Győr – Békéscsaba 35:17 (vége) | Ipress Center-Vác – Mosonmagyaróvári KCSE 21:22 (vége) | Ferencváros – MTK-Budapest 33:26 (vége)
Fehérvár – Debrecen 23:20 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Siófok 24:26 (vége)
Ipress Center-Vác
21:22 (10:11)
Mosonmagyaróvári KCSE
szerda 03.09.2014, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Vaskos meglepetéssel indul az idei szezon, az előzetesen esélyesebbnek tartott Vác itthon szenved vereséget az újjáalakult, mosonmagyaróvári csapattól.

Nagyon sok mindenre lehet fogni ezt a vereséget a hazai oldalon, amik részben jogosak is, de alapvetően ennyi ziccert és hétméterest, amennyit a váci lányok ma kihagytak, várható volt, hogy nem lehet büntetlenül elpuskázni.

Hornyák Dóra sérülése nagy csapás volt a váci csapatnak és félő, hogy a következő hetekben is le fog csapódni ennek hatása, ha nem találnak ki sürgősen valamit a támadójáték erősítésére (a védekezés többé-kevésbé jól működött ma is, mint máskor is). Lehet fogni a vereséget a nagyon furcsa bírói felfogásra is, miszerint a vendégek számtalanszor támadhattak 1,5-2 percig is akár emberhátrányban is, a passzívnál rendszeresen belefért az 5-6, néha 8 passz is.

Lehet fogni a sok sérültre és a sok új játékosra is. De ez nem változtat azon, hogy még a kiváló kapusteljesítmény ellenére is (Bíró valóban kiemelkedően védett ma) elől meglehetősen impotensnek tűnt a csapat, különösen Hornyák kiválása után.
    Ennyi ziccert és hetest kihagyni nem szabad.
    A mosonmagyaróvári együttesből Tóth Gabi a meccs kétharmadáig tarthatatlan volt, de később Gyimesi és Dombi is szenzációs volt, Szemerey Zsófi teljesítményére pedig szinte nincsenek szavak, annyira jól védett. Ezzel az Óvár bejelentkezett a középházba egyértelműen, míg a Vácnak, ha nem kezd el sokkal-sokkal jobban játszani, akkor a középház is kérdéses lesz. Gratulálunk a Mosonmagyaróvárnak a mai győzelmükhöz!

Ipress Center-Vác – Mosonmagyaróvári KCSE: 21-22!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (19:36:33)

60
    Mérkőzés vége. (21:22)

60
    Farkasnak gyorsan kellett lőnie, Szemerey a helyén maradt, jól tette. (21:22) (21:22)

60
    Most minden pénzt megér a vendégeknek az idő ölése, Tóth Gabi is két percet kap. 3 mp hátra. (21:22) (21:22)

60
    Vajon sikerül-e az egalizálás? (21:22) (21:22)

60
    Gyimesi kapott piros lapot a harmadik két perc miatt. (21:22) (21:22)

60
    Konkoly Csaba kér időt, a hátralevő idő 8 másodperc. (21:22) (21:22)

60
    Farkast rántja le Gyimesi, kettő perc. (21:22) (21:22)

60
    Bíró véd, még 12 mp! (21:22) (21:22)

60
    Továbbra is támadhat a Mosonmagyaróvár, ügyesen ölik az időt, bár hozzá kell tenni, a bírópáros ebben rettentő jó partner. (21:22) (21:22)

60
    A passzív után még 8 passz (!) belefért, majd Sterjova kap két percet, emiatt nem passzív már, ezzel el is dőlt. (21:22) (21:22)

60
    Hosszú ideje passzív már. (21:22) (21:22)

59
    58:55-nél időt kér a Mosonmagyaróvár. (21:22) (21:22)

59
    FARKAS értékesíti a hetest, 1,5 perc hátra. (21:22) (21:22)

59
    Sterjova harcol ki büntetőt már nem először, Schneck jön a kapuba. Csak 1:46 hátra, nehéz helyzetben a hazaiak. (20:22) (20:22)

58
    GYIMESI jobb kettőből ismét elképesztően hosszan hagyott támadás végén betalál a kapus lábai közt. (20:22) (20:22)

58
    A vendégek nagyon jól kihasználják azt, hogy szinte addig támadnak, ameddig csak akarnak. (20:21) (20:21)

57
    Váci segítség az Óvárnak, középről a jobb szélen kidobják a labdát. Jöhetnek a vendégek, ezek sorsdöntő hibák. (20:21) (20:21)

57
    Bíró védett egy ziccert a bal szélről. (20:21) (20:21)

Ipress Center-Vác: Balogh J., Bíró B. – Hámori, Farkas, Pelczéder, Sterjova, Hansághy, Ertl, Fülöp, Dakos, Stefanovic, Szondi, Virág, Helembai
    Mosonmagyaróvári KCSE: Szemerey, Schneck R. – Knedlikova, Hajtai, Kiss K., Kurucz I., Marincsák, Dombi, Filipovic, Gyimesi, Csala, Tóth G., Bardi, Puhalák, Kopecz, Hanczvikkel

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás