaldot, aki habozás nélkül SANHARIBA MALKI elé teszi, ő nem tétovázik, hanem a kapuba lő!

52
    Továbbra is a hazai csapat akarata érvényesül.

54
    Teljesen beszorult a Groningen.

55
    Fledderus jóvoltából kihozzák a vendégek.

56
    Hupperts vághatta volna be az ötödiket, nagyon nagy helyzetben hibázik a támadó.

57
    Megint egy hazai szöglet.

58
    A mai meccsen nem sikerülnek a szögletkombinációk.

59
    Bacuna ívelését szögletre vágják a védők.

60
    De Leuuw a kapu fölé fejel.

63
    A játék a középpályán folyik, többnyire hazai lábakon vándorol a labda.

64
    Kirm kísérlete nem találja el a kaput.

65
    Próbálkoznak a vendégek is, legalább a szépítés érdekében.

66
    Donald gyönyörűen állítja meg a vendégek támadását.

67
    Nagyon lecsökkent a meccs színvonala.

68
    Egyik fél sem tud normális támadást vezetni.

70
    A hazai Fledderus sárgul be.

71
    A pontrúgást Lindgren végezte el, a védők pedig felszabadítanak.

72
    Tamata adja el egy beadás után a labdát.

74
    Támadó szabáéytalanság miatt a Roda akciója is véget ért, a vétkes Demouge volt.

75
    Texiera cselezget, majd elveszti.

76
    Megint ő, most mellédurrant!

78
    A második vendég csere, Lindgren helyére érkezik Ben Moussa.

80
    A Roda is változtat, a duplázó Demouge jön le, Lebedinsky a pályán.

81
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználják a vendégek, De Leeuw helyén Bose.

82
    Lebedinsky rögtön nagy helyzetbe kerül, de Bizot kivédi!

88
    A végére még a hazaiak akarnak valamit mutatni, hogy még jobban szórakozzon a közönség.

89
    Malki ellen szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a bíró sípja néma marad.

90
    Megint Malki esik el, megint nincs tizenegyes.

90+1
    Három perc a ráadás.

90+2
    Malki nem találja el a kaput.

A második félidőben nem sok mindent láthattunk, az elején a Roda szerzett egy gólt, azután helyzettel is alig találkoztunk. Ezzel a győzelemmel a hazaiak elléptek az osztályozót jelentő helyről, és ez a diadal önbizalmat is adhat nekik a továbbiakra. A vendégek maradnak a tabella közepén. (16:27:00)

Gólok: 2. Demouge, 30. Hupperts, 41. Demouge, 51. Malki - 6. Texeira

Lapok:   29. Bonevacia (KER), 70. Fledderus (KER) - 23. Leuuw (GRO)