FK Anzsi Mahacskala – KRC Genk 0:0 (vége) | FC Dnipro Dnipropetrovsk – Tottenham Hotspur 1:0 (vége) | Juventus FC – Trabzonspor 2:0 (vége)
Odessa – Olympique Lyon 0:0 (vége) | Esbjerg FB – ACF Fiorentina 1:3 (vége) | Dynamo Kijev – Valencia 0:2 (vége)
PAOK – Benfica 0:1 (vége) | Liberec – AZ Alkmaar 0:1 (vége) | Maccabi Tel Aviv F.C. – FC Basel 0:0 (vége)
FC Porto – Eintracht Frankfurt 2:2 (vége) | Real Betis – FC Rubin Kazany 1:1 (vége) | Swansea City – SSC Napoli 0:0 (vége)
FC Viktoria Plzen – FC Shakhtar Donetsk 1:1 (vége) | S. S. Lazio – Ludogorets 0:1 (vége) | Ajax Amsterdam – Salzburg 0:3 (vége)
Dynamo Kijev
0:2 (0:0)
Valencia CF
csütörtök 20.02.2014, 19:00 • Olimpiai stadion, Kijev • Európa liga

Az első félidő kiegyenlített játéka után a második játékrészt aktívabban kezdte a Dinamo, majd körülbelül a 60. perctől a Valencia átvette az irányítást, amit a mérkőzés végéig megőrzött. Több kihagyott helyzet után Vargas talált fejjel a kapuba, de vezetés megszerzése után is a Valencia volt aktívabb. Vida szerencsétlen mozdulata után a hosszabbításban pedig végképp eldőlt a találkozó, és minden valószínűség szerint a továbbjutás is!
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (21:00:18)

90+5
    Gusev ívelte be jobbról a Dinamo szögletét, nem jelentett veszélyt a hazai kapura, labdáját könnyedén kivágták a védők.

90+4
    Ideye próbálkozott meg egy lövéssel 13 méterről, labdája a védőről szögletre ment ki.

90+2
    A Valencia gólt szerzett!
    Jobb oldalon vezetett támadást a Valencia, a beadást kapásból 12 méterről SOFIANE FEGHOULI rúgta kapura, labdája Vidában irányt változtatott, ezzel becsapva Rybka kapust.

90
    Hat perc lesz a hosszabbítás.

89
    A spanyolok tartják a labdát, a mérkőzés végére teljesen átvették az irányítást.

88
    Barragan jött be a lecserélt Jonas helyett.

87
    A Dinao vezetett ígéretes támadást, Garmash 19 méterről próbálkozott meg lövéssel, nem sokkal ment mellé.

85
    Silva szabálytalankodott, a Valencia végezhet el szabadrúgást. A spanyolok magabiztosan őrzik előnyüket.

84
    Kravets jött be Lens helyett.

83
    Balról ívelték be a labdát a spanyolok, hat méterről Vargas fejelt ismét kapura, azonban most a bal kapufa megmentette az ukránokat.

81
    Vida fejezte be lövéssel a Dinamo támadását, a labda elment a Valencia kapuja mellett.

79
    Parejo ívelte be jobbról a Valencia szögletét, a rövidről mintegy öt méterről EDUARDO VARGAS fejelt kapura, ezúttal Rybka kapus se tudott menteni.

79
    Vargas 13 méterről lőtt kapura, Rybka nagy védése után szöglet következhet.

78
    Jonas lépett oda ellenfelének, kapta is a sárga lapot.

77
    Jonas fejezte be lövéssel a Valencia támadását, 14 méterről fölé vágta.

75
    Az ismét jobbról beívelt spanyol sarokrúgást Keita fejelte hat méterről kapura, Rybka most talán még nagyobbat védett mint az előbb, jött is a társaktól a gratuláció.

74
    A Valencia ívelhetett be jobbról szögletet, a rövidről Pereira fejelte kapura, Rybka a kapuban bravúrral védte, szöglet rúghatnak ismét a spanyolok.

Gólok: 79. Vargas, 90+2. Feghouli

Lapok:   55. Silva (DKY) – 78. Jonas (VAL)

Dynamo Kijev: Shovkovsky (54. Rybka) – Silva, Vida, Dragovic, Makarenko – Gusev, Veloso, Vukojević, Lens (84. Kravets) – Belhanda (73. Garmash), Ideye
    Cserék: Rybka – Khacheridi, Bezus, Sydorchuk, Garmash, Haruna, Kravets

Valencia CF: Diego Alves – João Pereira, R. Costa, Mathieu, Bernat – Míchel (67. Feghouli), S. Keita, Fuego, Parejo – Alcácer (59. Vargas), Jonas (88. Barragan)
    Cserék: Guaita – Ruiz, Barragán, Feghouli, Cartabia, Vargas, Portu

Játékvezetők: Liany – Nahmias, Biton