Ferencváros – Dunaújvárosi KKA 35:26 (vége) | Siófok – Veszprém BKC 24:22 (vége) | Fehérvár – MTK-Budapest 33:16 (vége)
Győr – Békéscsaba 24:20 (vége) | Ipress Center-Vác – Érd 28:28 (vége)
Győri Audi ETO KC
24:20 (15:9)
Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE
szombat 18.01.2014, 18:00 • Egyetemi Csarnok, Győr • Női kézilabda NB1

Ambros Martín nyilatkozata: „Az új otthonunkban megnyertük az első mérkőzést, a lányok keményen dolgoztak, talán fejben el is fáradtak a végére. A legpozitívabb dolog, hogy 20 gólon tartottuk az ellenfelet.”

Bakó Botond véleménye a mérkőzésről: „Játszottunk egy jót, felszabadultan és jókedvvel, emiatt jó érzéssel indulunk haza.” (22:48:02)

A győrieknél gyakorlatilag a második sor kezdett a mérkőzésen, de így is magabiztosan vezettek, majd a 20. perc után lépett pályára Görbicz, Lunde, Amorim, Orbán és Löke.

Az ő vezényletükkel már elhúzott a hazai csapat, a második félidő közepén már nyolc góllal is vezettek. Ezután ziccerek sorát hagyták ki a győriek, a Békéscsaba pedig szépen tartotta magát és végül szoros eredménnyel hozták le a találkozót.

60
    Mérkőzés vége. (24:20)

60
    SIRIÁN kap egy bejátszást beállóban, a kapunak háttal állva húzza a hálóba (24:20) (24:20)

60
    Hornyák Dóra lő kapufát, Dombi indulna, de pontatlan labdát kap (23:20) (23:20)

59
    Amorim szerez labdát a védőfalban, támad a Győr, 1 perc van hátra (23:20) (23:20)

59
    Hornyák Dóra beállóban veszít labdát, a túloldalon Gávai átlövését blokkolják, de marad a labda a vendégeknél (23:20) (23:20)

58
    GÁVAI megpattanó átlövése a hálóban (23:20) (23:20)

57
    Barján lövését Herr védi, de szabaddobással jön a Békéscsaba (23:19) (23:19)

57
    Rédei-Soós lép a vonalra, ismét a vendégek jönnek (23:19) (23:19)

56
    TÓTH test mellől lő hatalmas gólt a jobb felsőbe (23:19) (23:19)

55
    Kovacsics lő a szélről, Veress véd, a vendégeknél a labda (23:18) (23:18)

55
    Eladott labda után fordul a Győr (23:18) (23:18)

Bakó Botond is eligazítást tart csapatának, végül is elérhetnek egy szoros eredményt a Győr ellen (23:18) (23:18)

55
    Vendég időkérés. (23:18) (23:18)

54
    Kovacsics labdája után Bódi lő mellé a szélről (23:18) (23:18)

5 gólra csökkent a Győr előnye, Ambros Martin elbeszélget a lányokkal (23:18) (23:18)