Ferencváros – Dunaújvárosi KKA 35:26 (vége) | Siófok – Veszprém BKC 24:22 (vége) | Fehérvár – MTK-Budapest 33:16 (vége)
Győr – Békéscsaba 24:20 (vége) | Ipress Center-Vác – Érd 28:28 (vége)
FTC Rail Cargo Hungaria
35:26 (17:10)
Dunaújvárosi KKA
szombat 18.01.2014, 16:00 • Elek Gyula Aréna • Női kézilabda NB1

Az őszi kétgólos dunaújvárosi vereségért hazai pályán méltó választ adott a Ferencváros. A zöld-fehérek a játék minden elemében jobbak voltak, azonkívül több klasszis teljesítmény volt hazai oldalon. Szucsánszki igazi vezére volt ma a Ferencvárosnak, Szamoránsky beállóban tarthatatlan volt, a második félidőben pályára lépő Vérten pedig szélről sorozatban lőtte a gólokat.
    A végig rendkívül feszült találkozón a vendégeknél Vincze és Bulath játszott átlagon felül, de a korábbi válogatott Ferling se felejtett el kézilabdázni....sőt!
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (17:33:42)

60
    Mérkőzés vége. (35:26)

60
    A vendégek utolsó támadásánál nem sikerült góllal befejezni a támadást, a hazaiak pedig már különösebben nem erőltették a támadást. (35:26) (35:26)

59
    Kivédekezték a zöld-fehérek a Kohász támadását, majd SZAMORÁNSKYT sikerült megjátszani beállóban, nem is hibázott a válogatott beállója. (35:26) (35:26)

58
    VÉRTEN nagyot alakít a második félidőben, zsinórban lövi a gólokat szélről. (34:26) (34:26)

57
    FERLING büntetőnél most is ejtéssel próbálkozott, bejött neki. (33:26) (33:26)

56
    Szekerczés kapott két percet, a vendégek pedig büntetőt dobhatnak. (33:25) (33:25)

56
    VÉRTEN szélről cselezett, védőjét becsapva, Csapó feje fölé ment a lövés. (33:25) (33:25)

55
    FERENCZY szépen hagyta ott ellenfelét, lövését nem védhette Abramovich. (32:25) (32:25)

55
    STEINBACH jött be támadásba, kipókhálózta a felsőt. (32:24) (32:24)

54
    Vadász kapott két percet, Szamoránskyt dolgozta meg középen. (31:24) (31:24)

53
    BULATH volt ismét eredményes, ezúttal is átlövésből szerzett gólt. (31:24) (31:24)

52
    SZUCSÁNSZKIT nem zavarta az emberhátrány, bátran vitte be a falba, majd nagyon bevágta a léc alá. (31:23) (31:23)

51
    Kovacsicz kapott két percet lerántásért. (30:23) (30:23)

51
    BULATH jól játszik, átlövéseivel tartja a lelket a vendégekben. (30:23) (30:23)

50
    Szamoránskyt vitték földre a beállóban, hetest dobhatnak a hazaiak. SZEKERCZÉS vállalta el a büntetőt, nem hibázott. (30:23) (30:22)

50
    FERLING ejtéssel értékesítette a vendégek büntetőjét. Bejött neki, pedig a magas Abramovichot nem könnyű átejteni. (29:22) (29:22)

49
    VÉRTEN sorozatban harmadik gólját lövi, szélről volt eredményes. (29:21) (29:21)

48
    Jól védekeznek a hazaiak, meglehetősen tanácstalanok támadásban a Kohász kézilabdázói. (28:21) (28:21)

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Abramovich (kapusok) – Zácsik, Cifra, Szarka, Vérten, Szucsánszki, Such, Steinbach, Kovacsicz, Tomori, Bárdi, Mészáros, Pena, Szamoránsky, Szekerczés
    Dunaújvárosi KKA: Víg, Csapó, Pisák (kapusok) – Ferling, Gera, Vadász, Takács D., Takács F., Ács, Vincze, Bulath, Palotás, Ferenczy, Hosszú, Rádl, Kővári

Játékvezetők: Bonifer, Oláh