BFC Siófok – Kozármisleny 0:0 (vége) | Sopron – 0:0 (vége) | Kisvárda – Szigetszentmiklós 2:0 (vége)
Cegléd – Nyíregyháza 1:1 (vége) | Balmazújváros – Békéscsaba 0:3 (vége) | Gyirmót – Dunaújváros 1:0 (vége)
Szolnok – Ajka 1:0 (vége)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
0:3 (0:0)
Békéscsabai Előre 1912 SE
szombat 05.04.2014, 16:30 • Városi sportpálya, Balmazújváros • Merkantil Bank Liga

A Balmazújváros támadott, a Békéscsaba gólokat szerzett – ez volt az egész mérkőzésre jellemző. A hazai csapat akciói az első félidőben még hordoztak némi veszélyt magukban, de a második félidőben szinte semmi érdemlegeset nem nyújtottak. A védelemből nagyon hiányzott az eltiltott Forgács, illetve Bakos sérülése is keresztülhúzhatta Híres Gábor számításait. A támadó szekció is összeszokatlannak tűnt, Vólent és Belényesi együttes játéka nem jött be a mérkőzésen, sőt, utóbbi szinte teljesen eltűnt egész mérkőzésen. Ez a pár hiányzó kilátástalanná tette az Újváros játékát. A Békéscsaba az első játékrész pontatlan befejezései után a második félidőben két remek egyéni alakításának, egy szerencsés gólnak és sok-sok veszélyes ellentámadásának köszönhetően simán megnyerték a találkozót. Ezzel a három ponttal a Békéscsaba megerősítette a negyedik helyét (36 pont), a Balmazújváros pedig visszacsúszott a hatodik helyre (33 pont).
    (20:41:02)

90+1
    Egy jobb oldali szögletbe Belényesi csak beleérni tudott, így az elpattogott a hosszún.

90
    Sérülés miatt vendég kapuscsere: Szólik jön a lébát húzó Póser helyére.

90
    Egy vendég kontra végén Gajdos tette volna balról középre a Lucastól kapott labdát, de Kónya blokkolt.

89
    Albert volt a földön, de ő volt szabálytalan. Sőt, miután felkelt, sárgát is kapott.

87
    Bár a meccs régen eldőlt, panaszra nincsen okunk. Egy kiváló második félidőt láthatunk, ami ugyan a harmadik gól után kissé leült, de most újra láthatunk szép akciókat, helyzeteket.

86
    Oláh 34 méteres, életerős lövése nem sokkal ment a jobb alsó sarok mellé!

86
    Egy szép váltást követően Demjén tört befelé, de jó ütemben lépett oda Koszó és szerelt.

85
    Lucas és Pantovics próbálkozott most egy kis szöglet kombinációval, de a hazai védőket most nem tudták átverni.

84
    Egy jobbról, erősen és laposan belőtt labdát Belényesi estében, nyolc méterről a kapu fölé belsőzött!

83
    Lucas löbbölte a tizenhatos bal sarkánál helyezkedő Pantovicshoz a labdát, aki viszont megcsúszott és nem tudta átvenni azt.

82
    Oláh indította szépen a bal oldalon meginduló Mokánszkit, de miután középre tette egy társához a labdát, a védő visszaértek és Albert szerelt.

81
    Oláhnak most jutott egy kis üres terület középen, ezt kihasználva 25 méterről lőtt, de csak jócskán a kapu fölé.

81
    Ismét vagdalkozás lett úrrá a pályán, tulajdonképpen semmi érdekes nem történik. A Békéscsaba a mezőnybe visszarúgott labdákkal hatástalanítja az újvárosi támadásokat.

80
    Prasler bőrözte be Pappot, beadását viszont kifejelte Pantovics elől Kónya.

78
    Támad a hazai csapat, jó helyről végezhetnek el bedobást. Nincs azonban veszély, visszajátszották hátra.