VfB Stuttgart – SC Freiburg 2:0 (vége) | Werder Bremen – FC Schalke 04 1:1 (vége) | Norimberk – Borussia M'gladbach 0:2 (vége)
FC Augsburg – Bayern München 1:0 (vége) | Eintracht Frankfurt – 1. FSV Mainz 05 2:0 (vége) | Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg 2:1 (vége)
Borussia Dortmund
2:1 (0:1)
VfL Wolfsburg
szombat 05.04.2014, 18:30 • Signal-Iduna-Park, Dortmund • Bundesliga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:24:14)

Két kapushibának is köszönhetően a második félidőben a Dortmund kibrusztolta a nagyon fontos győzelmet a Wolfsburg ellen. Az első félidőben sokkal jobbak voltak a vendégek, de a gólja mellett Olic egészen elképesztő helyzeteket hibázott el. A szünetbeli kettős csere, s a vélelmezhető ordítozás felrázta a hazaiakat, akik egészen más futballt mutattak be a második játékrészben, azonban győzelmükhöz komoly szükségük volt mai 12. emberükre, a wolfsburgi Grün kapusra is...

90+2
    Kirch balról betett labdája után a totojázó Jojicot szerelik hátulról a védők a tizenhatos előtt.

90+2
    Nagyon rossz indítás jobbra Lewandowski felé, bedobás a vendégeknek.

90+1
    Lewandowski lépne ki középen, Knochét még lerázza, de Naldo már a végállomást jelenti a tizenhatoson belül.

90
    Két perc a hosszabbítás.

90
    Reus jobb oldali szögletét Piszczek fejelte rá 10 méterről, éppen Grün kapus kezébe.

89
    Grosskreutz bal oldali beadása után Reus 17 méteres ívelése pattan szögletre a közbelépő védőkről.

89
    Caligiuri húzna el a jobb szélen, őt pedig Grosskreutz szereli önfeláldozóan.

89
    Szokratisz szerelte remekül, becsúszva a bal szélen a meglóduló Perisicet.

88
    De Bruyne indítását Perisic balról, egészen kiszorított helyzetből bombázta az oldalhálóba – talán középre kellett volna adni...

87
    Luiz Gustavo kiugratását Hummels fejeli el a tizenhatos előterében Olic elől.

87
    Lewandowski balról betett labdája nem jó Reusnak, mentenek a vendégvédők.

86
    Rodríguez remek bal oldali beadását Caligiuri fejeli hat méterről kevéssel fölé.

85
    Szokratisz indítása hosszú jobbra, Grün kapus gyűjti be.

84
    De Bruyne kap jó kiugratást középen Caligiuritól, de a belga nem találja el jól estében, a labda elpattog a jobb sarok mellett.

83
    De Bruyne nem sokkal ugyan, de a kapu fölé tekeri a szabadrúgást.

83
    Perisic lapos bal oldali beadását vágják ki a hazai védők, de a bíró szabadrúgást ítél de Bruyne feltartása miatt mintegy 25 méterre, kissé balra a hazai kaputól.